Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368198 alkalommal)

0 Felhasználó és 38 vendég van a témában

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15465 Dátum: 2016.05.13 08:30:33 »
Olvastam olyan cikket, amiben egy bécsi taxis társaság büszkén hirdette, hogy van olyan prius (prius2) a flottájukban ami 1500000 Km-t futott különösebb javítás nélkül (asszem csak kerékcsapágy cserét említettek). Azt írták, hogy több mint 300 prius üzemel a flottájukban.

http://www.leadersnet.at/news/10800,999-999-km-am-tacho.html

És a mai napig még mindig látni csomó Prius 2-őt taxiként. :)

Ez egyébként még egy érv, ami megkérdőjelezi a fönti P3-as hirdetést: ha ennyi ideig nagyobb probléma nélkül elmegy, akkor miért cserélik le a P3-akat már 4 évesen?...

benoe77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15466 Dátum: 2016.05.13 13:12:16 »
miért cserélik le a P3-akat már 4 évesen?...

Hollandiában úgy tudom adózás miatt. Ha megtartják vissza kell fizetniük a kedvezményt, amit kaptak rá.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15467 Dátum: 2016.05.17 08:23:48 »
Today, tomorrow and after tomorrow!

Zsoleszka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15468 Dátum: 2016.05.17 15:28:08 »
Sziasztok! Egy ideje nézegetem a Prius-okat, úgy néz ki, hogy rövidesen az anyagi problémák is elhárulnak és büszke tulajdonosa lehetek egy ilyen kocsinak. A kettes Prius-okkal szemezgetek, nagyjából 1,8 millió forintig. A kérdésem az lenne, hogy melyek azok a részletek, amikre mindenképpen oda kell figyelmi egy ilyen használt autó megtekintésekor?
1. Korrózió? A használt autók többségét nyugatról hozzák be, mennyire jó ezeknek a típusoknak a rozsa elleni védelme?
2. Honnan tudom, hogy az akkuk milyen állapotban vannak. (Tudom, hogy sokat kibírnak, de laikusként gondolom, hogy az állapot nagyban függ a használattól, pl. ha sokat állt, akkor lehet gond vele)
3. Egyéb jellemző hibajelenségek, amikre oda kell figyelni
Illetve a későbbi üzemeltetés során mikre kell odafigyelni? Csak márkaszervízbe érdemes vinni, vagy kisebb szervízek is elboldogulhatnak vele? Mik a rendszeres szervízek, az olajcserén stb. kívül?
Köszönöm a válaszokat!

Tomi000

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • https://www.spritmonitor.de/en/detail/759441.html
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15469 Dátum: 2016.05.17 15:49:49 »
Sziasztok! Egy ideje nézegetem a Prius-okat, úgy néz ki, hogy rövidesen az anyagi problémák is elhárulnak és büszke tulajdonosa lehetek egy ilyen kocsinak. A kettes Prius-okkal szemezgetek, nagyjából 1,8 millió forintig. A kérdésem az lenne, hogy melyek azok a részletek, amikre mindenképpen oda kell figyelmi egy ilyen használt autó megtekintésekor?
1. Korrózió? A használt autók többségét nyugatról hozzák be, mennyire jó ezeknek a típusoknak a rozsa elleni védelme?
2. Honnan tudom, hogy az akkuk milyen állapotban vannak. (Tudom, hogy sokat kibírnak, de laikusként gondolom, hogy az állapot nagyban függ a használattól, pl. ha sokat állt, akkor lehet gond vele)
3. Egyéb jellemző hibajelenségek, amikre oda kell figyelni
Illetve a későbbi üzemeltetés során mikre kell odafigyelni? Csak márkaszervízbe érdemes vinni, vagy kisebb szervízek is elboldogulhatnak vele? Mik a rendszeres szervízek, az olajcserén stb. kívül?
Köszönöm a válaszokat!

Hali,

Én nemrég vagyok túl ezen a procedúrán. Jó néhány autót megnéztem mire meglett amit keresek. Én javaslom a márkaszervizes átvizsgálást. Ha jól emlékszem kb 15.000 Ft volt, de mindenképp megéri....szerintem. Arra készülj fel, hogy sok tekert darab van...nekem szerencsém volt, mert amit vettem abban valós volt a km. Ha volt márkaszervizben a kocsi, arról tudnak lekérni adatokat a Toyotánál. Én Pilisvörösvárra vittem,korrektek voltak. De a Győri szervizről is csak jókat tudok mondani. Az akksikat is le lehet ellenőrizni a márkaszervizben, illetve a 17. kerületben is van egy szaki aki vállal átvizsgálást. Ő 10.000 Ft-ot kért és elég alaposan átvizsgálta a gépet...amit aztán jól nem vettem meg, de ez már egy másik történet :)
Prius II 1.5 HSD 2008


Zsoleszka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15470 Dátum: 2016.05.17 20:45:36 »

Köszi a gyors választ. És azóta mik a tapasztalataid? Szervízigény, fogyasztás stb.

Tomi000

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • https://www.spritmonitor.de/en/detail/759441.html
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15471 Dátum: 2016.05.17 20:53:36 »
Köszi a gyors választ. És azóta mik a tapasztalataid? Szervízigény, fogyasztás stb.

Még csak másfél hónapja van meg, de miután megvettem begurítottam a szervizbe, és amit lehet kicseréltettem. Még a féktárcsák vannak, amiket cserélni kell.Eddig kb 5000km-t raktam bele. Vannak azért itt akik többet tudnak mesélni. Akksit most raktam bele újat, de még a gyári volt benne. 8 éves.  Használt autónál nyilván költeni kell erre arra. Fogyasztás nekem 5,5 körül alakul de nehéz a lábam, meg elég sokat megyek pályán. Amúgy kényelmes csendes, tágas,...nem bántam meg.
Lényeg hogy mielőtt megveszed, legyen átnézve. Sok olyan kocsiba belefutottam a keresés során amiknek lógott a bele. Sok türelem...bár ez minden autóvásárlásra igaz...szerintem.
Prius II 1.5 HSD 2008


Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15472 Dátum: 2016.05.17 21:37:53 »
Sziasztok!
Tudna esetleg valaki információt adni nekem, hogy egy JBL-es hangrendszerrel rendelkező 2-es Priusban pontosan hány hangszóró van? Illetve a CD lejátszó valóban tudja az MP3-at? Esetleg ha nem, lehet a gyári egységet USB képessé tenni?
Köszi előre is!

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15473 Dátum: 2016.05.17 22:19:02 »
Sziasztok!
Tudna esetleg valaki információt adni nekem, hogy egy JBL-es hangrendszerrel rendelkező 2-es Priusban pontosan hány hangszóró van? Illetve a CD lejátszó valóban tudja az MP3-at? Esetleg ha nem, lehet a gyári egységet USB képessé tenni?
Köszi előre is!
9, és tud mp3-at, legalábbis a facelift utáni biztosan tudja.

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15474 Dátum: 2016.05.18 07:28:30 »
Köszi!
2004-es az autó.
Közben már találtam egy katalógust és elvileg már ezekben is ennyi a hangszóró és tudnia kell az mp3/wma-t.
Úgy néz ki kisebb fordulatot vett az autóvásárlásunk, most már a prius van a középpontban.
A héten viszünk autót állapotfelmérésre.

VMikk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15475 Dátum: 2016.05.18 09:26:43 »
Na autó bírta a kiképzést.
Budapest - München - Legoland - München - Budapest 1750km és 5,3L fogyasztás tempomat 140-re belőve.
De, hogy milyen idegbeteg emberek vannak az utakon :D
Haladok a pályán szépen egyenletesen. Előttem egy BMW, index ki, kielőzöm, vissza elé. 1 perc múlva BMW vissza előz, megy előttem, lába persze elfárad így megint lassul.
Újra előzöm. Megint magához tér (höhö nehogymáegypriuselőttemmenjen) kielőz. Újra bebambul, megint elkezdem előzni. Itt már figyelt így nem hagyta.
Negyedikre mikor megint elkezdtem előzni, annyira pipa lett, hogy kilőtt oszt eltűnt elől valamerre :D


lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15476 Dátum: 2016.05.18 09:47:45 »
Melyik nemzet fia volt? Amúgy sejtem!

Tapatalkkal küldve az én LG-D855 eszközömről

Üdv!

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15477 Dátum: 2016.05.18 10:58:56 »
Melyik nemzet fia volt? Amúgy sejtem!

Tapatalkkal küldve az én LG-D855 eszközömről

Bármelyik. A BMW-sek itt Ausztriában is feltűnően bunkóbbak a többi autósnál. Saját tapasztalatom szerint a németek amúgy általánosságban rosszabbak, mint az osztrákok. Nem olyan aggresszív, mint egy magyar, de nyomul ész nélkül, mintha tankban ülne és a fizika törvényei rá nem vonatkoznának.

Zsoleszka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15478 Dátum: 2016.05.18 13:59:11 »

2004-es az autó.
És mennyiért sikerült, ha nem titok?

dni

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15479 Dátum: 2016.05.18 16:24:39 »
Sziasztok,

P2-ben a csomagtartó világítást szeretném LED-esre cserélni a nagyobb fényerő miatt, van olyan LED-es izzó, ami már valakinek bevált, van olyan dolog amire érdemes volna figyelni, vagy nyugodtan lehet rendelni ALi-ról, ebay-ről bármelyiket foglalatot, teljesítményt, méretet figyelembe véve?