Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3374898 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12825 Dátum: 2015.04.21 15:45:55 »
Ez nem véd meg attól, hogy elvigyék, csak értesít. Szerintem semmi értelme.

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12826 Dátum: 2015.04.21 15:59:43 »
Most látom hogy "Riasztás GSM és GPS blokkolás esetén"
Legalább megtudod ha már elvitték. De félretéve a tréfát az ötlet nem rossz ha olyan távolsághban vagy a kocsitól hogy 1-2 perc alatt odaérsz és az SMS-re akár fel is ébredsz éjjel. (én sajnos nem) Mindettől függetlenül nem rossz. Mondjuk az hogy az eszközt megveszed a cégtől, tehát a te tulajdonodba kerül, ettől függetlenül csak a cég tudja menedzselni ezt követően, hááát fene tudja.
Azt mondta a srác, hogy nem SMS-t küld, hanem egy mobil app fut a telefonodon ami hangosan sípol ha esemény van. A sales rizsa szerint 5 lopásuk volt eddig, ebből 4 esetben követték az autó nyomait a szerver által rögzített nyomvonalon és megtalálták a pihentetőben az autókat. 1 esetben nem ébredt fel az illető a sípolásra és az eszköz saját akksija 6 órát bírt, ami reggelig lemerült. El is mentek az utolsó ismert pozícióra, de nem lett meg az autó. Aztán ez vagy igaz vagy nem...
Viszont, ha sokan beszerelnénk ilyet, sajnos a nagy számok törvénye alapján lehetne esély elcsípni ezeket a takonygerincűeket. (a bíróság szerint ilyet lehet mondani bárkire  :cool2: )
Egyébként azt mondta még, hogy ezt az eszközt a tolvajkergetők csapata csinálta / velük együtt csinálta (ezt nem értettem pontosan) az ő megrendelésére, merthogy a bringás eszköz nem annyira volt kelendő érthető okokból.

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12827 Dátum: 2015.04.21 16:00:51 »
Ez nem véd meg attól, hogy elvigyék, csak értesít. Szerintem semmi értelme.
Igen, azt említette, hogy azért nem árt mellé még valami apróság, egy rejtett kapcsoló vagy ilyesmi.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12828 Dátum: 2015.04.21 16:24:22 »
Igen, azt említette, hogy azért nem árt mellé még valami apróság, egy rejtett kapcsoló vagy ilyesmi.
..meg ugye ha követték, akkor feltételezem nem GSM alapon kommunikál mert az alap hogy egy jammert a tolvaj zsebben tart. Az elképzelhető ha mondjuk percenként megpengeti a kocsit és egyszer csak nem jön válasz rá akkor riaszt a központ. de GSM kommunikáció nélkül érdekelne hogy tudják követni.

Gabes3

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12829 Dátum: 2015.04.21 16:40:35 »
Több hasonló van a piacon.
http://www.autoriasztok.hu/gps.htm
Már én is érdeklődtem itt róla.

HGabor89

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12830 Dátum: 2015.04.21 21:32:22 »
A nagyobb átmérő egyáltalán nem biztos, hogy többet fogyaszt. A nagykönyv szerint a P3-on a 15-ös felninek és a rávaló 195/65R15 guminak van a legnagyobb átmérője és azzal is fogyaszt a legjobban.

Hát eddig nekem az összes autómnál számított, lehet ebben is különleges a prius :D

