Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 971321 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1980 Dátum: 2012.12.15 12:40:42 »
Én már régóta gondolkozom ezen, hogy be kéne szereznünk egy generátort  :hmmmm: ... A helyzet az, hogy az elektromos áramtól való függésünk elképesztő mértékű! A mi házunk esetében, téli hidegben, egy többnapos áramkimaradás konkrétan rettentő kellemetlen helyzetet idézne elő. Nem lenne se fűtés, se semmi.

Az USA jelentős részén, főleg ahol télen komoly, tartós hidegek vannak, meglehetősen elterjedt dolog a generátor a családi házak esetében. Igazuk is van. Persze azért a dolog nem olyan egyszerű, hisz akkor már érdemi mennyiségben üzemanyagot is kell hozzá tárolni, stb... Nade azért mégis, nekem nagyon megnyugtató lenne a tudat, hogy akár egy egy hosszabb, többnapos áramkimaradást is át tudnánk így vészelni.

Persze, nem csak generátor kéne... Hanem ugyancsak jópár napra felhalmozott élelem; üzemanyag (az autók számára); és... fegyver. Lőfegyver. Valami tisztességes. Utóbbi persze már nyilván az "utópia" kategória, legalábbis itt, Magyarországon, a mi számunkra. De én akkor lennék nyugodt(abb), ha ezek a dolgok rendelkezésre állnának. Emiatt irigylem azokat, akik legálisan tarthatnak otthon fegyvert (pl. vadászok).
Sztem kár ezen agyalnod ezen a pár napon világvégéig :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1981 Dátum: 2012.12.15 12:52:33 »
Én már régóta gondolkozom ezen, hogy be kéne szereznünk egy generátort  :hmmmm: ... A helyzet az, hogy az elektromos áramtól való függésünk elképesztő mértékű! A mi házunk esetében, téli hidegben, egy többnapos áramkimaradás konkrétan rettentő kellemetlen helyzetet idézne elő. Nem lenne se fűtés, se semmi.

Az USA jelentős részén, főleg ahol télen komoly, tartós hidegek vannak, meglehetősen elterjedt dolog a generátor a családi házak esetében. Igazuk is van. Persze azért a dolog nem olyan egyszerű, hisz akkor már érdemi mennyiségben üzemanyagot is kell hozzá tárolni, stb... Nade azért mégis, nekem nagyon megnyugtató lenne a tudat, hogy akár egy egy hosszabb, többnapos áramkimaradást is át tudnánk így vészelni.

Persze, nem csak generátor kéne... Hanem ugyancsak jópár napra felhalmozott élelem; üzemanyag (az autók számára); és... fegyver. Lőfegyver. Valami tisztességes. Utóbbi persze már nyilván az "utópia" kategória, legalábbis itt, Magyarországon, a mi számunkra. De én akkor lennék nyugodt(abb), ha ezek a dolgok rendelkezésre állnának. Emiatt irigylem azokat, akik legálisan tarthatnak otthon fegyvert (pl. vadászok).
Vesszenek a gyilkoló eszközök!  :surrender: http://www.origo.hu/nagyvilag/20121215-huszonhat-embert-lott-le-egy-amokfuto-egy-amerikai-iskolaban.html
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1982 Dátum: 2012.12.15 13:04:05 »
Sztem kár ezen agyalnod ezen a pár napon világvégéig :D
Felkészülés a világvégére! Szerintem megérdemelne egy külön topikot.   :hmmmm:  :D
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1983 Dátum: 2012.12.15 13:16:43 »
Erről eszembe jútott egy történet, a tücsök meg a hangya esete.  :)   . A hangya egész nyáron reggeltől estig dolgozott, gyűjtött a hideg téli napokra. A tücsök csak ült az árnyékman, nézte h. a hangya hogy küszködik és közben hegedűlt. Többször is rászolt a hangya, h. jó volna neki is gyűjtenie valami eleséget a zord időszakra de ő csak mosolygott és hegedűlt tovább. Lejárt a nyár, rossz idők következtek. Megjöttek a kemény minusszok,csattogó hide napok voltak.Meg is döglött mid a kettő!  [rohog] 
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1984 Dátum: 2012.12.15 13:56:42 »
Vesszenek a gyilkoló eszközök!  :surrender: http://www.origo.hu/nagyvilag/20121215-huszonhat-embert-lott-le-egy-amokfuto-egy-amerikai-iskolaban.html
Vártam ezt a reakciót... Iszonyatos tragédia, de szerintem a kettőnek semmi köze nincs egymáshoz.

Részleges megoldást csak az jelentene, ha az ÖSSZES fegyvert meg tudnánk semmisíteni. Persze akkor is ölhetnénk még egymást baltával, késsel meg ilyesmikkel... És ölnénk is! De azért kevésbé hatékonyan. Viszont ezen nem érdemes agyalni, mert utópia.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1985 Dátum: 2012.12.15 13:57:30 »
Sztem kár ezen agyalnod ezen a pár napon világvégéig :D
Aha, persze  ;) ... Egy hét múlva megbeszéljük  :D ... Ha lesz áram  :whistling:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1986 Dátum: 2012.12.15 14:35:30 »
Vártam ezt a reakciót... Iszonyatos tragédia, de szerintem a kettőnek semmi köze nincs egymáshoz.

Részleges megoldást csak az jelentene, ha az ÖSSZES fegyvert meg tudnánk semmisíteni. Persze akkor is ölhetnénk még egymást baltával, késsel meg ilyesmikkel... És ölnénk is! De azért kevésbé hatékonyan. Viszont ezen nem érdemes agyalni, mert utópia.
Én azért örülök, hogy pl. itthon nem lehet annyira egyszerűen lőfegyverhez jutni. Olvastam a tegnapi esetről, és a gyilkosnál a 2db pisztoly az anyja nevén lévő volt... na most milyen ország az, ahol egy általános iskolai tanárnőnek van és lehet is 2db pisztolya.
Ezért is félnék usa-ban élni.....

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1987 Dátum: 2012.12.15 15:53:33 »
Én azért örülök, hogy pl. itthon nem lehet annyira egyszerűen lőfegyverhez jutni. Olvastam a tegnapi esetről, és a gyilkosnál a 2db pisztoly az anyja nevén lévő volt... na most milyen ország az, ahol egy általános iskolai tanárnőnek van és lehet is 2db pisztolya.
Ezért is félnék usa-ban élni.....
Ott a fegyvertartás a legtöbb államban, ha jól tudom, alanyi jog. Hagyomány a vadnyugati időkből. Persze ez kétélű dolog, az világos... És örök vitatéma.

Itthon? Emlékszel az esetre, ami nem olyan régen volt, pont itt a pécsi egyetemen? A lövöldözésre, amikor egy diák lelőtte a társát, és több mást megsebesített? Itthon igen szigorúak a fegyvertartás szabályai, aztán lám, mégis... Szóval ez sem garancia. Maximum az esélyeket csökkenti kicsit; de aki akar, az tud szerezni lőfegyvert, itthon is. Maximum nem legálisan lesz nála... a végeredményen ez nem változtat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1988 Dátum: 2012.12.15 16:47:15 »
OFF
Aki akar, szerez fegyvert otthon is. Itt en azert felek nagyon, mert az utcan kapasbol fegyvert nyomnak a tarkomhoz es ugy kerik el a telefonom. Otthon max kessel, amivel megsebesit es nem feltetlen ol meg. Itt meg ha kicsit ellenszegulok mar megy a fejbe a golyo mert tul buta, hogy vegiggondolja mit is csinal.
A masik, hogy itt egy betoro is pisztollyal jon mert szamit arra, hogy puskaja van a tulajnak is. Szoval ha holnap este bejon ide egy ork es hallja hogy felkelek es matatok, gondolkodas nelkul ramlo mert meg akar engem elozni. Emiatt gaz ez a fegyvert otthonra  :wacko: (lasd: a Bobby-nak nincs fegyveruk ezert a maffiozok sem lonek rajuk, mert akkor kivetik oket)
Mi a megoldas? Fogalmam sincs  :no:
ON


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1989 Dátum: 2012.12.16 08:49:38 »
Én már régóta gondolkozom ezen, hogy be kéne szereznünk egy generátort  :hmmmm: ... A helyzet az, hogy az elektromos áramtól való függésünk elképesztő mértékű! A mi házunk esetében, téli hidegben, egy többnapos áramkimaradás konkrétan rettentő kellemetlen helyzetet idézne elő. Nem lenne se fűtés, se semmi.

Az USA jelentős részén, főleg ahol télen komoly, tartós hidegek vannak, meglehetősen elterjedt dolog a generátor a családi házak esetében. Igazuk is van. Persze azért a dolog nem olyan egyszerű, hisz akkor már érdemi mennyiségben üzemanyagot is kell hozzá tárolni, stb... Nade azért mégis, nekem nagyon megnyugtató lenne a tudat, hogy akár egy egy hosszabb, többnapos áramkimaradást is át tudnánk így vészelni.

Persze, nem csak generátor kéne... Hanem ugyancsak jópár napra felhalmozott élelem; üzemanyag (az autók számára); és... fegyver. Lőfegyver. Valami tisztességes. Utóbbi persze már nyilván az "utópia" kategória, legalábbis itt, Magyarországon, a mi számunkra. De én akkor lennék nyugodt(abb), ha ezek a dolgok rendelkezésre állnának. Emiatt irigylem azokat, akik legálisan tarthatnak otthon fegyvert (pl. vadászok).


