Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 590648 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Biztosítás
« Válasz #1395 Dátum: 2010.11.13 17:17:36 »
Igen, elfelejtettem, hogy Te vonogatod kifele és befele a mocit. Így valóban jól jöhet egy fix, materializálódott és földrajzilag is meghatározható asztal.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Biztosítás
« Válasz #1396 Dátum: 2010.11.13 17:33:49 »
Igen, elfelejtettem, hogy Te vonogatod kifele és befele a mocit. Így valóban jól jöhet egy fix, materializálódott és földrajzilag is meghatározható asztal.
Igen :tt2:
 : :scooter:

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Biztosítás
« Válasz #1397 Dátum: 2010.11.13 18:00:48 »
Na egy kérdés:

Az üzembentartó szerződésen az van, hogy a szerződés hatályba lépésének dátuma. Januártól kellene élnie, mert addig ugye rendezve van a bizti.
Viszont kellen a szerződés most majd, hogy az új biztosítás megkötésével együtt a bónuszom a régi kocsiról át tudják hozni az újra, a réginek az üzembentartója tesóm lesz, ő köti rá majd a biztit. Tehát lehet ezt "előre" dátumozni? Lehet hogy hülye kérdés, de nem értek ezekhez. TEhát hogy már a hatályba lépése előtt intézkedhetnek vele? Mondjuk az új biztosítás is januártól él csak.
Ja meg hogy van az, hogy ha ingyen adom át a kocsit, akkor nagyobb %ot kell fizetnem(illeték), mint ha pénzért adom?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Biztosítás
« Válasz #1398 Dátum: 2010.11.13 18:51:26 »
... Igy most van mindenről papirom. Tudom e-mailben is van igazolás, de akkor is, nehezebb az asztalukra csapni :devil:
Arra nem bíznék hivatalos dolgot. Tértivevényes (vagy legalább ajánlott) levélben kommunikáljunk (jobb mint a személyes)!

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Biztosítás
« Válasz #1399 Dátum: 2010.11.13 19:02:52 »
Na egy kérdés:

Az üzembentartó szerződésen az van, hogy a szerződés hatályba lépésének dátuma. Januártól kellene élnie, mert addig ugye rendezve van a bizti.
Viszont kellen a szerződés most majd, hogy az új biztosítás megkötésével együtt a bónuszom a régi kocsiról át tudják hozni az újra, a réginek az üzembentartója tesóm lesz, ő köti rá majd a biztit. Tehát lehet ezt "előre" dátumozni? Lehet hogy hülye kérdés, de nem értek ezekhez. TEhát hogy már a hatályba lépése előtt intézkedhetnek vele? Mondjuk az új biztosítás is januártól él csak.
Ja meg hogy van az, hogy ha ingyen adom át a kocsit, akkor nagyobb %ot kell fizetnem(illeték), mint ha pénzért adom?
Hasonlót kérdeztem: autócsere esetén (a régi autó bonuszigazolás még nem lehet a kezedben), mégis  hajlandók a biztositók - ha akarják- a bonuszodat figyelembe venni.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Biztosítás
« Válasz #1400 Dátum: 2010.11.13 19:39:31 »
Genertel-ről mi a véleményetek. :hmmmm: :?:
Uj vásárlánál, 2010-re kötésre a legjobb jött ki. Mondjuk nincs fizikai elérhetőségük :no:


Én náluk vagyok vagy 3 éve, nem volt gondom velük. Ha ZK-t kértem a neten keresztül, 1 héten belül jött. De most váltok, mert valamilyen elgondolásból kb. megötszörözték a díjam, igaz, hogy most volt káreseményem, de ez szvsz nem indokolja ezt az emelést. Lehet ebből akarják fedezni az újak olcsóságát. Ők tudják..

