Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2355161 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7515 Dátum: 2011.06.23 22:56:53 »
A levegő szűrő csere km-hez vagy időtartamhoz kötött inkább?
km-hez
30ezrenként jó akkor, független hogy ha már vagy 4éve az autóban van? (de rendszeresen tisztítva) Arra akarok csak kitérni hogy a szövetszálak idővel elérnek-e annyira problémás legyen a szűrés....
Ez most papírszűrő? Ha igen, akkor én azt nem tisztogatnám, hanem a színe alapján (túl dzsuvás) cserélném, nem túl nagy tétel, viszont fontos.

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7516 Dátum: 2011.06.23 23:02:19 »
A levegő szűrő csere km-hez vagy időtartamhoz kötött inkább?
km-hez
30ezrenként jó akkor, független hogy ha már vagy 4éve az autóban van? (de rendszeresen tisztítva) Arra akarok csak kitérni hogy a szövetszálak idővel elérnek-e annyira problémás legyen a szűrés....
Ez most papírszűrő? Ha igen, akkor én azt nem tisztogatnám, hanem a színe alapján (túl dzsuvás) cserélném, nem túl nagy tétel, viszont fontos.

Szövet, gyári! Szinte így is néz ki: http://the-filtershop.com/spd/A983/VASCO_A983_Levegoszuro_TOYOTA
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7517 Dátum: 2011.06.24 08:08:52 »
A levegő szűrő csere km-hez vagy időtartamhoz kötött inkább?

Szerintem állapottól függ. Mert függ a használat körülményeitól, tehát nem lehet azt mondani, hogy 15 ezer km után biztosan ki kell cserélni, meg kell nézni, ha jó, akkor maradhat tovább is. Tavaqly áprilisban lett cserálve az enyém, 1 évvel később azt mondták a márkaszervizesek, hogy maradhat még. De azért megveszem, és lehet, hogy mégis kicserélem (még most is jó állapotú).
Corolla 1,4 VVT-i 2005

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7518 Dátum: 2011.06.24 08:33:18 »
Érdekes, én minden évben (15 ezer km után ugye, nekem ez egybeesik) olajcserénél kötelezően cserélem a légszűrőt állapottól függetlenül, hisz igencsak fontos a motornak a légszűrő. Tisztítani állítólag nem is szabad, mert mittomén. Valahol leírták. Ráadásul ezerpárszáz forint (legalábbis az enyémbe), nehogy már ez számítson.  :szemez:
         

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7519 Dátum: 2011.06.24 09:07:07 »
Ez most papírszűrő? Ha igen, akkor én azt nem tisztogatnám, hanem a színe alapján (túl dzsuvás) cserélném, nem túl nagy tétel, viszont fontos.
Szövet, gyári! Szinte így is néz ki: http://the-filtershop.com/spd/A983/VASCO_A983_Levegoszuro_TOYOTA
Szerintem az is egy sima papír szűrő.
Ilyen egy mosható szövet szűrő, ez most féláron van, de így is 12 rongy...

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7520 Dátum: 2011.06.24 11:33:42 »
Ez most papírszűrő? Ha igen, akkor én azt nem tisztogatnám, hanem a színe alapján (túl dzsuvás) cserélném, nem túl nagy tétel, viszont fontos.
Szövet, gyári! Szinte így is néz ki: http://the-filtershop.com/spd/A983/VASCO_A983_Levegoszuro_TOYOTA
Szerintem az is egy sima papír szűrő.
Ilyen egy mosható szövet szűrő, ez most féláron van, de így is 12 rongy...
Pedig hidd el nem papír, olyan mintha a pók szőtte volna! :)
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7521 Dátum: 2011.06.24 11:55:54 »
Ez most papírszűrő? Ha igen, akkor én azt nem tisztogatnám, hanem a színe alapján (túl dzsuvás) cserélném, nem túl nagy tétel, viszont fontos.
Szövet, gyári! Szinte így is néz ki: http://the-filtershop.com/spd/A983/VASCO_A983_Levegoszuro_TOYOTA
Szerintem az is egy sima papír szűrő.
Ilyen egy mosható szövet szűrő, ez most féláron van, de így is 12 rongy...
Pedig hidd el nem papír, olyan mintha a pók szőtte volna! :)
Oké, tudom, az enyém is olyasmi, de a lényeg ugyanaz: ez elvileg nem mosható, hanem cserélendő.  ;)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7522 Dátum: 2011.06.24 20:34:29 »
Valaki ma elvitte a jobb külső tükröt (járda mellett parkolt, nem nézte, hogy jön-e valaki, és ránk nyitotta az ajtót). Ahhoz képest, ami lehetett volna, egész jól megúszta a visszapillantó: a ház rendben, a motorok teszik a dolgukat (tehát be is húzza a tükröt, és állítani is tudja), de az üveglapot könnyű kipiszkálni, és maga a tükör össze-vissza elrepedt az ütéstől. További szerencse, hogy a jobb tükörről van szó, tehát NEM aszférikus.
Első látásra és nagyon nem hozzáértőként annyit tudtam megállapítani, hogy a tükör azért jön ki könnyen a házából, mert egy szögletes S alakú rugó, ami részben tartja félig kijött a helyéről (az egyik vége ugye az üveglap hátához van erősítve, a másik meg valahol valahogy csatlakozik a házhoz.) Tehát egyszer ezt vissza kell rakni a helyére. A másik meg, hogy üveglapot kell benne cserélni. Ha jól emlékszem, ilyet tudnak mezei, de autóval foglalkozó üvegesek. Jól emlékszem?
music     

