Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3375685 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17040 Dátum: 2017.03.16 15:07:41 »
Nem találtak semmi rendelleneset és azóta el is múlt a kezdeti üzemanyagszag.

Köszi. Előbb-utóbb én is fölhívom őket időpontot egyeztetni.

Tomek04

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17041 Dátum: 2017.03.16 17:03:33 »
Sziasztok !


Egy kis segítséget szeretnék kérni még sosem volt Priusom és nem is igazán értek hozzá. De már tudom hogy minden képen ilyen autót szeretnék venni.

Ma megnéztem egyet https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_2006_automata_vez.szervizkonyv.navi-11258035

Minden nagyon jónak tűnt számomra az autón. Azonban mikor jeleztem a kereskedőnek hogy hívnék majd egy szerelőt többször megpróbált lebeszélni
ezért lett nagyon gyanús ez az autó.
Valaki nézte már ? Egy ideje fent van a használtauton nem tudom miért nem kelt el ?

Vélemények ?

Illetve ha tudok más eladott megbízható forrásból kérlek szóljatok

Köszönöm 

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17042 Dátum: 2017.03.16 18:04:55 »
Semmi gond, zsákbamacskát még kilós áron sem biztos, hogy jó venni, nemhogy 2M forintért.  [rohog]
Keressen más madarat. :censored:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17043 Dátum: 2017.03.16 19:53:26 »
Sziasztok !


Egy kis segítséget szeretnék kérni még sosem volt Priusom és nem is igazán értek hozzá. De már tudom hogy minden képen ilyen autót szeretnék venni.

Ma megnéztem egyet https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_2006_automata_vez.szervizkonyv.navi-11258035

Minden nagyon jónak tűnt számomra az autón. Azonban mikor jeleztem a kereskedőnek hogy hívnék majd egy szerelőt többször megpróbált lebeszélni
ezért lett nagyon gyanús ez az autó.
Valaki nézte már ? Egy ideje fent van a használtauton nem tudom miért nem kelt el ?

Vélemények ?

Illetve ha tudok más eladott megbízható forrásból kérlek szóljatok

Köszönöm
fura,h a fövárosin minden autóban 150-160e km körül van...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

erniefromh

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17044 Dátum: 2017.03.17 10:42:39 »
Bocs, lehet hogy már volt szó valahol, de nem találtam, szóval SMARTKULCS beszerzés forrást keresek, ami van a kettőből már egy alapból nem volt mikor vettem az autót (használtan), mára a másik 3 hetente elfogyaszt egy elemet. Le szeretném cserélni őket. A további kérdések elkerülésére tudom mivel jár a felprogramozása, csak a smartkey ami érdekelne.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17045 Dátum: 2017.03.17 11:49:51 »
Bocs, lehet hogy már volt szó valahol, de nem találtam, szóval SMARTKULCS beszerzés forrást keresek, ami van a kettőből már egy alapból nem volt mikor vettem az autót (használtan), mára a másik 3 hetente elfogyaszt egy elemet. Le szeretném cserélni őket. A további kérdések elkerülésére tudom mivel jár a felprogramozása, csak a smartkey ami érdekelne.
https://partsouq.com/
Cikkszám alapján tudsz itt keresni. Nem olcsó, de még így is vámmal mindennel sokkal olcsóbb mint a márkaszervizes ár.
Én itt vettem P3-hoz.

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17046 Dátum: 2017.03.17 12:49:20 »
fura,h a fövárosin minden autóban 150-160e km körül van...

Direkt olyanokat vesznek külföldön, hogy ne legyen túl nagy eltérés, így hasonló áron adhatják őket! :lol:

Itt a Bécsben még mindig rohangáló P2 taxikban sincs több szerintem. :D

crawshayi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17047 Dátum: 2017.03.17 17:32:01 »
Sziasztok!

Nekem sajnos még nem aktuális, amíg el nem megy a Jazzem, de megnéztem ezt a Priust és elsőre pozitív a benyomásom róla és a kereskedőről is. Szivem szerint vinném a Toyotához vagy egy szakihoz második körre... :(

https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_2006_automata_jbl.keylessgo.173e_km-11271623

Ha valakinek éppen aktuális akkor szivesen elmesélem miket láttam.

Tomek04

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17048 Dátum: 2017.03.18 06:25:34 »

Sziasztok!

Nekem sajnos még nem aktuális, amíg el nem megy a Jazzem, de megnéztem ezt a Priust és elsőre pozitív a benyomásom róla és a kereskedőről is. Szivem szerint vinném a Toyotához vagy egy szakihoz második körre... :(

https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_2006_automata_jbl.keylessgo.173e_km-11271623

Ha valakinek éppen aktuális akkor szivesen elmesélem miket láttam.

Szia ! Engem nagyon érdekel kérlek mesélj. Nekem gyanúsan olcsó , ilyen autót kint sem lehet megkapni ennyiért

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17049 Dátum: 2017.03.18 07:24:34 »
Mennyit kértek érte?
Ment pü!
Today, tomorrow and after tomorrow!

crawshayi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17050 Dátum: 2017.03.18 12:01:23 »
Sziasztok!

Nekem sajnos még nem aktuális, amíg el nem megy a Jazzem, de megnéztem ezt a Priust és elsőre pozitív a benyomásom róla és a kereskedőről is. Szivem szerint vinném a Toyotához vagy egy szakihoz második körre... :(

https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_2006_automata_jbl.keylessgo.173e_km-11271623

Ha valakinek éppen aktuális akkor szivesen elmesélem miket láttam.

Szia ! Engem nagyon érdekel kérlek mesélj. Nekem gyanúsan olcsó , ilyen autót kint sem lehet megkapni ennyiért

Úgy látom el is vitték :D
Egyébként körbenézésre tetszett, a műszaki állapotáról nem tudtam volna mit mondani, mert ahogy itt a forumon javasolják (amivel teljesen egyet is értek) egy megbízható Prius szakival mindenképpen meg kell nézetni és a Toyotánál lekérdezni a múltját. A kereskedő belement volna, hogy átvigyük a Toyotához és elmondta azt is, hogy az egyik lökös és egy ajtó fényezve volt. A hátsó lökös jobb oldalt nem illeszkedett jól, de nem tűnt vészesnek, a többi elem és hézag rendben volt. A motortérben az elem tartó csavarokon nem volt nyoma, hogy leszedték volna őket, érintettlennek tűnt a festésük. Máshol sem nagyon láttam, hogy komolyabban javították volna. A fényezése szép volt és rozsdát se láttam amennyire beláttam alá + belül sem volt megkopva semmi. Szóval szemre kívánatos. :) A szervízkönyvében az utolsó bejegyzés 2015 őszén volt 150K körül és most volt benne 177K. A kesztyűtartóban még megvoltak a kinti (belga) vásárlási papírjai és ott is ezek az adatok szerepeltek. A motorja és az ablaktörlő karok sem voltak rozsdásak, mint amit eddig egy csomó eladó Priuson láttam.
Volt benne lopásgátló is. Az első féktárcsa viszont nagyon vállas volt és a féknyereg rozsdás + a felniken is voltak apróbb sérülések. A csomagtér kárpitját felhajtva az egy kicsit nedves volt alulról, de rozsdát és javítást ott sem láttam.
Szóval ilyeneket láttam és ez alapján ennyiért nekem tetszett, de tudtam, hogy egyből lecsapnak majd rá, mert, ha műszakilag is rendben van akkor az itthoni piacon ez az évjárat+futás többet ér.
Nekem is gyanus volt az ár, de az már nem derül ki, hogy jogosan-e... :)   

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17051 Dátum: 2017.03.19 11:05:59 »
Sziasztok !


Egy kis segítséget szeretnék kérni még sosem volt Priusom és nem is igazán értek hozzá. De már tudom hogy minden képen ilyen autót szeretnék venni.

Ma megnéztem egyet https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_2006_automata_vez.szervizkonyv.navi-11258035

Minden nagyon jónak tűnt számomra az autón. Azonban mikor jeleztem a kereskedőnek hogy hívnék majd egy szerelőt többször megpróbált lebeszélni
ezért lett nagyon gyanús ez az autó.
Valaki nézte már ? Egy ideje fent van a használtauton nem tudom miért nem kelt el ?

Vélemények ?

Illetve ha tudok más eladott megbízható forrásból kérlek szóljatok

Köszönöm

Nagykorosi utrol sosem szabad autot venni, itt a topicon is tobben megszivtak mar onnan, volt akk egy kulccsal vette aztan hopp el akartak lopni a kocsit es az ajtot minden karokozas nelkul nyitottak, volt akit szivattak auto megnezeskor, atnezni meg felejtos, s meg sorolhatnek tuctszam nem Priusos sztorikat. Keruld
Prius 1.8 HSD

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17052 Dátum: 2017.03.19 12:51:41 »
Nálam is megvolt kb. 2 hete a visszahívás az aktív szénszürö illetve a fejlégzsák miatt.  :yes:
Èn a bécsi Toyota Keuschnál csináltattam (onnan van az autó is), mondták, hogy célszerü csinálni egy hibrid rendszer check-et, mondtam rendben.
Kemény 10 jurómba került, cserébe lepucolták az autót ingyen és bérmentve.  :clap:

A fogyasztásom eddig 6 liter körül alakult, most áll elöször stabilan 5,3-on a fed. comp, kíváncsi leszek, mennyi lesz számoltan vége.
Mivel pont ma van meg 2 hónapja a kicsike és megtettünk 2000 km-t együtt, azt gondolom röviden összefoglalhatom, milyenek az elsö (?) benyomások.

Soha egy pillanatig nem bántam meg, hogy lecseréltem a T25 Avensist, a P3 annyival többet ad, hogy hiába méretben kisebb, komolyabb és lényegesen jobb autónak érzödik.  :yes:
A kétzónás klíma illetve az elektromosan behajtható külsö tükrök hiányoznak, de cserébe szuper a gyári navi, tolatókamera illetve szolártetö.
A városban verhetetlen, autópályán pedig sokkal jobb, mint amilyennek hittem volna. Èn a legtöbbször 135-140 tempomattal megyek végig a Bécs-Eisenstadt szakaszon, ha lenyomom a gázt pár elözésnél érezhetöen van még benne.
A héten 5 felnöttel mentünk Mo.-n föutakon elég tempósan haladva, az elözés egy álom vele, a hátul ülök visszajelzése szerint is kényelmes és belenyom az ülésbe egy két erösebb gyorsításnál.

Felkerültek a nyárigumik, ugyanolyan 15 collos gyári alufelniken mint a téliek.
Utóbbiakat kidobáltam, mert elmúltak 6 évesek és 4 mm profiljuk volt már csak.
A nyári sajnos szintén egy szezonos lesz, mert ezek ugyan újabbak (20. hét 2015), de szintén csupán 3 mm körül van rajtuk.
Azt hiszem a Bridgestonet nem fogom eröltetni, mivel a mellékelt ábra szerint elég gyorsan kopik.

Továbbra sem tudom viszont eldönteni, hogy Executive vagy Premium az autóm.  :hmmmm:
A papírokban Exe szerepel, de ahogy neten nézem a Premiumok sem tudnak többet.  :whistling:
Van valami ami explicit mutatja, hogy melyikröl van szó?  :szemez:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

KeriL

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17053 Dátum: 2017.03.19 16:57:03 »
Ez drága?  :eek:

4500forint/literes olajból 4 liter drága. :)
Opelembe ennyibe a 4liter GM olaj, meg a szűrő is benne van, és az is 400ezernél jár.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17054 Dátum: 2017.03.19 17:11:02 »
4500forint/literes olajból 4 liter drága. :)
Opelembe ennyibe a 4liter GM olaj, meg a szűrő is benne van, és az is 400ezernél jár.
Ó, az a híres minőségi GM olaj ...  :D