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Biztosítás
« Válasz #1401 Dátum: 2010.11.13 19:52:50 »
Én náluk vagyok vagy 3 éve, nem volt gondom velük. Ha ZK-t kértem a neten keresztül, 1 héten belül jött. De most váltok, mert valamilyen elgondolásból kb. megötszörözték a díjam, igaz, hogy most volt káreseményem, de ez szvsz nem indokolja ezt az emelést. Lehet ebből akarják fedezni az újak olcsóságát. Ők tudják..
Dehogynem indokolja, elvesztetted az 50%-os bónuszt a káéreseménnyel, ezért többszöröződött a díjad.  :hug:

Neked tényleg érdemes váltani akkor a legolcsóbra.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Biztosítás
« Válasz #1402 Dátum: 2010.11.13 19:55:55 »
Én náluk vagyok vagy 3 éve, nem volt gondom velük. Ha ZK-t kértem a neten keresztül, 1 héten belül jött. De most váltok, mert valamilyen elgondolásból kb. megötszörözték a díjam, igaz, hogy most volt káreseményem, de ez szvsz nem indokolja ezt az emelést. Lehet ebből akarják fedezni az újak olcsóságát. Ők tudják..
Dehogynem indokolja, elvesztetted az 50%-os bónuszt a káéreseménnyel, ezért többszöröződött a díjad.  :hug:

Neked tényleg érdemes váltani akkor a legolcsóbra.

Ahha. Az allianzhoz megyek, valami 15e lesz/ év, az új bónusszal, egfb-vel.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Biztosítás
« Válasz #1403 Dátum: 2010.11.13 22:02:46 »
Dehogynem indokolja, elvesztetted az 50%-os bónuszt a káéreseménnyel, ezért többszöröződött a díjad.  :hug:
Olyannyira, hogy amikor megjelentek pár éve, akkor ugyanezt év közben tették...!
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Biztosítás
« Válasz #1404 Dátum: 2010.11.13 22:40:20 »
Azért érdekes dolog ez az "ügyfélelhappolási" hajrá. Az Allianznál van minden gépjárműbiztosításunk (nekünk 2 Casco és 2 Kgfb, apósnak szintén 2-2, tehát már flotta mennyiség), de nem voltak képesek küldeni egy nyamvadt levelet, hogy a jelenlegi díj mennyi lesz ezentúl, hogy esetleg segítsék az ügyfelet a döntésben, vagy netán a megtartás mellett kampányoljanak.
Felmentem a netre a honlapjukra, majd a Direct szolgáltatáson újraszámoltattam és kiderült, hogy több lenne a díj és egy csomó olyan kérdést fel sem tettek, ami az on-line alkuszok oldalán szerepel és kedvezményeket jelent. Aztán beikszeltem a e-szolgáltatást és máris jelentősen csökkent az összeg. Jó lesz az, hisz eddig se nagyon leveleztek velem.
Amúgy fura, hogy az újrakötést választva nem másolja át az autó adatait, holott ugyanarra köttetik a szerződés, újra be kell vinni mindent. Ez elég nagy programozási baki.

Aztán kíváncsiságból kipróbáltam Casco esetén is az újrakötést és megdöbbentő volt, hogy 40e-rel kevesebb lesz így, mint ha hagyom a régit folyamatosan.  :hmmmm:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Biztosítás
« Válasz #1405 Dátum: 2010.11.14 17:40:37 »
Dehogynem indokolja, elvesztetted az 50%-os bónuszt a káéreseménnyel, ezért többszöröződött a díjad.  :hug:
Olyannyira, hogy amikor megjelentek pár éve, akkor ugyanezt év közben tették...!

Jaja, az első perctől náluk voltam.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Biztosítás
« Válasz #1406 Dátum: 2010.11.14 18:08:24 »
Kaptam a Posta biztosítótól levelet, hogy ha náluk maradok, 200 forinttal olcsóbb lesz a biztim mint idén.  :yes:
         

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Biztosítás
« Válasz #1407 Dátum: 2010.11.15 20:34:20 »
Nekem meg a galád Aegon írt, hogy jövőre 7800 helyett valami 5400 lesz negyedévente... szemétség...  :D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Biztosítás
« Válasz #1408 Dátum: 2010.11.15 20:38:07 »
Nekem meg a galád Aegon írt, hogy jövőre 7800 helyett valami 5400 lesz negyedévente... szemétség...  :D
Miért nem tünik olyan rossznak? :hmmmm:
Mi jót találtál :szemez: :?:

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Biztosítás
« Válasz #1409 Dátum: 2010.11.15 20:48:25 »
Amióta autóm van, Aegonnál vagyok, semelyik sem tudott olcsóbbat ajánlani eddig (aminek van valami neve is). Bár egyszer azért újra kellett kötnöm, hogy olcsóbb legyen, de most még azt sem...