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7523 Dátum: 2011.06.24 20:37:45 »
Ez most papírszűrő? Ha igen, akkor én azt nem tisztogatnám, hanem a színe alapján (túl dzsuvás) cserélném, nem túl nagy tétel, viszont fontos.
Szövet, gyári! Szinte így is néz ki: http://the-filtershop.com/spd/A983/VASCO_A983_Levegoszuro_TOYOTA
Szerintem az is egy sima papír szűrő.
Ilyen egy mosható szövet szűrő, ez most féláron van, de így is 12 rongy...
Pedig hidd el nem papír, olyan mintha a pók szőtte volna! :)
Oké, tudom, az enyém is olyasmi, de a lényeg ugyanaz: ez elvileg nem mosható, hanem cserélendő.  ;)
Kompresszorral fújható=tisztítás
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7524 Dátum: 2011.06.24 20:56:54 »
Valaki ma elvitte a jobb külső tükröt (járda mellett parkolt, nem nézte, hogy jön-e valaki, és ránk nyitotta az ajtót). Ahhoz képest, ami lehetett volna, egész jól megúszta a visszapillantó: a ház rendben, a motorok teszik a dolgukat (tehát be is húzza a tükröt, és állítani is tudja), de az üveglapot könnyű kipiszkálni, és maga a tükör össze-vissza elrepedt az ütéstől. További szerencse, hogy a jobb tükörről van szó, tehát NEM aszférikus.
Első látásra és nagyon nem hozzáértőként annyit tudtam megállapítani, hogy a tükör azért jön ki könnyen a házából, mert egy szögletes S alakú rugó, ami részben tartja félig kijött a helyéről (az egyik vége ugye az üveglap hátához van erősítve, a másik meg valahol valahogy csatlakozik a házhoz.) Tehát egyszer ezt vissza kell rakni a helyére. A másik meg, hogy üveglapot kell benne cserélni. Ha jól emlékszem, ilyet tudnak mezei, de autóval foglalkozó üvegesek. Jól emlékszem?

Én egy szakit ismerek, aki már nekem is csinált a Primerába balos tükröt:   
http://www.visszapillanto.hu/

Fordulj hozzá bizalommal. Pontos, precíiz és megbízható.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7525 Dátum: 2011.06.24 21:03:24 »
Be is tudja tenni? Ezekhez én béna vagyok...
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7526 Dátum: 2011.06.24 21:08:12 »
Be is tudja tenni? Ezekhez én béna vagyok...
A töröttet ki tudod szedni, a betevés, beszéld meg vele. Én betettem simán, pattintós, nem bonyolult.  Ha elboldogulsz egy VHS kazi be is kivételével ez sem nehezebb.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

diegho

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7527 Dátum: 2011.06.27 11:02:07 »
Ha egy autónak (benzines) a kipufogójából városi mászkálás után elég sok víz távozik, az minek a hibája lehet?

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7528 Dátum: 2011.06.27 11:11:41 »
Ha egy autónak (benzines) a kipufogójából városi mászkálás után elég sok víz távozik, az minek a hibája lehet?

Klíma van, ment?
Egyébként a kondenzvíz szokott kicsapódani a kipuffanóra.
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


diegho

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7529 Dátum: 2011.06.27 11:14:05 »
Ha egy autónak (benzines) a kipufogójából városi mászkálás után elég sok víz távozik, az minek a hibája lehet?

Klíma van, ment?
Egyébként a kondenzvíz szokott kicsapódani a kipuffanóra.

Nincs klíma, sima alap 1.3 4E-FE motoros Corolla. Elég sokat kinyomott egy kb 10km-es városi túra után egy helyben állva, de még nincs kicserélve a termosztát (ami rossz, mert sokkal korábban nyit, mint kellene), most kaptam megy Gyöngyitől a csomagot. Ja és szinte spriccelt kifelé ilyen kis adagokban kb 3-4 szer (asszony látta én csak a vizet az autó mögött).