Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368185 alkalommal)

0 Felhasználó és 34 vendég van a témában

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15810 Dátum: 2016.07.05 13:04:31 »
Megkérdezheted tőlük mégegyszer, de nekem a srác ezt magyarázta. Abból a szempontból látom értelmét, hogy a Toyota tudja mely alvázszámok érintettek, a Zulassungsstelle meg tudja, hogy kikhez tartozik ez az alvázszám és értesítik az illetőket.

Értem, köszi, így tényleg logikus.

OliWARE

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15811 Dátum: 2016.07.05 14:04:27 »
Igen, nekem is volt, 80k a csere. csak a Szilas Autónál. Lambdaszonda csere nem segített...
Ejj... a CT200h-ban vagy a Priusban?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15812 Dátum: 2016.07.05 16:32:41 »
Ha valaki talál olyan szervízt, ami nem hajt el a visszahívás ügyében, hanem hajlandó valamit csinálni,
Nem a szervizen múlik.
Te hogyan szerveznél meg egy visszahívást? Az alkatrészt le kell gyártani- szállítani, úgy, hogy közben a folyó munkákat a lehető legkevésbé akadályozza ... .

pel.hu

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
    • pel.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15813 Dátum: 2016.07.05 19:45:16 »
Nem a szervizen múlik.
Te hogyan szerveznél meg egy visszahívást? Az alkatrészt le kell gyártani- szállítani, úgy, hogy közben a folyó munkákat a lehető legkevésbé akadályozza ... .
Mondjuk úgy, hogy akkor jelezném az adott autóra a visszahívást, amikor aktuális, nem fél- egy évvel előtte... valamint felkészíteném a szervízeket, hogy ne kamuzzanak mindenféle hülyeségeket az ügyfélnek.
Prius III SOL

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15814 Dátum: 2016.07.05 21:02:29 »
Pontosan ez is történik. A Toyota Téged még nem tájékoztatott a visszahívásról, mert nem kaptál tőlük levelet. A szervizek rendelkezésére áll a megfelelő információ, esetleges tájékozatlanságukról/ kamuzásukról nem a TCE tehet. Gyakran ennél hétköznapibb dolgokra sem tudják a választ.
Több visszahíváson vagyok túl, teljes nyugalommal állítom, ügyfélként azzal volt a legkevesebb problémám a márkaszervizeknél. Nyugodtan várd ki a sorodat.
 

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15815 Dátum: 2016.07.05 21:43:37 »
Mondjuk úgy, hogy akkor jelezném az adott autóra a visszahívást, amikor aktuális,
Kaptál értesítést? Mert az, hogy hallottál róla, az nem az.

AZ, hogy mindenki ad-hoc módon megjelenik a márkaszrvizben, nem működik. Az alkatrészeket le kell gyártatni, el kell juttatni a szervizekbe és be kell illeszteni az egész cserét a többi munka közé. Csak így működik.

pel.hu

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
    • pel.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15816 Dátum: 2016.07.05 23:07:01 »
Kaptál értesítést? Mert az, hogy hallottál róla, az nem az.

AZ, hogy mindenki ad-hoc módon megjelenik a márkaszrvizben, nem működik. Az alkatrészeket le kell gyártatni, el kell juttatni a szervizekbe és be kell illeszteni az egész cserét a többi munka közé. Csak így működik.
Pontosan ez is történik. A Toyota Téged még nem tájékoztatott a visszahívásról, mert nem kaptál tőlük levelet. A szervizek rendelkezésére áll a megfelelő információ, esetleges tájékozatlanságukról/ kamuzásukról nem a TCE tehet. Gyakran ennél hétköznapibb dolgokra sem tudják a választ.
Több visszahíváson vagyok túl, teljes nyugalommal állítom, ügyfélként azzal volt a legkevesebb problémám a márkaszervizeknél. Nyugodtan várd ki a sorodat.
Ti valamit nagyon félreértettetek...
Prius III SOL

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15817 Dátum: 2016.07.05 23:10:40 »
Ti valamit nagyon félreértettetek...
Ha többen is, akkor lehet hogy nem egyértelműen fogalmaztál  ;)

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15818 Dátum: 2016.07.06 08:01:20 »
Kaptál értesítést? Mert az, hogy hallottál róla, az nem az.

AZ, hogy mindenki ad-hoc módon megjelenik a márkaszrvizben, nem működik. Az alkatrészeket le kell gyártatni, el kell juttatni a szervizekbe és be kell illeszteni az egész cserét a többi munka közé. Csak így működik.
..és mindezt globális szinten összehangolni Mert nem biztos hogy toyotáéknál a fiókban van 3 millió légzsák amit csak gyorsan kipostáznak ad-hoc módon.

OliWARE

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15819 Dátum: 2016.07.06 20:46:43 »
Úgy emlékszem nem, meg szerintem a tiéden több volt az optikai tuning mikor képen láttam, mint ezen.
Az új tulaj nem jár ide, vagy nem innen van?

Tapatalked by my LG G3

Ahoj! Nem, én kijjebb lakom és garázsban tartom, és mostanában kicsit hanyagoltam a fórumot, sorry. Próbálom behozni magam :)

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15820 Dátum: 2016.07.06 22:07:23 »
Na, szóval a Prius smart key nagyon jól bírja a mosást. Az asszonynak másodszor is sikerült kimosnia a kulcsot. Másodszor is kiszáradt és működik "tisztán" ☺

flower78

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15821 Dátum: 2016.07.06 22:49:46 »
Eladóvá vált TNS350 2011es térképkártyával. Akit érdekel keressen: gabi19781111@gmail.com

Kotama

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15822 Dátum: 2016.07.08 06:31:28 »
Sziasztok

A napokban leszek tulajdonosa egy második generációs Priusnak és szeretném valahogy a lopástól megvédeni, mert mindenhol azt olvasom,hogy nagyon kedvelt a tolvajok körében.
Beszéltem a Prius szervizes sráccal, hozzá mindenképp menni fog az autó, de érdeklődnék hogy milyen egyéb bevált védelmet tudtok ajánlani.
Köszönöm!

VMikk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15823 Dátum: 2016.07.08 08:13:20 »
Üdv

Ez egy jó kör volt, 908km (maradt 35km) és 38,48L tankoltam. Végig klimát használva. Akkor 40L a 3-as tankja?

Lassan közeledik az újabb olajcsere kihez vigyem? Vagy milyen olajat és szűrőt vegyek?

Üdv Mikk

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15824 Dátum: 2016.07.08 08:54:55 »
Hali!
Kotama
Jól olvastad, sajnos viszik őket.
Védelmet a "Prius szervizes srác" is tud bele tenni, ő javasolta még, hogy érdemes egy kormányközepet is védő kormányzárat használni.
Rablásgátlóval foglalkozik még a lent, VMikk-nek említett másik szerelő is. Több infót nem szoktunk itt erről írni, érthető okokból, a szerelőknél érdeklődj.
VMikk
Első sorban 2 szerelőt szoktunk itt javasolni, mindkét emberhez többen járnak.
Van aki a "Prius szervizes srácra" esküszik (Dodó), mások pedig a Révész Petire esküsznek.
Az olajtémát kár túlragozni. A kézikönyvben leírt, gyártó által javasolt olajat érdemes beletölteni. P2 esetében 5W30, gondolom P3-ba is ez való.
Az Eneos Sustina 5w30-as olajnál jobbat felesleges beletölteni. Szűrőből talán Jakoparts.
« Utoljára szerkesztve: 2016.07.08 09:05:23 írta Maci87 »