Szerző Téma: AYGO Beszélgessünk  (Megtekintve 358931 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Beszélgessünk...
« Válasz #525 Dátum: 2006.12.09 20:45:11 »
Mennyi van a kocsidban?
Mert úgy 6000km után szokott beállni a fogyasztás.

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Beszélgessünk...
« Válasz #526 Dátum: 2006.12.09 22:50:43 »
Kb akörül járhatok. Majd megnézem, ha meggyógyultam, csak nem akarom, hogy elkapja.. utoljára akkor jártam a kicsinél amikor hazahozott me' lebetegedtem.
Mondjuk beállás ide vagy oda, biztos tudok rajta még én is szépíteni  :pofa:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Beszélgessünk...
« Válasz #527 Dátum: 2007.01.08 21:29:48 »
Amint azt néhányan tudjátok a Versom MMT szerkezetének garanciális cseréje miatt 6 napig egy Aygoval kocsikáztam. Az alábbi néhány sorban leírnám az ez idõ alatt szerzett tapasztalataimat.
Ne várjatok profi autós tesztet... :nagymosoly:
A csereautó:



Az autó egy 2005.05. havi, japán(!) gyártású 998ccm3-is (68LE), 5 ajtós alapmodell volt, 13.000km-el.
Országúton nem volt alkalmam vezetni, de itt a városban közel 400km mentem vele.
A tapasztalatok:
A futómûve viszonylag sportosnak mondható, kemény, rázós (vesekövesek receptre irathatják fel a körzetinél). A keresztbordákon könnyen elpattog.
A motorja meglepõen fürgévé teszi az autót. A morgós hangú kis háromhengeres városi közlekedéshez tökéletesen elég. Könnyen tartható a városi tempó.
Az utastér szigetelése a kategóriájához képest szerintem jó. (Tavaly márciusban néhány napig egy 1.3-as Coltal rohangáltam, ami egy fél számmal nagyobb, de csak motorzaj tekintetében volt valamivel csendesebb.) Az összeszerelési minõség szerintem tökéletes volt, nem állt el semmi, nem zörgöt, nem csörgöt a kárpit vagy bármi más.
Voltak persze negatívumok is:
Leszögezném, hogy értem én, hogy ez egy "olcsó" autó (Bár a használt modell 2.307.000 alapárát a felszereltség tekintetében nem nevezném alacsonynak.), de engem ez a spórolás már-már a 90-es évek elején forgalmazott Swift extralistás kalaptartójára emlékeztet.
- A belsõ világítás csak a vezetõ oldali ajtó kinyitása esetén kapcsol fel, a többi ajtónál nincs kapcsoló. :crazy:
(Ha valaki sötétben keresgél a hátsó ülésen valamit, akkor vagy kinyitja a vezetõ ajtaját, vagy elõremászik, hogy felkapcsolja a belsõ világítást. Ajtónyitást érzékelõ risztót sem lehet így bekötni.)
A fenti hiányosság miatt nyitott ajtóra figyelmeztetõ kontrollámpa sincs.
- Nincs belsõ levegõ keringetés, a 7-173 gyors Euro 2-es motorja így könnyen letüdõzhetõ. (Toyotáék az elmúlt években mindenhol a környezetvédelmi szempontokat hangoztatják. Hibrid hajtás, újrafelhasznált anyagok minél nagyobb részben való felhasználása a gyártásban, stb. Jó lenne, ha ezt a kifejezetten fiataloknak szánt autót legalább ezzel a funkcióval felszerelnék. Alapáron...)
- A fûtésszabályzó tekerentyûk nehezen mozognak. Nem nõi kezeknek találták ki...
- A kuplung pedál olyan mintha a gyártás végén vették volna észre, hogy "Hoppá, nem terveztünk bele kuplung pedált, gyorsan hozzatok valamit a raktárból!". Alaphelyzetben majdnem akkora szintkülönbség van a fékpedálhoz képest, mint a gázpedál és a fékpedál között. Nem láttam extralistán, de szerintem lehet rendelni egy pici mozgólépcsõt, ami felfuvarozza rá a vezetõ bal lábát. Enélkül legalábbis 2 év használat után jelentõsen eltérhet a bal és jobb láb izomzata.

Összességében tetszett az autó, könnyen vezethetõ, fürge, ideális városi lóti-futi autó.
Ha hátsó kerekes lenne, go-kartnak is elmenne.
Csak lenne kicsit kedvezõbb az ára...

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Beszélgessünk...
« Válasz #528 Dátum: 2007.01.09 05:17:50 »
Idézetet írta: "Misi"

- Nincs belsõ levegõ keringetés, a 7-173 gyors Euro 2-es motorja így könnyen letüdõzhetõ. (Toyotáék az elmúlt években mindenhol a környezetvédelmi szempontokat hangoztatják. Hibrid hajtás, újrafelhasznált anyagok minél nagyobb részben való felhasználása a gyártásban, stb. Jó lenne, ha ezt a kifejezetten fiataloknak szánt autót legalább ezzel a funkcióval felszerelnék. Alapáron...)


szóval ez extra lenne?  :shock:  :elkeseredett:
az enyémben van amúgy  :szivecske:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Beszélgessünk...
« Válasz #529 Dátum: 2007.01.09 10:27:12 »
Idézetet írta: "Tide"
Idézetet írta: "Misi"

- Nincs belsõ levegõ keringetés, a 7-173 gyors Euro 2-es motorja így könnyen letüdõzhetõ. (Toyotáék az elmúlt években mindenhol a környezetvédelmi szempontokat hangoztatják. Hibrid hajtás, újrafelhasznált anyagok minél nagyobb részben való felhasználása a gyártásban, stb. Jó lenne, ha ezt a kifejezetten fiataloknak szánt autót legalább ezzel a funkcióval felszerelnék. Alapáron...)

szóval ez extra lenne?  :shock:  :elkeseredett:
az enyémben van amúgy  :szivecske:


Az enyimben is van, lehet hogy abban az autóban azért nem volt, mert Japánban gyártották?
Viszont az hogy csak az elsõ ajtóra kapcsolódik fel a belsõ világítás, az valóban nem jó :(
Nálam még kisebb problémák vannak/voltak már az elejétõl kezdve, pl. az egyik oldalnál az ajtó gumi szegélyt nem tették fel anno rendesen, és így kilyukadt az ajtónyitásoktól, a hátsó felsõ féklámpát, már felszerelésnél eltörhették, mert pont a csavar mellett van megrepedve. Ja és mostanában bekrepált a tükröket mozgató belsõ karok, egyszerûen nem reagál rá a tükör.
Szóval a minõséggel nem vagyok mindennap megelégedve, bár gondolom ezeket a hibákat garanciálisan kijavítják, egy 8 hónapos autón.

 :szemforgat:
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Beszélgessünk...
« Válasz #530 Dátum: 2007.01.09 23:50:47 »
A belsõ világítás még nem zavart, mondjuk többnyire én vezetem a saját autómat és ezért nem is vettem észre  :pofa:

Az enyémnek a váltója szokott problémát okozni, bár lehet, hogy ebben én is ludas vagyok  :elkeseredett: Mással nincs gondom (egyelõre, maradjon is így  :szivecske: )
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Beszélgessünk...
« Válasz #531 Dátum: 2007.01.10 00:17:01 »
Én is megcsodáltam a Misi által használt kicsikét. Nekem egy gondom volt, ha úgy állítotam be az ülést, hogy kényelmesen elérjem a pedálokat, nem fértek el a lábaim, a térdem beleütközött a kormányba. (Megnyugtatásul az új Avensisben ugyanez volt a gondom. :nagymosoly: ) Amúgy egy kis ékszerdoboz.  :nagymosoly:  :szivecske:
Szilvi 62

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Beszélgessünk...
« Válasz #532 Dátum: 2007.01.10 00:21:23 »
Igen, ezt én is tapasztalom, pedig nem vagyok egy motorháztetõre bukó vezetõ típus.. tehát kényelmesen beállítom, a térdem meg landol a kormánynál.. mondjuk már megszoktam.. viszont ideje lenne beszereznem valami csipeszt, mert állandóan dörzsöli a nyakamat a biztonsági öv  :elkeseredett:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Beszélgessünk...
« Válasz #533 Dátum: 2007.01.10 00:26:21 »
Idézetet írta: "Tide"
Igen, ezt én is tapasztalom, pedig nem vagyok egy motorháztetõre bukó vezetõ típus.. tehát kényelmesen beállítom, a térdem meg landol a kormánynál.. mondjuk már megszoktam.. viszont ideje lenne beszereznem valami csipeszt, mert állandóan dörzsöli a nyakamat a biztonsági öv  :elkeseredett:

Én övpárnákat vettem a kocsiba (természetesen azok is kékek).  :nagymosoly: Télen még annyira nem is idegesítõ az öv, de nyáron nagyon, amikor az ember nyitottabb felsõket visel.
Szilvi 62

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Beszélgessünk...
« Válasz #534 Dátum: 2007.01.10 00:28:19 »
azmimihogyhol?
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Beszélgessünk...
« Válasz #535 Dátum: 2007.01.10 00:34:29 »
Idézetet írta: "Tide"
azmimihogyhol?

Én ha jól emléxem a Fosanban vettem pár ezer forintért (volt rajta valami hímzés, de lebotottam róla). Ezt az öv köré kell tekerni (tépõzárral zárdik). A feléd lévõ oldala ki van párnázva, így nem dörzsöl az öv. Lehet kapni tök jó figurásakat is, nyárra lehet beszerzek mondjuk egy macisat.  :rohog:
Szilvi 62

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Beszélgessünk...
« Válasz #536 Dátum: 2007.01.10 01:37:48 »
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Beszélgessünk...
« Válasz #537 Dátum: 2007.01.17 13:29:02 »
Idézetet írta: "Misi"
Mennyi van a kocsidban?
Mert úgy 6000km után szokott beállni a fogyasztás.


Visszatérnék erre a témára, mert zavar.. szóval, már több, mint 8000 km van benne. Nincs rajta fogyasztásmérõ, tankolás/megtett km alapján számoljuk már egy ideje az átlagot, és 6.7 a legmagasabb, de az elmúlt 3 tankolás mindig ezt az átlagot hozta ki. Igaz, hogy városban használom, de figyelek a fordulatszámra, a motorfékre, nem hajtom, nem bénázom (sokat  :pofa: ), szóval ezt idegesítõen soknak tartom... ötletek, hogy mi lehet a gond?
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Beszélgessünk...
« Válasz #538 Dátum: 2007.01.17 16:30:54 »
Idézetet írta: "Tide"
Idézetet írta: "Misi"
Mennyi van a kocsidban?
Mert úgy 6000km után szokott beállni a fogyasztás.


Visszatérnék erre a témára, mert zavar.. szóval, már több, mint 8000 km van benne. Nincs rajta fogyasztásmérõ, tankolás/megtett km alapján számoljuk már egy ideje az átlagot, és 6.7 a legmagasabb, de az elmúlt 3 tankolás mindig ezt az átlagot hozta ki. Igaz, hogy városban használom, de figyelek a fordulatszámra, a motorfékre, nem hajtom, nem bénázom (sokat  :pofa: ), szóval ezt idegesítõen soknak tartom... ötletek, hogy mi lehet a gond?

Mekkora motor van a tiedben?

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Beszélgessünk...
« Válasz #539 Dátum: 2007.01.17 16:49:41 »
Szerintem nem sok. És sok mindentõl függ: milyen hosszú utakon használod, mennyi a dugó, mennyi a hegy, stb.
music