Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2353058 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8565 Dátum: 2012.11.04 22:11:58 »
üdv DonPrego!

Az olajszintet mindig hidegen, teljesen sík útfelületen nézd, ha pontos értéket akarsz kapni!

Az is előfordulhat, hogy ha a 26 óra és 280km előtt sok volt a rövidtáv, ez a relativ hosszú táv pedig egyben volt tartós autópályán például, akkor a benzin most párolgott ki a motorolajból!
Amúgy meg egy mérés nem mérés, többször meg kell mérni azonos körülmények mellett!  ;)
Hát vízmértéket nem fogok szerelni a kocsiba csak ezért, a hideg motor meg mindig adott volt :D
Úgyis megy lassan vizi pumpa meg gumiharang cserére, meglássuk mi a helyzet odabent.
Azért nem szeretném ha kiderülne hogy az olaj a benyával illant el a kipuffon keresztül, az már komoly motorszétszedést jelentene (amit már bontó fog végezni).
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8566 Dátum: 2012.11.04 22:21:05 »
...
Azért nem szeretném ha kiderülne hogy az olaj a benyával illant el a kipuffon keresztül, az már komoly motorszétszedést jelentene (amit már bontó fog végezni).

Rosszul tudod, ez teljesen normális, minden autóra jellemző!

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8567 Dátum: 2012.11.04 22:35:03 »
Rosszul tudod, ez teljesen normális, minden autóra jellemző!
Na megnéztem, most megint F-en van a szint, 1 fokot leejt a másik irányba az út :D
Szal az oké hogy hőtágulás meg hogy szögben áll a kocsi és nem középen van a nívópálca, de most a 2-3 fok miatt csak félig érne bele? annyira azért nem tűnik szélesnek ez a kocsi hogy ekkorát vicceljenek a szögfüggvények :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8568 Dátum: 2012.11.04 22:40:06 »
Én nem bíznék annyira a telefon szögmértékében..

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8569 Dátum: 2012.11.04 22:43:30 »
Én nem bíznék annyira a telefon szögmértékében..
Vágom én, csak azért szemre sincs akkora leejtő. Na mindegy, lényeg hogy van benne olaj oszt megyen ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8570 Dátum: 2012.11.04 22:46:08 »
Nem párás a hemüveged? :-)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8571 Dátum: 2012.11.04 22:49:12 »
Nem párás a hemüveged? :-)
Exem járt így nyáron: homályos látás, diagnosztizált nála két doki szürke hályogot és hormonális problémákat, majd az optikus megkérdezte hogy nem e hagyta kint a szélvédő mögött a szemüvegét, mert le volt róla olvadva a fénytörő réteg :D
mindegy, majd legközelebb folyni fog én meg majd azt mondom hogy biztos nem állt egyenesben
aztán majd megmondja a szerelő hogy ha komolyan vettem volna a nívópálcát, akkor nem sült volna be a motor :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8572 Dátum: 2012.11.04 23:22:36 »
Na leírom ide is, most kicsit nyuggerebb vagyok, meg van normál 105 gombos :D
Minden hosszabb út előtt nézek olajszintet (motor, fék, kuplung, kormány), guminyomást, hűtővízet.
Tegnap elindultam Miskolcra, olajszint F betűnél volt. Ma leszilikonoztam az ajtóknál, csomag meg motortérben a gumibizbazokat, néztem olajszintet ha már arra jártam és félig volt (26 óra és 280km alatt). Persze a kocsi úgy állt éjszaka hogy egy nagyon picit a jobb oldala fentebb volt (telóval megnéztem a lökösön, olyan 2-3 fokot írt, a nívópálca a jobb oldalon van).
Elvittük szakihoz szomszéd faluba (igaz hogy opeles, de talán akkora diffi még nincs) 3-4km, alánézett, sehol semmi folyás, olajszint a szerelőakna fölött 3/4.
Hazaúton semmi probléma nem volt, motor szépen duruzsolt, ha kellett akkor simán felgyorsult 3 emberrel is 160ig, olajlámpa sem villant fel, estre hétre értünk haza.
Most még várok egy picit, ott áll ahol szombat reggel, csak ez akkor is érdekes, most még arra tudok gondolni hogy itt pesten meg pont a jobb oldala van lentebb a járda miatt és a 3/4 szint van valósan a motorban, a többi kifolyt nyár óta a szimeringeknél (már cserélve), a 2-3 fok meg épp kiadják a +-1/4 szintet.
Hű... ezért elvitted szerelőhöz  :eek: ? Egyszerűbb a szintet sík terepen mérni  :hug: ... különben nem ér semmit a "mérés"  :) ... Pl. benzinkútnál érdemes ezt csinálni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8573 Dátum: 2012.11.04 23:24:43 »
Hű... ezért elvitted szerelőhöz  :eek: ? Egyszerűbb a szintet sík terepen mérni  :hug: ... különben nem ér semmit a "mérés"  :) ... Pl. benzinkútnál érdemes ezt csinálni.
Persze. Ha pesten robbanok le, akkor le van tojva, van bérletem, de M3-ason már nem annyira szerencsés és nem ilyen olcsó :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8574 Dátum: 2012.11.04 23:33:57 »
Persze. Ha pesten robbanok le, akkor le van tojva, van bérletem, de M3-ason már nem annyira szerencsés és nem ilyen olcsó :D
Hát én valszeg beértem volna annyival a helyedben, hogy elviszem egy kúthoz/szupermarket parkolóba; ott újra lemérem a szintet; és ha kell, rátöltök. De sebaj, biztosra mentél  :)

Régebben amúgy engem is viccelt már meg ez, hogy nem sík terepen néztem a szintet; aztán ott rámjött a frász, hogy "eltűnt" az olaj a motorból  :lol: ... Rá is töltöttem iziben... Naná, hogy úgy meg jócskán max fölé ment a szint. De ebből sem lett aztán gond.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8575 Dátum: 2012.11.04 23:39:18 »
Hát én valszeg beértem volna annyival a helyedben, hogy elviszem egy kúthoz/szupermarket parkolóba; ott újra lemérem a szintet; és ha kell, rátöltök. De sebaj, biztosra mentél  :)

Régebben amúgy engem is viccelt már meg ez, hogy nem sík terepen néztem a szintet; aztán ott rámjött a frász, hogy "eltűnt" az olaj a motorból  :lol: ... Rá is töltöttem iziben... Naná, hogy úgy meg jócskán max fölé ment a szint. De ebből sem lett aztán gond.
Vénusz vagy Floriol? :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8576 Dátum: 2012.11.04 23:54:07 »
Vénusz vagy Floriol? :D
Molibdén-diszulfid  :D ... Ez a Camryvel történt, és abban mindig tartok tartalék olajat, olyat ami a motorban is van.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8577 Dátum: 2012.11.05 08:06:14 »
Autópályán történt tegnap 120km/h sebesség körül, hogy kiugrott a váltó 5. sebességfokozatból kétszer is. Ezt nyáron is eljátszotta egyszer (hasonlóan nagyobb sebességnél), akkor volt előtte váltóolaj csere. Szerintetek lehet ez a váltóolaj miatt? Mert előtte (csere előtt) nem történt ilyen soha. Toyota Genuine olaj van benne.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8578 Dátum: 2012.11.05 08:31:10 »
Prego, olajtémához. Én mindig egy éjjel állás után nézem az olajszintet, sík úton és akkor nincs vele gond.
Ha megállás után nézem akár fél-egy órával is, akkor sincs maxon (a múltkor amikor megnéztük nekem a mekinél akkor sem volt maxon, csak tudtam, hogy ilyenkor nem szokott, másnap reggel már rendben volt).
Igazából mindegy mikor méred, csak mindig azonos körülmények között tedd.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8579 Dátum: 2012.11.05 09:10:21 »
Prego, olajtémához. Én mindig egy éjjel állás után nézem az olajszintet, sík úton és akkor nincs vele gond.
Ha megállás után nézem akár fél-egy órával is, akkor sincs maxon (a múltkor amikor megnéztük nekem a mekinél akkor sem volt maxon, csak tudtam, hogy ilyenkor nem szokott, másnap reggel már rendben volt).
Igazából mindegy mikor méred, csak mindig azonos körülmények között tedd.
Majd szerválok vízszintmérőt a kocsiba, meg még pár emelőt :D
Ezzel az emelővel is sztem jól befürödtem amit vettem múltkor, kérdeztem hogy mi a véleménye a palackos emelőről, azt mondta autót nem emelne vele, de hát a kroki meg elég hülyén nézne ki a pótkerék mellett :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer