Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2355319 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

sirwilliam

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9885 Dátum: 2014.09.28 21:00:38 »
Azt nem irtam, hogy 2.0 D4d

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9886 Dátum: 2014.09.28 22:35:17 »
EGR szelepnek tűnik...takaríttasd ki...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

barizo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9887 Dátum: 2014.10.03 07:50:25 »
Sziasztok!

Újfent elkezdte a 2.2d-cat-es Verso az alábbit.  :no:
Reggeli, első indulásnál gomb benyom, motor indul, aztán meg leáll, "lefullad".
Mintha nem kapna üa-ot. Vagy mintha nem állítaná be az emelt alapjáratot.
Ha már melegedett kicsit, akkor már pöc-röff.
De így első induláskor ha áll jónéhány órát, fél mapot/napot akkor általában ez az indítási
procedúra  :wacko:
A gázpedállal kell játszani, hogy menjen a dolog (ergo a pedállal én adok neki plussz gázt, s akkor elcsípi)
Gondoltam a hideg miatt. De hát amikor 18 fok volt a délelőtt folyamán akkor is ez volt a szitu.
Gondoltam a pára! De a garázsba beállva is eljátszotta.
Valakinek ötlet/tipp?
Márciusban vettem a kocsit, akkor  kötelező szürők-olajak cseréje. Aztán akkor utána csinálta
párszor. De a nyár alatt nem.
S most megint.
Lehet izzítógyertya? Vagy esetleg a gázolajszürő nem úgy lett lecserélve anno márciusban? ??
Egyéb hiba nincs. Valaki tud ügyes Toyotás szerelőt Győr környékén?
Fontos lenne köszönöm!

farout

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9888 Dátum: 2014.10.04 08:29:48 »
Sajnos még én sem jöttem rá hogy mi okozza. Az én esetem kísértetiesen hasonlít a tiédhez, annyi különbséggel hogy miután leáll, 1-2 mp-ig még teker az önindító magától s utánna el is indul. Aznap aztán már nincs gond vele. Pár hete kezdte megint, egész nyáron jó volt. Amugy az egész nem tart tovább kb 5 másodpercnél. Kicsit bosszantó. Mindenképpen a hőmérséklethez van köze szerintem.Hibakód nincs.Viszont a gázadást még nem próbáltam.

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9889 Dátum: 2014.10.04 09:57:54 »
Sziasztok!

Újfent elkezdte a 2.2d-cat-es Verso az alábbit.  :no:
Reggeli, első indulásnál gomb benyom, motor indul, aztán meg leáll, "lefullad".
Mintha nem kapna üa-ot. Vagy mintha nem állítaná be az emelt alapjáratot.
Ha már melegedett kicsit, akkor már pöc-röff.
De így első induláskor ha áll jónéhány órát, fél mapot/napot akkor általában ez az indítási
procedúra  :wacko:
A gázpedállal kell játszani, hogy menjen a dolog (ergo a pedállal én adok neki plussz gázt, s akkor elcsípi)
Gondoltam a hideg miatt. De hát amikor 18 fok volt a délelőtt folyamán akkor is ez volt a szitu.
Gondoltam a pára! De a garázsba beállva is eljátszotta.
Valakinek ötlet/tipp?
Márciusban vettem a kocsit, akkor  kötelező szürők-olajak cseréje. Aztán akkor utána csinálta
párszor. De a nyár alatt nem.
S most megint.
Lehet izzítógyertya? Vagy esetleg a gázolajszürő nem úgy lett lecserélve anno márciusban? ??
Egyéb hiba nincs. Valaki tud ügyes Toyotás szerelőt Győr környékén?
Fontos lenne köszönöm!

Izzító gyertya lehet, bár ezek a kerámiák elég jól bírják, illetve egy ilyen nagynyomású rendszernél a +10 fok nem szabad, hogy problémát jelentsen még izzítás nélkül sem, persze, ha minden egyéb rendben van. A gyertyákat könnyű vizsgálni, hogy funkcionálnak-e, a melegedés sebessége már más kérdés. Amikor hidegindítás van, akkor kéne rákötni egy műszert, hogy akkor lássuk a kritikus adatokat.

Jozef

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9890 Dátum: 2014.10.05 15:30:34 »
sziasztok,

az mitől lehet, hogy megyek "normálisan" ugyanúgy tartom a gázt és a fordulatszám elkezd 1-2 másodpercig ugrálni 3000-3200-3000-3200-3000 tök gyorsan.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9891 Dátum: 2014.10.05 15:46:06 »
sziasztok,

az mitől lehet, hogy megyek "normálisan" ugyanúgy tartom a gázt és a fordulatszám elkezd 1-2 másodpercig ugrálni 3000-3200-3000-3200-3000 tök gyorsan.
Remeg a lábad waze? ! :whistling: :flowers:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Jozef

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9892 Dátum: 2014.10.05 17:25:43 »
Remeg a lábad waze? ! :whistling: :flowers:

hát ezaz hogy nem :D amúgy ilyen 1000-1500 km-ként kivágja a p0420-as hibát. kb 4-5 hetente

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9893 Dátum: 2014.10.05 17:26:12 »
Hi!

Megtudná valaki írni, hogyan lehet ellenőrizni a tükörfűtést, hogy van-e egyáltalán nekem olyanom? Az oké, hogy valószínűleg a hátsó ablakfűtéssel menne ha lenne. De mennyire kell(ene) melegedni, és menny idő alatt? Kézzel kitapintható?

Tudom, hogy primitív kérdés, de még nem volt ilyenem :whistling:

p.s. Csak azért merült fel, mert az eladó mondta, hogy van benne, de én nem éreztem melegedni... :no:
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.05 17:31:59 írta andras69 »
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9894 Dátum: 2014.10.05 17:55:33 »
Hi!

Megtudná valaki írni, hogyan lehet ellenőrizni a tükörfűtést, hogy van-e egyáltalán nekem olyanom? Az oké, hogy valószínűleg a hátsó ablakfűtéssel menne ha lenne. De mennyire kell(ene) melegedni, és menny idő alatt? Kézzel kitapintható?

Tudom, hogy primitív kérdés, de még nem volt ilyenem :whistling:

p.s. Csak azért merült fel, mert az eladó mondta, hogy van benne, de én nem éreztem melegedni... :no:

Azt nem is érzed.  Hűvös hajnalon, ha jól beleheled, akkor bepárásodik az tükörlap. Ha van benne fűtés és bekapcsolod, akkor rövidesen oszlik rajta a pára. Ha nem működik/nincsen benne a pára marad, ami a tükörfelületre kicsapódott.

Ha elektromos tükör van a kocsiban, akkor nagy valószínűséggel van benne fűtés is. Ha mechanikus, akkor nincsen. A hátsó ablakfűtéssel nem megy automatikusan a tükörfűtés, a tükörállítót kell valamilyen állásba állítani ehhez.  User manual mit ír?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9895 Dátum: 2014.10.05 17:56:14 »
Hi!

Megtudná valaki írni, hogyan lehet ellenőrizni a tükörfűtést, hogy van-e egyáltalán nekem olyanom? Az oké, hogy valószínűleg a hátsó ablakfűtéssel menne ha lenne. De mennyire kell(ene) melegedni, és menny idő alatt? Kézzel kitapintható?

Tudom, hogy primitív kérdés, de még nem volt ilyenem :whistling:

p.s. Csak azért merült fel, mert az eladó mondta, hogy van benne, de én nem éreztem melegedni... :no:

Szerintem kézzel nem fogod érezni. Kapcsold be ( az első szélvédő jégmentesítője indítja, ha az nincs,a kkor meg a hátsó ablaké) lehelj rá közelről, és fogod látni, hogy működik, vagy sem.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9896 Dátum: 2014.10.05 17:57:16 »
Szerintem kézzel nem fogod érezni. Kapcsold be ( az első szélvédő jégmentesítője indítja, ha az nincs,a kkor meg a hátsó ablaké) lehelj rá közelről, és fogod látni, hogy működik, vagy sem.

Bingó, másodpercre egyszerre!  :D :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9897 Dátum: 2014.10.05 17:58:07 »
Azt nem is érzed.  Hűvös hajnalon, ha jól beleheled, akkor bepárásodik az tükörlap. Ha van benne fűtés és bekapcsolod, akkor rövidesen oszlik rajta a pára. Ha nem működik/nincsen benne a pára marad, ami a tükörfelületre kicsapódott.

Ha elektromos tükör van a kocsiban, akkor nagy valószínűséggel van benne fűtés is. Ha mechanikus, akkor nincsen. A hátsó ablakfűtéssel nem megy automatikusan a tükörfűtés, a tükörállítót kell valamilyen állásba állítani ehhez.  User manual mit ír?
Pont egyszerre írtuk....

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9898 Dátum: 2014.10.05 17:58:39 »
nah...tessék :clap: :D

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9899 Dátum: 2014.10.05 18:17:03 »
Köszi mindkettőtöknek a választ. :)

Elektromos a tükröm, és nincs első szélvédő jégmentesítő. Ezek szerint a hátsó ablakfűtéssel együtt kell működnie. :otlet:
Holnap leheletpróbázok...  :D
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.