Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 786776 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Fox11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 296
Re: Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1800 Dátum: 2014.09.21 21:44:41 »
az már nem t22,hanem t25ös ave.
lehet,h fészliftes is.
Szia!

Igen ahogy írtad....

imika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1801 Dátum: 2014.09.22 09:47:06 »
Nem fészliftes VVTI?

Az én kormányom is ilyen sajnos a bal oldalon, de ez gondolom nem az eredeti, mert az már a faceliftes kormány :)
Szóval ez arra utal, hogy a kocsi, amiből kivették a kormányt, lassan 400e-nél tart :)

Az a kocsi, amiben a kormánykereket kellett cserélni, mit élhetett át?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1802 Dátum: 2014.09.22 10:30:38 »
Szerintem a kormány ebben az autóban volt előtte is, mert a középkonzol, a díszítő elem az utas oldali szellőzőrostély körül, a krómozott belső ajtókilincsek, no és persze a vvti-s motor mind arra utal, hogy ez már egy faceliftes autó volt. De valmiért a facelift előtti első lámpák, hűtőmaszk és lökhárító került rá (az egyik képen éppen látszik a bal hátsó lámpája, ami szintén ráncfelvarrt már - az enyhén sárgás búra az indexnél).
Vagy csak ilyen volt a bontóban, vagy ehhez olcsóbban hozzájutott az emberke. Mivel elvileg nem nepper kínálja, lehet ezt sózták rá a bontóban, és halvány lila gőze sincs róla, mert nem ismeri a típust.

Nem akarja valaki felhívni és szembesíteni a tényekkel?  :D Mert ha ez az autó így a tulaj szerint "megkímélt", akkor az enyém hozzá képest meg vadi új lenne?  :lol:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1803 Dátum: 2014.09.22 11:22:26 »
Nem akarja valaki felhívni és szembesíteni a tényekkel?  :D Mert ha ez az autó így a tulaj szerint "megkímélt", akkor az enyém hozzá képest meg vadi új lenne?  :lol:
Mickey a hivatalos személy Toyota klubbos belügyekben :D
Amúgy a matricák is hiányoznak a motortérből.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

imika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1804 Dátum: 2014.09.22 11:26:06 »
Szerintem a kormány ebben az autóban volt előtte is, mert a középkonzol, a díszítő elem az utas oldali szellőzőrostély körül, a krómozott belső ajtókilincsek, no és persze a vvti-s motor mind arra utal, hogy ez már egy faceliftes autó volt. De valmiért a facelift előtti első lámpák, hűtőmaszk és lökhárító került rá (az egyik képen éppen látszik a bal hátsó lámpája, ami szintén ráncfelvarrt már - az enyhén sárgás búra az indexnél).
Vagy csak ilyen volt a bontóban, vagy ehhez olcsóbban hozzájutott az emberke. Mivel elvileg nem nepper kínálja, lehet ezt sózták rá a bontóban, és halvány lila gőze sincs róla, mert nem ismeri a típust.

Nem akarja valaki felhívni és szembesíteni a tényekkel?  :D Mert ha ez az autó így a tulaj szerint "megkímélt", akkor az enyém hozzá képest meg vadi új lenne?  :lol:

Jogos, én a kombit nem ismerem, de a vvti csak a ráncfelvarráshoz volt ugye :)
De pl a váltógomb sem origi már, mivel ez SOL, de azon bőr váltógomb volt, ha jól emlékszem.
A jobb oldali légzsák mögött törött a műszerfal. Nálam pont így van eltörve.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1805 Dátum: 2014.09.22 13:20:03 »
Jogos, én a kombit nem ismerem, de a vvti csak a ráncfelvarráshoz volt ugye :)
De pl a váltógomb sem origi már, mivel ez SOL, de azon bőr váltógomb volt, ha jól emlékszem.
A jobb oldali légzsák mögött törött a műszerfal. Nálam pont így van eltörve.
Nekünk is mindkettő Ave-n törött volt. Jobban mondva a facelift előttin csak végig repedt, az utánin meg ketté is volt válva. Alig tudtuk megmagyarázni mindkettőnél,hogy nem volt törve egyik kocsi sem :)
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1806 Dátum: 2014.09.22 13:36:11 »
Itt egy másik, amin lehet gonoszkodni: kicsit sokat kérnek érte, viszont jó benne hogy ujj vezérléses: gondolom itt a szelepeket kézzel kell pöcögtetni  :devil:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

imika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1807 Dátum: 2014.09.22 16:55:55 »
Itt egy másik, amin lehet gonoszkodni: kicsit sokat kérnek érte, viszont jó benne hogy ujj vezérléses: gondolom itt a szelepeket kézzel kell pöcögtetni  :devil:

én is ennyi körül tenném most fel az enyémet, bár az fiatalabb 3 évvel.
Az ülés állapota alapján még hihető is lehet a benne lévő km, de hogyan tudtak ilyen szörnyű kárpitokat kitalálni anno ezekhez a kocsikhoz :(

A bal első ajtó színe kicsit elüt, szerintem nem a fotó hibája.

Viszont van egy ismerősömnek egy benzines 2.0 AveI. liftback, ami eladó, szerintem nagyon áron alul lehet kérni érte, mivel a hátsó ajtó meghorpadt, illetve az 5. sebességet néha kidobja. Akit érdekel, annak elküldöm a számát privátban. Én még nem láttam a kocsit, de április óta garázsban van, családi okok miatt nem használják


Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1808 Dátum: 2014.09.22 17:25:39 »
Mondjuk az EU-s rendszám is árulkodó, de tuti külföldről behozott. Nálunk a fényszóró-mosós darabok ritkák, mint a fehér holló.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1809 Dátum: 2014.09.22 18:18:16 »
Pedig nem tűnik rossz darabnak,de a bal eleje tuti pukis volt ,ott hiányzik a motor megjelölés. Belseje szép!
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1810 Dátum: 2014.09.22 20:20:05 »
Nekünk is mindkettő Ave-n törött volt. Jobban mondva a facelift előttin csak végig repedt, az utánin meg ketté is volt válva. Alig tudtuk megmagyarázni mindkettőnél,hogy nem volt törve egyik kocsi sem :)

Hol törik el a műszerfal? Van képetek róla? Csak mert nekem úgy néztem egyben van és fogalmam sincs hogy nézhet ki a törött.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1811 Dátum: 2014.09.22 22:04:52 »
Másik megszakértendő példány
Ahelyett hogy álláshirdetéseket nézegetnék :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Piru

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1812 Dátum: 2014.09.22 22:36:23 »
Sziasztok!
Bajban van a szívem, ketyereg a váltómban valami...(nyeles tengely csapágy vagy rosszabb.....).Tudna esetleg valaki jó áron AVENSIS I. (T22) 1998.10. váltót? Zalaegerszegen vagyok, de minden szóba jöhet.
Köszi.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1813 Dátum: 2014.09.23 07:38:15 »
Hol törik el a műszerfal? Van képetek róla? Csak mert nekem úgy néztem egyben van és fogalmam sincs hogy nézhet ki a törött.
Az a műanyag elem,ami a szélvédő előtt van,a levegő belépő rostélyok végülis...na ott az A oszlop tövétől 10-15 cm távolságra a kormány felé :) De hogy örülj,hogy a Tiéd OKÉ :) ,a szomszédunk szintén mindkét Avensis-ének törött az az eleme :)
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1814 Dátum: 2014.09.23 08:19:52 »
Az a műanyag elem,ami a szélvédő előtt van,a levegő belépő rostélyok végülis...na ott az A oszlop tövétől 10-15 cm távolságra a kormány felé :) De hogy örülj,hogy a Tiéd OKÉ :) ,a szomszédunk szintén mindkét Avensis-ének törött az az eleme :)
Az enyémen is megrepedt, de az utasülés felőli oldala.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i