Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 787202 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

imika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1710 Dátum: 2014.08.29 16:59:04 »
Tegnap megnéztem az autót. Összességében rendben van, de van pár hibája.
Kigyorsításkor ráz, ami féltengely probléma lehet.
A szelepfedél tömítését tuti cserélni kell, mert gyöngyözik mellette az olaj.
Ha álló helyzetben megrángatom egy kicsit a kormányt, akkor mintha egy kicsit mozogna a kormánymű (mármint az a része, aminek szerintem fixnek kéne lennie).
A motorháztetőn van egy 10cm-es rész, ahol szét van nyílva a lemez egy kicsit.
A bal hátsó ajtó tömítése cserés (ami körben a kasztnin van).
Illetva a bal hátsó ajtónál a háromszög ablak és az ablak között lévő kis léc tetejénél van egy rés, ahol be lehet látni az autóba, meg az egész rész mocorog.

Szerintetek ezek súlyos problémák? Az autóban van 300e km és 600e-t kérnek érte.

Nekem eladó lesz 1-2 hónapon belül várhatóan az AVE-1. Ráncszedett :) 2001-es, 1.8 vvti liftback. Most 340.000 km van benne, de motorfelújításos volt gyárilag, szóval abban kb 180.000 van. Olajat szerencsére nem fogyaszt.
Sol felszereltség, szürke szín, képeket mostanság tervezek csinálni. Szerintem patent állapotban van, viszont a jobb hátsó ajtó fényezett, korábbi bejegyzésekben megtalálható az oka :(
Természetesen van 1-2 horzsolás rajta már.
2 hónapja volt felújítva:
-szilentek
-új kuplung
-4 féktárcsa+betétek
-új nyárigumik+(valszeg a télit is vele adom, amik 2 évesek)

Jövő héten pedig a lambdaszondákat cserélem, utána hirdetem csak meg.

Annyira nem sürgős megválnom tőle, meg a szívem is húz hozzá, de felteszem magasabb árkategóriára, aztán ha valaki viszi, akkor odaadom.

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1711 Dátum: 2014.08.29 20:35:41 »
http://belsoseg.blog.hu/2014/08/28/drama_a_florian_teren
 :D
Mondjuk nem értem az egész lényegét :cry:

Ez arra jó, hogy már legalább 30-an voltunk neki az oldalán. Egyébként a 3. és 4. kép azonos, csak a távolságban tér el... Kinézetre ugyan ilyenem van a parkolóban.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1712 Dátum: 2014.08.31 20:38:54 »
Múltkor volt szó motorháztető burkolatról,hogy nincs.Most találtam : http://olx.hu/hirdetes/toyota-avensis-gepteto-burkolat-ID2eQ7f.html

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1713 Dátum: 2014.09.02 08:47:07 »
Sziasztok!
SOS problémám lenne.
Szerelőm szétszedte az ave-ban a hátsó hossz lengőkart,szilent csere miatt.
Igazából a karosszéria felőli résznél koppant mindig,leginkább megállásnál és elindulásnál.
Helyzet a következő.Mivel ki kell cserélni azt a szilentet,csak ugy lehet hogy le kell szedni az egész hossz lengőkart,ugye a csavarok be vannak rohadva rendesen,tehát roncsolás nélkül nem lehet leszedni.Megrendeltem azt a szilnetet amit itt egy fórumtárs ajálott,ami valószínüleg jó bele.
DE kellene a másik végébe is szilent, a csonkállványba.Ide sajnos nem találok egyáltalán sehol,meg a szerelőm sem.
Ebben kérném segítségeteket,hogy hol tudnám beszerezni?

Előrre is köszönöm!

Szia!

Engem nagyon érdekelne, hogy végül neked mi lett a megoldás a hosszlengőkar csonkállvány oldali szilenttel? (Nekem is cserés a hosszlengőkar karosszéria oldali szilentje, érdekel, hogy mire számítsak...)
Mondtad, hogy a csavarok berohadtak, gondolom azokat is cserélni kellett. Azokat honnan érdemes beszerezni és mennyibe kerültek?

Üdv:
BF

kona

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1714 Dátum: 2014.09.02 13:12:14 »
Szia!

Egyenlőre még keresési stádiumban vagyok!
Mert igazából nekem nem a csonkállványban lévő szilenttel van a probléma, hanem a másik végén a karosszéria felőli szilenttel.
Csak azért kellene a csonkállványba is mert ahhoz, hogy le lehessen szedni az egész hosszlengőkart, ott is ki kell szedni. Mert igy nagyon macerás lenne, hogy félig fönt van a lengőkar ugyanis valószínüleg ki kell onnan nyomatni vagy faragni és igy nem lehet hozzáférni.
De amint előrrébb jutok megosztom!
Legyen ez fordítva is! :yes:

Üdv

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1715 Dátum: 2014.09.03 16:42:36 »
Szia!

Egyenlőre még keresési stádiumban vagyok!
Mert igazából nekem nem a csonkállványban lévő szilenttel van a probléma, hanem a másik végén a karosszéria felőli szilenttel.
Csak azért kellene a csonkállványba is mert ahhoz, hogy le lehessen szedni az egész hosszlengőkart, ott is ki kell szedni. Mert igy nagyon macerás lenne, hogy félig fönt van a lengőkar ugyanis valószínüleg ki kell onnan nyomatni vagy faragni és igy nem lehet hozzáférni.
De amint előrrébb jutok megosztom!
Legyen ez fordítva is! :yes:

Üdv

Szia!

Tökéletesen egyforma a problémánk, de én ezek szerint kicsit előrébb járok, mint te, gyorsan megosztom az "óriási" tudásom.

Leírtam a dolgot egy szilentgyártó/felújító cégnek (http://szilentfelujitas.hu/). Korrektek voltak, írásos válasz helyett azonnal felhívtak és beszélgettünk egy kicsit a témáról.
Ők foglalkoznak mindenféle szilent cseréjével, gyártásával, egészben is viheted az autót, szétszerelik és csak azt cserélik, amit kell. Első körben az mondta a telefon végén a szaki, hogy a karosszéria felőli szilent cseréjekor nem feltétlen kell szétbarmolni a csonkállvány felőlit is, ezt látnia kell, sokszor szerelhető (ismeri a hibát).
Ha mindenképp cserélni kell a szilentet a csonkállványban is, akkor viheted hozzájuk a kiszerelt csonkállványt (ha egyébként a saját szerelőd cseréli a másikat), vagy a komplett autót, de természetesen az úgy drágább lesz.
A csonkállványból kiszerelt szilent helyére egy fémköpenyes, erősített verzió kerül beszerelése, aminek darabára 4.500 Ft körül mozog, de figyelem! Ez csak az alkatrész! A munkadíj függhet a szétrohadás mértékétől, mennyire kell előkészíteni a szemet a szilent fogadására.

Nekem két dolog derül ki ebből:
1.) Szerencsére van normális megoldás arra a problémára, ha a csonkállványban szilentet kell cserélni.
2.) Rohadtul nem lesz egyszerű összelogisztikázni a dolgot, ha az ember a saját szerelőjét akarja használni és hozzá kell nyúlni a csonkállványhoz. (Én Szegedről nem tudom az autót Pestre vinni, hogy ott több napra leállítsam)

Egyenlőre maradok várakozó állásponton, nemsoká jön a szervíz, át fogom beszélni a dolgot részletesen a szerelőmmel, aztán majd meglátom, hogy mit fogok akarni.
Sajnos a csattogás egyre erősebb, úgyhogy nem húzhatom sokáig...

Üdv:
BF

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1716 Dátum: 2014.09.04 15:14:25 »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kona

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1717 Dátum: 2014.09.05 12:02:15 »
Szia!

Tökéletesen egyforma a problémánk, de én ezek szerint kicsit előrébb járok, mint te, gyorsan megosztom az "óriási" tudásom.

Leírtam a dolgot egy szilentgyártó/felújító cégnek (http://szilentfelujitas.hu/). Korrektek voltak, írásos válasz helyett azonnal felhívtak és beszélgettünk egy kicsit a témáról.
Ők foglalkoznak mindenféle szilent cseréjével, gyártásával, egészben is viheted az autót, szétszerelik és csak azt cserélik, amit kell. Első körben az mondta a telefon végén a szaki, hogy a karosszéria felőli szilent cseréjekor nem feltétlen kell szétbarmolni a csonkállvány felőlit is, ezt látnia kell, sokszor szerelhető (ismeri a hibát).
Ha mindenképp cserélni kell a szilentet a csonkállványban is, akkor viheted hozzájuk a kiszerelt csonkállványt (ha egyébként a saját szerelőd cseréli a másikat), vagy a komplett autót, de természetesen az úgy drágább lesz.
A csonkállványból kiszerelt szilent helyére egy fémköpenyes, erősített verzió kerül beszerelése, aminek darabára 4.500 Ft körül mozog, de figyelem! Ez csak az alkatrész! A munkadíj függhet a szétrohadás mértékétől, mennyire kell előkészíteni a szemet a szilent fogadására.

Nekem két dolog derül ki ebből:
1.) Szerencsére van normális megoldás arra a problémára, ha a csonkállványban szilentet kell cserélni.
2.) Rohadtul nem lesz egyszerű összelogisztikázni a dolgot, ha az ember a saját szerelőjét akarja használni és hozzá kell nyúlni a csonkállványhoz. (Én Szegedről nem tudom az autót Pestre vinni, hogy ott több napra leállítsam)

Egyenlőre maradok várakozó állásponton, nemsoká jön a szervíz, át fogom beszélni a dolgot részletesen a szerelőmmel, aztán majd meglátom, hogy mit fogok akarni.
Sajnos a csattogás egyre erősebb, úgyhogy nem húzhatom sokáig...

Üdv:
BF

Szia!

Ez jó hír hogy legaláb van aki foglalkozik vele, de nekem is az a szituáció, hogy nem tudom otthagyni pesten a kocsit napokra.
Viszont egyeztettem én is a szerelőmmel, és abban maradtunk, hogy megpróbálja úgy megcsinálni, hogy nem szedi szét a csonkállvány részét, hanem csak lehajtja.
Nem olyan rég rendeltem egy szilentet amit szintén itt ajánlottak és 'állítólag' jó oda.
Azt hiszem ezt a zörgések topikban olvastam, nem tudom, hogy te olvastad-e azt a részt, ha nem akkor javaslom figyelmedbe.
Tehát onnan megrendeltem azt amit javasoltak. Amikor megjött megnéztük, hogy jó-e oda ez a szilent.
Most úgy vagyunk vele, hogy a méretek(szélesség,vastagság) az elvileg jó lehet, bele lehetne tenni, de kiderült, hogy ez egy régebbi, kb 95-ös corolla-é.
Akik beszámoltak erről, itt a fórumon, hogy beszerelték maguknak, nem panaszkodnak, hogy lenne vele bármi baj.
Tehát ugy gondolom, ha sikerül belerakni és rendesen a helyén marad, meg minden stabil lesz, akkor nekem az fog maradni.
Majd most 9-edikén viszem a kocsit a szerelőmhöz és otthagyom nála kb 1 hétre, mert ugy is elutazom addig és el tud rajta bibelődeni ::)
Ha kész lesz megosztom majd a fejleményeket, hogy hogyan sikerült és hogy jó-e.
Persze ha addigra nem csináltatod meg te előbb és nem írsz ::)

Ezt a szilentet rendeltem innen, amit ajánlottak:    http://www.fekmester.hu/webshop/toyota-avensis-diesel-2.00-2001-futomualkatreszek-futomu_es_stabilizator_szilent-futomu_szilent-jcauto

föntről a 3. cikkszáma:152629

Egyébként köszi az infökat!
Üdv!

kona

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1718 Dátum: 2014.09.05 12:09:36 »
BF!

Itt többet tudsz olvasni róla! Talán segíthet, ha még nem láttad!
http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=342.msg577788#msg577788

Üdv

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1720 Dátum: 2014.09.05 16:04:41 »
voltál megnézni?
Nem, ma egy Camry-t néztem meg :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1721 Dátum: 2014.09.05 16:08:43 »
melyiket?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1722 Dátum: 2014.09.05 16:09:54 »
melyiket?
Őtet. Milyen ótót vásároljak totyikban élménybeszámoló
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1723 Dátum: 2014.09.05 16:13:13 »
azigen. kmt ki se merik írni?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1724 Dátum: 2014.09.05 16:14:38 »
azigen. kmt ki se merik írni?
Szervizkönyves 425e :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer