Szerző Téma: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!  (Megtekintve 83024 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #240 Dátum: 2009.02.07 20:11:36 »
Akkor most mi lesz a jó kis topicunkkal?:-)))

Misi amit mondtál lehet hogy annak kellene érvénybe lépnie :tt2:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #241 Dátum: 2009.02.07 20:14:23 »
Beszéltem Tutinettel még él,de sztem nem meri ezt az egészet.Mi jobban akarjuk mint Ő maga... :devil:
Miért ne élnék, csak sokat dolgoztam és fáradt vagyok, kb. vagy 50-60 telefonhívásom volt minden nap és mindenkinek minden azonnal kellett.
TS-re meg inkább nincs pénze......
Önmagában is megértem, hogy a jó állapotú, hibátlan autódat nem akarod bagóért elpasszolni, majd átülni egy jóval drágább autóba, aminek a fentartása elvileg igen csak költségesebb lesz.....és erre még rájön a jelenlegi közhangulat......Szerintem TS-t az vegyen, akinek van rá pénze, rajong a sportos autókért, és nem 4rongyért tankol a kúton.

tutinet

  • Vendég
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #242 Dátum: 2009.02.07 21:23:04 »
Önmagában is megértem, hogy a jó állapotú, hibátlan autódat nem akarod bagóért elpasszolni, majd átülni egy jóval drágább autóba, aminek a fentartása elvileg igen csak költségesebb lesz.....és erre még rájön a jelenlegi közhangulat......Szerintem TS-t az vegyen, akinek van rá pénze, rajong a sportos autókért, és nem 4rongyért tankol a kúton.

Igen , sok pénz kell a vételhez de sok a fenntartáshoz is. Tényleg jó egy TS meg tényleg mókás vele menni, főleg 6200 fölé pörgetni a motort. Évente 40ezer a TS teljesítményadója és többet kell ill. gyakrabban kell tankolni bele. Most hiába számolom ki mennyit kéne plusszban ráfizetnem esetleg ahavi törlesztőket is ezekre mindig rájön a fenntartás költsége is. Ezt nem tudom állni jelenlegi fizetésemből.
Örülök, ha alufelniket meg gumikat tudok venni tavasszal a Corollámra. Ha veszek bármit is azt előre be tudom tervezni és ha épp nincs rá keret, akkor sem dől be semmilyen hitel vagy nem hívogatnak hetente az uzsorások , hogy fizessek. Legfeljebb nem vagy később veszem meg hozzá, amit akarok. Pl. tavaly év elején is nagy tervekkel indultam és alig lett belőle valami. Fizetek 6500 ft teljeskörű cascot is havonta de ezt is átgondolom majd év vége felé., hogy van e értelme vagy inkább jobb lenne esetleg kisebb összeget fizetni.

Valaki 2000 ft/hó casco-ról beszélt az az ajánlat érdekelne pl. kinél minél van.

Igazából jó, hogy sokan a TS-re akartok rábeszélni de azt kell látni, hogy amikor megvettem ezt az autót, akkor is azért ezt vettem meg mert erre volt keret. Azt gondoljátok, hogy nem akartam sportos autót venni ??? Dehogynem. Hetekig nézegettem a Civic Type R-eket , de a Civic-ről minden ismerősöm lebeszélt főleg a használt Type R-ről. 10-ből 8 ember szerint ezek "le voltak biztosítózva". Ezt tudjátok mit jelent, Peti pl. jól elmondta valamelyik hsz-ben.
Akár a Type R-t akár a TS-t néztem a magas ár mellett ott volt a "törve volt", "enyhén sérült" meg a "női tulaj"-os baromság is. De ezek mellé mind magas ár párosult amiből nem engedtek és ráadásul hazudoztak is a kocsi előéletéről. Pl. az egyik most akt. TS, ami olyan, mint Szuti-é. A tulaj szerint parkolóban oldalára tolattak de már vákuummal meg lett javítva csak kis festés kéne...., Szuti meg  , ugye nem így emlékszik.....stb. Ja és egy Remus dobot már szétégetett a tulaj már a 3. dobot használja hátul. Ezt vajon mitől csinálja egy dob , hogy kiég ????

Nagyon jól tudom , hogy mikre használják az efféle autókat a tulajdonosaik. És ezek között igen kevés kivétel van. Aki csak a városban meg autópályán rendesen megyeget egy ilyennel, annak meg sok volt a fölösleges pénze erre vagy egyszerűen vettek neki egy jó autót és megy vele.

De nem is igazán csupán a motorerő számít , inkább az az álláspontom, hogy adjunk többet a vezetői tudásnak, vezetési technikának.
Én inkább ezen lennék, mert tudom, hogy ezt lehet fejleszteni ellentétben a motorral, ami így tökéletes, ahogy gyárilag van.
Pályára is azért mennék majd, hogy a technikámat fejlesszem nem azért , hogy nyomjam padlóig. Láttam pár videón, hogy az emberek nagy része egy 300 Le-s autóval sem megy sokra, ha a vezetési technikája nincs meg hozzá. No nem is velük akarok versenyezni. Más "súlycsoport". Mint ahogy a TS is.


Néhány kiegészítőt meg meg lehet venni akár 3-4 havonta is nem kell miatta betérni a sarki bankba.
Ha minden jól megy pl. TTE toronymerevítőt sikerül olcsón szereznem a sajátomba, egyelőre ennek is nagyon fogok örülni. Aztán ebayen van ködlámpa ami nem árt ha van, ráadásul nálam már elő van kábelezve gyárilag.

« Utoljára szerkesztve: 2009.02.07 21:27:43 írta tutinet »

Tondach

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #243 Dátum: 2009.02.07 23:34:37 »
Két tulaj innen a fórumról, főleg hogy Tondach az egyik, akkor tutinet szerintem most már sinen lehetsz, ez egy jó döntés lenne szerintem, főleg hogy még a tiédet is beszámítanák!  :flowers: Mi kell még???  :surrender: Szerintem még alkudni is lehet egy picit...

Már csak a tulajnak kéne olvasnia ezt...akár itt is létrejöhetne az üzlet :D "élőben" [rohog]

...olvassa...
hali!
Be vagyok havazva, erösen gondolkodom  valóban az eladáson.
Az ok komoly.Nem részletezném.Esetleg privibe.Nem világválság,meg ***om...
A TS-t imádom,ezért nem is tudom mit tegyek.
Részletekért bizalommal...hozzám!
üdv!

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #244 Dátum: 2009.02.08 00:05:05 »
Tutinet. Szerintem ez egyértelmű hsz volt. Ettől függetlenül beszélhetünk itt a tuningolásról.
Utólagos klímabeépítésen nem gondolkodtál? Vehetnél egy bontott klímát, amit egy klímás céggel beszereltetnél. Ez úgy önmagában sacra 350 000 Ft lesz.
Ha meg tuningolod, akkor egy szép felni mindenképp jó ötlet, nameg egy kis ültetés, sportosabb gátlók stb is beleférhet.
Én a chip tuningot sem tartom nagyon rossz ötletnek, bár sokan ellenzik így kapásból, meg ennek is jól utána kéne járni. Viszont kb 50ezer Ft-ból a géped 97Le/130nm-ről 107Le/142Nm-re erősödhet.

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #245 Dátum: 2009.02.08 09:59:20 »
Tutinet! Milyen felniket szeretnél? Kinéztél már vmit? Nem vagyok dealer, csak én is éppen kf.felni vásárlás előtt állok (igaz, már 99%-ban eldőlt a dolog) és érdekelne a választásod.
hazard

kiscoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #246 Dátum: 2009.02.08 11:27:57 »
Akkor most mi lesz a jó kis topicunkkal?:-)))

Misi amit mondtál lehet hogy annak kellene érvénybe lépnie :tt2:

Reménytelen :no: pedig lottozni is elmentem a héten, de nem enyém lett az 5-ös találat :nonono:
TS forever:)

TSityu

  • Vendég
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #247 Dátum: 2009.02.08 20:19:26 »
Szia Tutinet,

Nekem van egy jó ötletem, ha adsz egy telefonszámot felhívlak.

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #248 Dátum: 2009.02.09 14:54:47 »
Szia Tutinet,
Nekem van egy jó ötletem, ha adsz egy telefonszámot felhívlak.

Na, mi készül itt? :D
hazard

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #249 Dátum: 2009.02.12 19:39:58 »
Hahhhhh. süllyed a topic! :helpsmilie: :helpsmilie:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #250 Dátum: 2009.02.12 21:17:13 »
Itt már semmi nem készül...
Tutinet éppen kffelnit és spoilert vadászik a 1.4-re. Aztán irány a pálya!!!!!!!!!

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #251 Dátum: 2009.02.12 21:25:07 »
Itt már semmi nem készül...
Tutinet éppen kffelnit és spoilert vadászik a 1.4-re. Aztán irány a pálya!!!!!!!!!


A spoilertől jól fog menni azt hallottam:-)



kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #252 Dátum: 2009.02.12 21:57:04 »
Miért, nem szabad egyedivé tenni egy autót ?
Az, hogy jól megy , az relatív.
A Toyoták is jól mentek az F1ben, de jól ment a BMW is, sőt a Ferrari meg a Meki se ment rosszul.
De azt nyilatkozták a redbullosok is hogy ők is jól mentek. Tulajdonképpen jól ment az egész mezőny. Én kint voltam láttam is őket valóban jól mentek a pályán.

 :yes: :yes:
Dehogynem, csak akkor ne az legyen a hivatkozási alap h nincs pénzed TS-re.  :nono:
Mennyi lesz egy felniszett gumival, meg a szpoilerek a fényezéssel?

A Toyoták meg egyáltalán nem mentek jól az F1-ben. Aki jól megy az nyer, aki néha-néha eljut a dobogóig, de összességében 4., 5. az csak középszer (középszar).

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #253 Dátum: 2009.02.12 22:00:39 »
sőt a Ferrari meg a Meki se ment rosszul.

Végül is nyertek már pár VB címet....  ;)

Bartender

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 318
    • TUNEXCOM
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #254 Dátum: 2009.02.12 22:17:56 »

A Ts meg a nem TS fogyikülömbségéből meg teljesítményadó külömbségéből is sokmindent lehet venni. Igaz nem azonnal , de 1-2 évet összeadva már szép summa.


Ez ilyen egyszerű   :sorcerer:
www.tunexcom.org  Tuning Experience Exchanging Community