Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2353085 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8776 Dátum: 2013.02.16 07:38:35 »
Ez tök jó és nem csak ez ...
Eggyel feljebb +ott a kar gk.-ra vonatkozó szinte összes jegyzete és oktatási segédanyaga.

UI. Ahogy látom itt is néhány (pl.a hybrid) jelszóhoz kötött akárcsak más felsőoktatási intézményekben.
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.16 07:55:47 írta Agyarka »

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8777 Dátum: 2013.02.19 09:40:34 »
Azt mondja nekem az egyik haverom, hogy nem jó ha a kormányt koppanásig eltekerjük, mert tönkreteszi a kormányművet. Mit gondoltok erről?
Szerintem azért van ott a végpontja, hogy addig lehet tekerni, és bizony szűk helyre beálláskor én el szoktam tekerni koppanásig. Azért van, nem?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8778 Dátum: 2013.02.19 09:59:20 »
ezt már nekem is mondták,h ne tekerjem koppig a kormányt,m akkor erölködik a szervószivattyú és az nem tesz jót! nemtom,h igaz é!?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8779 Dátum: 2013.02.19 10:08:37 »
ezt már nekem is mondták,h ne tekerjem koppig a kormányt,m akkor erölködik a szervószivattyú és az nem tesz jót! nemtom,h igaz é!?
Azért van, hogy erőlködjön, és ne én erőlködjek, nem?
Az enyémben egyébként villanyszervó van.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8780 Dátum: 2013.02.19 10:14:24 »
;)
ja.
nemhiszem,h tönkrevágná a rendszert a koppra tekerés. de azért figyelek rá és ritkán hajtom koppig.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8781 Dátum: 2013.02.19 20:02:37 »
Nem lesz baja a koppig tekeréssel, csak ne tartsátok végpontban sokáig, mert valóban megterheli a szervószivattyút.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8782 Dátum: 2013.02.19 20:08:16 »
Nem lesz baja a koppig tekeréssel, csak ne tartsátok végpontban sokáig, mert valóban megterheli a szervószivattyút.
oké köszi, akkor megnyugodtam! Nem tartom, ha meg is állok kitekert kormánnyal, a szervó akkor is visszateker egy picit, szóval hülyebiztos (csak akkor van végpontban, ha kézzel ott tartod).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8783 Dátum: 2013.02.19 21:15:51 »
Nem lesz baja a koppig tekeréssel, csak ne tartsátok végpontban sokáig, mert valóban megterheli a szervószivattyút.

De hisz most írta, hogy ELEKTROMOS a szervója.  [rohog]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8784 Dátum: 2013.02.20 07:59:08 »
Sok szerviz van, amelyek hozzáállása sem igazán jó...(itt mindent egy kalap alá értek)
De egy márkaszerviz is attól jó, ha jó szakemberek vannak, nem attól, hogy finom a kávé a váróban ;)
Ugyanez van a maszeknál is...
A jó szakember-gárda önmagában kevés. Nagyon sok múlik a vezetésen. Leszámítva a szélsőséges eseteket (értsd: végtelenül lelkiismeretes és precíz, vagy végletesen belexarós és pontatlan), nagyrészt ezen fog múlni, hogy a személyzet miként látja majd el a munkáját.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8785 Dátum: 2013.02.20 08:02:37 »
Azt mondja nekem az egyik haverom, hogy nem jó ha a kormányt koppanásig eltekerjük, mert tönkreteszi a kormányművet. Mit gondoltok erről?
Szerintem azért van ott a végpontja, hogy addig lehet tekerni, és bizony szűk helyre beálláskor én el szoktam tekerni koppanásig. Azért van, nem?
Dehogy teszi tönkre. Elektromos szervónak tökmindegy, de a hidraulikusnak sem árt. Elengedi ilyenkor a felesleges nyomást, az adja ki azt a jellegzetes hangot.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8786 Dátum: 2013.02.20 09:01:30 »
Azt mondja nekem az egyik haverom, hogy nem jó ha a kormányt koppanásig eltekerjük, mert tönkreteszi a kormányművet. Mit gondoltok erről?
Szerintem azért van ott a végpontja, hogy addig lehet tekerni, és bizony szűk helyre beálláskor én el szoktam tekerni koppanásig. Azért van, nem?
Tudod: kopóalkatrész, azért van a kocsi hogy használd, amire kell. Ha koppig kell tekerni akkor koppig kell tekerni nincs mese :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8787 Dátum: 2013.02.20 09:05:21 »
Tudod: kopóalkatrész, azért van a kocsi hogy használd, amire kell. Ha koppig kell tekerni akkor koppig kell tekerni nincs mese :D
Tudom, ezzel én is így vagyok, de azért a műszaki érdeklődésem nem hagyott nyugodni  :yes: .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8788 Dátum: 2013.02.21 17:18:57 »
De hisz most írta, hogy ELEKTROMOS a szervója.  [rohog]
Nem mondinak írtam, hanem akibornak. Olvasni még tudok. Nevess csak.  :devil:
Azt írtam, hogy szervószivattyú.....  Láttál már elektromos kormányrásegítőnél ilyet?  :surrender: :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

lanman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8789 Dátum: 2013.03.04 08:49:32 »
Sziasztok!

Egy Toyota Avensis 2-essel lenne nemi problemam, remelem tudtok segiteni. 3 hete a futomu felol a sebesseggel aranyos metroszeru hang jon (uresbe teve sem valtozik az uteme, tehat nem valoszinu, hogy a motor felol jonne). A teli gumikra gyanakodtam, ezert szombaton atcsereltem a nyariakra. A teliben talaltam is egy szoget (panaszt amugy nem okozott, mert nem eresztett), azt gondoltam az okozhatta az utemes berregest, de sajnos nem. A nyariakkal is csinalja, de tompabban. Kiprobaltam, ket iranyban eroltetett kanyarokban, de nem hallottam, hogy erosodne a hang. Az elso kerekcsapagyak hibajat igy legalabbis kizarnam. De hatul gondolom kanyarban sem no annyira a terheles, hogy jelentosen erosodne a hang, igy meg lehet az is. Vagy szetment a feltengely? Teljesen kitekert kormanynal eroltetett kanyarban legalabbis van kattogas. De ezt evekkel ezelott is csinalta, es alaszedett kormannyal amugy sem szoktam autozni, viszont ezt a metroszeru hangot csak nemreg ota csinalja.

Tudtok esetleg egy budapesti muhelyt joszivvel ajanlani? A markaszerviz kizarva, mert gondolom ilyen futomu javitasert tobbszazezres nagysagrendet kernenek el, en pedig tavasszal szeretnem eladni az autot, de szeretnem rendberakni ezt, nehogy kicsesszek valakivel.

Elore is koszonom, ha tudtok segiteni!
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.04 08:51:23 írta lanman »