Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2355402 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6105 Dátum: 2009.11.26 14:39:43 »
Olyan nyár közepe óta már csak a drágábbik 95-ös OMV-t tankolom, Carrera, vagy mi a túró a neve.
Na ja, de előtte  ::) ?
És akkor még nem beszéltünk az első 87,5e km-ről, amiről semmi infóm nincs.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6106 Dátum: 2009.11.26 15:01:12 »
Akkor legalább mondjátok el, hogyan lehet megállapítani 1 kútról, hogy honnan hozzák a benyát, milyen minőségű az üzemanyag, és hogy tutira mindig ugyanolyan szar/jó?
Van valami listátok arról, hogy hova szabad, hova nem szabad menni?
Lehet, nem ártana összegyűjteni az ilyen irányú tapasztalatokat valami topicba, hogy hova nem menjünk, mert ott szétesik a motor, stb.
Kezdek aggódni a Sárkány miatt :( Hol lehet jó dízelt tankolni?
Olvass bele az üzemanyagos topicba könyörgöm! Ott én személy szerint már leírtam 3x, hogy szerintem hol érdemes!  Meg van ott sok infó mástól is.

Amúgy volt TSZ Kút a Rákosvölgye Rt. volt telephelyén a Kucorgótól eggyel beljebb. Ott scwechati ÖMW üzemanyag van. Ha arra járok, akkor mindíg ott tankolok, sőt a Dai-t is felhozom oda.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Nimród

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6107 Dátum: 2009.11.30 14:54:44 »
Üdv! Van egy 92-es Starletünk. A probléma vele, hogy nem melegszik fel a motorja és nincs fűtés! A mutató is éppen, hogy csak felmegy egy kicsit. Mitől lehet ez? Az új termosztátok se segítettek semmit eddig! Valakinek lenne valami ötlete, hogy mi lehet a probléma? Köszönöm előreis a segítséget!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6108 Dátum: 2009.11.30 15:55:39 »
Üdv! Van egy 92-es Starletünk. A probléma vele, hogy nem melegszik fel a motorja és nincs fűtés! A mutató is éppen, hogy csak felmegy egy kicsit. Mitől lehet ez? Az új termosztátok se segítettek semmit eddig! Valakinek lenne valami ötlete, hogy mi lehet a probléma? Köszönöm előreis a segítséget!

Starlet topicban vannak típusismerő mesterek.

Ennyiből a termosztát hibájára voksolnék. Nem lehetséges, hogy nem megfelelő került bele?
Amennyiben megfelelő van benne, akkor van benne hőtőfolyadék? Elegendő? Ki van légtelenítve?

A fűtőradiátor nem vízköves, jár benne a hűtőfolyadék?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6109 Dátum: 2009.12.08 12:47:05 »
Megemelkedett az alapjáratom  :helpsmilie:
Eddig tök normális volt, mióta a hűtőt és környékét rendberakták.
Most induláskor tök normálisan 1250 hidegen, és 1 sarkot megyek, addigra 1500-1800ra felmegy. Ez eddig is így volt. De most jön a lényeg, hogy bemelegszik, vízhőmérséklet vízszintben. Kiveszem üresbe 50km/h-nál, és 1500. Aztán lejjebb megy 1250-re. De sose áll vissza 1000-re, ami a normális 50km/h-nál. Fogyasztók bekapcsolva csak a szokásos, venti 1-es fokozat, lámpa, esetleg szakaszos szélvédő törlés. Mi lehet a baj? Megint elkoszolódott az alapjárat beszívónyílás? Régebben cca. 25ezer km-el ezelőtt ezzel lehetett orvosolni az ingadozást. De most nem ingadozik, hanem konstans magas.
Az autó jelenleg 5-10km-es rövid utakon használódik, sok indítózással. Akksimerülés legkisebb szikrája sincs. Pöccre indul. A probléma tegnap kezdődött. Az autó ilyen irányú használati módja júliusban. Néha azért megkergetem kicsit, hogy kiégjen a trutyi.
Laco 73 :D

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6110 Dátum: 2009.12.08 12:49:54 »
Elvileg a befecsi környékéhez megy egy melegvizes csövecske; ha az eldugul, akkor folyamatos hidegüzemben érzi magát a gép!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6111 Dátum: 2009.12.08 15:39:46 »
Elvileg a befecsi környékéhez megy egy melegvizes csövecske; ha az eldugul, akkor folyamatos hidegüzemben érzi magát a gép!
Az gáz. És nem is lehetetlen. Mert sajna rozsdál a hűtő rendszer. De szerelő szerint nem érdemes szétszedni, meg nagyon tisztítgatni se, mert akkor is ugyanez lesz az eredmény, hogy néha valahol eldugul. Szóval marad a tüneti kezelés, meg az átmosás, mint múltkor. Mindenesetre nem túl bíztató, ha fél évente át kell mosatni  :no:
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6112 Dátum: 2009.12.08 17:50:29 »
KLaco, ez lehet érzékelő-hiba is. Ha vmelyik "gomba" bekrepált, és emiatt a motor folyton azt "hiszi", hogy hideg, az is okozhat ilyen tünetet. Dús keverék, magas alapjárat, nagyobb fogyasztás...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6113 Dátum: 2009.12.08 18:31:17 »
Tegnapelőtt figyeltem fel egy érdekes zajra: fékezésnél egy ütemes, kattogó hang hallatszik, nem túl tolakodó, nem is fémes, csak eddig nem volt. Olyan, mintha az eleje felől jönne, de nem tudom biztosan. Ha nagyobb sebességről fékezek, sűrűbb, ha kisebbről, ritkább a "kattogás". Féktárcsa+betét tavaly volt cserélve, max 10e km van benne, hátsó betét nem tudom, mikor volt. Mi lehet ez a zaj?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6114 Dátum: 2009.12.08 19:14:32 »
Tegnapelőtt figyeltem fel egy érdekes zajra: fékezésnél egy ütemes, kattogó hang hallatszik, nem túl tolakodó, nem is fémes, csak eddig nem volt. Olyan, mintha az eleje felől jönne, de nem tudom biztosan. Ha nagyobb sebességről fékezek, sűrűbb, ha kisebbről, ritkább a "kattogás". Féktárcsa+betét tavaly volt cserélve, max 10e km van benne, hátsó betét nem tudom, mikor volt. Mi lehet ez a zaj?
Hátsó fékben felgyűlő fékpor pl. okozhatja. Magától is megszűnhet. De lehet az is, hogy vmi kosz került az első fékbe, bár annak szvsz erősebb/élesebb hangja lenne.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6115 Dátum: 2009.12.08 19:35:41 »
Köszi! Valamelyik szabadnapomon megnéze(te)m, nehogy valami komolyabb legyen belőle.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6116 Dátum: 2009.12.09 17:21:14 »
Ma megjavult az alapjáratom  :clap: Remélhetőleg így is marad.
Átcseréltettem a gummákat, és mivel nem húzták meg nyomatékkulccsal, ezért én is ellenőriztem kézzel. Ekkor vettem észre, hogy jobb hátul, ahol az emelő, meg a kerékkulcs tárolódik, vizes a vontatókötél, ami legalul van. Abban a lyukban kb 2 deci víz felhalmozódott, ami valószínűleg 1részt a kerék által felvert, másrészt inkább a hátsó 5. ajtó mellett befolyt víz. Na ezért párásodott a hátsó ablak, mint a fene. Kitöröltem, amennyire lehet, és kifújtam kompresszorral. Most már átjárható a kifolyónyílás. Meg felfújtam a pótkereket, hamár ott matattam ;)
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6117 Dátum: 2009.12.11 12:37:15 »
Ma reggelre lemerült a Yaris akksija, mivel nyitva hagytam a csomitartót  :cry:
Most töltődik.
Töltés után várhatóan milyen problémák léphetnek fel, ha visszakapja a delejt?
BC törlődik teljesen, ez OK. Rádiók is.
Meta riasztó mit fog szólni?
Más dolog?
Laco 73 :D

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6118 Dátum: 2009.12.11 13:04:10 »
BC törlődik teljesen, ez OK. Rádiók is.
Rádió szerintem nem. Nekem a Méta riasztó semmit sem szólt az akku kivételhez. Nem volt beriasztva amikor beraktam. Utána bekapszoltam a riasztót és minden működött. Az enyém HPA-4. De ha nagyon agódsz megkérdezheted őket.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6119 Dátum: 2009.12.11 13:59:24 »
BC törlődik, rádióadók is, más nem.
music