Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368255 alkalommal)

0 Felhasználó és 24 vendég van a témában

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13635 Dátum: 2015.08.04 07:53:15 »
Akkucsonag felől jön a szag, a belsőnek semmi köze hozzá. Gyanítom, hogy ahogy használódik az autó, úgy erősödik a szag. Én 210e km-rel adtam el a P2-t, és eléggé zavart a büdös, míg mások nem is vették észre.
Nekem pont fordítva volt! Amikor megvettem 3 évesen, sokszor már utáltam beülni, mert mikor megérkeztem valahova, és kiszálltam, addigra a ruhám is átvette azt a Prius szagot (bár nekem nem lószag, istállószag, húgyszag, meg ilyenek, hanem újautós-műanyagos-Priusos-illatosítós, és talán némi kellemetlenebb szag keveréke volt)... Vagy mikor hazaértem, levettem a ruhákat, beleszagoltam, és durván olyan szaga volt, mint az autónak...

Aztán idővel egyre csökkent, mostanra meg már alig van vmi. Mikor beülök, akkor persze érzem néha, de a ruhám már legalább nem veszi át. És úgy vettem észre, mintha melegben lenne intenzívebb a szag, mikor beül az ember.

Régen ezt valaki az aksicellák szagával magyarázta.

Lehet azért van már kevésbé szaga, mert évente egyszer spray az utastérbe, meg egyszer a márkaszervízes klímatisztítás (talán ózonos? - de ez nem biztos), nameg az Ambipur Voyage lötyi a szellőzőben...

szögi

  • fórum szerveradmin
  • Adminisztrátor
  • Néha itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 99
    • http://localnet.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13636 Dátum: 2015.08.04 14:38:33 »
szögi

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13637 Dátum: 2015.08.04 15:16:09 »
Zöld rendszám: http://www.origo.hu/auto/20150804-zold-rendszam-dugodij-buszsav-hasznalat.html
Van itt vkinek Plug-in Priusa?
Esetleg a "hagyományos" hibrideket is belevehették volna a kedvezményezetti körbe, elvégre elég kevés szennyező anyagot eregetünk velük a városi levegőbe, nem hibrid kategóriatársaikhoz képest is.
« Utoljára szerkesztve: 2015.08.04 15:18:05 írta Outlaw »
Today, tomorrow and after tomorrow!

szögi

  • fórum szerveradmin
  • Adminisztrátor
  • Néha itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 99
    • http://localnet.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13638 Dátum: 2015.08.04 15:22:28 »
Van itt vkinek Plug-in Priusa?
Esetleg a "hagyományos" hibrideket is belevehették volna a kedvezményezetti körbe, elvégre elég kevés szennyező anyagot eregetünk velük a városi levegőbe, nem hibrid kategóriatársaikhoz képest is.

Régebben arról volt szó, hogy minden hibrid benne lesz a rendeletben. Mivel semmi hivatkozás nincs a cikkben (köszönjük, újságírók), ezért ki kellene majd kutatni, hogy mit álmodtak meg a jogászok... de ha tényleg csak a plugok értendők bele, akkor nem sok dolguk lesz a hivataloknak :\
szögi

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13639 Dátum: 2015.08.04 15:55:21 »
Régebben arról volt szó, hogy minden hibrid benne lesz a rendeletben. Mivel semmi hivatkozás nincs a cikkben (köszönjük, újságírók), ezért ki kellene majd kutatni, hogy mit álmodtak meg a jogászok... de ha tényleg csak a plugok értendők bele, akkor nem sok dolguk lesz a hivataloknak :\

:)

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13640 Dátum: 2015.08.04 19:25:38 »
Lehet egy próbát megérne, ha beadnánk egy javaslatot, hogy a "normál" hibridekre is terjesszék ki. Sok-sok aláírással mellette.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13641 Dátum: 2015.08.04 19:31:43 »
Lehet egy próbát megérne, ha beadnánk egy javaslatot, hogy a "normál" hibridekre is terjesszék ki. Sok-sok aláírással mellette.
De mi az a "normál hibrid" ?   :hmmmm:
Azon kívül, hogy a Prius  ;)

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13642 Dátum: 2015.08.04 19:42:42 »
De mi az a "normál hibrid" ?   :hmmmm:
Azon kívül, hogy a Prius  ;)
mondjuk auris, yaris, insight, crz, gm volt, pár lexus, és még pár tucat egyéb híbrid ami nem konnektoros :)

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13643 Dátum: 2015.08.04 19:51:05 »
Kowee kivette a számból a szót.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13644 Dátum: 2015.08.04 22:00:47 »
mondjuk auris, yaris, insight, crz, gm volt, pár lexus, és még pár tucat egyéb híbrid ami nem konnektoros :)
Van azon kívül van még néhány gyártónak, ami ugye hibrid, de mondjuk egy 250Le-s motorra jut egy pár kW-os villany. Az is? Mert miért is élvezne előnyt egy ilyen?
Tehát hol a határ a rendes és alibi hibridek között?
Így kérdeztem, hogy mi a "normális" hibrid.

NeverGreen

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 160
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13645 Dátum: 2015.08.04 23:13:37 »
Ilyen alapon mi van azzal a plugin típussal,  amelyeknél nem használják a lehetőséget,  magyarán amit sosem dugnak konnektorba?
- Minden nap elmúlik valami rossz! -

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13646 Dátum: 2015.08.05 02:02:59 »
Ilyen alapon mi van azzal a plugin típussal,  amelyeknél nem használják a lehetőséget,  magyarán amit sosem dugnak konnektorba?

Nem a konnektorba dugás a lényeg, hanem annak lehetősége.  ::)

Így kérdeztem, hogy mi a "normális" hibrid.

Szerintem az a "normális" hibrid amelyik kizárólag villanyhajtással is tud közlekedni. Az insight-hoz hasonlókat nem sorolnám ide.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13647 Dátum: 2015.08.05 06:19:05 »
Van azon kívül van még néhány gyártónak, ami ugye hibrid, de mondjuk egy 250Le-s motorra jut egy pár kW-os villany. Az is?

Igen. Az is. Azt nevezzük kamuhibridnek. JEllemzően BMW X6 activehybrid, X7 mildhybrid, vagy a Mercedes S400 Bluehybrid.
Egyébként most a számokra nem emlékszem pontosan, de a Jedlik programban az van kikötve hogy tisztán elektromos módban képes legyen elmenni talán 40 kilométert (a számban nem vagyok biztos.)

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13648 Dátum: 2015.08.05 07:40:49 »
De mi az a "normál hibrid" ?   :hmmmm:
Azon kívül, hogy a Prius  ;)
1. A hibrid (meghajtású) gépjármű fogalma szerintem egyértelmű.
2. Ezen belül szoktak megkülönböztetni full (képes "elektrongyosan" is közlekedni) és semi-hibrideket (nem képes az "elektricska" módra). Az egyes típuspéldákat Kowee kartárs már említette.
3. Az elektromos jármű biztosan nem hibrid.
A szabályalkotóknak azt kellene eldönteni, hogy a tisztán elektromos meghajtású járműveken kívül kibővítik-e a kedvezményezetti kört a teljes hibrid (full) kategóriára avagy csak ezen belül is a plug-in hibridekre, tehát a konnektorból tölthető hibridekre (Prius P-in mellett pl.Micsumicsuék Outlander PHEV-je).
Elvi szinten egyszerű lenne a történet, hiszen a járművek környezetvédelmi besorolásáról jogszabály van (6/1990 (IV.12.) KÖHÉM r.), a gyakorlatbani alkalmazását azonban már kitárgyaltuk itt alaposan (lásd PII-esek eltérő kategóriába sorolása), így egyelőre ez sem tűnik olyan alaposan kimunkált elgondolásnak.
(Persze ha a Kowee által említett Jedlik Á. terv legalább 40km-es elektromos üzemet ír elő akkor más a helyzet, de azt a tervet is megírta valaki itthon, nem?)
Today, tomorrow and after tomorrow!

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13649 Dátum: 2015.08.05 09:34:24 »
És akkor még nem említettük a Zopel Ampera-t vagy az i3/i8 hatótávnövelős elektromos autókat ;)
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok