Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 590857 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Biztosítás
« Válasz #1980 Dátum: 2012.04.03 15:18:35 »
De, éppen azért kell, mert a többségnek december 31-el le kell mondani a régi biztosítását, ezért kell novemberben intézni.
De Neked újabb a biztosításod, ott már nem a január 1. számít, hanem a normál évforduló.
Lehet ez okozta a kis balhét a múlt héten? :D
Már novemberben intézkedtem az új biztiről, holott csak március végén volt a fordulóm
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Biztosítás
« Válasz #1981 Dátum: 2012.04.03 22:54:27 »
És akkor mi ez az október-november tájékán történő össznépi ereszdelahajamat? Nem csak akkor lehet biztosítót váltani?
A legtöbb embernek még a naptári évfordulóval együtt van a biztosítási évfordulója, de asszem 2010 óta már akkor, amikor a kocsit forgalomba helyezik, úgyhogy szép lassan egyre többeknek lesz valamikor máskor az év folyamán.
Szóval nem csak akkor lehet. Amúgy évfordulóra a legegyszerűbb, de elvileg működhet a közös megegyezés is.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Biztosítás
« Válasz #1982 Dátum: 2012.04.07 07:53:41 »
Múltkor felháborodtam, hogy milyen magas lesz a mocira biztosítás. Netrisken átszámoltam, ha újrakötném máshol, spórolnék. 3924 Ft (K&H) helyett lenne ~3200 Ft (nem emlékszem, melyiknél, de már a neve se tetszik a biztosítónak). Ennyiért nem fogom.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Biztosítás
« Válasz #1983 Dátum: 2012.04.07 08:10:16 »
Múltkor felháborodtam, hogy milyen magas lesz a mocira biztosítás. Netrisken átszámoltam, ha újrakötném máshol, spórolnék. 3924 Ft (K&H) helyett lenne ~3200 Ft (nem emlékszem, melyiknél, de már a neve se tetszik a biztosítónak). Ennyiért nem fogom.
Ez segédmotor? Most kötöttem a robogora 3700 lett a Grupama volt a legolcsobb. A nagymotor 10e de az se számit túl soknak, pár éve cca a duplája volt.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Biztosítás
« Válasz #1984 Dátum: 2012.04.07 09:06:04 »
Igen, 50-es Aprilia.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Biztosítás
« Válasz #1985 Dátum: 2012.04.16 12:14:56 »
OFF, csak úgy motoszkál bennem a kisördög:
TFH az én hibámból TK-ra törik egy filléres kisautó, mondjuk egy Lambó Aventador (még talán porrá is ég :D).
Hiteles, nem hiteles, a tulaj érthető módon joggal követeli rajtam a gépjármű vételárát, ami legyen mondjuk 80 misi alsó hangon (ha hitel van rajta, értelemszerűen még több).
Egyszerű osztással kiszámolható, hogy a kocsi vételárát több mint 30 évnyi bruttó fizetésem biztosítaná (tulajdonomban jelenleg csak egy autó van, ami TFH szintén megsemmisült a balesetben, ép állapotban is kb fél misit ér), anyám nevén lévő ingatlan értéke legyen mondjuk 5-10misi között, beláthatjuk hogy matematikailag esélytelen a visszafizetés. :D
Na ilyenkor mi a helyzet?  :whistling:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Biztosítás
« Válasz #1986 Dátum: 2012.04.16 12:24:55 »
Pontosan erre van a biztosító. A lambo tulajdonosa lejátssza a biztosítóddal (azzal nem kell neke foglalkozni), neked ugrik -2-oöt a b/m besorolásod. Aztán ha volt cascod akkor fizet a kocsidra, ha nem akkor kezdhetsz gyűjtögetni másikra.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Biztosítás
« Válasz #1987 Dátum: 2012.04.16 14:04:29 »
Pontosan erre van a biztosító. A lambo tulajdonosa lejátssza a biztosítóddal (azzal nem kell neke foglalkozni), neked ugrik -2-oöt a b/m besorolásod. Aztán ha volt cascod akkor fizet a kocsidra, ha nem akkor kezdhetsz gyűjtögetni másikra.
Ebből az esetből kifolyólag agonizálok a kérdésen. A tulajdonosnak úgyis marad egy összegben törlesztendő fennmaradása a bankkal szemben, mire aktuális érték meg a roncsérték különbözetét lederiválják a banki hitel, kamattal exponenciálisan felszorzott határértékének négyzetes köbgyökéből származó hátralékot ...

