Szerző Téma: Yaris HSD  (Megtekintve 329633 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Yaris HSD
« Válasz #345 Dátum: 2012.08.18 09:47:29 »
Visszatérve a gépkönyvre, használati utasitásra.
Szegről végről a nyomdaiparban dolgozom, elég hosszuak az átfutási idők, a forditásokról nem is beszélve . Persze ez nem mentség miért nincs hozzá.
Csak példa: szeptember-oktoberban van a legtöbb munka a karácsonyi szezonra, tehát 2-3 hónap.Még Japánból is elöbb ideérnek az autók. :D

Tetézi a dolgot, hogy sem a fordítás, sem gyártás nem itthon történik.

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re:Yaris HSD
« Válasz #346 Dátum: 2012.08.18 10:28:13 »
Hagyományosan így megy ez, fordítóirodával, nyomdával, de lehetne ezt máshogyan is, egy angolhoz és autókhoz értő alkalmazott lefordíthatná az új részeket és PDF-ben kitehetnék a honlapra, nem bonyolult.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Yaris HSD
« Válasz #347 Dátum: 2012.08.18 11:30:29 »
Hagyományosan így megy ez, fordítóirodával, nyomdával, de lehetne ezt máshogyan is, egy angolhoz és autókhoz értő alkalmazott lefordíthatná az új részeket és PDF-ben kitehetnék a honlapra, nem bonyolult.
Aki a Toyota Mo-nál jól beszél angolul, azt nem azért vették fel, hogy forditgasson, más a munkaköre.Meg ugy is át kell rágni magát az egészen. A forditók is profik, rutin is kell hozzá.
Ma már nem engedheti meg magának egy nagy cég sem, pongyola, rossz , félreérthető forditást. Volt elég ilyen vicces történet az elmúlt 20 évben :D

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #348 Dátum: 2012.08.18 20:25:39 »
A gk-t legyártani és behozni jelentősen nagyobb logisztikai feladat.
Az elektronikus forma teljesen megfelelő lenne, feltehetnék a már fentlévő navik használatija, vagy a sok kiegészítő beszerelési utasítása mellé. Még a környezetvédelemmel is lehet indokolni.
Hasonló nemtörődömséget vélek felfedezni a TMH honlapján. Nincs Yaris HSD, GT86 felszereltség, specifikáció, kiegészítők árjegyzéke.
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.18 20:31:59 írta Agyarka »

Krisz7777

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Yaris HSD
« Válasz #349 Dátum: 2012.08.21 13:31:33 »
Miről nem megy itt a téma a HSD kapcsán.  :flowers:

Nekem, szimpla felhasználónak a következők jutnak csak eszembe:

Csodaszép, felhasználóbarát, könnyen kezelhető, minden kézre áll, praktikus, élvezhető.
 :wub:
A touch@go ***tikus, a régi-buta telcsimmel is szót ért, könnyen összehangolható volt, megbízhatóan működik.

Egy pici bánatom van, hogy középen a műszerfalban lévő félkörív műanyagja néha zörög. (erre gondolom majd lesz valami megoldás a szervizben, vagy itthon :)   )
Úrinő benzinessel jár...

Krisz7777

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Yaris HSD
« Válasz #350 Dátum: 2012.08.21 13:32:30 »
A * * *  helyén az volt, hogy b-o-m-b-a-sz-t-ikus.

 :censored:
 ::)
Úrinő benzinessel jár...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris HSD
« Válasz #351 Dátum: 2012.08.22 23:29:44 »
Minap pár percen át előttem ment egy gyöngyház-fehér hibrid Yaris, itt a városban... Szép napsütésben... Hát, nagyon más ez a szín, mint a sima fehér  :yes: ... Százszor jobban néz ki  :cool2: ... És azonnal szembeötlő a különbség - aki ezt nem veszi észre, annak vmi nem stimmel a szemével  :lol: ... Nekem eszembe nem jutna a simát venni helyette.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Krisz7777

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Yaris HSD
« Válasz #352 Dátum: 2012.08.24 09:50:54 »
Szerintem szép a sima fehér, sokkal fehérebb. Nézd meg egymás mellett a gyöngyházat, meg a simát.
A gyöngyház sárgás, a sima fehér pedig igazi világos fehér, kékesebb árnyalattal.

