Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 585443 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Biztosítás
« Válasz #2236 Dátum: 2013.01.22 12:41:05 »
Én azon csodálkozom, hogy pl. a Waberert és a Köbe-t engedik még működni...

Előbbi a tavaly volt Wabart utódja, ami 2012 nyarán becsődölt, utóbbi, pedig egy egyesület, aminek semmilyen "háttere" nincs ahhoz, hogy megbízhatóan biztosítani tudjon. Az éves díjon felül a tagokat kötelezheti(!!!) arra, hogy az esetleges veszteségek csökkentése érdekében x Ft-tal pluszban járuljon hozzá minden tag az egyesület működéséhez... Arról nem is beszélve, hogy ha egy ilyen társaság által biztosított autó töri össze a mienket, akkor lehet hónapokat várni, mire egy kárszakértő kijön tőle, ha egyáltalán.
Ezek ilyen felejtős társaságok, nem is szabadna engedni, hogy működjenek.  :censored:
A Posta is ugyanez a kategória...  :whistling:
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.22 13:03:05 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Biztosítás
« Válasz #2237 Dátum: 2013.01.22 12:58:50 »
Arról nem is beszélve, hogy ha egy ilyen társaság által biztosított autó töri össze a mienket, akkor lehet hónapokat várni, mire egy kárszakértő kijön tőle, ha egyáltalán.
Ezek ilyen felejtős társaságok, nem is szabadna engedni, hogy működjenek.  :censored:
A Posta is ugyanez a kategória...  :whistling:

De ez az basszus, hogy miért nem a saját biztosítónk fizeti ki a kárt? Másik fél biztosítójával meg lezongorázzák maguk között, a károkozónak intézik a bónusz szint csökkentését stb. Így nem lehet magunkat rendesen bebiztosítani.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Biztosítás
« Válasz #2238 Dátum: 2013.01.22 13:02:25 »
De ez az basszus, hogy miért nem a saját biztosítónk fizeti ki a kárt? Másik fél biztosítójával meg lezongorázzák maguk között, a károkozónak intézik a bónusz szint csökkentését stb. Így nem lehet magunkat rendesen bebiztosítani.
Gondolod, hogy a biztosítóknak és a jelenlegi rendszernek MI vagyunk a középpontjában, mint autósok?  ::) :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Biztosítás
« Válasz #2239 Dátum: 2013.01.22 13:30:15 »
Lafaxt! Az a lényeg,h minél jobban lehúzzanak minket. Közben meg kihúzzák magukat a felősség alól. Mocskos szemét rendszer ez.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re:Biztosítás
« Válasz #2240 Dátum: 2013.01.24 00:08:39 »
De ez az basszus, hogy miért nem a saját biztosítónk fizeti ki a kárt? Másik fél biztosítójával meg lezongorázzák maguk között, a károkozónak intézik a bónusz szint csökkentését stb. Így nem lehet magunkat rendesen bebiztosítani.

Igen, ezt mondom én is . Miért van még mindig fordított kárrendezés???
 Ha valakinek kárt okoznak, akkor a saját biztosítója térítsen ne a károkozóé.
Mindenkinek egyszerűbb a saját biztosítóját felkeresni és ott intézni mindent.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Biztosítás
« Válasz #2241 Dátum: 2013.01.24 07:23:28 »
Így van, és abban a pillanatban eltűnnének a kamu biztosítók, mert ki akarnak magának rosszat azzal, hogy olyan biztosítót választ, aminek egy irodája van az országban...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Biztosítás
« Válasz #2242 Dátum: 2013.01.24 08:35:19 »
Ezt hogy gondoltátok? És ha én nem vezetek rosszul, de mindig nekem jön valaki, akkor az én biztosítóm majd mindig fizeti a más által okozott kárt, főleg úgy, hogy tőlem alig kap pénzt mert balesetmentesen vezetek??? Szerintem ez sem járható út, a jelenlegi rendszer azért mégiscsak jobb, mert aki balesetmentesen közlekedik, az kevesebbet fizet, és a biztosítója is jól jár. Fordítva meg mindenki rosszul járna.
                                                                                                                                                   

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Biztosítás
« Válasz #2243 Dátum: 2013.01.24 09:12:28 »
Ezt hogy gondoltátok? És ha én nem vezetek rosszul, de mindig nekem jön valaki, akkor az én biztosítóm majd mindig fizeti a más által okozott kárt, főleg úgy, hogy tőlem alig kap pénzt mert balesetmentesen vezetek??? Szerintem ez sem járható út, a jelenlegi rendszer azért mégiscsak jobb, mert aki balesetmentesen közlekedik, az kevesebbet fizet, és a biztosítója is jól jár. Fordítva meg mindenki rosszul járna.
Nem egészen: a te biztositód fizeti a benned okozott kárt, de a biztositód bevasalja a károkozó biztositójától.A 2 biztositó egymás között simább űgy, nem kell neked idegen biztositóval harcolnod.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Biztosítás
« Válasz #2244 Dátum: 2013.01.24 09:28:01 »
Nem egészen: a te biztositód fizeti a benned okozott kárt, de a biztositód bevasalja a károkozó biztositójától.A 2 biztositó egymás között simább űgy, nem kell neked idegen biztositóval harcolnod.
Ezt megteszi egy-két biztosító, mint + szolgáltatás, de alapvetően ez csak költségeiket növeli, tehát nem érdekük így gondolkodni.
A józan ész szerint a szerződött fél által okozott kárt téríti, hiszen erre szerződött.

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Biztosítás
« Válasz #2245 Dátum: 2013.01.24 09:28:13 »
Nem egészen: a te biztositód fizeti a benned okozott kárt, de a biztositód bevasalja a károkozó biztositójától.A 2 biztositó egymás között simább űgy, nem kell neked idegen biztositóval harcolnod.

Pontosan! Mert a mostani helyzet miért jó? Én kiválasztok egy jó hírnevű megbízható biztosítót és balesetmentesen közlekedek, erre nekem jön egy másik aki egy alja megbízhatatlan rossz hírnevű biztosítónál van ócsón amely mire kiküldi a kárszakértőt és tényleges fizetésre kerül sor (már, ha fizet eleget) hónapok akár félév is eltelik. Gondolom erre találták ki a Cascot na jó ok, de az meg iszonyat pénz! Vagy legalább lenne ez is úgy, hogy, ha Cascot kötök nem kell KGFB. ÁÁÁ mocsok rendszer és tudják nagyon jól, hogy nekik ez így pont jó.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Biztosítás
« Válasz #2246 Dátum: 2013.01.24 10:56:11 »
Senki nem kötelezett arra, hogy drágább biztosítót válasszon. Én is a legolcsóbbat választottam, nekem  KÖBE, azzal szerintem amúgy nincs gond, persze ha ismeretlen biztosítóhoz képest nem sokkal drágább egy ismert, akkor én is inkább kicsit többet áldozok rá, de csak azért, nehogy év közbe megszűnjön aztán újra biztosítást kelljen intéznem :)  Hálisten nekem most ami legolcsóbb lett az jó is. Az hogy kamu vagyis vállalásra képtelen biztosítók is beszálltak a versenybe, nem tudom kinek a kompetetnciája ellenőrizni, és kiütni őket, de ez nekem sem tetszik, hiszen bármelyikünk pórul járhat, ha egy ilyen biztosítóval szerződött autós okoz nekünk kárt.
                                                                                                                                                   

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Biztosítás
« Válasz #2247 Dátum: 2013.01.24 12:23:40 »
Pontosan! Mert a mostani helyzet miért jó? Én kiválasztok egy jó hírnevű megbízható biztosítót és balesetmentesen közlekedek, erre nekem jön egy másik aki egy alja megbízhatatlan rossz hírnevű biztosítónál van ócsón amely mire kiküldi a kárszakértőt és tényleges fizetésre kerül sor (már, ha fizet eleget) hónapok akár félév is eltelik.
Pont így jártunk mi is. Mindkét kocsi az Allianznál van (Casco és KGFB).
A Corollában kárt tett egy markoló, ők persze valami noname sz@rnál voltak. Elismerték a kárt, a karosszériásnál is rábólintottak. Megcsináltattuk maszeknál, hogy ne kerüljön túl sokba (motorháztető javítás, fényezés, lökös részfényezés), kifizettük. Majd elküldtük a számlát a cégnek, mire visszaszóltak, hogy ők ennyire nem gondoltak, úgyhogy ezt nem fizetik ki. Ők csak azt hitték, hogy a sérült helyeket bepamacsolják némi festékkel pár ezerért. Így nekünk 100e+ bukta volt.

Tanulság, hogy inkább márkaszervizben kellett volna megcsináltatni jó drágán, majd egyezkedjenek egymással, ahogy akarnak. Csak félő, hogy addig a kocsit nem adták volna ki, amíg valaki nem fizet...
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Biztosítás
« Válasz #2248 Dátum: 2013.01.24 12:30:57 »
Senki nem kötelezett arra, hogy drágább biztosítót válasszon. Én is a legolcsóbbat választottam, nekem  KÖBE, azzal szerintem amúgy nincs gond, persze ha ismeretlen biztosítóhoz képest nem sokkal drágább egy ismert, akkor én is inkább kicsit többet áldozok rá, de csak azért, nehogy év közbe megszűnjön aztán újra biztosítást kelljen intéznem :)  Hálisten nekem most ami legolcsóbb lett az jó is. Az hogy kamu vagyis vállalásra képtelen biztosítók is beszálltak a versenybe, nem tudom kinek a kompetetnciája ellenőrizni, és kiütni őket, de ez nekem sem tetszik, hiszen bármelyikünk pórul járhat, ha egy ilyen biztosítóval szerződött autós okoz nekünk kárt.

KÖBE egyesület? LOL, akkor ha Carinát látsz mindenképp óvatosabban vezess kb. úgy mintha tolvaj lennél! Nem szívesen bizniszelnék a köpés alakulattal.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Biztosítás
« Válasz #2249 Dátum: 2013.01.24 12:32:33 »
Pont így jártunk mi is. Mindkét kocsi az Allianznál van (Casco és KGFB).

Na igen pont ezt vázoltam, amúgy az Allianzról is hallottam rosszakat. Állítólag már nem olyan mint régen (nehezen akaródznak fizetni).
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -