Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2353072 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10110 Dátum: 2015.01.24 14:34:41 »
Én a gyürüzés óta mentem kb.50 ezret.Most kb.2-3 deci olajat eszik 5w40-ből 10-ezerre.Àrat nem irok,mett a munkát evy rokonom csinàlta jelképes összegèrt,az anyagot pedig a Bárdinál vettem,de ott nekem mindenböl 30% törzsvásárlói kedvezményem van.Ja,és lukakat nem furtam Neked sem ajánlom.És a Toyotások is határozottan kérték,hogy ezt hanyagoljam.

PEdig szoktak lyukat fúrni, Charlie is, aki már jópárat megcsinált. Persze ezt nem muszáj, de sztem én is fúrnék rá..

boci és pipi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 232
  • Mozdonyvezetö
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10111 Dátum: 2015.01.24 22:13:58 »
PEdig szoktak lyukat fúrni, Charlie is, aki már jópárat megcsinált. Persze ezt nem muszáj, de sztem én is fúrnék rá..
Nézd,dizelmozdony szerelőként azt kell mondanom,hogy én nem mernék rá fúrni...mert a benne lévők sem furtak...kiszàmithatatlan rezonanciákat okozhat.Az enyémbe is kifuratlanul kerültek vissza.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10112 Dátum: 2015.01.27 15:37:37 »
Akkor valoszinü, hogy az elökatalizàtor okozta és okozza most is a hibakodot... Nézzél szét a bontokban elökatalizàtor+leömlö ügyben. En is végül bontottra cseréltem.

Mást nemigen tud,mert a második (diagnosztika szonda) csak ezt méri. Az első és a második szonda között a leömlőben van a katalizátor az 1.6-1.8-nál.

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10113 Dátum: 2015.01.27 16:04:29 »
Nézd,dizelmozdony szerelőként azt kell mondanom,hogy én nem mernék rá fúrni...mert a benne lévők sem furtak...kiszàmithatatlan rezonanciákat okozhat.Az enyémbe is kifuratlanul kerültek vissza.
Ezen én is gondolkodtam, hogy nem okoz-e később problémát a fúrás, esetleg mikrorepedések keletkeznek és később tovább terjednek, ugyanakkor nem lehet teljesen szimmetrikusra sem fúrni a két oldalt, ami egyensúlyproblémákhoz vezethet, azaz rezonancia.
Viszont ha tapasztalat alapján nincs ezzel semmi gond, akkor lehet én is bevállalnám, ha odáig jutnánk a corival.

boci és pipi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 232
  • Mozdonyvezetö
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10114 Dátum: 2015.01.27 19:13:38 »
Ezen én is gondolkodtam, hogy nem okoz-e később problémát a fúrás, esetleg mikrorepedések keletkeznek és később tovább terjednek, ugyanakkor nem lehet teljesen szimmetrikusra sem fúrni a két oldalt, ami egyensúlyproblémákhoz vezethet, azaz rezonancia.
Viszont ha tapasztalat alapján nincs ezzel semmi gond, akkor lehet én is bevállalnám, ha odáig jutnánk a corival.
Nekem nem lett fúrva.Csak szimplán gyürüztük.60-ezret mentem azóta,és jó.

kosokokos

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10115 Dátum: 2015.01.28 12:36:01 »
Mint ifjonc (alig múltam 70) aki most lett tagja a tisztelettel övezett Toyota Klub Magyarországnak, mindjárt kér egy kis segítséget: Balatonon lakom, az északi parton. És kérem a mélyen tisztelt klubtagokat, aki tud ajánlani egy korrekt (nem lehúzós), hozzáértő, szakmáját szerető Toyota Carina szerelőt (1995-ös évjárató Carina E 2.0 GLi tulajdonosa lettem boldogan) Veszprém környékén, Zalaegerszegen és környékén, a Balaton környékén ajánljon számomra, mert muszáj autóznom a nyugdijas munkám miatt (szerkesztem 20 éve a Sporthorgászt, meg sok helyre írok, ebből eredően sokat kell utaznom). Bölcsész létemre nem vagyok műszaki ember, nem tudok autót buherálni, létszükséglet egy megbízható Toyota autószerelő. Előre is köszönöm a segítséget és tippet. Emil címemre is lehet küldeni: jpetrenka@t-email.hu. Szívélyes és baráti üdvözlettel minden klubtársnak.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10116 Dátum: 2015.01.28 18:07:02 »
Mint ifjonc (alig múltam 70) aki most lett tagja a tisztelettel övezett Toyota Klub Magyarországnak, mindjárt kér egy kis segítséget: Balatonon lakom, az északi parton. És kérem a mélyen tisztelt klubtagokat, aki tud ajánlani egy korrekt (nem lehúzós), hozzáértő, szakmáját szerető Toyota Carina szerelőt (1995-ös évjárató Carina E 2.0 GLi tulajdonosa lettem boldogan) Veszprém környékén, Zalaegerszegen és környékén, a Balaton környékén ajánljon számomra, mert muszáj autóznom a nyugdijas munkám miatt (szerkesztem 20 éve a Sporthorgászt, meg sok helyre írok, ebből eredően sokat kell utaznom). Bölcsész létemre nem vagyok műszaki ember, nem tudok autót buherálni, létszükséglet egy megbízható Toyota autószerelő. Előre is köszönöm a segítséget és tippet. Emil címemre is lehet küldeni: jpetrenka@t-email.hu. Szívélyes és baráti üdvözlettel minden klubtársnak.
Veszprémben én a magam részéről a Toyota kereskedés szervizét ajánlom, az ottani főnök a club "jóbarátja". Bővebben infót a Márkakereskedők fórumrészen, a topicjukban találsz.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10117 Dátum: 2015.01.28 19:01:51 »
Veszprémben én a magam részéről a Toyota kereskedés szervizét ajánlom, az ottani főnök a club "jóbarátja". Bővebben infót a Márkakereskedők fórumrészen, a topicjukban találsz.
:eek:
Főni! Amennyiben Gf ügyvivő kézzel illet egy Toyotát, én eladó sorba hajtom a musztángokat. :D
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10118 Dátum: 2015.01.28 19:08:28 »
mind a 97et?;))
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10119 Dátum: 2015.01.28 19:12:56 »
mind a 97et?;))

Ja, meg a hajcsárukat asszaszinnak.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10120 Dátum: 2015.01.28 19:14:28 »
az is csak 98;))
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10121 Dátum: 2015.01.28 21:29:49 »
Mint ifjonc (alig múltam 70) aki most lett tagja a tisztelettel övezett Toyota Klub Magyarországnak, mindjárt kér egy kis segítséget: Balatonon lakom, az északi parton. És kérem a mélyen tisztelt klubtagokat, aki tud ajánlani egy korrekt (nem lehúzós), hozzáértő, szakmáját szerető Toyota Carina szerelőt (1995-ös évjárató Carina E 2.0 GLi tulajdonosa lettem boldogan) Veszprém környékén, Zalaegerszegen és környékén, a Balaton környékén ajánljon számomra, mert muszáj autóznom a nyugdijas munkám miatt (szerkesztem 20 éve a Sporthorgászt, meg sok helyre írok, ebből eredően sokat kell utaznom). Bölcsész létemre nem vagyok műszaki ember, nem tudok autót buherálni, létszükséglet egy megbízható Toyota autószerelő. Előre is köszönöm a segítséget és tippet. Emil címemre is lehet küldeni: jpetrenka@t-email.hu. Szívélyes és baráti üdvözlettel minden klubtársnak.
Üdv neked kosokokos!
Keresd kamikaze-t itt a fórumon privátba szerelés ügyileg és gyere sokat a Carina topic-ba is írogatni.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

bisteilaci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10122 Dátum: 2015.02.20 17:47:58 »
Sziasztok! Kb. két hónapja egy 2008-as évjáratú Toyota Avensis 2.0 D-4D kombi boldog tulajdonosa lettem.
Az alábbi problémára szeretnék megoldást találni. Az autó xenonos. A hibajelenség a következő: miután felkapcsolom a világítást, változó idő eltelte után a jobb első izzó nem világít. Lekapcsolom a világítást, majd újra fel és ismét lőn világosság, majd kis idő után jobb elől megint semmi? Nem volt még xenonos kocsim. Mi lehet a probléma? Gondoltam kiszedem az izzót, szemügyre veszem, de nem egy egyszerű mutatvány. Létezik, hogy ki kell szerelnem a komplett lámpát? Máshogy nem igazán férek hozzá! Előre is köszönöm a válaszokat! Üdv! Laci

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10123 Dátum: 2015.02.20 19:17:20 »
Sziasztok! Kb. két hónapja egy 2008-as évjáratú Toyota Avensis 2.0 D-4D kombi boldog tulajdonosa lettem.
Az alábbi problémára szeretnék megoldást találni. Az autó xenonos. A hibajelenség a következő: miután felkapcsolom a világítást, változó idő eltelte után a jobb első izzó nem világít. Lekapcsolom a világítást, majd újra fel és ismét lőn világosság, majd kis idő után jobb elől megint semmi? Nem volt még xenonos kocsim. Mi lehet a probléma? Gondoltam kiszedem az izzót, szemügyre veszem, de nem egy egyszerű mutatvány. Létezik, hogy ki kell szerelnem a komplett lámpát? Máshogy nem igazán férek hozzá! Előre is köszönöm a válaszokat! Üdv! Laci

Ez ugyan a világítás topicba való, de megpróbálok válaszolni.  Első körben azt kellene tisztázni, hogy a lámpatestben még az eredeti xenon csövek vannak-e?  Ha igen, nem meglepő, hogy azok már minden bizonnyal csereérettek lettek. Meg kell nézni, hogy milyen is való bele, de emlékeim szerint d2s, vagy d2r HID cső kell bele.  Vannak költséghatékony források.

Mielőtt azonban még csövet cserélnél, cseréld meg a két hid csövet és teszteld, hogy oldalhelyesen, vagy HID cső helyesen van a hiba. Így kizárható, vagy megerősíthető lenne a HID cső/trafó hiba.  Ha trafóhiba áll fent, az tudtommal egybe van építve a lámpával, cseréje igen-igen költséges.  Ekkor sincsen vesztve semmi sem, egy utólagos szettet lehetne beleapplikálni.

Hirtelen ennyi. Kíváncsian várom a teszt eredményét.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

feconike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10124 Dátum: 2015.02.21 16:05:57 »
Sziasztok.

Adódott egy problémám a yaris versoval.
A bal első ablakot ha fölhúzom, amint fölér már jön is vissza félállásba.
Utána ha megpróbálom fölhúzni csak centiket megy.
Olyan mintha elemes lenne és merülne az elem.
Valakinek van ötlete mitől csinálhatja ezt?
(elektromos ablak)