Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2353080 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7110 Dátum: 2011.04.03 21:42:11 »
Esős idő után mindig ez a kép vár, a blokk egyatta mocskos sárdarabok vannak rajta és vicces de valami állat lábnyomait vélem felfedezni, kérdés: Létezik hogy valami vadászgörény vagy macska alulról a kipuffanónál hátulról felmászik és melegszik egy jót míg meleg a blokk? :hmmmm: :D

[a csatolmányt egy admin törölte]
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7111 Dátum: 2011.04.03 21:43:59 »
Létezik és ez nem egészséges (ha megrág vmit).  :no: Inkább nyest lesz az sztem.
         

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7112 Dátum: 2011.04.03 21:45:55 »
Létezik és ez nem egészséges (ha megrág vmit).  :no: Inkább nyest lesz az sztem.

Fpfhúú hogyaza...  :censored: :censored: ááh... mi a frászt csináljak most? :surrender:
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7113 Dátum: 2011.04.03 21:53:00 »
Rá kéne jönni, hogy valóban mi az, macs vagy nyest. Elvileg a tappancsaik másmilyenek, majd az okosok megmondják, én nem tudom.  :) Ha nyest, akkor vannak nyestriasztók, amivel a motorteret be kell kenni/fújni, valamint ha nem utcán parkolsz, hanem saját kertben és megoldható valami zörgős cucc a motortér alá, akkor az is hasznos lehet (drótkerítésdarab, ilyesmi).
         

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7114 Dátum: 2011.04.03 21:56:44 »
Rá kéne jönni, hogy valóban mi az, macs vagy nyest. Elvileg a tappancsaik másmilyenek, majd az okosok megmondják, én nem tudom.  :) Ha nyest, akkor vannak nyestriasztók, amivel a motorteret be kell kenni/fújni, valamint ha nem utcán parkolsz, hanem saját kertben és megoldható valami zörgős cucc a motortér alá, akkor az is hasznos lehet (drótkerítésdarab, ilyesmi).

Vadászhaveromnak rendszeresen nyest ment a motorterébe és mindent kipróbált, de semmi nem működött igazán. Állítólag az ember szagát nem szereti, ezért próbálkozott hajcsomóval meg mit tudom én mivel.
Aztán vett ilyen 300 forintos női sprayt (fontos, hogy erős illata legyen), azzal időnként befújja a motortér hangszigetelését, és azóta békesség van  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7115 Dátum: 2011.04.03 22:03:56 »
Rá kéne jönni, hogy valóban mi az, macs vagy nyest. Elvileg a tappancsaik másmilyenek, majd az okosok megmondják, én nem tudom.  :) Ha nyest, akkor vannak nyestriasztók, amivel a motorteret be kell kenni/fújni, valamint ha nem utcán parkolsz, hanem saját kertben és megoldható valami zörgős cucc a motortér alá, akkor az is hasznos lehet (drótkerítésdarab, ilyesmi).

Valóban van, itt olvastam most róla: http://www.carstyling.hu/forum_shower.php?id=4518&step=50 hjajh szegény moci blokk, szegény állatkák...
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7116 Dátum: 2011.04.03 22:10:05 »
Rá kéne jönni, hogy valóban mi az, macs vagy nyest. Elvileg a tappancsaik másmilyenek, majd az okosok megmondják, én nem tudom.  :) Ha nyest, akkor vannak nyestriasztók, amivel a motorteret be kell kenni/fújni, valamint ha nem utcán parkolsz, hanem saját kertben és megoldható valami zörgős cucc a motortér alá, akkor az is hasznos lehet (drótkerítésdarab, ilyesmi).

Vadászhaveromnak rendszeresen nyest ment a motorterébe és mindent kipróbált, de semmi nem működött igazán. Állítólag az ember szagát nem szereti, ezért próbálkozott hajcsomóval meg mit tudom én mivel.
Aztán vett ilyen 300 forintos női sprayt (fontos, hogy erős illata legyen), azzal időnként befújja a motortér hangszigetelését, és azóta békesség van  :D .

Na szép... :flowers: Semmi bajom egy állattal sem de a saras lábaival ne menjen már a blokkra aludni, meg nehogy már éhségében megrágcsálja nekem a vezetékeket mert hanyatt vágom magam, kompromiszumot kéne vele kötni... :D

Szerintem első nekifutásnak kezdem ezzel a női parfümös dologgal, van annyi a háznál hogy boltot lehetne nyitni velük :D köszi!
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7117 Dátum: 2011.04.03 22:20:40 »
Esős idő után mindig ez a kép vár, a blokk egyatta mocskos sárdarabok vannak rajta és vicces de valami állat lábnyomait vélem felfedezni, kérdés: Létezik hogy valami vadászgörény vagy macska alulról a kipuffanónál hátulról felmászik és melegszik egy jót míg meleg a blokk? :hmmmm: :D
Szerintem nem cica. Ismerőstől be kell szerezni jó nagy maréknyi kutyaszőrt amit egy jól szellőző zacskóba (vagy zokni, harisnya, stb) bele kell tenni és a motortérben tárolni. Akkor jó messzire elkerülik a motort, mert nem bírják a kutya szagot a kis rágcsálók.
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.03 22:23:11 írta rokafiu77 »

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7118 Dátum: 2011.04.03 22:21:41 »
Rá kéne jönni, hogy valóban mi az, macs vagy nyest. Elvileg a tappancsaik másmilyenek, majd az okosok megmondják, én nem tudom.  :) Ha nyest, akkor vannak nyestriasztók, amivel a motorteret be kell kenni/fújni, valamint ha nem utcán parkolsz, hanem saját kertben és megoldható valami zörgős cucc a motortér alá, akkor az is hasznos lehet (drótkerítésdarab, ilyesmi).

Vadászhaveromnak rendszeresen nyest ment a motorterébe és mindent kipróbált, de semmi nem működött igazán. Állítólag az ember szagát nem szereti, ezért próbálkozott hajcsomóval meg mit tudom én mivel.
Aztán vett ilyen 300 forintos női sprayt (fontos, hogy erős illata legyen), azzal időnként befújja a motortér hangszigetelését, és azóta békesség van  :D .
és a vadászhaver nem tudja hogy a kutya és a macskaszőr a legjobb ellensége a rágcsálóknak... hmm... fura  :D

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7119 Dátum: 2011.04.03 22:24:36 »
Na szép... :flowers: Semmi bajom egy állattal sem de a saras lábaival ne menjen már a blokkra aludni, meg nehogy már éhségében megrágcsálja nekem a vezetékeket mert hanyatt vágom magam, kompromiszumot kéne vele kötni... :D
Van olyan rágcsáló ami kifejezetten a rönó megane vezetékeit szereti rágcsálni, Trotter biztos jobban tudja, asszem pont a gyújtókábel vezetékei eszik a görények/nyestek.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7120 Dátum: 2011.04.03 22:25:29 »
és a vadászhaver nem tudja hogy a kutya és a macskaszőr a legjobb ellensége a rágcsálóknak... hmm... fura  :D

Kutyaszőr is volt bent neki. Lehet, hogy kevés volt, de nem működött. Tudod ezek már ilyen városi állatok, elég sokmindenhez hozzászoktak, amihez az erdei társaik nem.
Ja, és egyébként van a környéken több macska, szóval valószínűleg ahhoz is hozzászokott.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7121 Dátum: 2011.04.03 22:29:11 »
Kutyaszőr is volt bent neki. Lehet, hogy kevés volt, de nem működött. Tudod ezek már ilyen városi állatok, elég sokmindenhez hozzászoktak, amihez az erdei társaik nem.
Ja, és egyébként van a környéken több macska, szóval valószínűleg ahhoz is hozzászokott.
Akkor tényleg próbáld ki a női dezodort, bár ha városi állatról van szó, lehet hogy ahhoz is hozzászokhatott :D
netán gázspré?!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7122 Dátum: 2011.04.03 23:19:51 »
Van kimondottan ilyen célra riasztóspray. Mivel elég nagy kiszerelésű, nem hiszem, hogy árban lényegesen eltérne a női dezodorétól.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7123 Dátum: 2011.04.04 00:57:33 »
Esős idő után mindig ez a kép vár, a blokk egyatta mocskos sárdarabok vannak rajta és vicces de valami állat lábnyomait vélem felfedezni, kérdés: Létezik hogy valami vadászgörény vagy macska alulról a kipuffanónál hátulról felmászik és melegszik egy jót míg meleg a blokk? :hmmmm: :D
Létezik hát. Amúgy sokkal valószínűbb a macska, mint a nyest. De no para; nekem az összes eddigi autóimban (a Yaris sem kivétel) folyamatosan tanyázott/tanyázik vmi lény a motortérben, de még sosem rágott meg semmit. Addig jó egyébként, mert valódi védekezés nem létezik ellene. Ki erre, ki arra esküszik, de a kis dögök pár alkalom után megszokják, legyen az bármi.

Ami engem jobban idegesít, hogy amióta egy kib... mókuskolónia lakta be magát a házunkba & közvetlen környékére, azóta pl. a Yarist lépcsőnek használják a fölötte lévő fák megközelítésére, és minden áldott éjszaka összemászkálják a sáros/poros kis tappancsaikkal  :censored: ... Egyszer ki ne fogyjak a béketűrésből, és át ne küldjem vmelyiket az Örök Mogyoróerdőkbe a légpukkával  :devil:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7124 Dátum: 2011.04.04 09:10:12 »
A haverom Civic-jenek elragtak azt a vezeteket, ami a kuplung fekfolyadek-tartalyatol megy a kuplung fomunkahengerehez. Pedig ez csak egy 10 centis szakasz es kelloen vastag is a tomlo.

Mondanom sem kell, hogy a folyadek elfolyt, majd ejjel szetmarta a festest ott, ahova lefolyt a tuzfalnal. A kuplung amugy nem esett be, mert a munkahengerben volt kello mennyisegu folyadek, csak egy reggeli rutin ellenorzesen bukott ki a dolog. Lehet, hogy mar par napja is ugy volt, ki tudja...

Ki lett cserelve a a tomlo Semperit meteresen kaphato vezetekre, volt 100 Ft az anyag kb. De a festessel nem sok mindent lehetett csinalni, kapott feher Hammerite-ot (mert feher az auto) a kocsi azon resze a motorterben, ahol lejott a festes (nem latszik amugy, ha nem hajolok be kelloen), nehogy atrohadjon ott a lemez.

Minden esetre azota vettem a haveromnak egy flakon kisallat-riaszto sprayt, 3-4 havonta be kell fujni vele a motort. Ez a Motip spray elegge ragados, olyan, mintha valami legszuro-olajjal fujtam volna be a motorteret. Mukodni azonban kivaloan mukodik, egy allat sem ment a motorter kozelebe, pedig mar 2 eve megszokhattak volna a szagat. Egyedul a macskaja hasznalja piheno helynek a kocsit, de az el van nezve a haverom altal. A kis ragcsalok viszont bekehagyjak a kocsit szerencsere, igy most bekesen tudunk egymas mellett elni.