Szerző Téma: Yaris HSD  (Megtekintve 329637 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #360 Dátum: 2012.08.26 19:41:31 »
Ez a gyöngyház nem az a sárgás gyöngyház. A múltkor állt mellettem és a Yaris az inkább szürkés.
:-)
Sajnos egyedül a Prius gyöngyházfehére a kékes árnyalatú (nekem legjobban az tetszik). Egyébként a szürkés sem rossz, mert kevésbé látszik rajta a kosz. A sötétített üvegeken annál inkább.

theodorus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Yaris HSD
« Válasz #361 Dátum: 2012.08.26 21:17:44 »
Üdvözletem!

Kérdésem az lenne azoktól, akik vásároltak már vagy éppen folyamatban van a vásárlás: a listaár mennyire szigorú a yaris hsd esetében? sikerült alkudni belőle valamilyen mértékben, ill. mely márkakereskedőket ajánlanátok? Ha a válaszok nem publikusak, PÜ-ben is örülnék némi tájékoztatásnak.
A topikot végigolvastam, és csak megerősített abban, hogy kell nekem...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Yaris HSD
« Válasz #362 Dátum: 2012.08.26 21:26:36 »
Üdvözletem!

Kérdésem az lenne azoktól, akik vásároltak már vagy éppen folyamatban van a vásárlás: a listaár mennyire szigorú a yaris hsd esetében? sikerült alkudni belőle valamilyen mértékben, ill. mely márkakereskedőket ajánlanátok? Ha a válaszok nem publikusak, PÜ-ben is örülnék némi tájékoztatásnak.
A topikot végigolvastam, és csak megerősített abban, hogy kell nekem...
Mindenféleképpen kérjél személyessen 3-4 helyről ajánlatot. Látni fogod ki mennyire rugalmas ;)
Ha Budapest környékén vagy akkor Budakeszit ne hagyd  ki :no:  Én 3 Corollát vettem ott :lol:

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #363 Dátum: 2012.08.27 02:30:45 »
A Yaris HSD értékesítés szempontjából csak egy drágább, újabb Yaris kategória. Alku szempontjából sokkal roszabb, mint egy közel azonos árú Corolla vagy Ave, mert a Yaris III most még új típus, és kisebb %_os árrés kategória. Egy kifutó, esetleg túltárolt, eleve nagyobb árréssel rendelkező autóból könnyebb alkudni. HSD-ből ilyen még nincs. A modell értékesítési ciklusának előrehaladtával nyilván lesznek központi akciók, talán vmelyik kereskedőnek megéri produkálni db számot (rabbat?). Általánosságban a Yaris kategórián brutálisan kicsi az árrés, és most alkudni csak jelképesen lehet. A bekerülési ár közelében még nyilván nem akar 1 kereskedő sem értékesíteni.
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.27 02:35:39 írta Agyarka »

Krisz7777

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Yaris HSD
« Válasz #364 Dátum: 2012.08.27 20:46:31 »
Üdvözletem!

Kérdésem az lenne azoktól, akik vásároltak már vagy éppen folyamatban van a vásárlás: a listaár mennyire szigorú a yaris hsd esetében? sikerült alkudni belőle valamilyen mértékben, ill. mely márkakereskedőket ajánlanátok? Ha a válaszok nem publikusak, PÜ-ben is örülnék némi tájékoztatásnak.
A topikot végigolvastam, és csak megerősített abban, hogy kell nekem...

A veszprémi kereskedést ajánlom, nekem mindkét yaris onnan jött. :)
Rugalmasak, kedvesek, segítőkészek.
Úrinő benzinessel jár...

Krisz7777

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Yaris HSD
« Válasz #365 Dátum: 2012.08.27 20:54:18 »
Üdv a Klubban! :clap: Milyen mellett döntöttél végül? A spritmonitoron nem láttalak.-(


Spritmonitoron fenn van a gép:
http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/527694.html

Egy fehér (sima, nem gyöngyház) Active Touch&Go. Imááádom.  :wub:
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.27 21:11:52 írta Krisz7777 »
Úrinő benzinessel jár...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #366 Dátum: 2012.08.27 21:34:41 »
Spritmonitoron fenn van a gép:http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/527694.html
Ö, Ö, Ö bocs a tájékozatlanságomért, de ez Egükém aláírásában szerepel, fel is vettem a kedvencek közé.-)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Yaris HSD
« Válasz #367 Dátum: 2012.08.27 21:45:23 »
A Yaris HSD értékesítés szempontjából csak egy drágább, újabb Yaris kategória. Alku szempontjából sokkal roszabb, mint egy közel azonos árú Corolla vagy Ave, mert a Yaris III most még új típus, és kisebb %_os árrés kategória. Egy kifutó, esetleg túltárolt, eleve nagyobb árréssel rendelkező autóból könnyebb alkudni. HSD-ből ilyen még nincs. A modell értékesítési ciklusának előrehaladtával nyilván lesznek központi akciók, talán vmelyik kereskedőnek megéri produkálni db számot (rabbat?). Általánosságban a Yaris kategórián brutálisan kicsi az árrés, és most alkudni csak jelképesen lehet. A bekerülési ár közelében még nyilván nem akar 1 kereskedő sem értékesíteni.
Nem ez a tapasztalatom!
Én a Corollát a megjelenése első honapjában vettem, szinte korábban mint ti most a Yaris hibridet.
Sőt tipusra a Yaris már rég nem is uj.
Mégis 10%-ot le tudtam alkudni, ill belealkudni, ami nélkül nem megy (metálszin),vagy nekem kellett, vonohorog,váltózár..
Szoval kereskedője vállogatja :yes: Probáljátok meg amit ajánlottam.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #368 Dátum: 2012.08.27 22:11:33 »
Corollát ... 10%-ot le tudtam alkudni....
A Yarisnál ez nagyon ráfizetés lenne az eladónak (viszonyításként nézd meg mennyiért hirdetik a használt, bemutató Yaris HSD-ket), a Corollánál is csak egyéb okok játszhattak közre (beszámítás, hitel, árfolyamváltozás, előirányzott eladás) mert a beker ár közelire alkudtál.
Nyilván minimálisan (max. 1tank benya) többet tudtam volna alkudni, de az idő nagyon szorított. Egyébként is élni kell vmiből a kereskedésnek, és ez esetben nem sajnáltam tőlük. (Érdekes, az viszont bosszantott, hogy elsősegélycsomag nélkül nem adták a kocsit,mert a bontóba leadott OFF Ladából maradt egy felújított.)

Nálam korábbi értékesítési periódusban nehezen vehettél Corit, mert én hoztam el az elsőt, még be sem voltak az üzembehelyezés és egyéb költségek árazva.
Sőt tipusra a Yaris már rég nem is uj.
A Yaris III nem is, azért adnak hozzá most egy csomó benyát. A HSD azonban még eléggé az, hiszen még gépkönyv, motorelőmelegítő, és jónéhány egyéb kiegészítő nincs hozzá. :cry: Még csak most gyűjtik az eladási tapasztalatot az árkorrekcióhoz.
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.27 22:23:46 írta Agyarka »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Yaris HSD
« Válasz #369 Dátum: 2012.08.27 22:41:11 »
Most az lényegtelen ki vette korábban a megjelenéstől számitva, 1 nap vagy 1 hónap.
Az érveid nem stimmelnek. De a te bajod ha nem probáltad meg máshol is. Én 3 helyen komolyabban alkudoztam, a másik kettő hajthatatlan volt, de a 3. Budakeszin rugalmas volt, lehetett velük alkudozni.
Egyébként cash vettem , semmi beszámitás (2007-ben a hitel nagy buli volt a kereskedőknek az biztos)
Egyébként  én se kaptam uj kezelésit, csak rá 2 hónapra.
Mennyi a márkakereskedők árrése azt nem tudom, de azért gondolom több mint amit te gondolsz.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #370 Dátum: 2012.08.27 23:17:31 »
Mennyi a márkakereskedők árrése azt nem tudom, de azért gondolom több mint amit te gondolsz.
Konkrétan tudom mennyi, és nem az értékesítőtől. Nem vagyok rá felhatalmazva, hogy továbbadjam (ezért priviben sem írom meg), de megdöbbentően kevés. Igazából ezért sem érdekel pl. az üzembehelyezési díj (egyébként önmagában óradíjra vetítve irreálisan magas, főleg úgy, hogy párhuzamosan többet  lehet intézni) mert az élni és élni hagyni elvembe bőven belefér. 
Fent kell tartani bemutatótermet, tesztautókat, fizetni a dolgozók képzéséért ... ,ehhez képest mindennel együtt irreálisan keveset hagytam a kereskedésnek.
Az időfaktor egyébként is sokkal lényegesebb volt a családi béke érdekében, mint az a minimális alku lehetőség amit talán még keményebb alkuval meg lehetett volna szerezni.

Érdekes, mert márkaszervizes munkadíjakat esetleg olajárakat nézve meg nem vagyok ennyire megértő, pedig ott is nézni kellene a szolgáltató egyéb költségeit is. :hmmmm:


« Utoljára szerkesztve: 2012.08.27 23:34:23 írta Agyarka »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #371 Dátum: 2012.08.27 23:58:32 »
Egy -egy kirívóan jó alkunak akár ilyen oka is lehet.

Krisz7777

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Yaris HSD
« Válasz #372 Dátum: 2012.08.28 13:17:07 »
Ö, Ö, Ö bocs a tájékozatlanságomért, de ez Egükém aláírásában szerepel, fel is vettem a kedvencek közé.-)

Hohóóó, bele kell húznom, magasabban áll a fogyasztásom.  :szemez:

Tapasztalatok, vélemény nálatok?
Úrinő benzinessel jár...

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re:Yaris HSD
« Válasz #373 Dátum: 2012.08.28 13:30:57 »
Aktuálisan a készleten lévő Yarisokat 10% engedménnyel árulják: http://www.toyota.hu/Images/flotta_keszlet.pdf
Ha éppen megfelel a motor, szín, felszereltség akkor jó ez, különösen az egyedileg rendelt autók sokhónapos átfutási idejéhez képest nagyon. Különben meg árajánlatot kell kérni több helyről, abból kiderül. Az is, hogy népszerű szín, motor, felszereltség megrendeléstől függetlenül is folyamatosan érkezik az országba.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #374 Dátum: 2012.08.28 14:21:23 »
Jó ez a készlet dolog is, de vhogy nem igazán jön be hibrid esetén. Yarisból még nincs, Auris van 15% kedvezménnyel, kisebb csomagtartóval, drágábban alacsonyabb felszereltséggel és drágább üzemeltetéssel a Yaris HSD-hez képest, a 2011-es Prius Sol meg eléggé közelít a fapad 2012-höz felszereltségben, ráadásul drágább. Szóval a hibrid egy kicsit más. Egyébként központi árengedmény, rabat esetén nyilván a márkakereskedésnek is nagyobb mozgási lehetősége van az áralku során.

Egyébként nem tudom, mennyire tesz jót egy hibrid autónak a 2 hétnél hosszabb állás (a rövid kezelési utasítás 2 hetente járatást ír elő) és a készletes hibridek 2011-es gyártásúak. A TMH listából azt a következtetést vonom le, hogy előbb -utóbb lesz beragadt, túltárolt darab Yaris HSD is 14-15% körüli árengedménnyel.

Tapasztalatok, vélemény nálatok?
Mindenki imádja. A feleségem sokkal jobban szereti mint az E12-öt.
Néha kicsit össze kell húznunk magunkat a 2 gyerekkel, de egész jól pakolható, múltkor bőrönd, 2 nagy táska, 2 hűtőtáska és 1 esernyő babakocsivolt benne kb. a kalaptartó vonaláig.
A motor fura mély hangon brummog (nem ilyenre emlékszem a teszt autóban), majd próbálok vkit keresni és egymás mellett/ után meghallgatni. Múltkor Mickey meghallgatta, szerinte a többi is ilyen, lehet csak a néma csönd után szokatlan a motorhang. :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.28 14:29:41 írta Agyarka »