Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2353087 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9990 Dátum: 2014.11.25 21:33:17 »
Igen, akkor nem hallatszik semmi furcsa zaj.
Vajon mi lenne a megoldàs? Meg lehetne esetleg a csavarokat jobban szoritani? Vagy a leömlö tömitését kellenne kicserélni?
Ha tényleg a leömlőnél fújna ki, azt nyitott motorháznál kellene a legjobban hallanod  :otlet: ! Szóval akkor nagy valószínűséggel mégsem ez lesz a gond  :)

Ha kifújás lenne, annak mindenképpen hallatszania kéne tehát álló helyzetben is, amikor felpörgeted a motort.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9991 Dátum: 2014.11.25 21:33:44 »
No, tegnap elég sokat mentem az autóval és ellenőriztem, ami a feleségem mondott. Meleg motornál minden ok, alapjáratot szépen tartja. Viszont hidegen jobban és tovább pörög mint régen, ez különösen váltáskor zavaró, amikor kicsit később ejti a fordulatot. Mi lesz mínusz 10 fokban? Lehet hogy egy kezdődő légtömegmérő koszolódás?
Hát ha az, akkor könnyen orvosolható  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9992 Dátum: 2014.11.25 21:40:11 »
Akkor ki fogom cseréltetni a leömlö tömitését is, hàtha az lesz a gond.

A javitàs nagyon ripp-ropp lett megejtve, mert màr igy is a müszaki vizsga elötti napon lett kész, és nem volt idöm megvenni a tömitést... Megprobàlom akkor ezt orvosolni.

Remélem nem màs lesz a gond...?!
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9993 Dátum: 2014.11.25 21:41:18 »
Akkor ki fogom cseréltetni a leömlö tömitését is, hàtha az lesz a gond.

A javitàs nagyon ripp-ropp lett megejtve, mert màr igy is a müszaki vizsga elötti napon lett kész, és nem volt idöm megvenni a tömitést... Megprobàlom akkor ezt orvosolni.

Remélem nem màs lesz a gond...?!
Figyi, fölöslegesen ne cseréltesd már ki  ;) ... ha ott állsz a járó motor mellett, és nem hallasz kifújást, akkor nincs kifújás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TZoli

  • Vendég
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9994 Dátum: 2014.11.25 21:47:37 »
Terhelésnél más a gázáramlás, simán kifújhat, főleg úgy, hogy nem cserélték a tömitést a katalizátor cseréjekor, ami egyszerhasználatos mint a koton!!!
De be kell azonosítani a hibát, ami nem itt fog valószínűleg megtörténni.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9995 Dátum: 2014.11.25 21:48:40 »
Hm... de ha nem az, akkor mi kerepelhet? Eleg lesz vajon megszoritani a csavarokat?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9996 Dátum: 2014.11.25 22:42:05 »
Hm... de ha nem az, akkor mi kerepelhet? Eleg lesz vajon megszoritani a csavarokat?
Dehogyis. Ha mégis kifújás okozza a hangot, akkor tömítést kell cserélni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9997 Dátum: 2014.11.25 22:45:14 »
Hm... de ha nem az, akkor mi kerepelhet? Eleg lesz vajon megszoritani a csavarokat?
Esetleg nem nézetnéd meg egy szerelővel?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9998 Dátum: 2014.11.25 22:46:08 »
Esetleg nem nézetnéd meg egy szerelővel?
:yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9999 Dátum: 2014.11.25 22:48:13 »
Esetleg nem nézetnéd meg egy szerelővel?
Természetesen ezt fogom tenni. Köszönöm a vàlaszokat mindenkinek.

Amùgy a tömités cseréjéhez elég csak a csavarokat levenni, vagy jobban meg kell bontani a leömlöt-katalizàtort tarto dolgokat màshol is?
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.25 23:12:36 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10000 Dátum: 2014.11.26 15:21:15 »
Voltam ma (ismerős) lakatosnál egy off autóval kipuff ügyben. Konkrétan a középdob szét van égve-rohadva, nem érdemes javítani. Ajánlott nekem egy más autóra való új középdobot 5e-ért. Azt se tudom milyen motor stb. de teljesen más autó, más márka. Igen ám, csakhogy tudtommal ezek adott motorhoz vannak illesztve, szerepet játszanak a gázcserében, így nem hiszem hogy csak úgy lehetne ezeket csereberélni nem ? Nem mind1 milyen a fojtása, a gázlengések stb, nem csak a hangtompítás a feladata. Méretre is nagyobb egyébként.
Vagy nem jól gondolom ? :) Am hozzávaló 20e körül van a legolcsóbb..

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10001 Dátum: 2014.11.26 15:56:15 »
Voltam ma (ismerős) lakatosnál egy off autóval kipuff ügyben. Konkrétan a középdob szét van égve-rohadva, nem érdemes javítani. Ajánlott nekem egy más autóra való új középdobot 5e-ért. Azt se tudom milyen motor stb. de teljesen más autó, más márka. Igen ám, csakhogy tudtommal ezek adott motorhoz vannak illesztve, szerepet játszanak a gázcserében, így nem hiszem hogy csak úgy lehetne ezeket csereberélni nem ? Nem mind1 milyen a fojtása, a gázlengések stb, nem csak a hangtompítás a feladata. Méretre is nagyobb egyébként.
Vagy nem jól gondolom ? :) Am hozzávaló 20e körül van a legolcsóbb..
Szerintem jól gondolod. Nem tudom milyen autóról van szó, de 20 ezer ft. nem tűnik veszélyesen drágának egy középdobért.
2008-ban a Swiftemen közép és hátsó dobot (+ csövek) cseréltek, 47 ezer volt az anyagköltség, igaz minőségi cucc ment rá (Bosal).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10002 Dátum: 2014.11.26 16:16:54 »
Szerintem jól gondolod. Nem tudom milyen autóról van szó, de 20 ezer ft. nem tűnik veszélyesen drágának egy középdobért.
2008-ban a Swiftemen közép és hátsó dobot (+ csövek) cseréltek, 47 ezer volt az anyagköltség, igaz minőségi cucc ment rá (Bosal).

Hondához ajánlott Daewoo dobot :D Lakatos agy..

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10003 Dátum: 2014.11.28 12:26:09 »
Sziasztok,

Az mitöl lehet egy OFF-os klima nélküli auton, amelyik elég ritkàn van hasznàlva, kint àll az utcàn és igy ki van téve az idöjàràs viszontagsàgainak, hogy elöl az utas elött lévö kesztyütarto alol indulàskor ömlik ki az àlott esöviz? Egyàltlàn miképpen kerülhet oda viz? Màr egy pàr éve igy àll, de eddig nem történt ilyesmi... Valami tömités avulhatott el, vagy a korrozio tette meg a hatàsàt, vagy egyéb prozaibb okai is lehetnek elvileg?

Elöre is köszönöm a véleményeket.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10004 Dátum: 2014.11.28 18:44:22 »
Sziasztok,

Az mitöl lehet egy OFF-os klima nélküli auton, amelyik elég ritkàn van hasznàlva, kint àll az utcàn és igy ki van téve az idöjàràs viszontagsàgainak, hogy elöl az utas elött lévö kesztyütarto alol indulàskor ömlik ki az àlott esöviz? Egyàltlàn miképpen kerülhet oda viz? Màr egy pàr éve igy àll, de eddig nem történt ilyesmi... Valami tömités avulhatott el, vagy a korrozio tette meg a hatàsàt, vagy egyéb prozaibb okai is lehetnek elvileg?

Elöre is köszönöm a véleményeket.

A "friss levegő" beömlő nyílása kb. úgy lehet kialakítva, mint az E12-eké. Ekkor a tűzfalon lévő csapadékelvezető csatornában felgyűlő szemét képes a csapadékvizet annyira torlasztani, hogy az átbukjon a peremen és akkor jön a zagyzuhany.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu