Szerző Téma: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!  (Megtekintve 82944 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kiscoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #330 Dátum: 2009.02.15 20:46:47 »
OFF:

Nekem hiteles autóm van, de a forgalmiba az én nevem van a tulajdonos rovatba, a banknak meg semmi köze hozzá amíg fizetem a részleteket, és a lakásomon is hitel van, no annak a fele tényleg a banké. :devil:

ON:

Akkor inkább tedd félre a pénzt, de NE költsd az 1.4-re.

Abban az esetben a bank a tulajdonos, ha lízingeled, hitel esetén nem! Sőt, most már lízinges autóknál sem a tulajdonos kerül be a forgalmiba, hanem az üzembentartó, aki te vagy
TS forever:)

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #331 Dátum: 2009.02.15 20:47:01 »
Gyorsan változnak az i betűvel kezdődő szavak e betűsre:-)

TSityu

  • Vendég
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #332 Dátum: 2009.02.15 20:55:03 »
OFF:

Nekem hiteles autóm van, de a forgalmiba az én nevem van a tulajdonos rovatba, a banknak meg semmi köze hozzá amíg fizetem a részleteket, és a lakásomon is hitel van, no annak a fele tényleg a banké. :devil:

ON:

Akkor inkább tedd félre a pénzt, de NE költsd az 1.4-re.

Abban az esetben a bank a tulajdonos, ha lízingeled, hitel esetén nem! Sőt, most már lízinges autóknál sem a tulajdonos kerül be a forgalmiba, hanem az üzembentartó, aki te vagy

Csak jelzálogalapú hitelben vagyok hajlandó eladósítani magam, abban van jártasságom.  :lol: :lol: :lol:
Jövő péntekről van szó?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #333 Dátum: 2009.02.15 20:55:22 »
Miért kéne eladni? Nem azért vesz az ember autót, hogy eladja.
Ha meg még is úgy alakul, akkor hiteles autót is simán el lehet adni.

kiscoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #334 Dátum: 2009.02.15 20:55:44 »
Abban az esetben a bank a tulajdonos, ha lízingeled, hitel esetén nem! Sőt, most már lízinges autóknál sem a tulajdonos kerül be a forgalmiba, hanem az üzembentartó, aki te vagy

De a törzsköny nem nálad  van, és ez a lényeg. A kocsiról nem rendelkezhetsz önállóan , nem adhatod el magadtól, nem vagy kizárólagos tulaj.

Miért kéne rendelkezni, ha nem akarom eladni. Ha eladásra kerülne a sor, akkor hiteli/lízing lezárás és rögtön van törzskönyv. Nem értem, mi a baj evvel?

Rendbe raktam az idézeteket.
Misi
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.15 21:05:10 írta Misi »
TS forever:)

TSityu

  • Vendég
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #335 Dátum: 2009.02.15 20:59:58 »
Abban az esetben a bank a tulajdonos, ha lízingeled, hitel esetén nem! Sőt, most már lízinges autóknál sem a tulajdonos kerül be a forgalmiba, hanem az üzembentartó, aki te vagy
De a törzsköny nem nálad  van, és ez a lényeg. A kocsiról nem rendelkezhetsz önállóan , nem adhatod el magadtól, nem vagy kizárólagos tulaj.
Miért kéne rendelkezni, ha nem akarom eladni. Ha eladásra kerülne a sor, akkor hiteli/lízing lezárás és rögtön van törzskönyv. Nem értem, mi a baj evvel?

Pont ezt akartam írni, de Kiscoro megelőzött, a törzskönyv csak biztosíték.

Rendbe raktam az idézeteket.
Ami egyébként felesleges, hiszen az előtte lévő hozzászólásra válaszolsz, azaz idézet nélkül is remekül követhető a párbeszéd.
Misi
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.15 21:14:26 írta Misi »

kiscoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #336 Dátum: 2009.02.15 21:04:43 »
volt nem hiteles/lízinges autóm is törzsönyvvel/forgalmival a kezemben. Estéről reggelre eltűnt, ott sem "rendelkezhettem" felette. De mi ez a baromság, hogy rendelkezel felette? És ki az az állat, aki jelzálog alapon vesz fel hitelt autóra? Létezik autóhitel, ahol az autó a fedezet (a törzskönyv) és nem kell fosni attól, hogy nem lesz fedél a fejed fölött, bármi is történik.
TS forever:)

TSityu

  • Vendég
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #337 Dátum: 2009.02.15 21:14:06 »
volt nem hiteles/lízinges autóm is törzsönyvvel/forgalmival a kezemben. Estéről reggelre eltűnt, ott sem "rendelkezhettem" felette. De mi ez a baromság, hogy rendelkezel felette? És ki az az állat, aki jelzálog alapon vesz fel hitelt autóra? Létezik autóhitel, ahol az autó a fedezet (a törzskönyv) és nem kell fosni attól, hogy nem lesz fedél a fejed fölött, bármi is történik.

Az autóra nekem is az autó a fedezet. Ha a gyűjtögetés mellet döntöttem volna 60 évesen ültem volna be egy jó autóba, amikor már nem látok, nem hallok, reflexeim sincsenek és minden benzinkúton meg kell állnom vizelni, akkor meg már minek. :D

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #338 Dátum: 2009.02.15 21:15:32 »
Miért kéne eladni? Nem azért vesz az ember autót, hogy eladja.
Ha meg még is úgy alakul, akkor hiteles autót is simán el lehet adni.

Az enyém is hiteles volt, de én kikötöttem, hogy akkor veszem meg a használótól ha kifizeti előtte az utolsó részletet is.
És így lett.

Tehát el lehet adni egy autót, akkoris, ha hitellel terhelt és nincs a tulajdonosnál a törzskönyv.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #339 Dátum: 2009.02.15 21:17:02 »
No, egy gyors igen/nem választ kérnék tutinettől: Van-e még értelme ennek a topicnak, vagy már eldöntötted, hogy nem veszel TS-t?
Ha igen, akkor lezárnám a topicot, mert ezekről más topicokban is lehet beszélgetni.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #340 Dátum: 2009.02.15 21:20:13 »
Pont ezt akartam írni, mármint zárjuk már be!!!
Két napig nem voltam a fórum közelébe, elolvastam az azóta keletkezett hozzászólásokat.
Semmi olyat nem tudtam meg amit eddig ne tudtam volna...
Ne osszuk tovább a semmit!

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #341 Dátum: 2009.02.15 21:23:15 »
Ő mondja meg, hogy veszel e autót?
Személyiség nélkül születtél, vagy mi?

Tehát igen vagy nem?

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #342 Dátum: 2009.02.15 21:27:14 »
Ő mondja meg, hogy veszel e autót?
Személyiség nélkül születtél, vagy mi?

Tehát igen vagy nem?



Akkor pedig venni fog:-)

Vagy Tsityunak a tanácsát kell megfogadni hogy keressük meg azt a Nőt akire hallgat Tutinet és beszéljük rá Őt!Lehetne egy új topic hogy ki tudja ki az a Nő...:-)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #343 Dátum: 2009.02.15 21:31:36 »
Utoljára kérdezem:
Veszel TS vagy ne is túráztassa magát a nép?
Kitérő válasz esetén lezárom a topicot.

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #344 Dátum: 2009.02.15 21:36:19 »
Ő mondja meg, hogy veszel e autót?
Személyiség nélkül születtél, vagy mi?

Tehát igen vagy nem?



Akkor pedig venni fog:-)

Vagy Tsityunak a tanácsát kell megfogadni hogy keressük meg azt a Nőt akire hallgat Tutinet és beszéljük rá Őt!Lehetne egy új topic hogy ki tudja ki az a Nő...:-)


Beszéltem vele erről....

Tutinet attól hogy le lesz zárva a topic még vehetsz Ts-t ha beüt a nagy nyeremény vagy valami,szóval emiatt ne aggódj:-)