Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2353088 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10455 Dátum: 2016.08.08 21:33:59 »
Hát nem tudom. Mentem egy kört a faluban végig kettesben, felgyorsultam kb. 35-re, majd visszafékeztem kb. 20-ra, ezt megcsináltam vagy 30x, - ennyi idő alatt a motor és a fék is bemelegedett annyira, mint az inkriminált két esetben - és nem tapasztaltam semmi rendkívülit, úgy fogott, ahogy egy Stift féke szokott. Nem hiszem, hogy komoly baj lehet, de azért a szerelő is nézze csak át...
music     

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10456 Dátum: 2016.08.08 23:00:06 »
Elvileg rendes a szerelője, de az utóbbi tipp beleférhet, és az azt is megmagyarázná, miért csak egy bizonyos idő után történik mindez.
Trotter írja a tutit:
Elgázosodik a soha nem cserélt fékfolyadék.
Annyit csak, hogy az olcsó fékfolyadék akár 1 év után is felvizesedhet aztán hamar felforr és a fenti problémát produkálja.
Én mióta autós nyílt napokra járkálok Motul DOT 5.1 fékfolyadékot használok, de több mint 6 éve csak ezt! Ez bevált!
Szegény ismerősöm beleállt a Hungaroringen a célegyenes végén a gumifalba egy hete, ő volt aznap a harmadik, szerintem innentől kezdve ő is csak ilyet fog használni...
Utcai használatra édesanyám kocsijába is ezt teszek, nem csak a ringen használt autóba!
Most talán itt a legolcsóbb:
https://the-filtershop.com/MOTUL-DOT-5-1-Brake-Fluid-fekolaj-05-Liter
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10457 Dátum: 2016.08.08 23:03:08 »
Hát nem tudom. Mentem egy kört a faluban végig kettesben, felgyorsultam kb. 35-re, majd visszafékeztem kb. 20-ra, ezt megcsináltam vagy 30x, - ennyi idő alatt a motor és a fék is bemelegedett annyira, mint az inkriminált két esetben - és nem tapasztaltam semmi rendkívülit, úgy fogott, ahogy egy Stift féke szokott. Nem hiszem, hogy komoly baj lehet, de azért a szerelő is nézze csak át...
Bocs, de 35-ről 20ra fékezgetve, nem fog előjönni hiába 30x csinálod. Mondjuk próbáld üres autópályán 130-ról 3x vészfékezni, ha gond van akkor érezni fogod...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10458 Dátum: 2016.08.09 09:07:06 »
Bocs, de 35-ről 20ra fékezgetve, nem fog előjönni hiába 30x csinálod. Mondjuk próbáld üres autópályán 130-ról 3x vészfékezni, ha gond van akkor érezni fogod...
Anyukámnál úgy jelentkezett, hogy átment a 3km-re lévő szomszéd faluba, és ott kb. 20-nál nem fogott. Semmi autópálya. Ezeket a körülményeket szerintem előállítottam én is.
music     

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10459 Dátum: 2016.08.09 09:56:26 »
Nem lehet, hogy a motor random leáll valami kontakt hiba miatt, és így elillan a fékszervó? Járt a motor miután megállt kézivel?  :hmmmm:

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10460 Dátum: 2016.08.09 13:47:00 »
Anyukámnál úgy jelentkezett, hogy átment a 3km-re lévő szomszéd faluba, és ott kb. 20-nál nem fogott. Semmi autópálya. Ezeket a körülményeket szerintem előállítottam én is.
35-tel megy a két falu között az országúton? Bár nem is baj, így tényleg megáll akár kézifékkel is...
Nézted, hogy folyik-e valamelyik munkahenger? Csökken a fékfolyadékszint a tartályban?
Nem lehet, hogy a motor random leáll valami kontakt hiba miatt, és így elillan a fékszervó? Járt a motor miután megállt kézivel?  :hmmmm:
Ha elfogy a vákum a szervodobból akkor nem felpuhul, hanem felkeményedik a fékpedál...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10461 Dátum: 2016.08.09 15:42:38 »
Nem írta, hogy felpuhult, csak hogy nem fogott...  ::)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10462 Dátum: 2016.08.09 17:57:02 »
Még mindig nem kaptunk választ rá, hogy mikor volt benne fékfolyadék cserélve....   Ott lesz a megoldás. :devil:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10463 Dátum: 2016.08.09 19:55:23 »
Nem írta, hogy felpuhult, csak hogy nem fogott...  ::)
Hát ez lényeges, mert, ha nem puhul fel és nem fog, akkor megszorul vmelyik dugattyú.
Prius 2 - a mosolygós autó.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10464 Dátum: 2016.08.10 00:26:56 »
Nem írta, hogy felpuhult, csak hogy nem fogott...  ::)
Ja, pl. ha begurult a fékpedál mögé a 1,5 literes ásványvizes palack, aztán visszagurult az ülés mögé és ismét minden OK...  ;)
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Riga

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10465 Dátum: 2016.08.10 09:17:35 »
Még nem néztem utána, de anyám arra panaszkodik, hogy menet közben egyik pillanatról a másikra elszállt a féke, és kézifékkel tudott csak megállni. Ez kétszer fordult már elő, amiből az is következik, hogy közte vissza is jött. Holnap kipróbálom, mert itt vagyok nála, ezért ha egyéb tünet van, azt is csak skkor fogom tudni mondani. A leírás alapján mi lehet a gond? 15 éves 1,3-as Swift.

A linkelt cikkben találod a hiba okát http://totalcar.hu/magazin/technika/2016/05/16/miert_megy_tonkre_a_suzukik_feke/ A tünetek alapján sajnos az ABS hidraulikus egység kopása okozza a beeső fékpáedál jelenségét, amit a fékolaj csere elhanyagolása okozott.
« Utoljára szerkesztve: 2016.08.10 09:20:51 írta Riga »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10466 Dátum: 2016.08.10 09:38:16 »
A linkelt cikkben találod a hiba okát http://totalcar.hu/magazin/technika/2016/05/16/miert_megy_tonkre_a_suzukik_feke/ A tünetek alapján sajnos az ABS hidraulikus egység kopása okozza a beeső fékpáedál jelenségét, amit a fékolaj csere elhanyagolása okozott.
Aranyos vagy, de ez eggyel régebbi Swift (2001), se ABS, se beeső fékpedál.
Megnéztem, a fékfolyadék mennyiségével biztosan nincs baj. Bennem már az is felmerült, hogy véletlenül nem kuplungolt-e fékezés helyett...
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10467 Dátum: 2016.08.10 10:23:35 »
Aranyos vagy, de ez eggyel régebbi Swift (2001), se ABS, se beeső fékpedál.
Megnéztem, a fékfolyadék mennyiségével biztosan nincs baj. Bennem már az is felmerült, hogy véletlenül nem kuplungolt-e fékezés helyett...

Huhhh...  :eek:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Riga

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10468 Dátum: 2016.08.10 11:06:28 »
Aranyos vagy, de ez eggyel régebbi Swift (2001), se ABS, se beeső fékpedál.
Megnéztem, a fékfolyadék mennyiségével biztosan nincs baj. Bennem már az is felmerült, hogy véletlenül nem kuplungolt-e fékezés helyett...

Bocs ezt kicsit benéztem... Egy fékolaj csere azért nem árthat.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10469 Dátum: 2016.08.15 15:22:07 »
Valahogy átállítódott(?) a helyzetjelző, mert nem ég egyik se a bal oldalon, mármint se elöl, se hátul. (Annak kisebb esélyt adok, hogy egyszerre égett ki mindkettő, bár akkor sem ég egyik sem, ha a tompítottat is ráadom.) Most egy hétig nem vagyok gépkönyv közelben, létezik, hogy ezt valahol állítani lehet, vagy ezek egy biztosítékon vannak tán, és az ment ki...?
Nem írtam róla, de mégiscsak a valószínűtlen verzió lett igaz, mind2 kiégett. Mivel május 31-én műszakizott, nem tartottam valószínűnek, de tévedtem. Ritkán örülök ennyire tévedésemnek. Ráadásul ez filléres dolog, és még én is képes vagyok házilag megoldani...
music