Elméletben a biztosítás valóban arra szolgál hogy egy cég felméri mennyire vagyok veszélyes/veszélyeztetett, és annyit kell fizetnem, amennyiért ő vállalja a kockázatot baleset/halál esetén és még keres is rajtam ... elméletben ... a gyakorlat persze más.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Biztosítás
« Válasz #1988 Dátum: 2012.04.16 14:08:22 »
A hitel az egy további történet, ami tovább bonyolít. De az alapelv az, amit mondtam.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Biztosítás
« Válasz #1989 Dátum: 2012.04.16 14:23:32 »
A hitel az egy további történet, ami tovább bonyolít. De az alapelv az, amit mondtam.
Hát kívánom hogy senkinek se kelljen megtapasztalnia. Olvasom a fórumhozzászólásokat (itt is hasonló eset), lényegében senki sem tudja ilyenkor mi van, pedig gondolom már történt ilyen eset kis hazánkban.
A Magyarországon futó autók java viszont hiteles vagy céges&hiteles (talán a magánkézben lévő ferrari és lambók nem). Persze kevesen vannak akik szándékosan törik össze az autójukat, de előfordulhat baleset mindenkivel.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

botond187

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 159
Re:Biztosítás
« Válasz #1990 Dátum: 2012.04.19 20:23:17 »
Köbe biztosítoról van valakinek véleménye? Kötnétek náluk biztosítást?
Multkor kiszámoltam a kötelezőt, és uniq-át hozta ki jó áron, ma megint számoltam, de most nem láttam a listába...
Viszont a KÖBE volt jelentősen olcsóbb. több mint 10e-el a jelenlegihez képest.
2004 Toyota corolla 1,4 VVTI HB

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Biztosítás
« Válasz #1991 Dátum: 2012.04.19 20:51:39 »
Felejtsd el! Csak olyan biztosítóval kötnék, ami egyrészt komoly cég (nem egyesület) másrészt van rendes ügyfélszolgáltatuk, ahová adott esetben be lehet menni reklamálni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Biztosítás
« Válasz #1992 Dátum: 2012.04.19 21:25:33 »
Amellett, hogy masoknak en sem ajanlanam a kotelezojuket (mert nem szivesen vennem, ha egy kobes belemjon, es a biztosito nem, vagy csak nagyon keson fizetne), de nem teljesen mindegy, hogy a kotelezoje kinel van, es annak milyen az ugyfelszolgalata? A szerzodes megkotesen es a csekk befizetesen kivul semmi kozod nincs gyakorlatilag a sajat kotelezo biztositodhoz. Ha kar er, ahhoz kell maszkalnod, ahol a karokozo kototte a biztositasat. Na, az azert viszont jobb, ha nem a kobe :)
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Biztosítás
« Válasz #1993 Dátum: 2012.04.19 21:28:38 »
Nekem már kellett bemennem, mert hirtelen kellett a nemzetközi igazolás.
De ahogy érzitek.
Ha nekem belémjönne valaki, akitől későn kapnék pénzt, mert ilyen köbéhez hasonló link biztosítója van, biztos, hogy hatnék rá úgy, hogy átértékelje, legközelebb kinél köt biztosítást... :devil:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Biztosítás
« Válasz #1994 Dátum: 2012.04.19 21:46:34 »
Ne forszírozd a Köbét...
music