Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2353080 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7065 Dátum: 2011.02.18 10:43:18 »
Akkor a maruti még elég jó, mert ott is elöl vannak a gyertyák, de még sosem volt ilyen problémám vele hála Istennek  ;)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7066 Dátum: 2011.02.18 15:22:46 »
Ha a hűtőrács "le van árnyékolva" akkor nincs gond.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7067 Dátum: 2011.02.18 19:28:35 »
Te, a gyertyapipák nem a motor tetején vannak ennél a típusnál?  Vagy gázlómélység próbán volt a kocsi?  :D :flowers:
Áhh, ebben a taknyos-párás időben simán le tud ott csapódni annyi víz, hogy gondot okozzon - pláne, ha több napig áll a kocsi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7068 Dátum: 2011.02.18 19:28:52 »
A régi Mininél elöl voltak, ezért ha szembejött egy autó, és lespriccelt téged, akkor leállt a motor...
Ez komoly  :eek: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7069 Dátum: 2011.02.18 23:08:20 »
A régi Mininél elöl voltak, ezért ha szembejött egy autó, és lespriccelt téged, akkor leállt a motor...
Ez komoly  :eek: ?
Ha nagyot spriccelt - pl. hókásás időben - akkor megesett. Jó esetben csak köhécselt, rossz esetben, vízteleníteni kellett az elosztófedelet...
music     

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

janovvti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7071 Dátum: 2011.03.13 08:59:42 »
Megosztok veletek egy dolgot.

Tavaly nyáron a motorvisszajelző lámpám felvillant.
Az auton semmi változást nem vettem észre ugyan-úgy ment.
Elmentem a Toyota szervizbe megnézték a hibakódot mondták hogy vagy a katalizátor vagy a lambda szonda hibás.
Kimérték a lambda szondát azok jók voltak azt mondták elromlott a katalizátor.
Ugye egy katalizátor nem egy-két forint elég drága így nem cseréltettem ki egyenlőre maradt bent a régi.
Törölték a hibakódot de újra visszajött.Nem foglalkoztam vele így mentem vele kb. 4hónapot.
A MOL benzinkútnál tankolom mindig az autómat.
Egyik ismerősöm azt mondta hogy a MOL-nál tankolsz?Ott nem valami jó a benzin próbálj ki egy másik kutat.
Megfogattam a tanácsát elmentem az OMW-re full telitankolni.
200 km-er után láss csodát a motor visszajelzőlámpája  magától elaludt és azóta se jött elő.


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7072 Dátum: 2011.03.13 09:56:32 »
Az OMV kutak is (eltekintve néhány kivételtől) ugyanazt, a százhalombattai finomítóból származó üzemanyagot kapják, mint a MOL kutak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7073 Dátum: 2011.03.13 15:12:05 »
Az OMV kutak is (eltekintve néhány kivételtől) ugyanazt, a százhalombattai finomítóból származó üzemanyagot kapják, mint a MOL kutak.
Én látom ahogy az üzemanyagszállító kamionok (pl. Shellesek is) szépen jönnek ki a DUFI-ból...
Szóval jól mondja Palaczk, az összes MO-i benzin és gázolaj a százhalombattai DUFI telephelyről származik. Ott van a finomító, és minden benzinkútra onnan hozzák a "nyersanyagot".
Tehát a nyersanyag ugyanaz, egyedül az üzemanyaghoz hozzákevert adalékokban térnek el az egyes kutak egymástól.

janovvti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7074 Dátum: 2011.03.13 15:25:06 »
Az OMV kutak is (eltekintve néhány kivételtől) ugyanazt, a százhalombattai finomítóból származó üzemanyagot kapják, mint a MOL kutak.

Csak lehet hogy éppen az adalék nem ugyanaz.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7075 Dátum: 2011.03.13 15:46:31 »
Az OMV kutak is (eltekintve néhány kivételtől) ugyanazt, a százhalombattai finomítóból származó üzemanyagot kapják, mint a MOL kutak.
Én látom ahogy az üzemanyagszállító kamionok (pl. Shellesek is) szépen jönnek ki a DUFI-ból...
Szóval jól mondja Palaczk, az összes MO-i benzin és gázolaj a százhalombattai DUFI telephelyről származik. Ott van a finomító, és minden benzinkútra onnan hozzák a "nyersanyagot".
Tehát a nyersanyag ugyanaz, egyedül az üzemanyaghoz hozzákevert adalékokban térnek el az egyes kutak egymástól.

Vannak kivétel kutak, de már annyiszor leírtam. Pesten pl. hármat is tudok, ami nem Battáról kapja.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7076 Dátum: 2011.03.14 07:07:39 »
Az OMV kutak is (eltekintve néhány kivételtől) ugyanazt, a százhalombattai finomítóból származó üzemanyagot kapják, mint a MOL kutak.

Csak lehet hogy éppen az adalék nem ugyanaz.
Meg hogy mennyire vizezik, etc. Ez viszont nem a hálózatot, csak a kutat minősíti - szerintem.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7077 Dátum: 2011.03.14 11:56:37 »
Nálatok is így szorulnak az első kerekek?
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7078 Dátum: 2011.03.14 12:00:28 »
Mintha tényleg szorulna kicsit, igazság szerint az lenne az optimális, ha kvázi szabadon forogna, ez meg egyértelműen nem azt csinálja. Mindkét oldali ilyen?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7079 Dátum: 2011.03.14 12:12:44 »
Mintha tényleg szorulna kicsit, igazság szerint az lenne az optimális, ha kvázi szabadon forogna, ez meg egyértelműen nem azt csinálja. Mindkét oldali ilyen?

Igen, és a jobb első egy fokkal jobban szorul. Egyébként úgy volt hogy még tavaly tűnt fel faternak a jobb első hogy ezt mért lehet ilyen nehezen forgatni, mikor felemeltük valamiért és nemsokkal utána el is nézett vele a szervizbe(akkor cseréltek teleszkóp védő gumiharangot is) és a szerelő szétkapott mindent, nézték a munkahengert: jó volt, betéteket: jók voltak, csapágyakat: nem kotyogott, zsír volt ahol lennie kellett, igazából érthetetlen az egész... a hátsó kerekek jók... :?:
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J