Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 585494 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re:Biztosítás
« Válasz #1845 Dátum: 2012.01.26 21:44:49 »
Akkor viszont a biztosítótól függ, ismeretségi körben 3 ilyen eset volt, és mindháromban gyakorlatilag a sérült autó elvontatásának költségét bukták csak. A háromból kettő Allianz-os volt...
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Biztosítás
« Válasz #1846 Dátum: 2012.01.27 14:30:14 »
Akkor viszont a biztosítótól függ, ismeretségi körben 3 ilyen eset volt, és mindháromban gyakorlatilag a sérült autó elvontatásának költségét bukták csak. A háromból kettő Allianz-os volt...
Szerintem a kárfelmérőtől és a kocsi korától függ. A biztosítók szerződésben vannak valamelyik kárfelmérő céggel. Nekem az Alianzos kárrendezés se jött ki jól.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Biztosítás
« Válasz #1847 Dátum: 2012.01.27 14:37:55 »
Szerintem a kárfelmérőtől és a kocsi korától függ. A biztosítók szerződésben vannak valamelyik kárfelmérő céggel. Nekem az Alianzos kárrendezés se jött ki jól.
Nem kellene függenie a kárfelmérőtől. Az autó értékét a kor, futott km és felszereltség alapján hozza az eurotax. Ami módosít még az a gyárihoz képest jelentkező többlet felszereltség illetve az autón látható (nem az adott balesetből következő) hibák, sérülések. Ezekről viszont lehet egyezkedni a biztosítóval ha valamit nem vettek figyelembe vagy nem értesz vele egyet.


Az más kérdés, kapsz-e az eurotax árból egy ugyanolyan kocsit vagy nem. Ez nyilván típusfüggő, lehet jól és rosszul is járni.
Nekem a Yarisra például annyit fizettek amennyiért eladhattam volna a kocsit. Néhány cuccal amit kivettem belőle és külön adtam el még talán jobban is jártam, de azért ez nem okozott jelentős különbséget.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Biztosítás
« Válasz #1848 Dátum: 2012.01.27 15:44:45 »
Nem kellene függenie a kárfelmérőtől.
Úgy értem, hogy a roncs értékét ő határozza meg és ehhez képest mennyivel lehet jobb áron eladni. Az Eurotax-on változtatni úgyse tudsz.

Nekem nem jött ki Eurotax áron másik autó, de ezek szerint ez típus függő.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Biztosítás
« Válasz #1849 Dátum: 2012.01.27 16:16:31 »
A roncs értékét egy zárt aukción a vevők (roncsfelvásárlók) határozzák meg.
De a roncsértéknek nincsen jelentősége csak ha meg akarod tartani vagy magad akarod értékesíteni. Annak gyakorlati jelentősége nincsen, hogy a kárkori érték mekkora részét kapod a roncsfelvásárlótól és mekkora részét a biztosítótól.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Biztosítás
« Válasz #1850 Dátum: 2012.01.27 16:36:06 »
A roncs értékét egy zárt aukción a vevők (roncsfelvásárlók) határozzák meg.
De a roncsértéknek nincsen jelentősége csak ha meg akarod tartani vagy magad akarod értékesíteni. Annak gyakorlati jelentősége nincsen, hogy a kárkori érték mekkora részét kapod a roncsfelvásárlótól és mekkora részét a biztosítótól.
Hát nálam nagyon volt jelentősége a roncs árának, mert drágábban tudom eladni, akkor az a pénz pluszban jön az Eurotax árhoz és közletebb kerülök a valós árhoz - nekem ez ~20e Ft- jelentett :-( .
Attila 31
  - Avensis
- Prius

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Biztosítás
« Válasz #1851 Dátum: 2012.01.27 18:45:22 »
A roncs értékét egy zárt aukción a vevők (roncsfelvásárlók) határozzák meg.
De a roncsértéknek nincsen jelentősége csak ha meg akarod tartani vagy magad akarod értékesíteni. Annak gyakorlati jelentősége nincsen, hogy a kárkori érték mekkora részét kapod a roncsfelvásárlótól és mekkora részét a biztosítótól.
Nem éppen úgy van.

A biztosító GTK-zik olyankor is, amikor valójában simán meg lehetne javítani az autót. A "zárt aukció" vagy akármi ami alapján meghatározzák a roncs értékét egy nagy bunda, köze nincs a valósághoz. Nekik érdekük minél nagyobb számot beírni, hogy minél kevesebb különbözetet fizessenek.
Ha biztosítótól függetlenül kérsz egy ajánlatot egy roncsteleptől látni fogod a valóságot. És mehet a vita, hogy mennyit fizessenek valójában. Általában nettóban kijön a javítás költsége egy ilyen "kis" tárgyalás után - max az ÁFÁt kell még befizetned a szerviznek (ha kell).

Egy-egy ilyen balhé hónapokig is eltarthat...

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Biztosítás
« Válasz #1852 Dátum: 2012.01.27 19:01:25 »
Az hogy mikor lesz vagy nem lesz GTK az egy másik dolog, de a roncsértéknek ahhoz sincsen köze.
A roncsfelvásárló pedig nem fogja saját magát megszivatni, és sokkal többet fizetni egy roncsért mint amit az valójában megér.
A biztosítónak az éri meg ha a kárkori értéket minél alacsonyabban állapítja meg, e miatt van az eurotaxos eljárás hogy ne lehessen ezzel trükközni.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Biztosítás
« Válasz #1853 Dátum: 2012.01.27 20:38:14 »
Rosszul értelmezed amit írtam.

A biztosító minél nagyobb értéket állapít meg a roncsért (de nem veszi meg!). Ennyi pénzt nem ad érte senki. Gyakorlati tapasztalat: dupla annyit állapított meg roncsértéknek a biztosító, mint amennyit valójában adtak volna érte a roncstelepek. Itt a gennyóság, ezzel trükköznek.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Biztosítás
« Válasz #1854 Dátum: 2012.01.27 21:25:15 »
Rosszul értelmezed amit írtam.

A biztosító minél nagyobb értéket állapít meg a roncsért (de nem veszi meg!). Ennyi pénzt nem ad érte senki. Gyakorlati tapasztalat: dupla annyit állapított meg roncsértéknek a biztosító, mint amennyit valójában adtak volna érte a roncstelepek. Itt a gennyóság, ezzel trükköznek.
Akkor monhatod a biztositónak, hogy tartsa meg, nem?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Biztosítás
« Válasz #1855 Dátum: 2012.01.28 01:50:51 »
Ő nem fogja akarni...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Biztosítás
« Válasz #1856 Dátum: 2012.01.28 08:47:06 »
 :no: :D

Szvsz. az tűnik a legjobb megoldásnak, ha a kiszámolt roncsérték + valamennyiért meghirdeted, ha ügyesen pozicionálod, akkor elviszik, akár "jól" is járhatsz.

Nekem annó bejött az ilyentén megoldás.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Biztosítás
« Válasz #1857 Dátum: 2012.01.29 02:53:46 »
Robinak abban igaza van, hogy van olyan biztosító, amelyik túlértékeli a roncsot, hogy keveset kelljen fizetnie. De ha ennyiért nem tudod eladni, akkor nekik kell mondani olyan helyet ahol ezt a pénz kifizetik érte.
Nekem az utolsó esetnél azt mondták, ha kevesebbért tudom eladni, küldjem be az adásvételi szerződést és a különböztete kifizetik.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Biztosítás
« Válasz #1858 Dátum: 2012.01.29 10:06:05 »
Nem a biztosító állapítja meg a roncsértéket, ezt kb. harmadszor írom már le, nem tudom mi alapján mondjátok az ellenkezőjét.  :surrender:
Annyi lesz az ára amennyit a roncsfelvásárlók közül a legtöbbet ajánló ad érte. Odajött megírtuk az adásvételit, kifizette kp-ben aztán a biztosító átutalta a különbözetet.
Így kevesebbet nem kaphatsz érte mint amennyi a kárkori érték. Jobban járhatsz akkor ha többért el tudod adni a roncsot mint amennyit a roncsfelvásárló ad érte.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Biztosítás
« Válasz #1859 Dátum: 2012.01.29 14:47:47 »
Nem a biztosító állapítja meg a roncsértéket, ezt kb. harmadszor írom már le, nem tudom mi alapján mondjátok az ellenkezőjét.  :surrender:
Annyi lesz az ára amennyit a roncsfelvásárlók közül a legtöbbet ajánló ad érte. Odajött megírtuk az adásvételit, kifizette kp-ben aztán a biztosító átutalta a különbözetet.
Így kevesebbet nem kaphatsz érte mint amennyi a kárkori érték. Jobban járhatsz akkor ha többért el tudod adni a roncsot mint amennyit a roncsfelvásárló ad érte.

Dehogynem.  A biztosító számítja ki a garantált roncsösszeget, ez az az összeg, amit mindenképpen megkapsz, egyik részét a roncskereskedőtől, a másik részét a biztosítótól.

Mondjuk a garantált roncsérték 100.000. HUF. A Roncskereskedő ad érte 75.000.- HUF-ot. A biztosító meg kiegészíti 25.000.- HUF-al és kész.
Ehhez képest az egész roncsot meghirdetve kaphatsz akár 300.000.- HUF-ot is.  :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.