Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1314501 alkalommal)

0 Felhasználó és 25 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3945 Dátum: 2012.10.24 08:24:31 »
Elképzeltem, ahogy kukabúra meg mici ülnek egy bíróságon, közlekedési szabálysértés miatt, a bíró meg veri a fejét a falba :D  :banging:
Ááá, már a bíró is régen a kocsmában sörözik Velünk...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3946 Dátum: 2012.10.24 09:26:36 »
Elképzeltem, ahogy kukabúra meg mici ülnek egy bíróságon, közlekedési szabálysértés miatt, a bíró meg veri a fejét a falba :D  :banging:
Vagy az mta fizika tanszékén vitáznak a docenssel az erő/erőkarokról! :-):-):-)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3947 Dátum: 2012.10.24 09:39:13 »
Tenyleg eleg nevetseges ez az egesz topik az utobbi par tiz oldalon. Ezert ne kezdj soha egy jogasszal: velejeig romlott torvenykerulo az osszes :D Az atlagember elolvassa egyszer a jogszabalyt, es igyekszik betartani, mig egy jogasz addig szaggatja darabjaira, amig nem talal benne egy kiskaput, es csak azert is megszegi (persze majd jonnek azzal, hogy ez nem is megszeges, hiszen ha kiskapu van, akkor tovabbra is jogkoveto magatartast tanusit - erkolcsileg viszont mar nem, es ez szerintem fontosabb ilyenkor)
A hulye is tudja, ha megkerdezik, hogy autopalyan tilos jobbrol elhaladni egy masik jarmu mellett, ha mas nem abbol, hogy orias betukkel ki szoktak irni, hogy "Jobbrol elozni tilos!" - ez azert viszonylag egyertelmu a legtobb embernek. De persze vannak, akik megtalalva a joghezagot 142 km/h-val kerulgetik a belso savban haladokat, mert parhuzamos kozlekedes eseten egy elrontott definicio miatt ezt bizony szabad, es a bunthetheto sebesseghataron is belul marad. Ettol fuggetlenul csak egy barom csinal ilyet, vagy az, aki meg akarja olni magat es masokat. Remelem, hogy egy rendor egyszer lekapcsolja az ilyen eszementeket, es nem all meg a kozig birsagnal - vegyek csak el nyugodtan a jogositvanyt is.
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.24 09:43:35 írta NeoXon »
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3948 Dátum: 2012.10.24 10:50:17 »
Tenyleg eleg nevetseges ez az egesz topik az utobbi par tiz oldalon. ....
:clap:  :yes:

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3949 Dátum: 2012.10.24 11:33:54 »
Tenyleg eleg nevetseges ez az egesz topik az utobbi par tiz oldalon. Ezert ne kezdj soha egy jogasszal: velejeig romlott torvenykerulo az osszes :D Az atlagember elolvassa egyszer a jogszabalyt, es igyekszik betartani, mig egy jogasz addig szaggatja darabjaira, amig nem talal benne egy kiskaput, es csak azert is megszegi (persze majd jonnek azzal, hogy ez nem is megszeges, hiszen ha kiskapu van, akkor tovabbra is jogkoveto magatartast tanusit - erkolcsileg viszont mar nem, es ez szerintem fontosabb ilyenkor)
A hulye is tudja, ha megkerdezik, hogy autopalyan tilos jobbrol elhaladni egy masik jarmu mellett, ha mas nem abbol, hogy orias betukkel ki szoktak irni, hogy "Jobbrol elozni tilos!" - ez azert viszonylag egyertelmu a legtobb embernek. De persze vannak, akik megtalalva a joghezagot 142 km/h-val kerulgetik a belso savban haladokat, mert parhuzamos kozlekedes eseten egy elrontott definicio miatt ezt bizony szabad, es a bunthetheto sebesseghataron is belul marad. Ettol fuggetlenul csak egy barom csinal ilyet, vagy az, aki meg akarja olni magat es masokat. Remelem, hogy egy rendor egyszer lekapcsolja az ilyen eszementeket, es nem all meg a kozig birsagnal - vegyek csak el nyugodtan a jogositvanyt is.

Valamit nagyon félreértettél. Nem a 142-vel szlalomozásról szól a történet, hanem arról, ha Józsi bá' a 105-ös Skodrival 110-es tempóban kirobbanthatatlanul beragad a belső sávba, akkor nem villogok meg dudálgatok mögötte, nem akarom kioktatni, megtanítani neki mi az a jobbratartási kötelezettség, és nem az ő tempójával kullogok mindaddig amíg az útjaink el nem válnak egymástól, hanem - kihasználva a KRESZ biztosította kiskaput - néhány másodperc alatt magam mögött hagyom.
Kiváncsi vagyok, hogy egy valós szituációban, amikor valaki úgy gondolja (és ebből nem kizökkenthető), hogy a jogosítványa kizárólag az autópálya belső sávjára érvényes és neki minden körülmények 100 km/h a megengedett legnagyobb sebesség, a jobbról elhaladni tilost vallók mikor unnák meg. Képesek lennének-e pl. Érdtől Pécsig a belső sávban 100-al villogtatni, dudálni, vagy legkésőbb Dunaújváros környékén már ők is inkább a párhuzamos közlekedést választanák.
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3950 Dátum: 2012.10.24 11:49:18 »
Vagy az mta fizika tanszékén vitáznak a docenssel az erő/erőkarokról! :-):-):-)

Az MTA köztestületként bejegyzett és működő szervezet.Mivel nem oktatási intézmény, ezért a szervezeti felépítésükben nincs, nem volt és várhatóan nem is lesz tanszék!! "Dolgozni csak pontosan..."
 
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3951 Dátum: 2012.10.24 11:54:50 »
Az MTA köztestületként bejegyzett és működő szervezet.Mivel nem oktatási intézmény, ezért a szervezeti felépítésükben nincs, nem volt és várhatóan nem is lesz tanszék!! "Dolgozni csak pontosan..."
:lol: De hiszen ez itt nem munkahely...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3952 Dátum: 2012.10.24 11:57:49 »

Hagyd Píty!;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3953 Dátum: 2012.10.24 11:58:39 »
Az MTA köztestületként bejegyzett és működő szervezet.Mivel nem oktatási intézmény, ezért a szervezeti felépítésükben nincs, nem volt és várhatóan nem is lesz tanszék!! "Dolgozni csak pontosan..."
Kösz a kontrát,sejtettem,h ezt is jobban tod nálam!;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3954 Dátum: 2012.10.24 12:14:08 »
:lol: De hiszen ez itt nem munkahely...  ;)

