Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2355507 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9735 Dátum: 2014.08.02 22:42:11 »
A lényeget nem árulnád el, az jött át. "Barátnőm jár vele..", stb.
Nem árulnám el, hogy PONTOSAN mennyi olajat fogyaszt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9736 Dátum: 2014.08.02 22:49:52 »
Ezt azért páran másképpen gondolják/gondoljuk. Kifizette a rendes árat, mint ami mondjuk nem enné az olajat kóros mértékben. Aztán mégis kórosan eszi.
Simán jogi ügy. Csak pár vevőnek pénze sem lenne rá, hogy megindítsa, pedig erősen bukó az eladónak.
Jogi ügy? Mi az, hogy "kórosan" eszi? 1 liter/1000 km? Amire a gyártó is azt írja, hogy még normális? Ja, bocsánat  ;)

És mi az, hogy "rendes ár"? Újabb nem létező fogalom. Amúgy írtam én olyat, hogy "rendes árat" kérnék érte  :ph34r: ? Úgy gondoltam, nem is szükséges leírni, hogy nyomott áron árulnám a beteg autót - lévén ez számomra 1000 % evidens. Nem fogok senkit átqrni azzal, hogy átlagos áron adok egy beteg autót. Úgy gondolom, ez így fair. De nem is fogom megmondani, hogy 1 litert eszik, mert el akarom adni. Ennyi.

De persze, ha a másik le meri írni, hogy eladásnál elsősorban a saját érdekeit tartaná szem előtt, arról rögtön feltételezzük, hogy szemétláda, aki átlagos áron adna egy hibás autót, ugye  :flowers: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9737 Dátum: 2014.08.02 22:52:46 »
Nekem ez akkor 80.000 anyagár és pár szerszám volt a családtól. Meg egy héten át naponta több óra, amíg dolgoztam rajta.
Azóta nem eszi, rendben van. Ez meg plusz a családnak mindaddig, amíg megtartjuk. Lassan a meg nem vásárolt olajokból visszajön az ára (2010-2012-ig 50.000 fölött ment el olajokra).
De nem akartam eladni, most meg főleg nem.
Ahogy a carinások általában, tudod  :)

Megnézheted: a Maruti eladása ebből a szempontból olyan 50.000 mínusz volt (ár alatt ugye, bár itt százezrekről nem lehet beszélni), de a nyugalmam ennél jóval többet ér. Meg az, hogy lekerült a nevemről és nem viszi a pénzt. Kis idő után dupla annyiért feltették a használtautóra, legyen szerencséjük  ::)
OK, százezrek alatt egy gyűrűzés költségeit értettem, olyasvalaki számára, aki kénytelen ezt egy autójavító műhelyben megcsináltatni. (Vagyis a nagy többség számára.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9738 Dátum: 2014.08.02 23:00:23 »

Nekem sem.

A vevő pedig rohadtul nem mondhat semmit, azok után, hogy én közöltem vele, hogy az autó eszi az olajat, és nézegesse a szintet.
Igy van. Soha senki nem mondana el, hogy 1 liter olajat beszlopáz az autó 1000km-en. Annyit mondanak, hogy egy pár decit szoktam után tölteni egy periódus alatt. De meg ennyit sem biztos...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9739 Dátum: 2014.08.03 07:57:30 »
Feri, most ezt a te micrád csinálja?

Ja akkor így más. akkor ne add el azt hittem egy százezer Ft-os autóról beszélünk.  hát ha nem haragszol én többet ezek alapján egy ilyen micra közelébe se mennék többé..vazze ez gázabb mint a skodám pedig azt is romjaiból kellett felépíteni vétel után. de a motort (még) nem kellett megbontani

Én azt mondom vidd ki Tzolihoz Vácra. az én autómat is Ő építette fel. nem vagyok biztos benne hogy nem kell megbontani a motort de majd ő megmondja.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9740 Dátum: 2014.08.03 09:50:40 »
Most már én sem vennék Micrát :D túl sok ilyen esetről olvastam (utólag...), de amikor vettem, készült róla állapotfelmérés, és nem utolsó sorban itteni forrásból vettem, "ismerőstől/ismerősön keresztül", és nem egy eltitkolt hiba miatt van ez a jelenlegi állapot, hanem egy kinél hamarabb, kinél később felbukkanó, gyári hibáról van szó...
A héten még rákérdezek pár dologra, munkadíj, melyik készlet lenne elfogadható stb., de valószínűsíthetően most költök rá, mert eladni nem tudnám úgy, hogy jelentős hitel nélkül tudjak venni olyat, amit szeretnék (és még azzal is lehet bármi... új autóra meg főleg nem veszek fel hitelt...)

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9741 Dátum: 2014.08.03 11:50:29 »
Hát, én se reklámoznám, hogy eszi az olajat a kocsi.. Tegyük fel h 15 évesen el akarnám adni, a mostani olajfogyival (3-4 deci). Sztetek ha megmondanám h eszi (már ha rákérdeznének !), megvenné valaki ?? Mellesleg, városban és környékén használva nincs észrevehető olajfogyi, ergo azt is mondhatnám, hogy nálam nem ette, ja hogy nem használtam pályán ? Ez van.. Mellesleg, bőven az 1l/1000 km alatt vagyok, ami a gyári határ, szal miről is beszélünk ? Hogy egy tizenéves használtautó a gyári normán belül fogyaszt olajat, a kezelésiben meg ott van hogy kb 2 hetente nézzen rá a szintre ?
Persze, amikor megvettem és kiderült, én sem így gondoltam, de jogilag nem volt igazam. Mellesleg a fickó elég sokat engedett az árból, 1700ért árulta a tényleg kitűnő állapotú kocsit, ami akkor kb a felső határa volt ezeknek, és 1500ért odaadta.. Ha úgy vesszük elengedte a gyűrűzés árát. Még ennek ellenére is megérte megvenni, mert jó kocsi és semmi más baja nem volt még 5 év alatt.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9742 Dátum: 2014.08.03 11:57:19 »
Apropó olajfogyasztás: nem tudom, nektek mennyire tűnt fel, de egyre több Wagon R füstöl. Némelyik (növekvő arányban) elég csúnyán. Tehát ezeknél az autóknál komoly típus-probléma lehet a nagy olajfogyasztásra való hajlam  :hmmmm:

Én igazából azon csodálkozom, hogy más Suzukiknál (Ignisek, Swiftek) ezt nem látni ekkora arányban!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9743 Dátum: 2014.08.03 12:05:25 »

Apropó olajfogyasztás: nem tudom, nektek mennyire tűnt fel, de egyre több Wagon R füstöl. Némelyik (növekvő arányban) elég csúnyán. Tehát ezeknél az autóknál komoly típus-probléma lehet a nagy olajfogyasztásra való hajlam  :hmmmm:

Én igazából azon csodálkozom, hogy más Suzukiknál (Ignisek, Swiftek) ezt nem látni ekkora arányban!
Elofordulhat, hogy ezek között sok 0%-os hitelre vett autó is van és ha a hitelt esetleg nem tudja fizetni vki, akkor az olaj cserére sem valószínű, hogy áldoz. Persze, ettől még lehet konstrukciós hiba is.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9744 Dátum: 2014.08.03 12:12:28 »
Jogi ügy? Mi az, hogy "kórosan" eszi? 1 liter/1000 km? Amire a gyártó is azt írja, hogy még normális? Ja, bocsánat  ;)

És mi az, hogy "rendes ár"? Újabb nem létező fogalom. Amúgy írtam én olyat, hogy "rendes árat" kérnék érte  :ph34r: ? Úgy gondoltam, nem is szükséges leírni, hogy nyomott áron árulnám a beteg autót - lévén ez számomra 1000 % evidens. Nem fogok senkit átqrni azzal, hogy átlagos áron adok egy beteg autót. Úgy gondolom, ez így fair. De nem is fogom megmondani, hogy 1 litert eszik, mert el akarom adni. Ennyi.

De persze, ha a másik le meri írni, hogy eladásnál elsősorban a saját érdekeit tartaná szem előtt, arról rögtön feltételezzük, hogy szemétláda, aki átlagos áron adna egy hibás autót, ugye  :flowers: ?
Leírtam. De ha a rendes ár nem létező fogalom, akkor a nyomott ár sem az  :excl:

És mégis melyik gyártó? Az Opel? Ott is 0,8-ra emlékszem, és azért, mert egyes gyártók ezt megengedik magunknak, én még nem tartanám követendő példának.  :excl:
De ha megnézed, ez 1,25l / 1000 km olajat eszik, mondd meg már kérlek, melyik gyártó szerint normális ez?? Egy olajcsereperiódus (15.000 km-nek véve) alatt beletölteni közel 20 liter olajat?? Ne vicceljünk már  :nono:

Nem feltételeztem véletlenül sem azt, hogy a másik "szemétláda". Rólad sem, és másról sem.
Egyszerűen nekem az eddigiekből  egyáltalán nem derült ki, hogy olcsóbban adnád, így már világos, hogy leírtad  :yes: Egyikünk sem gondolatolvasó, amit leír az ember, az az egyértelmű. Ez a fórum sajátossága ugye  :)
Ja, végülis nekem is olcsóbban adták, ahhoz képest, hogy hirdették 650-ért is (friss műszakival), aztán 500-ért adták, és kiderült, hogy a műszakija 2 hónap múlva lejár, és a "friss műszaki" azt jelentette, hogy amúgy drágább lett volna ettől :wacko: Ja, és úgy hirdették, hogy tip-top autó  :eek:

« Utoljára szerkesztve: 2014.08.03 12:14:43 írta vd1234 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9745 Dátum: 2014.08.03 12:24:28 »
Nem árulnám el, hogy PONTOSAN mennyi olajat fogyaszt.
PONTOSAN én sem tudtam megmondani, attól függ, hogyan használja az ember.
A Marutinál is kb. tudtam megmondani, átlagban mi várható. Nyilván nem volt teljesen  pontos, de az nem állhatott elő, hogy nála mondjuk kétszer annyit fogyasztott volna.
Tehát ha tudom, hogy egy liter nagyságrendben eszik, akkor nem mondok deci nagyságrendet. Ha meg semmit sem mondok, akkor az már eleve gyanús.
Ahogy mondtam, az eladás után nálam nem volt gond hála Istennek. Pedig ott is jól fogyott. Korrekt módon történt minden, tanúk előtt, utólag esélytelen lett volna reklamálni bármiért.

Egyébként pár emberke nem fog bíróságra menni azért, mert átvágták őket, tudnak gondot okozni anélkül is, és úgy is, hogy nehéz rájuk bizonyítani. Ezért is írtam, hogy a családom nyugalma ennél jóval fontosabb.

De most már kb. értjük, melyikünk mire gondol, azt hiszem  :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.03 12:26:25 írta vd1234 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9746 Dátum: 2014.08.03 12:31:02 »
Hát, én se reklámoznám, hogy eszi az olajat a kocsi.. Tegyük fel h 15 évesen el akarnám adni, a mostani olajfogyival (3-4 deci). Sztetek ha megmondanám h eszi (már ha rákérdeznének !), megvenné valaki ??
Ha magát az olajfogyasztás tényét is elhallgatod, az azért szerintem is kicsit meredek dolog. Azt mondhatod pl., hogy "nézegesse a szintet, mert néha eltűnik pár deci". Ez azért épeszű embert nem ijeszthet el a vételtől, egy ennyi idős, ennyit futott autó esetében - pláne, ha korrekt áron adod :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9747 Dátum: 2014.08.03 12:39:48 »
És mégis melyik gyártó? Az Opel? Ott is 0,8-ra emlékszem, és azért, mert egyes gyártók ezt megengedik magunknak, én még nem tartanám követendő példának.  :excl:
Én sem. De ettől még semmiképp nem tekinthető jogilag hibának valami, amire maga a gyártó is azt írja, hogy normális.

Az Opel? Gondolod  :) ? Most néztem meg egy Corolla E10 kezelési utasításban: "It is normal that an engine should consume some oil during normal engine operation. Oil consumption: max 1.0 L per 1000 km." És ezt írják az ÚJ autóra, érted? Na, ezzel aztán te nem fogsz pert nyerni bárki ellen, aki elfelejt neked arról beszámolni, hogy az autója fogyasztja az olajat. A csöppet sem új, csöppet sem 0 km-es autója  :otlet:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9748 Dátum: 2014.08.03 12:41:39 »
De most már kb. értjük, melyikünk mire gondol, azt hiszem  :flowers:
Igen  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9749 Dátum: 2014.08.03 13:08:41 »
Megnéztem a Yaris kezelésijében: abban is azt írja, hogy az olajfogyasztás normális, egészen 1.0 liter/1000 km értékig.

És azt is írja, hogy minden egyes tankoláskor ellenőrizzük az olajszintet  :otlet:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )