Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 585451 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re:Biztosítás
« Válasz #2340 Dátum: 2013.08.06 10:34:59 »
Javításnál tényleg attól függ mekkora volt a sérülés mértéke, de azért ebben az esetben nem 2 autóból fognak 1-et összerakni...  ;)
Használt autó esetén ugyanúgy nem tudhatod, hogy sikerül-e egy valóban sérülésmenteset kifognod - azt pedig tudnod kell, hogy olyat, mint a tiéd, nem nagyon fogsz találni (nem csak a felszereltségre gondolok).

Bontott alkatrész esetében sem arra kell gondolni, hogy egy kettétörött lökhárítót akarnak rád sózni, hanem lehet full totálkáros egy autó (általában első légzsákok durranása után gtk-van, mert milliós tétel szakszerűen kicserélni a komplett műszerfalat), de a lökősei megúszták.

Én nem ódzkodnék a javítástól, ha valóban az autó lényeges elemei/szerkezete nem sérültek.
Ebben egyet értünk. Nem volt nagy sebesség, ezért lényegi szerkezeti elemek nem sérültek.

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re:Biztosítás
« Válasz #2341 Dátum: 2013.08.06 10:35:59 »
Ezen ne agódjál. Van olyan márkaszervíz, amelyiknek nincs saját fényező/lakatos műhelye, azok egy külsőssel csináltatják meg. A gyári technológiát nem hiszem, hogy a gyáron kívül bárhol tudják garantálni, de a festékvastagságot igen.
Köszi!  :flowers:

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re:Biztosítás
« Válasz #2342 Dátum: 2013.08.06 10:37:23 »
Én se cserélnék ezért autót...

Gondolj csak bele, ezt a törést simán meg lehet úgy javítani, hogy nyoma sem lesz utána. Pl a gyári, sérülésmentes, bontott alkatrészekből...
Lehet belefutnál egy ugyanilyen javított autóba, amiről még 1000 más dolog kiderülhet...

Járt utat járatlanért... ;)
Persze, igazad van. Eredetileg az autócsere a 3. lehetőség...  ::)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Biztosítás
« Válasz #2343 Dátum: 2013.08.06 10:42:10 »
Nem gyári alkatrészekkel oldják meg, sztem...
Nekem nem ez volt a tapasztalatom. Gyári alkatrészekből, csak éppen annyival fogott vastagabban az a ceruza, amennyi az én részem lett volna. Jó kapcsolatom volt a szervizzel, megbeszéltük. Bár igaz, nem Toyota, hanem Citroën.
Kicsit túl parázod ezt a dolgot, de ez csak egyéni vélemény  :flowers:
Egyébként nem félnék a bontott elemektől (a tieden sem vadiúj elemek voltak a baleset előtt, ugye? ;) )

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re:Biztosítás
« Válasz #2344 Dátum: 2013.08.06 10:52:39 »
Nem értem akkor mi értelme volt feltenni, főleg ennyiért. 10 év 200e km, javítás előtt ... . :surrender:

Avulást a cserés fém alkatrészekre számítanak csak, a műanyagokra nem. Azért csinálják, mert az elhasznált helyett új kerül beépítésre, amit értéknövelőnek tekintenek. A biztosítók figyelnek arra, hogy ne járjon haszonnal az autó megtörése a károsultnak. Ezzel szemben nem szeretik megtéríteni a konkrét javítási összegen kívüli károkat, 10 éves autónál számukra ismeretlen fogalom az értékcsökkenés (sajnos fiatalabbnál is), esetleg a bérautó, egyéb költségek, a károkozás ideje és a kár kifizetése közötti időszakra vonatkozó késedelmi kamat. Ezek érvényesítésére csak hosszadalmas jogi huzavona útján lehetséges, amit a biztosítók maximálisan kihasználnak. :censored:

Legegyszerűbb a biztosítóval szerződésben álló márkaszervizt keresni, a lemondó nyilatkozat után elvégzik a papírmunkát. Tekintve, hogy nem sok elemet kell avultatni, megoldhatják, hogy ne keljen fizetni, de ha mégsem, akkor is így lesz a legkisebb       az értékcsökkenés.

A biztosító próbálkozik, kb. annyit szokott megajánlani, mint amennyi az alkatrészek (kedvezményes) ára + sufni munkadíj.
Nekem kb. 5 éve 1 fényezett lökhárító cserére 50e fizettek volna. Mszerviben több mit 160 volt csak a csere+ fényezés.
Kíváncsiságból, ill. hogy később csak az árat kelljen módosítani. Szorít az idő: nyaralni kellene mennünk (korábban már írtam). Te vagy a 2. aki kiemeli a 197 ekm futást. Egy új korában 4.78 MFt vételárú 1.6 limuzinban 10 évesen mennyi km futás a normális? Mert nekem úgy tűnik, mintha ez a 200 ekm földöntúli, irreális futás lenne szerintetek, pedig csak 20 ekm/ év. Ezért nem találni Mo.-on szervizszámlákkal igazolt szervizkönyves autókat.  :D

Nos a biztosítók eljárásról írt összefoglalásod teljesen megállja a helyét. Rá kellett jöjjek a napokban...  :yes:

Nálam az első márkaszervizes próbálkozás nem jött be, meglátjuk az Uniqua-s kárszakértő mit ajánl, aztán vélhetően már okosabb leszek.

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re:Biztosítás
« Válasz #2345 Dátum: 2013.08.06 11:04:15 »
Nekem nem ez volt a tapasztalatom. Gyári alkatrészekből, csak éppen annyival fogott vastagabban az a ceruza, amennyi az én részem lett volna. Jó kapcsolatom volt a szervizzel, megbeszéltük. Bár igaz, nem Toyota, hanem Citroën.
Kicsit túl parázod ezt a dolgot, de ez csak egyéni vélemény  :flowers:
Egyébként nem félnék a bontott elemektől (a tieden sem vadiúj elemek voltak a baleset előtt, ugye? ;) )
Én is ezt vártam a szerviztől, de sajnos csalódnom kellett... Úgy érzem az egyéni érdekek ebben az esetben előtérbe kerültek.
Tisztelem a véleményed!  :)
Nem voltak új elemek az autómon, ez tény. De s.mentes gyári elemek voltak, fényezés, javítás mentesen. Ugyanilyen színű bontott elemeket találni lehetetlen lesz, és ezt a különleges gyöngyház vöröset senki sem fogja úgy fújni, hogy azt ne lehessen észrevenni.
Csak hogy teljesen világos legyen: azért írtam ide le ezt az esetet, hogy más is tudjon okulni belőle, ill. hogy én is kapjak hasznos tanácsokat. A legjobban annak örülnék, ha meg sem történt volna az eset. De ha már megtörtént - és jól nem fogok tudni belőle kijönni - akkor legalább a lehetőségek közül a legjobbat válasszam. Az esetemből pedig tudjanak mások is okulni.

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re:Biztosítás
« Válasz #2346 Dátum: 2013.08.06 11:16:05 »
Te vagy a 2. aki kiemeli a 197 ekm futást. Egy új korában 4.78 MFt vételárú 1.6 limuzinban 10 évesen mennyi km futás a normális? Mert nekem úgy tűnik, mintha ez a 200 ekm földöntúli, irreális futás lenne szerintetek, pedig csak 20 ekm/ év.
szerintem senki nem gondolja, hogy irreális lenne a futás, csak -szerintem- azért jegyezte meg, mert az is szűrő tényező az eladáskor.
Magyarul ha sérülten, ennyi km-rel ilyen korú autót akarsz eladni ezen az áron, akkor egyrészt nem nagyon fog sikerülni (mert aki egyáltalán felhív majd, az azonnal feleannyiért akarja majd megvenni), a többi meg kapásból kiszűri a sérült autókat a keresésből.

Jobban jársz, ha megcsináltatod, és úgy adod el, vagy leadsz az árigényedből. Sajnos a magyar piac nem kultiválja a 200-as futást, csak gondolj bele, hogy te megvennéd-e a hirdetésed alapján a hahuról...
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re:Biztosítás
« Válasz #2347 Dátum: 2013.08.06 11:18:41 »
szerintem senki nem gondolja, hogy irreális lenne a futás, csak -szerintem- azért jegyezte meg, mert az is szűrő tényező az eladáskor.
Magyarul ha sérülten, ennyi km-rel ilyen korú autót akarsz eladni ezen az áron, akkor egyrészt nem nagyon fog sikerülni (mert aki egyáltalán felhív majd, az azonnal feleannyiért akarja majd megvenni), a többi meg kapásból kiszűri a sérült autókat a keresésből.

Jobban jársz, ha megcsináltatod, és úgy adod el, vagy leadsz az árigényedből. Sajnos a magyar piac nem kultiválja a 200-as futást, csak gondolj bele, hogy te megvennéd-e a hirdetésed alapján a hahuról...
OK, értem. Ez így rendben is van!  :) Szándékosan raktam fel egy magas árral, amíg nem tudom, mit ajánl a biztosító (ezt is írtam már korábban).  :flowers:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Biztosítás
« Válasz #2348 Dátum: 2013.08.06 11:19:54 »
A bontott elem esetén nem gondolom, hogy színben stimmelni kellene. A gyári elem sem gyári festéssel érkezik, azt is festik. Ezért mondtam, hogy nem látom a különbséget a gyári elem és egy sérülés mentes bontott elem között.
Sosem lesz már sérülés mentes az autód, de ha a helyreállítás előtt lefényképezed és megőrzöd a márkaszervizes javítási papírokat, akkor korrekten a leendőbeli vásárló elé rakhatod.

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re:Biztosítás
« Válasz #2349 Dátum: 2013.08.06 11:29:19 »
OK, értem. Ez így rendben is van!  :) Szándékosan raktam fel egy magas árral, amíg nem tudom, mit ajánl a biztosító (ezt is írtam már korábban).  :flowers:
ez az egész hahu kb pont olyan, mint egy félkarú....vagy mákod van, vagy nem, de az biztos, hogy szerencséd az esetek igen kis százalékában lehet csak.

Lehet bárki bármennyire szakértő és körültekintő, a végén úgyis csak az számít, hogy szerencséd van-e, vagy nincs. Én idén már egyet ellőttem, ami be is jött, így nem szabad újra belevágnom, mert tuti, hogy megégetném magam... :)
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re:Biztosítás
« Válasz #2350 Dátum: 2013.08.06 13:15:51 »
A bontott elem esetén nem gondolom, hogy színben stimmelni kellene. A gyári elem sem gyári festéssel érkezik, azt is festik. Ezért mondtam, hogy nem látom a különbséget a gyári elem és egy sérülés mentes bontott elem között.
Sosem lesz már sérülés mentes az autód, de ha a helyreállítás előtt lefényképezed és megőrzöd a márkaszervizes javítási papírokat, akkor korrekten a leendőbeli vásárló elé rakhatod.
Igazad van.  :)

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re:Biztosítás
« Válasz #2351 Dátum: 2013.08.06 13:20:11 »
Mindenkinek köszönöm a hozzászólását, beszámolok a fejleményekről.  :flowers:

Lámpa, sárvédő, lengőkar (erre már kértem után gyártottra ajánlatot), felni ami cserés. Tud vki olyan bontót ajánlani ahol nagy eséllyel találok ilyen alkatrészeket E12-hőz? (Ha a bontottból helyreállítás verzió lesz, nem baj ha tudom az árakat).

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re:Biztosítás
« Válasz #2352 Dátum: 2013.08.06 13:40:43 »
Mindenkinek köszönöm a hozzászólását, beszámolok a fejleményekről.  :flowers:

Lámpa, sárvédő, lengőkar (erre már kértem után gyártottra ajánlatot), felni ami cserés. Tud vki olyan bontót ajánlani ahol nagy eséllyel találok ilyen alkatrészeket E12-hőz? (Ha a bontottból helyreállítás verzió lesz, nem baj ha tudom az árakat).

szakálmetál kedvezménnyel (persze festés nélkül)

sárvédő jobb : 6615 Ft
műanyag dobbetét: 1994 Ft
jobb lámpatest motorral: 16773 Ft
jobb első lengőkar: 9129 Ft
lengőkar gömbfej: 3736 Ft

csak a legolcsóbb utángyártott alkatrészeket néztem, amelyekből van is raktáron.
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Biztosítás
« Válasz #2353 Dátum: 2013.08.06 13:55:55 »
Autóbontók: (Toyota)
Toyota Budapest, XVI. Thököly utca 21. (a Fogarasi-Csömöri felüljáró mellett).
Toyota bontó Budapest, XV. Késmárk u. 4. 06-1-405-9444, 06-30-942-5611
J.A.C. (japán bontó) Budapest, Könyves Kálmán krt. 06-1-260-5641
Jap-ker Bontott, utángyártott és gyári alkatrészek japán autókhoz.
2000 Szentendre, Dózsa György út 26. Telefon: 06-26-311-121.
Toyota bontó Budapest, XIX. Madarassy László u. 9. 06-30-238-7771

Asszem az utolsónál van a 18. kerületben egy orbitális nagy bontós raktáruk.  :)
         

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re:Biztosítás
« Válasz #2354 Dátum: 2013.08.06 14:16:39 »
szakálmetál kedvezménnyel (persze festés nélkül)

sárvédő jobb : 6615 Ft
műanyag dobbetét: 1994 Ft
jobb lámpatest motorral: 16773 Ft
jobb első lengőkar: 9129 Ft
lengőkar gömbfej: 3736 Ft

csak a legolcsóbb utángyártott alkatrészeket néztem, amelyekből van is raktáron.
Köszönöm szépen! Ezek nem tűnnek húzósnak, sőt!  :)