Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 589776 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Biztosítás
« Válasz #3120 Dátum: 2017.02.12 22:06:20 »
Van annak oka, hogy mindenképpen egy másik biztosítóhoz akarsz menni és nem maradsz a mostaninál?

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Biztosítás
« Válasz #3121 Dátum: 2017.02.12 22:16:08 »
Nem akarok biztosítót váltani, maradnék az Allianznál. Egy dolgot szeretnék csak megtudni viszonylag pontosan, hogy bejelentsem-e a kárt, vagy fizessem ki zsebből? Azaz melyik éri meg nekem jobban? Mert nem kötelességem bejelenteni a kárt, rendezhetem én is.

music!

Tehát valami szankció van, csak nem központilag szabályzott.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Biztosítás
« Válasz #3122 Dátum: 2017.02.12 22:44:39 »
Mi az, hogy bejelentsem a kárt? Akinek kárt okoztál, azzal még nem írtatok biztosítós lapot? Mert ha igen, akkor a kárigényt ő nyújtja be a biztosítódhoz, nem te.
A biztosító felméri a kárt, közli veled az összegét és lesz rá pár napod, hogy eldöntsd, hogy kifizeted vagy a biztosító állja és neked romlik a besorolásod. Akkor meg lehet kérdezni az ügyintézőknél, hogy mennyivel fog emelkedni a biztosításod. De az is lehetséges, hogy ezt már a kár érték kiküldésekor is közlik veled.

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Biztosítás
« Válasz #3123 Dátum: 2017.02.12 22:48:40 »
Ez nem így lesz jelen esetben, mert az én jó szándékomon múlott csak, hogy tudja mi lett az autójával. Elég kicsi amúgy a sérülés, festeni kell csak. És mivel így volt, hogy szóltam, nem sunnyogtam el, a srác azt mondta, hogy úgy rendezzük, ahogy mindkettőnknek jó.
« Utoljára szerkesztve: 2017.02.12 22:55:08 írta Soma01 »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Biztosítás
« Válasz #3124 Dátum: 2017.02.12 23:06:21 »
Akkor irány egy karosszériás és a biztosító. Az első megmondja, hogy mennyi fáj ez zsebből, a másodiknál egy ügyintéző azt, hogy mennyire változik a biztosításod. És utána eldöntöd, mit csinálsz  :yes:
Nem bonyolult  ;) 

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Biztosítás
« Válasz #3125 Dátum: 2017.02.13 09:04:13 »
A baj csak az, hogy a biztosító nem akarja megmondani (telefonon)! Többször próbálkoztam már. Most megpróbálok bemenni az ügyfélszolgálatra. De azt gondoltam, a netről is megtudhatom ezt az infót. Nem jártam 100% sikerrel. De ma bemegyek személyesen az ügyfélszolgálatra. A festő már látta, nyilatkozott, az ok.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Biztosítás
« Válasz #3126 Dátum: 2017.02.13 09:36:00 »
Ahhoz hogy a biztosító mondhasson valamit, ahhoz kárfelmérésre van szükség, hiába mész be az üszire. Kárfelmérés márpedig nem lesz, kárbejelentés nélkül. Füllenteni max tudnak, de az úgyse lesz igaz.
Ha van lehetőséged külön megegyezni a károsulttal, felesleges köröket megspórolsz azzal, hogy zsebből kifizeted és kész. Mert legjobb esetben is, max 1 évet látsz előre. Azt sajnos nem fogod megtudni, még kárbejelentés után sem, hogy +1, meg +2 év után mennyivel lesz neked jobb vagy rosszabb, mert addigra újabb biztosítási ciklusok jönnek, újabb kalkulációval. Arról nem is beszélve, ha a következő 2-3 évben még egy kárt okozol, akkor már hatványozottan jársz rosszabbul, mert adott időszakra visszamenőleg nem csak egy károd van.
Mindenképp úgy jársz jobban, ha ki tudod fizetni zsebből - ekkora kis káreseménynél. Legalább nem leszel a rendszerbe!

« Utoljára szerkesztve: 2017.02.13 09:57:12 írta robi (Robi) »

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Biztosítás
« Válasz #3127 Dátum: 2017.02.13 11:12:50 »
Nekem azt mondták, hogy a károkozás nagysága nem befolyásoló tényező. Csak darabra megy a dolog. Biztos van az a szint, amikor már számít, de nekem azt mondták, hogy nem számít, hogy az okozott kár 20.000 ft vagy 500.000 ft. -2 bónusz, így is, úgy is.

Meg van ismerős festő is a családban, mondta, hogy megoldjuk. Én is a zsebből fizetés felé hajlok. 10, max. 20.000 ft-ból kijön.

Csak azt gondoltam, egyértelműen megtudható, hogy változik a kötelezőm egy károkozás után.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Biztosítás
« Válasz #3128 Dátum: 2017.02.13 11:21:45 »
A károkozás nagysága befolyásoló tényező csak a Te döntésedben - szerintem 50 és 100ezer között mozog az összeg, ahol ha tudnám, mindig zsebből fizetném inkább ki, mert 3 év alatt összeadva biztos, hogy ráfizetnék, ha a biztosító rendezné.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Biztosítás
« Válasz #3129 Dátum: 2017.02.13 13:54:13 »
A károkozás nagysága befolyásoló tényező csak a Te döntésedben - szerintem 50 és 100ezer között mozog az összeg, ahol ha tudnám, mindig zsebből fizetném inkább ki, mert 3 év alatt összeadva biztos, hogy ráfizetnék, ha a biztosító rendezné.
Nem, a biztosítás éves díját nem befolyásolja az okozott kár nagysága!

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Biztosítás
« Válasz #3130 Dátum: 2017.02.13 14:16:30 »
Azt nem lehet, hogy egyszerűen kiszámoltatod vmelyik netes alkusz céggel, mennyi lenne fordulónaptól a köteleződ, de nem +1 bónusszal, hanem 2-vel rosszabb osztályban?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Biztosítás
« Válasz #3131 Dátum: 2017.02.13 14:22:56 »
Nem, a biztosítás éves díját nem befolyásolja az okozott kár nagysága!
Olvasd el pontosan és értelmezd még egyszer amit írtam.  ;)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Biztosítás
« Válasz #3132 Dátum: 2017.02.13 15:53:15 »
Ha 10-20e Ft az okozott kár, azt számolgatás nélkül fizesd zsebből. Ha legalább 70-80e, akkor fizesse a biztosító, esetleg számolgass, megéri-e váltani. A kettő közt nehéz előre okosnak lenni.
music     

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Biztosítás
« Válasz #3133 Dátum: 2017.02.13 22:54:13 »
Voltam a biztosító ügyfélszolgálatánál és sokkal okosabb lettem, bár így se 100% még semmi.
Azt mondták, hogy ők csak a mínusz 2 bónuszt számolják fel, meg persze a 30% baleseti adót. Tehát a károkozói pótdíj csak akkor van, ha biztosítót váltok és úgymond, hozom magammal a károkozás tényét.
De mondott egy nagyon fontos dolgot! Szerinte be kell jelenteni, mert ha zsebből fizetem ki a kárt, nem biztos, hogy a másik (a károsult) fél nem jelenti be a kárt mindezek után. Mondanom sem kell, inkorrekt módon. Így duplán ki lesz fizetve. A bejelentési jogáról lemondatni viszont nem lehet. Hiába íratok alá vele papírt, hogy már rendeztem és nincs felém követelése. Tehát jogilag úgy a tiszta és támadhatatlan, ha bejelentjük (károsult bejelenti) és a biztosítón keresztül rendezzük le. Akkor újból már nem kérheti ennek a kárnak a rendezését. Tehát amit én kiötlöttem az az, hogy számlát viszünk majd a biztosítónak és a biztosító majd megkérdez engem, hogy akarom-e fedezni, így megmarad a bónuszom. Én majd akkor fizetem ki, azt meg már most tudom, mennyi lesz a számlán, mert a festővel már meg van beszélve. Ez csak ott bukhat el, ha vérszemet kap a károsult és a biztosító által felajánlott készpénzt akarja majd inkább. De ezt remélem meg tudom majd vele beszélni.
Vagy azt nem tudom, olyat lehet-e, hogy a baleset után egyből megkezdjük a kár javítását és a kárszakértő nem is látja? Tehát csak azt jelentjük be, hogy károkozás volt és itt a számla, ennyiért csinálták meg...

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Biztosítás
« Válasz #3134 Dátum: 2017.02.14 10:46:26 »
Na, egy kicsit megint változott a dolog, illetve az információ. Azt mondta az egyik ügyfélszolgálatos, hogy mégis lehet írni egy egyezséget a kártalanításról, két tanúval. Szerinte! Tehát nem biztos. :-) De egy ügyvéd ismerősömet megkérdeztem és ő azt mondta, hogy szerinte is lehet. Most akkor van ilyen lehetőség vagy nincs?
Ja és most meg azt mondták, hogy van "Károkozói pótdíj" ami kb. 30+%, de az minden évben, az új tarifával változhat, akár el is törölhetik. Jelenleg ennyi és ez van, de hogy mi lesz, azt nem tudják.
« Utoljára szerkesztve: 2017.02.14 10:52:54 írta Soma01 »