 ::)
Úrinő benzinessel jár...

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re:Yaris HSD
« Válasz #353 Dátum: 2012.08.24 10:17:05 »
Ehhez már csak egy olyan márkakereskedést kell találni ahol készleten áll a 2 autó, plusz a sima fehér mellé odatesznek 400 liter benzint ajándékba. Addig lehet szigorúan feltételes módban választani.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris HSD
« Válasz #354 Dátum: 2012.08.24 10:22:24 »
Szerintem szép a sima fehér, sokkal fehérebb. Nézd meg egymás mellett a gyöngyházat, meg a simát.
A gyöngyház sárgás, a sima fehér pedig igazi világos fehér, kékesebb árnyalattal.

 ::)
Fehérebb a sima fehér. De ettől függetlenül szebb a gyöngyház... szerintem  :) :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Krisz7777

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Yaris HSD
« Válasz #355 Dátum: 2012.08.24 11:04:48 »
Ehhez már csak egy olyan márkakereskedést kell találni ahol készleten áll a 2 autó, plusz a sima fehér mellé odatesznek 400 liter benzint ajándékba. Addig lehet szigorúan feltételes módban választani.

Én láttam mindkét színt a választáskor, sőt benzin is volt a tesztautóban.
Mondjuk nem értem miért kéne 400 liter?
Úrinő benzinessel jár...

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re:Yaris HSD
« Válasz #356 Dátum: 2012.08.24 11:15:57 »
A gyöngyházfényezés felárából pont ennyi benzint lehet venni.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:Yaris HSD
« Válasz #357 Dátum: 2012.08.24 11:20:14 »
Ez a gyöngyház nem az a sárgás gyöngyház. A múltkor állt mellettem és a Yaris az inkább szürkés.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Yaris HSD
« Válasz #358 Dátum: 2012.08.24 14:44:54 »
A gyöngyházfényezés felárából pont ennyi benzint lehet venni.
Az akár egy évi benzinfogyasztás, pláne hibridnél :hmmmm:

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #359 Dátum: 2012.08.26 19:28:21 »
A touch@go ***tikus, a régi-buta telcsimmel is szót ért, könnyen összehangolható volt, megbízhatóan működik.

Üdv a Klubban! :clap: Milyen mellett döntöttél végül? A spritmonitoron nem láttalak.-(
A T&G tényleg nagyon jó dolog, de a Go részét még csiszolhatták volna.
- Kikapcsolt navi esetén is figyelmeztet a sebességtúllépésre és a trafikra, azaz áramot fogyaszt folyamatosan. Cserébe pikk-pakk betölti a térképet az aktuális pozícióval.
- a magyar TMC file még az utolsó frissítésben sem szerepel,
- nincs automatikus nagyítás az irányváltás közeledtével,
- néhány címet (pl. 1161 Rákosi út 32-34.) nem talál, pedig már a több éves IGO adatbázisában is szerepel és tőlük vásárolták a navi szoftver részt.
SMS-t csak néhány telefonnal hajlandó kezelni.(menet közben nem szoktam SMS-ezni, csak feltünt, hogy nem töltötte be.)
A tolatókameránál is meghagyták a fejlesztés lehetőségét a statikus vonalakkal.
Ezzel együtt általában jól kezehető, átlátható, átgondolt konstrukció. Használata rendkívül kényelmes.

Most nézem a lengyeleknél lehet panorámatetővel kapni :excl:, de csak 195/50R16 kerekekkel :no:. A németeknél szintén más a felszereltség. Lesz itt kutyulás néhány év múlva a használtpiacon.