Szívesen segítek!
 Arra próbáltam utalni, amennyiben kiművelt emberfőkké kívánunk válni, akkor azon  "Dolgozni csak pontosan és szépen ahogy..." érdemes! József Attila után szabadon.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3955 Dátum: 2012.10.24 12:34:46 »
Szívesen segítek!
 Arra próbáltam utalni, amennyiben kiművelt emberfőkké kívánunk válni, akkor azon  "Dolgozni csak pontosan és szépen ahogy..." érdemes! József Attila után szabadon.
OFF
Ismerem az idézetet, ifjú koromban tucatszámra szavaltam versenyeken, rendezvényken...
Csak arra akartam célozni, hogy nem muszáj mindent annyira komolyan venni, mert akkor hol marad a szórakozás és a viccelődés?
Én - és még többen itt a fórumon - nem akarunk mindent komolyan venni, éppen ezért megengedett, hogy konyhanyelven fogalmazzunk. Mi, több tucatszám, akik ismerjük egymást személyesen, már tudjuk majdnem fél szavakból, hogy ki mire gondol az irományában.
Te még nemrég csatlakoztál hozzánk, nem ismerheted ezeket az "apróságokat", és ezért kissé túl komolyan veszed a pontosság fogalmát. Tudom, hogy a jogászoknak munkahelyi ártalom a kényszer, hogy mindig, minden helyzetben megtámadhatatlanul fogalmazzanak, én erre képtelen lennék/igényem sincs rá, de ettől még nem vagyok igénytelen.  :)
A betűk, szavak között próbálj találni (segítő-)szándékot, értelmet és embert is, hiszen mind azok vagyunk, a helyesírásbeli és egyéb nyelvtani hibákat hagyjuk a nyelvészekre...
Ha valóban kíváncsi vagy az autókra (Toyota Fórum), akkor szükségtelen kiöltött karddal nekimenni minden "pongyola" megfogalmazásnak, ha egyébként világos a mondanivalója.
Ezt teljesen segítő szándékkal írtam, semmilyen kioktató szándékom nincs vele. Egyfajta gondolatébresztő gondolathalmaz...  :flowers: ;)
ON
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3956 Dátum: 2012.10.24 13:33:19 »
Ezt teljesen segítő szándékkal írtam, semmilyen kioktató szándékom nincs vele. Egyfajta gondolatébresztő gondolathalmaz...  :flowers: ;)
Max riszpekt a fenti HSZ-ert, es jo volna, ha visszaternenk az ilyen stilusu forumozashoz. Egyebkent tokeletesen megertem Kookaburra allaspontjat is, hogy nem szlalomozni akar, hanem kiskaput ahhoz, hogy "legalisan" jobbrol elhaladjon egy belso savban beragadt autos mellett.
De egyebkent a valo eletben ilyennel szinte sosem talalkozni, ahogy Palaczk is irta, 700 ezer kilometer alatt ilyennel borzaszto ritkan - ha egyaltan - latott. A legtobb autos tudja, hogy ha vannak mogotte a belso savban, es plane nem megy legalabb ora szerint 130-al, akkor lehuzodik. Sot, sokan meg ora szerinti 140-nel is lehuzodnak, hogy elengedjek a mogottuk jovot. En legalabbis kivetel nelkul mindig igy tapasztaltam. Elkepzelheto, hogy 5-10 masodpercig valaki elbambul, de olyat meg nem lattam, hogy Budapesttol Dunaujvarosig haladt volna barki a belsoben, mogotte torlodast okozva.
Szerintem ez majdhogynem kizarolag elmeleti vita. Ha ilyen megis elofordulna, es balra indexelesre, tobb percig mogotte autozva, plane villogasra, dudara sem menne le a jobb oldali savba, elkepzelheto, hogy en is megeloznem jobbrol, ha muszaj sietnem. De tudnam, hogy ez papiron ha nem is illegalis valami elcseszett definicio miatt, de kozel sem kovetendo vezetesi stilus, es normal korulmenyek kozott eszembe sem jutna ilyet csinalni.
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.24 13:35:42 írta NeoXon »
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3957 Dátum: 2012.10.24 13:40:44 »
OFF
Ismerem az idézetet, ifjú koromban tucatszámra szavaltam versenyeken, rendezvényken...
Csak arra akartam célozni, hogy nem muszáj mindent annyira komolyan venni, mert akkor hol marad a szórakozás és a viccelődés?
Én - és még többen itt a fórumon - nem akarunk mindent komolyan venni, éppen ezért megengedett, hogy konyhanyelven fogalmazzunk. Mi, több tucatszám, akik ismerjük egymást személyesen, már tudjuk majdnem fél szavakból, hogy ki mire gondol az irományában.
Te még nemrég csatlakoztál hozzánk, nem ismerheted ezeket az "apróságokat", és ezért kissé túl komolyan veszed a pontosság fogalmát. Tudom, hogy a jogászoknak munkahelyi ártalom a kényszer, hogy mindig, minden helyzetben megtámadhatatlanul fogalmazzanak, én erre képtelen lennék/igényem sincs rá, de ettől még nem vagyok igénytelen.  :)
A betűk, szavak között próbálj találni (segítő-)szándékot, értelmet és embert is, hiszen mind azok vagyunk, a helyesírásbeli és egyéb nyelvtani hibákat hagyjuk a nyelvészekre...
Ha valóban kíváncsi vagy az autókra (Toyota Fórum), akkor szükségtelen kiöltött karddal nekimenni minden "pongyola" megfogalmazásnak, ha egyébként világos a mondanivalója.
Ezt teljesen segítő szándékkal írtam, semmilyen kioktató szándékom nincs vele. Egyfajta gondolatébresztő gondolathalmaz...  :flowers: ;)
ON

Tisztelet! Megnyugodtam,h nem csak én gondolom igy a dolgokat!:-)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3958 Dátum: 2012.10.24 13:45:27 »
Szerintem ez majdhogynem kizarolag elmeleti vita. Ha ilyen megis elofordulna, es balra indexelesre, tobb percig mogotte autozva, plane villogasra, dudara sem menne le a jobb oldali savba, elkepzelheto, hogy en is megeloznem jobbrol, ha muszaj sietnem. De tudnam, hogy ez papiron ha nem is illegalis valami elcseszett definicio miatt, de kozel sem kovetendo vezetesi stilus, es normal korulmenyek kozott eszembe sem jutna ilyet csinalni.
Nem majdhogynem, hanem teljesen az. És jól írod, végső esetben én is jobbról előzném, ami egyébként tilos, de legfőképpen balesetveszélyes amiatt, amit Palaczk nagyon is helyesen írt: a mazsola nem számíthat arra, hogy ők jobbról előzik, hiszen az csak balról szabályos. Ennyi. Pont. EZ az élet és nem a jogszabály szövege, amit tetszőlegesen lehet forgatni... 
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3959 Dátum: 2012.10.24 15:16:36 »
Ismerem az idézetet, ifjú koromban tucatszámra szavaltam versenyeken, rendezvényken...

Te sem választottál túlságosan hosszú verset ;) A cím nélkül ("Ne légy szeles...") mindössze húsz szó. Amilyen sokszor idézik a végét, olyan ritkán az elejét: "Ne légy szeles. Bár a munkádon más keres"
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.