Azta *******  :ph34r: Mint egy igazi amerikai white trash [rohog] Fegyver, kaja, generátor legyen, más nem számít. Truck nem kell? Fegyver? Az meg ugyan minek? Ölni, önbíráskodni? Mega gáz!  ::) :no:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1990 Dátum: 2012.12.16 09:14:23 »
Ott a fegyvertartás a legtöbb államban, ha jól tudom, alanyi jog. Hagyomány a vadnyugati időkből. Persze ez kétélű dolog, az világos... És örök vitatéma.

Itthon? Emlékszel az esetre, ami nem olyan régen volt, pont itt a pécsi egyetemen? A lövöldözésre, amikor egy diák lelőtte a társát, és több mást megsebesített? Itthon igen szigorúak a fegyvertartás szabályai, aztán lám, mégis... Szóval ez sem garancia. Maximum az esélyeket csökkenti kicsit; de aki akar, az tud szerezni lőfegyvert, itthon is. Maximum nem legálisan lesz nála... a végeredményen ez nem változtat.
nem a fenéket nem. az USAban idén ez volt a 18-ik, azaz tizennyolcadik olyan eset, amikor hasonló lövöldözésben több, mint egy ember halt meg. amíg nem tiltják be azok az idióta barmok a szabad fegyverviselést, addig marad az aprítás. meg is érdemlik... attól, hogy a breivik lemészárolt egy kisebb falunyi embert a minap, norvégia még nem lett az usa.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1991 Dátum: 2012.12.16 09:52:52 »
Truck nem kell? Fegyver? Az meg ugyan minek?
A családomat védeni  :flowers: ... Arra az esetre, ha mondjuk elmenne az áram 5-6 napra, és elszabadulna a pokol. Mondjuk jönnének fosztogatni érdekes arcok.

Igazad van: a terepjárót kifelejtettem  :hmmmm: ... Az is kéne. Nem lenne muszáj truck legyen... De 4WD, jó nagy hasmagassággal. Masszív ráccsal. Feltankolva. És persze a garázsban, hogy lehetőleg ne keljen lába.

"White trash", ez jó  :D ... King-könyvekben ismertem meg ezt a berendezkedést (családi ház, gennie, canned food, stb), ott New Englandben állítólag elég nagy divat - és nagyon megtetszett  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1992 Dátum: 2012.12.16 10:00:52 »
nem a fenéket nem. az USAban idén ez volt a 18-ik, azaz tizennyolcadik olyan eset, amikor hasonló lövöldözésben több, mint egy ember halt meg. amíg nem tiltják be azok az idióta barmok a szabad fegyverviselést, addig marad az aprítás. meg is érdemlik... attól, hogy a breivik lemészárolt egy kisebb falunyi embert a minap, norvégia még nem lett az usa.
A szabad fegyvertartás betiltása nem lenne elég... Utána össze is kéne szedni azt a töméntelen mennyiségű csúzlit.

Breivik amúgy jó példa arra, hogy aki akarja, végrehajt egy ilyen borzalmat... Bárhol.

Ugyanakkor belátom, hogy abban is sok igazság van, amit tegnap labiscsakl írt a témáról.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1993 Dátum: 2012.12.16 20:32:26 »
Visszatérve a fáskazánok müködtetéséhez el. áram kimaradása esetén,  megoldás lehetne egy mechanikai szerkezet ami képes volna a fűtő víz forgatására.  :hmmmm:  Eszembe jútottak a régi kakukk órák amit egy lánc végén függő nehezék képes volt 24 órát müködtetni. Azután ráakadtam erre,
&feature=endscreen&NR=1.
 Tudtok-e valakit aki eredményesen megalkotott hasonló masinát.  :?:
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1994 Dátum: 2012.12.16 21:40:28 »
A szabad fegyvertartás betiltása nem lenne elég... Utána össze is kéne szedni azt a töméntelen mennyiségű csúzlit.

Breivik amúgy jó példa arra, hogy aki akarja, végrehajt egy ilyen borzalmat... Bárhol.

Ugyanakkor belátom, hogy abban is sok igazság van, amit tegnap labiscsakl írt a témáról.
Mindig szívesen hozol példát... a magyar példa, a pécsi lövöldöző az a magyar előírások hibája, mert röhej, hogy egy sporlövőnek lehet saját fegyvere..mire fel? tartsa a klubban, én onnan soha ne vihesse el.
Igazából az amcsi kultúra is xar, ebből a szempontból. A jelenlegi esetről is lehet olvasni, hogy a tantónéni anyuka nagy fegyver fan volt, eljár lőni a fiával. Breivik más téma, az már inkább a terrorista kategória, ideológiai alapon csinálta, akár hitler.
Egyik fórumon, még sok sok éve volt egy hölgy, és emlékszem, az apja kint élt amerikában, és egyszer írta, hogy tragikus dolog érte, mert most kapta a hírt az apjáról, hogy egy fekete fegyveres betörő lelőtte.
Szóval amerikában a sok droggal és a rengeteg fegyverre azért elég rossz irányba mentek.