Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 585493 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Biztosítás
« Válasz #1935 Dátum: 2012.03.23 05:32:41 »
Nelked milyen motorod van?
Ez itt egy kicsit off, de: Aprilia McGulliver Limited Edition LC.  És robogó.  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Biztosítás
« Válasz #1937 Dátum: 2012.03.28 20:46:16 »
Nem tudom van e valakinek uniqua-nál átutalással törlesztett kötelezője:
Jelenleg ott tartok hogy pénzt átutaltam, erről persze visszaigazolást nem kaptam (persze felszólítást sem hogy nem fizettem és bla bla). A netes myUNIQUA-ra is reggeltem Decemberben, visszajött egy E-mail hogy vették az előregisztrációmat, várjak az E-mailre a véglegesítéshez. Most Márciusban újra regisztráltam, de a véglegesítő E-mail azóta sem.
Azóta persze jött csekk az Aegontól, akinél tavaly kötöttem, hogy le fog járni és ilyen meg olyan plusz pénzeket fizessek be. Gondolom azzal nem kell foglalkoznom.
Most akkor keressem meg az Uniqua-t valamilyen módon hogy van e érvényes kötelező biztosításom?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Biztosítás
« Válasz #1938 Dátum: 2012.03.28 21:28:51 »
Nekem uniqua van, és bár még csak egy alkalommal fizettem (félévenként fizetek), de eddig rendben ment.
Hívd fel az ügyfélszolgáltatot!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Biztosítás
« Válasz #1939 Dátum: 2012.03.28 22:02:44 »
Nem tudom van e valakinek uniqua-nál átutalással törlesztett kötelezője:
Jelenleg ott tartok hogy pénzt átutaltam, erről persze visszaigazolást nem kaptam (persze felszólítást sem hogy nem fizettem és bla bla). A netes myUNIQUA-ra is reggeltem Decemberben, visszajött egy E-mail hogy vették az előregisztrációmat, várjak az E-mailre a véglegesítéshez. Most Márciusban újra regisztráltam, de a véglegesítő E-mail azóta sem.
Azóta persze jött csekk az Aegontól, akinél tavaly kötöttem, hogy le fog járni és ilyen meg olyan plusz pénzeket fizessek be. Gondolom azzal nem kell foglalkoznom.
Most akkor keressem meg az Uniqua-t valamilyen módon hogy van e érvényes kötelező biztosításom?
Nem teljesen ertem, hogy az Aegon meg miert piszkal teged. Elvileg ugy kell atmenned az uj biztositohoz, hogy fordulonap elott 30 nappal fel kell mondanod a reginel, es meg a fordulonapig meg kell kotni az ujnal. Na most ha lemondtad az Aegonnal (marpedig le kellett, mert addig nem kothetsz ujat), akkor arrol kellett jonnie visszaigazolo levelnek postan. Ha dijfizetesi felszolitas jon, akkor ugy tunik, hogy nem fogtak fel, hogy dobtad oket. Akkor viszont tudtommal az uj szerzodesed nem lehet ervenyes, mert egyszerre nem kotheto ket biztositonal is kotelezo. De javitsatok ki, ha tevednek. Sajat magad, vagy alkusz intezte a KGFB atkotest?
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Biztosítás
« Válasz #1940 Dátum: 2012.03.28 22:54:35 »
Nem teljesen ertem, hogy az Aegon meg miert piszkal teged. Elvileg ugy kell atmenned az uj biztositohoz, hogy fordulonap elott 30 nappal fel kell mondanod a reginel, es meg a fordulonapig meg kell kotni az ujnal. Na most ha lemondtad az Aegonnal (marpedig le kellett, mert addig nem kothetsz ujat), akkor arrol kellett jonnie visszaigazolo levelnek postan. Ha dijfizetesi felszolitas jon, akkor ugy tunik, hogy nem fogtak fel, hogy dobtad oket. Akkor viszont tudtommal az uj szerzodesed nem lehet ervenyes, mert egyszerre nem kotheto ket biztositonal is kotelezo. De javitsatok ki, ha tevednek. Sajat magad, vagy alkusz intezte a KGFB atkotest?
Netrisken kötöttem az új biztosítást, előzőt meg a kereskedő intézte nekem, akinél a kocsit vettem. Aegonnak még befizettem egy 3 ezres csekket idén (baleseti adó márciusig), nameg Decemberben az utolsó negyedéves kötelezőt (március 21 a fordulónap).
Ok, szal bonyolódik a szitu, nagyszerű :D
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.28 22:58:56 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Biztosítás
« Válasz #1941 Dátum: 2012.03.28 23:48:14 »
Netrisken kötöttem az új biztosítást, előzőt meg a kereskedő intézte nekem, akinél a kocsit vettem. Aegonnak még befizettem egy 3 ezres csekket idén (baleseti adó márciusig), nameg Decemberben az utolsó negyedéves kötelezőt (március 21 a fordulónap).
Ok, szal bonyolódik a szitu, nagyszerű :D
Na megkerestem az alkuszimuszi megbízásomat, ami mellett ott egy hatalmas zöld pipa hogy aláírtam, visszaküldtem, köszönik, tehát feltételezem érvényes:
... Jelen megbízással egyidejűleg és arra tekintettel meghatalmazom az Alkuszt ..., helyettem és nevemben a jövőben teljes körűen eljárjon, és ennek körében ...
évfordulóra történő biztosítóváltás esetén a fennálló biztosítási szerződés(ek) felmondására ...jognyilatkozatokat a Portálon tett nyilatkozataimmal egyező tartalommal megtegye.


Gondolom ha felhívnám az Uniquát, azt mondanák hogy látták hogy befizettem a pénzt, de nem tudták megkötni a kötelezőt, sajnos a rendszerük ebben az esetben nem üzen (csak ha valaki nem fizetett) a pénzt meg már elköltötték a közeli nyilvános házban ...

Ok, inkább lefekszem aludni, joccak  :whistling:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Biztosítás
« Válasz #1942 Dátum: 2012.03.29 07:49:24 »
Áh,nálad is megy már a cigánykodás látom! Link ez a netrisk! Velem ugyanezt játszották 2008/2009 évfordulón. A régit lemondtam,az ujat megkötötték nekem,de vmikor januárban mind2 biztitől jött a csekk,ha jolemkéxem posta/allianz párositás volt.
Többnapos utánajárás volt a dolog nyitja és több 10perc telefonálás,végén már pszáffal meg fogyasztóvédőkkel fenyegetőztem,mire megoldották!
Azota ugycsinálom,h netrisken kikalkulálom,h hol a legolcsóbb a kötelezö és belépek annak a biztositónak a honlapjára és megkötöm magamnak a biztit!
Persze elötte 30!!! - 40nappal a régit mindenképp lemondom!
Idén március13 volt a fordulóm,febr.első napjaiban bementem egy k&h-hoz felmondani,arrol adtak egy papirt,majd vmikor márc.elején kikalkuláltam netrisken az ujat,idén uniqa jött ki egy évre 8335ft és az uniqa honlapon megkötöttem az ujat,egyből küldték az ajánlatot mélben,kinyomtattam,be a forgalmiba. Nemrég küldték a csekket is,1évre kértem egészbe a fizetést!
Tegn.meg jött a k&h-tol,h felmondásom alapján megszünt náluk a biztim márc12.
Szóval én kihagytam a kötsög link netrisket,saját szakállamra intéztem mindent! Megkiméltem magam az utánajárásoktól meg a főlösleges több10perces ügyfélszolga hivogatásoktól!
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.29 07:51:41 írta akibor000 »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Biztosítás
« Válasz #1943 Dátum: 2012.03.29 08:50:06 »
Áh,nálad is megy már a cigánykodás látom! Link ez a netrisk! Velem ugyanezt játszották 2008/2009 évfordulón. A régit lemondtam,az ujat megkötötték nekem,de vmikor januárban mind2 biztitől jött a csekk,ha jolemkéxem posta/allianz párositás volt.
Többnapos utánajárás volt a dolog nyitja és több 10perc telefonálás,végén már pszáffal meg fogyasztóvédőkkel fenyegetőztem,mire megoldották!
Azota ugycsinálom,h netrisken kikalkulálom,h hol a legolcsóbb a kötelezö és belépek annak a biztositónak a honlapjára és megkötöm magamnak a biztit!
Persze elötte 30!!! - 40nappal a régit mindenképp lemondom!
Idén március13 volt a fordulóm,febr.első napjaiban bementem egy k&h-hoz felmondani,arrol adtak egy papirt,majd vmikor márc.elején kikalkuláltam netrisken az ujat,idén uniqa jött ki egy évre 8335ft és az uniqa honlapon megkötöttem az ujat,egyből küldték az ajánlatot mélben,kinyomtattam,be a forgalmiba. Nemrég küldték a csekket is,1évre kértem egészbe a fizetést!
Tegn.meg jött a k&h-tol,h felmondásom alapján megszünt náluk a biztim márc12.
Szóval én kihagytam a kötsög link netrisket,saját szakállamra intéztem mindent! Megkiméltem magam az utánajárásoktól meg a főlösleges több10perces ügyfélszolga hivogatásoktól!
Ok, érzem hogy kezd normalizálódni az amúgy alacsony vérnyomásom  :hug:
Mondi: holnap biztos akarsz menni egy kört a kocsimmal?  :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Biztosítás
« Válasz #1944 Dátum: 2012.03.29 09:01:43 »
Intézd el ma a biztit,akkor holn.lehet csapatni a vasnak!;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Biztosítás
« Válasz #1945 Dátum: 2012.03.29 09:04:36 »
Intézd el ma a biztit,akkor holn.lehet csapatni a vasnak!;)
És hol kezdjem? Aegon, Netrisk vagy Uniqua? :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Biztosítás
« Válasz #1946 Dátum: 2012.03.29 09:18:15 »
Én anno először netrisknek emil,meg teló! Utána a régi (posta)biztositónál vertem az asztalt!vittem a netriskes visszaigazolásokat kinyomtatva. Fölmentem a postabizti központba vhol 2.ker dég v. bég utca!
Mire a netrisk reagált,elintéztem a postát.
Netrisknél mikor telón dumáltunk,már előhozakodtam a fogyvédőkkel,pszáffal,m a zacsim televolt a hülePicsa ügyintézővel,cümmögött,leakart rázni,játszotta a hülyét! Akkor elgurult a gyógyszerem ,de visszafogtam magam! És ezügyben megfogadtam,h xakadjon le a kezem,ha még1x leállok ügyintézni a netriskkel! Azota csak kihasználom őket,kikalkulálom a legjobb biztit és megkötöm a saját honlapjukon,ahogy nemrég leirtam ide! Xerintem jó eljárás,picit etikátlan csak!;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Biztosítás
« Válasz #1947 Dátum: 2012.03.29 09:34:12 »
Én anno először netrisknek emil,meg teló! Utána a régi (posta)biztositónál vertem az asztalt!vittem a netriskes visszaigazolásokat kinyomtatva. Fölmentem a postabizti központba vhol 2.ker dég v. bég utca!
Mire a netrisk reagált,elintéztem a postát.
Netrisknél mikor telón dumáltunk,már előhozakodtam a fogyvédőkkel,pszáffal,m a zacsim televolt a hülePicsa ügyintézővel,cümmögött,leakart rázni,játszotta a hülyét! Akkor elgurult a gyógyszerem ,de visszafogtam magam! És ezügyben megfogadtam,h xakadjon le a kezem,ha még1x leállok ügyintézni a netriskkel! Azota csak kihasználom őket,kikalkulálom a legjobb biztit és megkötöm a saját honlapjukon,ahogy nemrég leirtam ide! Xerintem jó eljárás,picit etikátlan csak!;)
Küldtem nekik egy Ímélt, meglássuk mit reagálnak. Alkuszi szerződésben benne van hogy nekik kell csinálni, be is kérték az előző bizti kötvényszámát. Én egy gerinctelen féreg vagyok, nem szoktam fenyegetőzni, meg elgurítani a gyógyit, egyből megteszem a megfelelő lépéseket, most Totalcar/Biztosításdoki-n gondolkodom.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Biztosítás
« Válasz #1948 Dátum: 2012.03.29 09:39:08 »
Mondi: holnap biztos akarsz menni egy kört a kocsimmal?  :D
Jó lesz máskor is  :D . Meg nem akartam kört menni, csak megismerni az új kuplung érzését, ami álló helyben is lehet  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Biztosítás
« Válasz #1949 Dátum: 2012.03.29 09:47:29 »
Küldtem nekik egy Ímélt, meglássuk mit reagálnak. Alkuszi szerződésben benne van hogy nekik kell csinálni, be is kérték az előző bizti kötvényszámát. Én egy gerinctelen féreg vagyok, nem szoktam fenyegetőzni, meg elgurítani a gyógyit, egyből megteszem a megfelelő lépéseket, most Totalcar/Biztosításdoki-n gondolkodom.
És ez mennyire gyors? Mert xerintem nemlenne hátrány,ha órákon/1napon belül tisztáznád a dolgot! Vhogy nyugisabban lehet ugy kocsikázni,ha tudod,h minden sinen van,m anno józsef atesz balatonszárszón!;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки