Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2353074 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5730 Dátum: 2008.12.26 17:21:55 »
2E mecahnikus
4AFE elektronikus
van egy cetli rola


Tehát ha jól értem akkor az én esetemben semmiféle utánállításra nincs lehetőség, hanem valamelyik elektromos berendezés lehet a ludas a dolgokban.
Már kellett két gyújtáskábelt cserélni, mert valami állat megrágta. Lehet, hogy a többit is cserélni kell? Hogyan lehet leellenőrizni, hogy egy kábel áthúz vagy sem?
Előre is köszi.

a corolla clubban a srácok pengék a témában és az Ő Ae92 corijukban 4aFE motor van
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5731 Dátum: 2008.12.26 17:22:50 »
Köszönöm Palaczk kolléga !!!

Tudtam, hogy neked lesz valami tipped !  :clap:

Nincs mit, nem volt valami sok, dehát nem vágom az elektronika-témát  ::) ... Tényleg ki kéne villogtatni azt a hibakódot.

Szerintem ma már nem lesz belőle semmi,. mert vendégek vannak, de ha érdekelt titeket az eredmény, közzétszem, ha meglesz!

hát én nem sokat vendéglátoznék mennék a garázsba :eek:
nem indul az auto eléggé idegesitő
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5732 Dátum: 2008.12.26 18:39:58 »
2E mecahnikus
4AFE elektronikus
van egy cetli rola


Tehát ha jól értem akkor az én esetemben semmiféle utánállításra nincs lehetőség, hanem valamelyik elektromos berendezés lehet a ludas a dolgokban.
Már kellett két gyújtáskábelt cserélni, mert valami állat megrágta. Lehet, hogy a többit is cserélni kell? Hogyan lehet leellenőrizni, hogy egy kábel áthúz vagy sem?
Előre is köszi.

Sötétben látni lehet a szikrákat, ha áthúz a kábel. De nem hiszem, hogy erről lenne szó. Ahogy már írtam, kis fordulaton néha a mi Carinánk is be-becsörgött. Elvittük szerelőhöz, mondta, hogy állítani nem lehet, és valszeg a kopogásérzékelő lesz a ludas, nem látja el tökéletesen a feladatát. De nem érdemes vele foglalkozni, amíg csak néha kicsit csörög; hagyjuk, nem fog rosszabbodni. Hagytuk, és tényleg nem rosszabbodik, pedig ennek már sok éve. Kis fordulaton nagy gázra néha picit becsilingel, oszt ennyi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5733 Dátum: 2008.12.27 23:31:36 »
4a-fe-n lehet állítani előgyujtást,bár nem illik. :D

B.C kollégánál ott van a Maróti féle E9-es corolla könyv és abban megvan hogy a stroboszkóp lámpával ellenőrízhető a dolog.
Bár egyszer valakinek be scanneltem és elküldtem.Azóta a sajna a kocsim és a könyv is B.C családba van.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

thotolya

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5734 Dátum: 2008.12.28 10:14:31 »
Sziasztok!
Keresek egy olyan hozzáértő embert aki tudna nekem segíteni.
Van nekem egy Toyota Hiace 4wd járművem amiben elhaláloztak az akkumulátorok(2db).
Valaki azt tanácsolta,hogy a két akksit kiválthatom egy db exide maxxima típusúval.
Van akinél már 5 éve működik ezzel állítólag. Használ valaki ilyet közületek,vagy más akkut ajánlatok?

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5735 Dátum: 2008.12.28 11:26:42 »
Sziasztok!
Keresek egy olyan hozzáértő embert aki tudna nekem segíteni.
Van nekem egy Toyota Hiace 4wd járművem amiben elhaláloztak az akkumulátorok(2db).
Valaki azt tanácsolta,hogy a két akksit kiválthatom egy db exide maxxima típusúval.
Van akinél már 5 éve működik ezzel állítólag. Használ valaki ilyet közületek,vagy más akkut ajánlatok?
Az EXXide elég jó, meg kell nézni, hogy befér-e a helyére egy db nagyobb, ha jól sejtem, 74Ah van benne 2db; elvileg a mi éghajlatunkon 1db 100Ah-val kiváltható, de szerintem anyagilag jobban jössz ki 2db 63Ah-val a normálisabbakból - persze csak akkor, ha nem akarsz az alpokban telelni, mert -20°C alatt kell a gyári méret!

-Bár szerintem az Exxide Maxima árából 2 átlagos minőségű 74Ah-akksi is kijön :D
 
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5736 Dátum: 2008.12.28 19:01:38 »
Kicsit tanácstalan vagyok. két szálon fut a dolog, nem tudom, mi mivel függ(het) össze.

Hibajelenség 1. Voltunk vidéken, autópályát (M7) is használva - utoljára még nyári gumikkal voltam autópályán, ez fontos, legalábbis remélem... - két érdekes és kevéssé örvendetes dolog történt. Az egyik, hogy (óra szerinti) 125 környékén enyhén el kezdett rázni a kormány, de tk. az egész autó, és érzésem szerint a jobb első kerék felől jött a reszketés. A sebesség növelésével kb. 135-ig erősödött reszketés, ott csökkenni kezdett, majd 140-nél ismét érezhető volt, annyira, hogy a belső visszapillantóból nem tudtam megállapítani a mögöttem jövő autó típusát.
Emiatt visszavettem a tempót 120-ra, ehhez képest az autópályán 8,3-as(!) átlagot produkált. Ami érdekes, hogy kizárólag autópályán, mert utána mentem még kb.55km-et országúton, és ezalatt (odáig kb. 575 km alatt jött ki a 8,3-as átlag, az autópálya előtt is annyi volt, és az autópályán sem változott) visszament 8,1-re. Tehát ott hozta a szokásos 6 liter körüli átlagot a szokásos körülmények közt.
Hazafelé sokkal kevésbé, de érezhető volt a rázás, és a 120-125-ös tempó mellett már csak 7,5 liter körülit evett ótópályán. Egyetlen különbség volt az oda-, és visszaút között: a +2-3 fok helyett -2-3 fok volt.

Hibajelenség 2. Kanyarban, illetve erős fékezéskor kigyullad az olajkannás piktogram, ami az alacsony olajnyomásra figyelmeztet. Bevallom, nyár óta nem néztem olajszintet... :nonono:, majd holnap pótlom.

A kérdések. A rázás, feltételezem, hogy centírozással orvosolható, vagy rosszul centírozták, vagy leesett egy ólomsúly. Csak ez lehet ok, vagy esetleg egy kátyú miatt deformálódott futómű is okozhat ilyet?
A rázó kerék miatt fogyaszthat többet az autó?
Avagy a kevés olaj miatt fogyaszthat többet?
Egyáltalán a kevés olaj lehet ok a lámpa felgyulladásához?
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.28 19:03:41 írta music »
music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5737 Dátum: 2008.12.28 19:11:12 »
music! Ha az olajkannás piktogram villog (ha a piros az) akkor azonnal kell csekkolni, pótolni az olajat. Ha nincs olajnyomás, akkor az nagyon gyorsan tönkre vágja a gépet!!!
Gabe 254.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5738 Dátum: 2008.12.28 19:14:51 »
pótolj.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5739 Dátum: 2008.12.28 20:34:02 »
Kicsit tanácstalan vagyok. két szálon fut a dolog, nem tudom, mi mivel függ(het) össze.
Hibajelenség 2. Kanyarban, illetve erős fékezéskor kigyullad az olajkannás piktogram, ami az alacsony olajnyomásra figyelmeztet. Bevallom, nyár óta nem néztem olajszintet... :nonono:, majd holnap pótlom.

A kérdések. A rázás, feltételezem, hogy centírozással orvosolható, vagy rosszul centírozták, vagy leesett egy ólomsúly. Csak ez lehet ok, vagy esetleg egy kátyú miatt deformálódott futómű is okozhat ilyet?
A rázó kerék miatt fogyaszthat többet az autó?
Avagy a kevés olaj miatt fogyaszthat többet?
Egyáltalán a kevés olaj lehet ok a lámpa felgyulladásához?

Centrírozással orvosolható, de nem árt megnézni, hogy van e a belső felé sárkolonc!
Rázó kerék miatt nem fogyaszthat többet.
Egyértelműen igen!!
Igen, lehet az oka a lámpa felvillanásának. kb. az olajszint a nívópálca minimumánál, vagy alatta lehet.
OLAJAT bele, sürgősen.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5740 Dátum: 2008.12.28 20:51:25 »
Kedden megyek vele szervizbe. Akkor is pótoljak?
Azt viszont továbbra sem értem, hogy miért csak az autópályán jelentkezett a túlfogyasztás. :no:
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.28 20:52:56 írta music »
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5741 Dátum: 2008.12.28 21:05:08 »
Kedden megyek vele szervizbe. Akkor is pótoljak?
Azt viszont továbbra sem értem, hogy miért csak az autópályán jelentkezett a túlfogyasztás. :no:

Egy 15-20Km-es szél, 140-körül a Corollánál bő 1l fogyasztáskülönbséget okozott!!! - ez is lehet az oka!
Ha nem a kormányt rázta jobbra-balra hanem az egész kasznit, akkor inkább az egyik hátsóval lesz a gond, lehet centír, de én inkább egy szálszakadásra gondolok, mert a centir csak 110-130 nagyobb keréknél 120-140 között jelentkezik, aztán majd a köv rezonancia kb ennek a 1,5* sebességnél jön elő!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5742 Dátum: 2008.12.28 21:08:42 »
Olyan remegő érzés volt, mint amikor "bordázott" úton mész, csak annál jóval finomabb.
music     

thotolya

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5743 Dátum: 2008.12.28 21:21:07 »
Köszi a tanácsot,tájékozódni fogok ebbe az irányba is!

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5744 Dátum: 2008.12.28 21:28:34 »
music, nézd meg a nívót, ha minimum környékén van, akkor tölts bele, függetlenül a szervizlátogatástól.