Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2353100 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

danielf77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6360 Dátum: 2010.08.02 11:57:09 »
Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy egy E11-es 1.4-es VVTi Toyota Corollától soknak számít e a városi 8.3l-es átlagfogyasztás?
Akinek van tapasztalat, hasonló autóval ossza meg velem!
Hosszabb utat tervezek az autóval és az az érzésem, hogy érdemes lenne bevinnem egy márkaszervizbe, mert emlékeim szerint egy éve ennél jóval alacsonyabb fogyasztási adatokat produkált.
Szerintetek is sok az a 8.3 budapesti városi és külvárosi használatban?
Mitől lenne sok?! A gépkönyve ha jól emlékszem 11 l-t ad meg a városi közlekedésre. Nálunk télen, mikor 1 km-es utakra használtuk a kocsit, akkor 15 l-t fogyasztott.

Minden 90-100 LE-s kocsi fogyaszt a városban 8 litert, ha dugó van, akkor 12-t is. Országúton is ha tolom neki, akkor 7,5-8 liter körül szokott fogyasztani. Minden kocsi ilyen, ami kb 1,4-es 100 LE-s benzines.

Köszönöm, akkor megnyugodtam, mert pontosan így fogyaszt városban és az országúti is elég hasonló. Viszont hallottam 1.6l-es Honda Civic-ről 6.5l-es városi fogysztást, illetve VW Plolo 1.4-ről is 6.5 körülit, ezért is kezdett zavarni az én ~8l körüli benzintemetésem.. Lehet, hogy átvertek.  :hmmmm:
Toyota Corolla (Facelift)Hatchback 2001 | 1.4 VVT-i (E11)

barna.czukor

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6361 Dátum: 2010.08.02 11:59:05 »
Ez a városi legenda.

Amúgy Pesten este, mikor nincsen forgalom lehet menni 6,5 l-rel tényleg, nappal meg 16,5 l-rel. Eléggé tág fogalom ez a város.

Nekünk van Civic is, kb annyit fogyaszt, mint a VVT-i. Pályán kevesebbet, mert hosszabb az 5. fokozat, meg azért a kocsi is könnyebb.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6362 Dátum: 2010.08.02 11:59:14 »
Van egy srác, akinek az 1.4 vvt-i simán 5 körül eljár (persze nem Pesten).

Na ez azért ne legyen cél, mert nyilván alapjárat közelében használja, és ömlik a kondenzvíz a kipuffból. Az ilyen sofőröktől feláll a nem létező szőr a hátamon. Ha ésszel használod és, ahogy írod, nem cipelsz felesleges súlyt, a guminyomás 2,5, akkor azért 6,2-6,3 az reális. Ha ilyen használat mellett eszik 1 literrel többet, az már utalhat valami gixxerre...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

danielf77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6363 Dátum: 2010.08.02 12:05:44 »
Sziasztok! Arra lennék kíváncsi, hogy egy E11-es 1.4-es VVTi Toyota Corollától soknak számít e a városi 8.3l-es átlagfogyasztás? Akinek van tapasztalat, hasonló autóval ossza meg velem!
Hosszabb utat tervezek az autóval és az az érzésem, hogy érdemes lenne bevinnem egy márkaszervizbe, mert emlékeim szerint egy éve ennél jóval alacsonyabb fogyasztási adatokat produkált. Szerintetek is sok az a 8.3 budapesti városi és külvárosi használatban?
Ha csak város és nagyon dugóban jársz vele folyton, akkor nem sok. Egyéb esetben igen. Hogy vezetsz alapvetően?
Érdemes lenne több mindent átnézni. Mi változott az elmúlt egy évben a kocsit illetően? Kötelező szerviz?
Milyen olaj van benne, mikor volt cserélve, gyertyákra ugyanez?
Guminyomás milyen, 2.5-re fel lehet tolni nyugodtan, ne cipelj felesleges súlyt a kocsiban.
Kihasználod a motorféket és a kigurulást? Hamar felváltasz?
Nem vezeted esetleg a fogyijaidat valahol?  :)

Van egy srác, akinek az 1.4 vvt-i simán 5 körül eljár (persze nem Pesten).

Egyébként a hosszabb úton pont hogy kevesebbet fog enni a kocsi, de előtte nézesd át a fentieket mindenképp.

Legutóbb a kötelező szerviz egy Honda márkaszervizben történt (ismerős -> megbízható alapon), de ha jól emlékszem valami aktívszenes benzinszűrő csere elmaradt (mert a hondákon állítólag nem kell és azt hitték a corollán sem) , de azt mondták nem életbevágó.
Érdemes lenne ezt pótolni, vagy ráért ez a következő szervizig?
A guminyomásra rá fogok nézni, én 2.3 körül járok, de akkor lehet, hogy kap még 0.2 bárt.
Toyota Corolla (Facelift)Hatchback 2001 | 1.4 VVT-i (E11)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6364 Dátum: 2010.08.02 12:11:47 »
aktívszenes benzinszűrő ...

...ilyen van?  :eek: :eek: :eek:

Az aktív szenes szűrő nem azért jó, amiért a pollenszűrőnél is használják, hogy a kellemetlen szagokat megköti??!!  :wacko:
Benzinszűrőnél ... ááá, szerintem ez téves infó, számomra nem logikus...  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

danielf77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6365 Dátum: 2010.08.02 12:15:12 »
aktívszenes benzinszűrő ...

...ilyen van?  :eek: :eek: :eek:

Az aktív szenes szűrő nem azért jó, amiért a pollenszűrőnél is használják, hogy a kellemetlen szagokat megköti??!!  :wacko:
Benzinszűrőnél ... ááá, szerintem ez téves infó, számomra nem logikus...  :whistling:

Én is csodálkoztam rajta, ezért is maradt meg bennem  :). Most nincs előttem a szervizkönyv, de majd megnézem a biztonság kedvéért és javítom, ha hülyeséget írtam.  ::)
Toyota Corolla (Facelift)Hatchback 2001 | 1.4 VVT-i (E11)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6366 Dátum: 2010.08.02 12:23:29 »
És a többi, amit írtam? Az olaj is nagyon sokat számít például. Meg hogy vezetsz? :)
         

danielf77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6367 Dátum: 2010.08.02 12:34:41 »
És a többi, amit írtam? Az olaj is nagyon sokat számít például. Meg hogy vezetsz? :)

Az olajból valami jóféle Agip került bele, az ki kéne, hogy bírja még azt a pár ezer km-t ami hátravan a szervizig.
Nem vezetek kifejezetten takarékos üzemmódban, de nem is padlógázzal. Pályán azért előfordulok a gyors sávban, de a 8literes fogyasztás szerintem le fog róla szoktatni a mostani benzinárakkal.
A fogyasztást egy ideig naplóztam, ahogy itt is látszik, tavaly 7.5l körüli volt a vegyes, de akkor többet mentem országúton, így most a 8.3 nem olyan vészes talán.
Lehet, hogy a szervizbe azért elviszem. Tudtok esetleg egy jó Toyotához értő helyet ahova itt Budán, esetleg Pesten érdemes vinni? Reálszisztéma van hozzám a legközelebb, de még sosem jártam náluk...: http://www.toyotabuda.hu/?n=szerviz-altalanos-javitas
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.02 12:37:22 írta danielf77 »
Toyota Corolla (Facelift)Hatchback 2001 | 1.4 VVT-i (E11)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6368 Dátum: 2010.08.02 12:43:58 »
Olajból mindenképp egy 5W30-at javasolnék következőnek, ez is csökkentheti a fogyidat, ha most pl 10W40 van benne. Netről lehet olcsón venni.  :)
www.autoteka2000.hu vagy www.olajshop.hu (Liqui Moly, Mobil1, Eneos)
Tuti, hogy nyomod neki, mert azért országúton a 7.5 sem kevés sztem. :)
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6369 Dátum: 2010.08.02 12:54:47 »
Az a baj, hogy azt hiszeik az emberek, hogy ha japán a technika, meg VVT-i a motor, akkor 6 literrel lehet menni 140-nel előzgetve országúton, hiszen ez csúcs motor... :devil:

Nah, erről kellene leszokni, ugyanis "szarból nincs kajak"! Az a motor, ami nagy teljesítményt ad le, az sok benzint is éget el.

Amúgy a 10 l alatti fogyasztás tartható még városban is kis odafigyeléssel, nem annyira vészes a helyzet...

Példa:
Én a Siófok-Pécs távon 140-nel megyek országúton, faluban 60-nal. Szoktam előzni is sokat, mert tele van az út 70-nel totymorgó bénákkal. Így nekem 7,9 l-es fogyasztás jött ki pénteken. Pedig toltam azért neki. Szóval akinek a VVT-i egy személlyel 8 liter fölött fogyaszt, az tolja neki már rendesen. Persze, el lehet érni 14 litert is országúton, de normális és tempós közlekedésre bőven elég 7,5-8 liter benzin. Ez már eléggé sportos vezetést is feltételez.

A fogyasztást nálam csökkentette: 5W-30-as olaj, új légszűrő és új gyertyák. Ezzel a kombóval múltkor 6-8 decivel lett hirtelen kevesebb a fogyim. Ha koszos a légszűrő, az tapasztalatból tudom, hogy növeli a fogyasztást. Pláne, ha toldád is neki...

danielf77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6370 Dátum: 2010.08.02 13:04:18 »
Olajból mindenképp egy 5W30-at javasolnék következőnek, ez is csökkentheti a fogyidat, ha most pl 10W40 van benne. Netről lehet olcsón venni.  :)
www.autoteka2000.hu vagy www.olajshop.hu (Liqui Moly, Mobil1, Eneos)
Tuti, hogy nyomod neki, mert azért országúton a 7.5 sem kevés sztem. :)

A 7.5 az egy vegyes átlag volt, országúton 7 alatt volt mikor egy kirándulás alkalmával figyeltem a fogyasztást (4 személlyel). Pályán 130-160 körül ingadozó sebességek mellett van most 7,7 körül (2 személlyel).
Egyébként az autóban semmi feleslegeset nem tartok, csak a kötelező tartozékok vannak benne a csomagtartóban.
Toyota Corolla (Facelift)Hatchback 2001 | 1.4 VVT-i (E11)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6371 Dátum: 2010.08.02 13:12:00 »
Sziasztok! Arra lennék kíváncsi, hogy egy E11-es 1.4-es VVTi Toyota Corollától soknak számít e a városi 8.3l-es átlagfogyasztás? Akinek van tapasztalat, hasonló autóval ossza meg velem!
Hosszabb utat tervezek az autóval és az az érzésem, hogy érdemes lenne bevinnem egy márkaszervizbe, mert emlékeim szerint egy éve ennél jóval alacsonyabb fogyasztási adatokat produkált. Szerintetek is sok az a 8.3 budapesti városi és külvárosi használatban?
Ha csak város és nagyon dugóban jársz vele folyton, akkor nem sok. Egyéb esetben igen. Hogy vezetsz alapvetően?
Érdemes lenne több mindent átnézni. Mi változott az elmúlt egy évben a kocsit illetően? Kötelező szerviz?
Milyen olaj van benne, mikor volt cserélve, gyertyákra ugyanez?
Guminyomás milyen, 2.5-re fel lehet tolni nyugodtan, ne cipelj felesleges súlyt a kocsiban.
Kihasználod a motorféket és a kigurulást? Hamar felváltasz?
Nem vezeted esetleg a fogyijaidat valahol?  :)

Van egy srác, akinek az 1.4 vvt-i simán 5 körül eljár (persze nem Pesten).
(szerk.) Ezt (a kiemelt részt) elolvassa a kolléga, és garantáltan azt fogja hinni, hogy a kocsija xar  ;) ... Már sokszor leírtam, hogy nagyon-nagyon óvatosan kell kezelni az ilyen, számunkra ismeretlen emberek által beírt fogyasztási értékeket! Ilyenkor csak egy mérce lehet: a gyári érték. Az mennyi is, 11  ::) ? ... Akkor a 8.3-al az égvilágon semmi baja nem lehet ennek az autónak  :otlet: !

Ettől persze még stimmel, hogy a megfelelő olajjal, keréknyomással, tiszta légszűrővel stb, és főleg a célirányos vezetési stílussal sokat lehet faragni a fogyasztásból. De az tuti, hogy én ugyanezzel az autóval a 8.3-ra elégedetten mosolyognék  :yes: !
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.02 13:26:53 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6372 Dátum: 2010.08.02 13:25:11 »
Gyerekek, nem lehet elégszer leírni: "városi forgalom" annyira tágan, ezerféleképpen értelmezhető fogalom, hogy az erre megadott értékeket lehet a legnehezebben értelmezni! Egy ilyen 1.4-es Corolla eljáratható lakott területen belül 5 literrel, és 15 (!) literrel egyaránt, és utóbbi is összejöhet normál körülmények között, úgy értem: meghibásodás nélkül. Alig lehet/alig érdemes összevetni a városi fogyasztásokat! Maximum úgy lehet ezekkel valamennyire kezdeni valamit, ha az illető roppant részletesen leírja a vezetési stílusát, útvonalat stb.

Az autópályás fogyasztás a leginkább releváns, értelmezhető adat. De még az is szóródhat literekkel (!) is, pl. egy szembe- vagy épp hátszél miatt. Szóval nagyon óvatosan kell bánni ezzel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6373 Dátum: 2010.08.02 13:30:59 »
Viszont hallottam 1.6l-es Honda Civic-ről 6.5l-es városi fogysztást, illetve VW Plolo 1.4-ről is 6.5 körülit, ezért is kezdett zavarni az én ~8l körüli benzintemetésem.. Lehet, hogy átvertek.  :hmmmm:
Nem hiszem  :) ... Én is el tudok menni a kétliteres benzines Avensissel, itt Pécsett, 6.5 literrel  ;) ... Kérdés hogy hová, és kérdés hogy mikor  :whistling: ! Csak ezt nem írom le mint városi fogyit, mert irreleváns, félrevezető lenne. De ha épp úgy hozná a jó sorsom, hogy mindig azon az útvonalon/időszakban közlekedhetnék, akkor épp le is írhatnám, hisz tényleg ennyit enne az autó városban, tartósan  :hmmmm: ... Na, hát erről van itt szó.

Ehhez képest 9.0...10.5 litert szokott jellemzően, átlagosan a városban fogyasztani.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6374 Dátum: 2010.08.02 13:35:37 »
A guminyomásra rá fogok nézni, én 2.3 körül járok, de akkor lehet, hogy kap még 0.2 bárt.
Ha kimondottan a spórolás a cél, mehet bele 2.7-2.8 is bátran, főleg városban. Így már kicsit rázósabb lesz a rugózás, jobban kell kerülgetni az úthibákat, de a fogyinak kimondottan jót tesz. Alacsony (városi) sebességeken az elsődleges menetellenállás pont a gumik gördülési ellenállása, ezen pedig sokat csökkent a megnövelt nyomás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )