Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 589812 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Biztosítás
« Válasz #2865 Dátum: 2015.03.28 08:20:11 »
Na-na, várjunk azzal a nem jött létrével.  A ráutaló magatartás alapján is létrejöhet szóbeli szerződés.
Mocskos egy dolog ez! Emlékszem például mennyi szemét szerződést kötöttek telefonon keresztül telefon szolgáltatásra, biztosításra stb "idősebb" korosztállyal, aztán meg fizethettek duplán mert a telefonban a kérdésekre "teszik az ajánlat, érdekli, elfogadna egy ilyen... " stb stb igent mondott. Aztán küldték a szerződés módosítást. Szemetek még akkor is, ha a TÖRVÉNY és a jogszabály ezt megengedi!
Fery

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Biztosítás
« Válasz #2866 Dátum: 2015.05.05 12:44:05 »
Érdeklődnék hogy működik ez az üzembentartói dolog: a Corolla menne anyámhoz, ehhez üzembentartói szerződést kell csinálnunk. Ha jól értelmezem ez illetékmentes lesz, csak az új forgalmihoz kell 6000Ft. Ezen kívül anyám nevére kötnöm kell egy új biztosítást.
A többi már részletkérdés: a Lancia Waberer biztosítását lemondani és átvinni B3-ba a jelenelgi MKB-hoz, majd az alkusz kimatekolja.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Biztosítás
« Válasz #2867 Dátum: 2015.05.06 12:39:54 »
Nem illetékmentes már jó ideje: http://totalcar.hu/tanacsok/autojogasz/2014/02/20/uzembentarto-valtas_koltsegei/
Aszem ugyannyiba kerül mintha tulajdonost váltana az autó, ilyen értelemben nem érdemes próbálkozni ezt megúszni.
És biztosítást újra kell kötni, stb.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Biztosítás
« Válasz #2868 Dátum: 2015.05.06 13:23:04 »
Nem illetékmentes már jó ideje: http://totalcar.hu/tanacsok/autojogasz/2014/02/20/uzembentarto-valtas_koltsegei/
Aszem ugyannyiba kerül mintha tulajdonost váltana az autó, ilyen értelemben nem érdemes próbálkozni ezt megúszni.
És biztosítást újra kell kötni, stb.
És ha eleve most veszi az autót,+ most lesz valaki üzembetartó? :hmmmm:
Don Prego még-talán- megteheti.
Én is gondolkodom hasonlón: feleségem venné mint tulajdonos az autót, apósom lenne az üzembetartó (főként parkolási övezet miatt kellene) :hmmmm: Illyenkor az üzembentartó fizeti a kötelezőt?

Tadis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Biztosítás
« Válasz #2869 Dátum: 2015.05.06 13:39:13 »
És ha eleve most veszi az autót,+ most lesz valaki üzembetartó? :hmmmm:
Don Prego még-talán- megteheti.
Én is gondolkodom hasonlón: feleségem venné mint tulajdonos az autót, apósom lenne az üzembetartó (főként parkolási övezet miatt kellene) :hmmmm: Illyenkor az üzembentartó fizeti a kötelezőt?
Az üzembentartó a K.G.F.B szerződője és egyben a díjfizető is, lehet az apósod az üzembentartó, a biztosítási ajánlatot neki kell aláírni.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Biztosítás
« Válasz #2870 Dátum: 2015.05.06 14:11:02 »
Igen a tulajdonos az jogilag, a közlekedésben semmit nem ér, az üzembentartóé minden felelősség. Sokan az üzembentartó váltogatásával trükköztek mert illetékmentes volt, most valójában ugyanannyiba kerül mint egy átírás.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Biztosítás
« Válasz #2871 Dátum: 2015.05.06 14:12:39 »
Az üzembentartó a K.G.F.B szerződője és egyben a díjfizető is, lehet az apósod az üzembentartó, a biztosítási ajánlatot neki kell aláírni.
És a forgalmiért(átírásért) papírforma szerint kinek (mit) kell fizetni? :hmmmm:
És mi van ha apósom meghal? Az "üzembentartóság" visszaszál a tulajra/lányára?

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Biztosítás
« Válasz #2872 Dátum: 2015.05.06 14:16:32 »
Igen a tulajdonos az jogilag, a közlekedésben semmit nem ér, az üzembentartóé minden felelősség. Sokan az üzembentartó váltogatásával trükköztek mert illetékmentes volt, most valójában ugyanannyiba kerül mint egy átírás.
Jó de ha eleve az adásvételkor kerül rá az "üzembentartósság" akkor csak 1x kell illetéket fizetni, nem?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Biztosítás
« Válasz #2873 Dátum: 2015.05.06 14:25:30 »
És a forgalmiért(átírásért) papírforma szerint kinek (mit) kell fizetni? :hmmmm:
És mi van ha apósom meghal? Az "üzembentartóság" visszaszál a tulajra/lányára?
Nem automatikusan. Ugyanúgy új forgalmi kell.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Biztosítás
« Válasz #2874 Dátum: 2015.05.06 14:27:00 »
Jó de ha eleve az adásvételkor kerül rá az "üzembentartósság" akkor csak 1x kell illetéket fizetni, nem?
Persze, hiszen egy "üzembentartósság" van csak átíráskor, akár ugyanaz a személy az üzembentartó, akár más (mindig van üzembentartó, az esetek többségében üzembentartó=tulajdonos, csak ez nem feltűnő)

Nálunk is ugyanez van, én vagyok az autó tulajdonosa, én vettem fel a hitelt és fizetem, de a zasszony az üzembentartó.  :wacko:
« Utoljára szerkesztve: 2015.05.06 14:36:16 írta robi (Robi) »

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Biztosítás
« Válasz #2875 Dátum: 2015.05.06 19:14:51 »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Biztosítás
« Válasz #2876 Dátum: 2015.05.06 21:39:51 »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Biztosítás
« Válasz #2877 Dátum: 2015.05.06 21:48:55 »
Attól még nyugodtan lehet autója. Az üzembentartó az üzembentartó, nem sofőr.
music     

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Biztosítás
« Válasz #2878 Dátum: 2015.05.06 22:16:54 »
Attól még nyugodtan lehet autója. Az üzembentartó az üzembentartó, nem sofőr.
Jaja, közben megnyugodtam már ...
Majd holnap kiderül ocsmányirodában hogy mi a helyzet, elvileg csak akkor illetékmentes a dolog, ha nem ajándékozással történt az átruházás.
Utálom ezeket a hülyeségeket, legközelebb fizetek valakinek hogy csinálja helyettem ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Biztosítás
« Válasz #2879 Dátum: 2015.05.07 07:02:34 »
Jaja, közben megnyugodtam már ...
Majd holnap kiderül ocsmányirodában hogy mi a helyzet, elvileg csak akkor illetékmentes a dolog, ha nem ajándékozással történt az átruházás.
Utálom ezeket a hülyeségeket, legközelebb fizetek valakinek hogy csinálja helyettem ...
Jól ki van találva, mármint az ajándékozás dupla illetéke... Mondtam is faternak ha ez így van, akkor inkább vegye meg 1Ft-ért.
Attól még tesóm faternak ajándékozta tavaly a kocsit és illetékmentes volt (2014.02.), csak az új forgalmit kellett fizetni, meg még volt valami, talán eredet vizsga....