Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368172 alkalommal)

0 Felhasználó és 34 vendég van a témában

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14805 Dátum: 2016.01.09 16:54:53 »
Neeem. Ev gomb nélkül. EV-vel szigorúan 50.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14806 Dátum: 2016.01.09 17:16:02 »
Neeem. Ev gomb nélkül. EV-vel szigorúan 50.
Na mert ahogy értettem az cikk az eröltetett sebességről, illetve annak kitolásáról szól amikor az automatika részben felül van írva az EV gomb használatával. :)

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14807 Dátum: 2016.01.11 07:43:21 »
Today, tomorrow and after tomorrow!

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14808 Dátum: 2016.01.11 08:29:38 »
Prius guru :hmmmm:
Végre egy prius-os cikk amiben valóság is van, nem csak találgatás :D

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14809 Dátum: 2016.01.11 08:47:14 »
Prius guru :hmmmm:

Meglepett, amit a teljesítményelektronikáról írt a hármasnál, nem tudtam eddig róla, hogy alul lenne méretezve bizonyos terhelésekhez. Érdekes módon a kerékcsapágyas problémákról itt a fórumon is mintha inkább a 2-es márkatársaktól hallottam volna.

A magyarországi márkaszervizek meg tényleg vannak ilyen fillérb*szók, hogy az ATF-cserére azt mondják, hogy nem szükséges? :eek:

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14810 Dátum: 2016.01.11 09:00:29 »
A teljesítményelektronika elfüstöléséről találtam egy ilyet:

http://priuschat.com/threads/prius-generation-iii-total-recall.137504/

és onnét ezt:

https://techinfo.toyota.com/techInfoPortal/staticcontent/en/techinfo/html/prelogin/docs/cp/e0etofaq.pdf

Őszintén szólva nem nyugtat meg. Tud erről valaki többet? Írok az osztrák vezérképviseletnek, hogy WTF.

benoe77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14811 Dátum: 2016.01.11 09:24:58 »
A teljesítményelektronika elfüstöléséről találtam egy ilyet:

http://priuschat.com/threads/prius-generation-iii-total-recall.137504/

és onnét ezt:

https://techinfo.toyota.com/techInfoPortal/staticcontent/en/techinfo/html/prelogin/docs/cp/e0etofaq.pdf

Őszintén szólva nem nyugtat meg. Tud erről valaki többet? Írok az osztrák vezérképviseletnek, hogy WTF.

A pdf-ben benne van, hogy szoftverfrissítéssel ingyen javítják:

What is Toyota going to do?
A2: In Late February, 2014 Toyota will send an owner notification by first class mail to owners of vehicles
covered by this Safety Recall.
 Any authorized Toyota dealer will perform a software update to the Motor Generator ECU and Power
Management ECU at No Charge to you

Szóval, ha volt már szoftverfrissítésen azóta az autó, akkor szerintem nem kell tőle félni.

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14812 Dátum: 2016.01.11 09:51:48 »
A pdf-ben benne van, hogy szoftverfrissítéssel ingyen javítják:

What is Toyota going to do?
A2: In Late February, 2014 Toyota will send an owner notification by first class mail to owners of vehicles
covered by this Safety Recall.
 Any authorized Toyota dealer will perform a software update to the Motor Generator ECU and Power
Management ECU at No Charge to you

Szóval, ha volt már szoftverfrissítésen azóta az autó, akkor szerintem nem kell tőle félni.

Igen, volt már, de ott egy 2012-es frissítésre hivatkoztak, ezért nem tiszta. Írtam azóta a Toyota Freynek, ha jön válasz, berakom ide.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14813 Dátum: 2016.01.11 11:01:05 »
Meglepett, amit a teljesítményelektronikáról írt a hármasnál, nem tudtam eddig róla, hogy alul lenne méretezve bizonyos terhelésekhez. Érdekes módon a kerékcsapágyas problémákról itt a fórumon is mintha inkább a 2-es márkatársaktól hallottam volna.

A magyarországi márkaszervizek meg tényleg vannak ilyen fillérb*szók, hogy az ATF-cserére azt mondják, hogy nem szükséges? :eek:
Nekem is a hármasnál lett csapágycsere tavaly, és még pár emberkének. Egyébként pont ismerek olyan embert akinek PWR-es hajtáskor füstölt el az elektronika (ő cserélte a csapágyam) :)

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14814 Dátum: 2016.01.11 11:23:31 »
Nekem is a hármasnál lett csapágycsere tavaly, és még pár emberkének. Egyébként pont ismerek olyan embert akinek PWR-es hajtáskor füstölt el az elektronika (ő cserélte a csapágyam) :)

Nem nyugtattál meg. :D

A csereérett csapágyat miből lehet hallani 3-asnál? Bízom benne, hogy az osztrák utak nem szedik szét (olyan hamar).

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14815 Dátum: 2016.01.11 11:27:19 »
Búgó hangja van, mint más autókban is. Általában a természetes elhasználódása okozza a hibát, vagy, ha megütik, akkor idő előtt is tönkre tud menni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14816 Dátum: 2016.01.11 11:29:31 »
Nem nyugtattál meg. :D

A csereérett csapágyat miből lehet hallani 3-asnál? Bízom benne, hogy az osztrák utak nem szedik szét (olyan hamar).
Elkezd morogni. Először kicsit búg, aztán nagyon, már már a diffire gyanakodsz, aztán baromira elkezd bosszantani. Az elsőtől az utolsó lépésig nekem 7 hónap telt el :) Utána cseréltem.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14817 Dátum: 2016.01.11 12:02:28 »
A múltkor kérdés volt az SD-kártyás navi frissítése, itt egy levél amit egyszer kaptam egy írországi csávótól:

Hi,
Update cost 50 pound. Please make a payment of 50 pounds directly to PayPal:
ssv1@hotmail.com
I will send to you the new SD-Card (Full Europe - PZ445-SD333-0J).
After you received the new SD-card you will send the old SD-Card back to me.
Regards
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14818 Dátum: 2016.01.11 13:21:33 »
Elkezd morogni. Először kicsit búg, aztán nagyon, már már a diffire gyanakodsz, aztán baromira elkezd bosszantani. Az elsőtől az utolsó lépésig nekem 7 hónap telt el :) Utána cseréltem.

Köszi, bepi81-nek is! És ezt lehet menet közben az utastérből is hallani? A Prius előtt egy kocsim volt csak, sem annak, sem céges autóknak, amiket eddig vezettem, nem volt ilyen gondja. Nem tudom, hogy mire kéne figyeljek. :)

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14819 Dátum: 2016.01.11 13:32:40 »
Köszi, bepi81-nek is! És ezt lehet menet közben az utastérből is hallani? A Prius előtt egy kocsim volt csak, sem annak, sem céges autóknak, amiket eddig vezettem, nem volt ilyen gondja. Nem tudom, hogy mire kéne figyeljek. :)
Ugyan nekem P2-n volt csapágycserém, de az enyém igencsak hallható volt már az első pillanattól. Egy döccenőre mentem és onnantól jött a morgás. Onnan fogod felismerni, hogy a morgás a sebességtől függően fog változni, semmi más dologhoz nem köthető a hang változása, mintha lendkerekes autód lenne. Illetve még a különös tulajdonsága, hogy az egyik oldalról hallani - hacsak nem döglik be egyszerre mindkettő. Az enyémnél egyébként csak 40-50 km/h-tól lehetett hallani olyan 100-ig, ott már elnyomta a szélzaj. FAG-ot tettem bele, eddig jó (kb fél éve)

Szerk: Ja azt majd elfelejtettem, hogy a poén az volt, hogy felemeltük a szerelővel és ott megforgatva a kereket nem volt hallható a morgás. Ő ment is vele egy kört de ő nem hallotta mivel nem tudta mihez kell viszonyítani, a csendhez  :lol: a mindenevő dízeljeinél ő nem hallott volna meg ilyen szintű csapágyhibát...
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.11 13:43:31 írta reho »