Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2355488 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8745 Dátum: 2013.01.30 17:01:52 »
Elvittem a màrkaszervizbe a Corollàmat hogy mondjanak véleményt azzal a zajjal kapcsolatban ami föleg hideg motornàl hallatszik.

Szerintük a vizpumpàt kell cserélni (bàr nem ereszt de àllitolag hangot ad...), és egy elég borsos (hatszàmjegyü) szàmlàt is emlitettek, persze munkadijjal és alkatrésszel együtt...

Mit szoltok ehhez? Valoban ott lehet a baj?
Lehetséges. De így neten keresztül nehéz megmondani.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8746 Dátum: 2013.01.30 17:29:13 »
Lehetséges. De így neten keresztül nehéz megmondani.
Igen, nem egyszerá így megmondani. Ráadásul szerintem nem sok olyan szerviz van, ami garantálja, hogy az a hibás. Sajnos általában ez úgy szokott lenni, hogy csak találgatnak, és a végére igen sok pénzt otthagy az ügyfél, mire kész lesz. Már ha egyáltalán sikerül megtalálni a "zaj" okát...
Corolla 1,4 VVT-i 2005

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8747 Dátum: 2013.01.30 19:09:30 »
Hova vitted, Én 25 ezerért kaptam vízpumpát márkaszervízben + munkadíj, meg folyadékcsere. De egyben volt a 120 ezres szervízzel és kompletten fizettem 100 ezret. Szóval szerintem rossz márkaszervízbe mentél.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8748 Dátum: 2013.01.30 20:50:05 »
@zsoooc
A szervizvezetö szaki szerint mikor lebontottàk a hosszbordàsszijat, érzödött, hogy a vizpumpa egy kicsit akadozva forog... Kérdeztem töle, hogy nem lehet esetleg a feszitögörgö vagy màs egyéb, de Ö meg van rola gyözödve, hogy a vizpumpa a zaj forràsa.
Szerinte ez még nem annyira vészes, mert nincs szivàrgàs, de a hang erösödni fog idövel és jobb nem kockàztatni...

Nem tudom mit csinàljak? Még elvihetem egy két maszekhoz, lehet azok megint màsra tippelnek majd...

U.I. Még hozzàteszem, hogy melegebb motorral föleg gàzadàsnàl hallatszik, alapjàraton nem nagyon...
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8749 Dátum: 2013.01.30 20:54:48 »
Ha Budapest környékén egy jó szakértőt szeretnél akkor keresd TZolit itt a fórumon.
Ha márkaszervízhez ragaszkodsz akkor Toyota Mayer Budakeszi.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8750 Dátum: 2013.01.30 22:12:39 »
@mondi
Egyàltalàn nem ragaszkodom a màrkaszervizhez, de elvittem hozzàjuk is véleményezésre...
Az azonban elbizonytalanit, hogy a màsik szerelö pedig a görgökre gyanakszik.
Nem szeretném, ha az én zsebemre kisérleteznének...
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

tartály

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8751 Dátum: 2013.01.31 14:51:19 »
sziasztok!
 avensis d4d 2003- as autom olyat produkál, hogy egyik pillanatról a másikra elhagyja az erő és csak lassan gyorsul fel . azután mikor eléri a 2700 -as körüli fordulatot hirtelen megindul mint akit seggbe rugtak. Van ,hogy naponta többször is csinálja ,van hogy napokig nem, de az utóbbi időben egyre gyakoribb. Azt vettem észre, hogy ha kinyomott kuplungnál felpörgetem 4500- ig akkor visszatér az ereje, de akármelyik pillanatban újra csinálhatja.
ötlete van valakinek? temészetesen a check lámpa nem jelez és hibakódot sem ír ki diagnosztikakor.  turbó nyomás szelep? turbó elkormolódva? segítsetek mert már megőrülök tőle!

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8752 Dátum: 2013.01.31 17:48:41 »
Meg tudnà-e valaki mondani, hogy ha a màrkaszervizes vizpumpa-csere utàn sem szünik meg a zaj, akkor ök kötelezhetök-e arra, hogy ingyen és bérmentve megkeressék a zaj forràsàt és megszüntessék annak okàt? Vagy minden egyes tovàbbi probàlkozàs az én zsebemet bànja?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8753 Dátum: 2013.01.31 18:07:30 »
Meg tudnà-e valaki mondani, hogy ha a màrkaszervizes vizpumpa-csere utàn sem szünik meg a zaj, akkor ök kötelezhetök-e arra, hogy ingyen és bérmentve megkeressék a zaj forràsàt és megszüntessék annak okàt? Vagy minden egyes tovàbbi probàlkozàs az én zsebemet bànja?

Ez a márkaszerviz nagy előnye. Kicserélik a vízpumpát, de megkéred hogy ha kész, had mehess be a szervizbe megfülelni jó lett-e. Ha nem, megköszönöd szépen de tegyék vissza a régit...
Xanyi

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8754 Dátum: 2013.01.31 18:10:37 »
Köszi @Xanyi a vàlaszodat. Nem tudtam, hogy ez igy müködik...

De tegyük fel, hogy nem talàltàk el a vizpumpàt, mint zajforràst, és megkérem öket, hogy tegyék vissza a régit, azért munkadijat csak kell fizessek, vagy azt sem?
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.31 18:12:17 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8755 Dátum: 2013.01.31 19:03:05 »
sziasztok!
 avensis d4d 2003- as autom olyat produkál, hogy egyik pillanatról a másikra elhagyja az erő és csak lassan gyorsul fel . azután mikor eléri a 2700 -as körüli fordulatot hirtelen megindul mint akit seggbe rugtak. Van ,hogy naponta többször is csinálja ,van hogy napokig nem, de az utóbbi időben egyre gyakoribb. Azt vettem észre, hogy ha kinyomott kuplungnál felpörgetem 4500- ig akkor visszatér az ereje, de akármelyik pillanatban újra csinálhatja.
ötlete van valakinek? temészetesen a check lámpa nem jelez és hibakódot sem ír ki diagnosztikakor.  turbó nyomás szelep? turbó elkormolódva? segítsetek mert már megőrülök tőle!

Az Ave lelkét nem ismerem, de a CR dieselét egy picit. Így aztán, ennyi infó alapján körbenéznék, a turbónyomás-szabályzó szelep vákuumcsöveinél nincs-e repedés, vagy kilágyulás, mert ha falsot szív, akkor nem épül fel a turbónyomás, csak magasabb szívóhatás elérésekor.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8756 Dátum: 2013.01.31 19:10:42 »
nem talàltàk el a vizpumpàt, mint zajforràst, és megkérem öket, hogy tegyék vissza a régit, azért munkadijat csak kell fizessek, vagy azt sem?
A zajforrás megszüntetéséért kellene majd fizetni, a találgatásért nem. A sikeres diagnosztikáért nem tudom ilyen esetben mennyit számolhatnak fel.

Múltkor olvastam a TC egy Fordos javításos cikket, a márkaszerviz 300e körül cserélt volna ECU-t amiben az egyik chip volt hibás. A tulaj elment egy maszekhoz, ahol a chipcsere és a pótalkatrész néhány 10e-res tétel volt, a hibakeresés azonban a leírás szerint sok óra. Rákerestem a neten a szerelő árlistájára, listaáron a vége kb. 200e volt.-(

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8757 Dátum: 2013.01.31 19:20:04 »
Nekem ilyen lehetöséget egyàltalàn nem emlitettek a màrkaszervizben. Az àrajànlatban (amit ingyen àllitottak ki), csak maga a vizpumpa alkatrész àra és a munkadij szerepel. Csak annyit mondtak, hogy remélik nàluk csinàltatom meg, de eddig nem szàmoltak fel semmit a hibakeresésért.

Viszont én attol tartok, hogy ha nem a vizpumpa az igazi zajforràs, akkor nem fogjàk éppen olyan egyszerüen visszatenni a régit, és tovàbb keresni a gondot, hanem majd elöjönnek olyan dolgokkal, hogy persze eddig ezt sem szàmoltàk fel meg màst sem stb., hogy végül csak én fizessek...   
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8758 Dátum: 2013.01.31 20:10:14 »
Én nem arról beszélek, hogy hogyan működik egy márkaszerviz.
Csak arról, hogy én mit tennék. Miszerint én addig bizony egy fillért sem fizetnék, amíg a hibát ki nem javították...

Viszont ezt egy maszeknál ahol számla nélkül dolgoznak bizony nehéz megtenni, mert max elhajt a fenébe hogy márpedig rossz volt az a vízpumpa, az autót meg lehet vinni a fenébe...
Egy márkaszervíz ezt nem teheti meg, Ő felelősséget vállal a munkájáért és garanciát vállal arra.
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8759 Dátum: 2013.01.31 20:13:38 »
Idézet
Múltkor olvastam a TC egy Fordos javításos cikket, a márkaszerviz 300e körül cserélt volna ECU-t amiben az egyik chip volt hibás. A tulaj elment egy maszekhoz, ahol a chipcsere és a pótalkatrész néhány 10e-res tétel volt, a hibakeresés azonban a leírás szerint sok óra. Rákerestem a neten a szerelő árlistájára, listaáron a vége kb. 200e volt.-(

Ugyebár márkaszerviz megállapította, hogy hibás az ECU, ezt ha elfogadta volna az ügyfél akkor max 2-3 nap múlva működő autóval távozott volna vidáman.
Így meg pár nap hibakeresés, aztán ECU ki, műszerészhez el, alkatrészre várás 1-2 hét, műszerész végez, ECU vissza, aztán máris hetek telnek el autó nélkül. Gondolom azért ez sem mind1...
Ráadásul gondolom a műszerész se dolgozott ingyen!
Xanyi