Szerző Téma: AYGO Beszélgessünk  (Megtekintve 359025 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Beszélgessünk...
« Válasz #495 Dátum: 2006.08.30 08:12:02 »
Idézetet írta: "Szeke"
De fõleg az egyszerûbb raktározás/gyártás miatt. Akinek nem kell klíma, annak nem szerelheted ki a gyári klímát. Akinek meg kell, annak meg be lehet szerelni  :kacsint:

ez kicsit olyan merkúros-savanykás-izû, de tényleg nem értelmetlen :pofa:

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Beszélgessünk...
« Válasz #496 Dátum: 2006.08.31 10:34:57 »
Idézetet írta: "attila01"
Idézetet írta: "KLaco"
Sztem a klímát ne hagyd ki, inkább minden mást. 1részt, mert 1szer el is kell adni, 10 év múlva a kocsik 10%-ában nem lesz csak klíma. Másrészt, mert a komfort a legfontosabb. Anyu se megy 20km-nél többet naponta, mégis nagyon hiányzik ilyen melegbe. Kinthagyod 30 fokba, akkor 50 fok lesz bent, mire kiszellõzik, hazaérsz.


öööö már csak az a kérdés, hogy ér ennyit egy nõ  :nagymosoly:  :nagymosoly:
Az az érzésem, hogy ez az autóvásárlásom is olyan lesz, mint az elõzõ 3. Gondolkodási-információ gyûjtési idõ 3-6 hónap  :nagymosoly:  :nagymosoly: . De meg is voltam elégedve mindegyik autómmal.
Hátha lesz egy akció mikor a klímát ingyen adják .... meg a többi extrát is  :nagymosoly:  :nagymosoly:

Ha az ár ennyire döntõ szempont akkor, - elnézést ogy ilyet írok az Aygo-s topicba  :oops: - de lehet hogy jobban járnárok egy 2-3 éves Yaris 1.0-val. Ezek közül fogtok találni olyat ami felszereltségben megfelelõ és az ára is jó lesz. Széthajszolva azok sincsenek és az értékvesztése is jóval kisebb lesz. Persze ha  mindenképpen új autót akartok akkor nem szóltam, illetve a ha hitelben gondolkodtok ott is adódik különbsége a használt és az új között.
Szóval kellemes 3-6 hónapot!  :nagymosoly:

attila01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 280
Beszélgessünk...
« Válasz #497 Dátum: 2006.09.08 12:55:21 »
Na, úgy néz ki, hiába való volt feleségem autó vásárlását az Aygo felé terelgetni. Pedig én már eléggé beleéltem magam  :nagymosoly: .
Mostmár biztos hogy egy Suzuki Ignist vesz. A tervezés kezdetekor mindenre gondoltam volna csak erre nem  :nagymosoly: .
Azért választotta ezt, mert olcsóbb az autó, alapáron 5 ajtó, nagy csomagtartó, magasan ül, meg a fene tudja.
Hiába mondtam, hogy az Aygonak alacsonyabb fogyasztás, könyebb parkolás stb.
Meg is rendelte.
ttila01 190
 :toy:  Corolla 1,4 Luna 2006
Suzuki Ignis 1,3 2006

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Beszélgessünk...
« Válasz #498 Dátum: 2006.09.08 16:00:50 »
Idézetet írta: "attila01"
Mostmár biztos hogy egy Suzuki Ignist vesz. ... Meg is rendelte.

Ez van. Nem mindenki világosodott még meg   :nagymosoly:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Beszélgessünk...
« Válasz #499 Dátum: 2006.09.08 17:02:12 »
Há nem tom, kívánom, hogy ne legyen igazam, de az a kocsi, és a Toyota Yaris között ég és föld a különbség. Szar a futómûve, a kompjútere igazából semmit se tud, nem kényelmes, nem is megy annyira jól, szal nem tom, az új Swift az sokkal jobb.
Laco 73 :D

attila01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 280
Beszélgessünk...
« Válasz #500 Dátum: 2006.09.08 18:11:29 »
Idézetet írta: "KLaco"
Há nem tom, kívánom, hogy ne legyen igazam, de az a kocsi, és a Toyota Yaris között ég és föld a különbség.

Ez biztos. Vagyis én a kidolgozottságra gondoltam ezzel. A Toyota egy kategóriával elõrébb jár.
Idézetet írta: "KLaco"

Szar a futómûve, a kompjútere igazából semmit se tud .

A futómû tényleg hagy kívánni valót maga után. Habár, most rohamléptekben nyomoztam utána, és tán kb. 20-25 ezer Ft-ért egész jóra át tudják alakítani. De nem hiszem hogy nekünk szükségünk lenne rá, mivel csak rövid távra és jó úton használnánk. A kompjútere meg tényleg nem sokat tud .. nincs is benne  :nagymosoly:
Idézetet írta: "KLaco"

 nem kényelmes, nem is megy annyira jól.

Hogy nem megy jól, azon kicsit vitatkoznék. Az a motor ami benne van, az elég ütõs azért. Az 1,3 Yarist szerintem simán megfogja
Idézetet írta: "KLaco"

 szal nem tom, az új Swift az sokkal jobb.

Csak van az új swiftek egy pár hátránya. Drágább, a csomagtartóját meg nem a nõk bevásárlási kedvére mértezték  :nagymosoly: . Ennek ellenére én is azt hittem, hogy ha nem Aygo akkor Swift. Erre meglátta az Ignist, kipróbálta és tessék. Ha az én zsebemet nézem, akkor viszont a választásával megspórolt jópár százezer Ft-ot.
Nekem meg van jó autóm  :nagymosoly:  :vezetes:  :toy:
ttila01 190
 :toy:  Corolla 1,4 Luna 2006
Suzuki Ignis 1,3 2006

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Beszélgessünk...
« Válasz #501 Dátum: 2006.09.08 18:26:12 »
Ismerõsnek van 1.5 full felszerelt. 5-en ültünk benne, és elég rendesen nyomta neki a pilóta, de nem volt benne az a kirobbanó erõ, pl egyátalán nem vágott annyira hátba, mint az én Corim 4000nél. A futómûve zörög, ismerõsnek gariban megcsinálták 2x volt vele vissza. A csomitartója nevetségesen kicsi így is, a Yarisánál nem sokkal nagyobb, de jó pakolási technikával 20 litert simán lehet spórolni. Elég sokat is fogyaszt nekik, bár multkor mondott valami baráti értéket, de akkor kivételesen csak 130-al mentek autópályán. Nu elég az offból mert moderálom magam  :nagymosoly:
Most nézem, hogy a Corimmal 1 kvalitású, de végsebességben odakenném, gyorsulásban nem biztos  :nagymosoly:
Laco 73 :D

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Beszélgessünk...
« Válasz #502 Dátum: 2006.09.09 16:32:04 »
Anyósomnak van egy Wagon R+-a (1.3 VVT 93 LE), már sokszor vezettem, nem igazán tudtam megszeretni. Városban nagyon fürge - megjegyzendõ, olyan a motor, hogy igényli a pörgetést, így csak magasabb fordulaton igaz ez - de nem szabad vele lakott területen kívülre merészkedni, mert 100 fölött egyszerûen nem megy. Egyik ismerõsének is volt egy ilyen kocsija, - annyi különbséggel, hogy az 4x4 meghajtású - amit nemrég lecseréltek egy Ignis 1.5 4x4-re. Azt mondja, hogy az Ignis nem autó a vagyonõrhöz képest.
music     

attila01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 280
Beszélgessünk...
« Válasz #503 Dátum: 2006.09.09 17:23:02 »
Idézetet írta: "music"
Anyósomnak van egy Wagon R+-a .......


Ez már lassan Suzuki topic lesz  :nagymosoly:
Egy hét múlva vagy átkozódni fogok, vagy vagy .... én miért átkozódnák  :nagymosoly: nem én fogok Ignist vezetni. Nem is én választottam. A Corit én választottam  :nagymosoly:
ttila01 190
 :toy:  Corolla 1,4 Luna 2006
Suzuki Ignis 1,3 2006

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Beszélgessünk...
« Válasz #504 Dátum: 2006.09.09 23:28:16 »
Egyébként furcsa, hogy most már látni olyan Aygokat, ami nem az, mert PUG-jelvény van rajta...
music     

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Beszélgessünk...
« Válasz #505 Dátum: 2006.09.10 22:10:13 »
Idézetet írta: "music"
Egyébként furcsa, hogy most már látni olyan Aygokat, ami nem az, mert PUG-jelvény van rajta...
Hát azé elég rusnya egy jószág a pug 107 az Aygo-hoz képest (persze nem a beltérre gondoltam...)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Beszélgessünk...
« Válasz #506 Dátum: 2006.11.02 10:21:01 »
nos, szokás szerint nem tudom, hova írjam kérdésemet, úgyhogy beszélgessünk is, meg aygo is, benyomom ide ;)

éves szervízre vinném a kicsit, egyik helyen (név nélkül) azt mondták, 15-25ezer, de inkább 20 alatt van, a másik helyen pedig egybõl rávágták, hogy 27ezer.. létezik ekkora különbség? vagy esetleg "A" helyen meglepetés érhet fizetésnél?  :hmm:

azt hiszem felhívok még pár c-t meg d-t is  :hipnozis:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Beszélgessünk...
« Válasz #507 Dátum: 2006.11.02 10:47:59 »
cecilnél 20-35ezret mondtak, több mindentõl is függ (köszönöm ezúton is a kielégítõ magyarázatokat mégeccer .. ha esetleg fórumtárs vette fel a telefont ;))

egy problémám van még:

a szervízkönyvben a 15ezer km / 1 év-re pecsételték rá a 2005-ös 35 km-es (!) szervízt (jegyzem, ekkor 12 napos volt az autó...)

szervízkönyvet csak "eredeti" helyen cserélnek?

 :elkeseredett:

elnézést az amatõr kérdésekért, a választ viszont megköszönném  :figyellek:  :szemez:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
tartozékok
« Válasz #508 Dátum: 2006.11.02 11:10:58 »
Most hogy újra fórum közelbe keveredtem, lenne egy olyan kérésem/kérdésem, hogy nem tud valaki  küldeni egy tartozik listát?
Kiváncsi vagyok miket lehetne venni az autóhoz, de nem kaptam ilyen listát mikor megvettem. Nemrég jött egy kérdõív amiben kérdeztek erre vonatkozoan.
Pl. ülés huzat kifejezetten erre a formáju ülésre? Vagy pl. azt se tudtam hogy aygos gumiszõnyeget is lehet venni.
Az ilyen listák miért nem olyan publikusak mint az autók árlistái?


 :hmm:
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: tartozékok
« Válasz #509 Dátum: 2006.11.02 12:25:31 »
Idézetet írta: "WeSzil"
Most hogy újra fórum közelbe keveredtem, lenne egy olyan kérésem/kérdésem, hogy nem tud valaki  küldeni egy tartozik listát?

Külön listát nem tudok küldeni, de tudok adni egy internetcímet:
http://www.toyota.hu/cars/new_cars/aygo/accessories.asp
Itt lehet böngészni  :kacsint:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D