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12831 Dátum: 2015.04.22 07:38:21 »
ez az elmúlt pár hónap alapján jött ki. Jó volt benne 2 gyorshajtás, a szervizben elköltött pénzek, autópálya matricákat, parkolásoakt és mindent hozzáadtam fillérre :)
Ez így korrekt.
Én nem csinálom meg, mert fogalmam sincs egy csomó költséget illetően, azonkívül nekem ez teljesen elvi jellegű adat.
Az egyik autós szaklap már nagyon régóta vezet hasonló rovatot ahol mindig két azonos kategóriájú autót "lőnek" össze km költségre - néha elolvasom, de inkább csak átfutni szoktam, nem tudom manapság ki vesz autót várható km költség alapján.
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.22 07:42:08 írta Outlaw »
Today, tomorrow and after tomorrow!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12832 Dátum: 2015.04.22 09:23:22 »
Cégek, flottavásárláskor.  ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12833 Dátum: 2015.04.22 09:50:45 »
Ez így korrekt.
Én nem csinálom meg, mert fogalmam sincs egy csomó költséget illetően, azonkívül nekem ez teljesen elvi jellegű adat.
Az egyik autós szaklap már nagyon régóta vezet hasonló rovatot ahol mindig két azonos kategóriájú autót "lőnek" össze km költségre - néha elolvasom, de inkább csak átfutni szoktam, nem tudom manapság ki vesz autót várható km költség alapján.
Én azért figylembe szoktam venni autóvásárláskor a várható költségeket és az utóbbi 4 autómnál mindegyiknél sikerült fejlődnöm a spúrkodásban :) Excelben vezetem a javítási és karbantartási költségeket és az átlagos fogyasztás alapján az üzemanyagköltségeket is, eladási és vételárat, ebből az értékveszést is számolom (kb ahogy a kiszámoló blogos srác). Egyedül biztosítási és adóköltségeket nem számolok, viszont csak megtörtént javításokat, gumicseréket írok bele, semmi becslés és találgatás meg átalány.

Így eddig a Priusom ígérkezik a legolcsóbb közlekedési eszköznek. Jelenleg a dízel C-max-om előzi még meg pár Ft-al (/km), de az úgy volt nálam egy évig, hogy egy nagyszervízt sem csináltam meg rajta megvételkor, gyakorlatilag úgy adtam el ahogy vettem, így ott szervizköltség nem volt. (éreztem én, hogy nem akarom azt megtartani és hát igen nagyot kockáztattam is) A Priusba viszont már fektetem a pénzt (spirálkábel, gyertyacsere, kisakksi csere), ez hosszú távú szerelem lesz :)

Szóval visszatérve, azon túl, hogy az ember jól kell, hogy érezze magát az autóban, szerintem igenis érdemes ezeknek utána számolni. Nekem sokban segítettek ezek az excel táblák az optimális döntésben, tudom hol vannak a pénzügyi határaim. Persze ha az autó egyben szerelem is, akkor nyilván nem fogja ezt mérlegelni az ember, az más.

Szóval, ha valakit érdekelnek az én reális adataim a következők: Ford Mondeo 1998, 1.8b 38 hónap 54Ft/km, Ford Focus 2004, 1.6b 36 hónap 53Ft/km, Ford C-max 2008, 1.6tdci 12 hónap 36Ft/km (itt az üzemagyag áfáját vissza tudtam igényelni, jut eszembe, azért ilyen jó ez), Prius 2006, 4 hónap jelenleg 37Ft/km

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12834 Dátum: 2015.04.22 10:34:53 »
Az egyik, hogy olvastam, hogy többetek az irridiumos gyertyákat eBay-ről rendelitek kb 12 ezres áron. Keresgéltem én is, rengeteg találat van! Van valakinek egy jól bejáratott felhasználó vagy linke, akitől már rendelt, és bevált?
Ez bevált, soha ilyen gyors kiszállításom nem volt!  :eek: USA-ból 5 nap alatt itt van a gyertya, és még a vámon se fogták meg!  :clap:

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12835 Dátum: 2015.04.22 10:43:54 »
Ez így korrekt.
Én nem csinálom meg, mert fogalmam sincs egy csomó költséget illetően, azonkívül nekem ez teljesen elvi jellegű adat.
Az egyik autós szaklap már nagyon régóta vezet hasonló rovatot ahol mindig két azonos kategóriájú autót "lőnek" össze km költségre - néha elolvasom, de inkább csak átfutni szoktam, nem tudom manapság ki vesz autót várható km költség alapján.

Na csináltam egy gyors számolást a kettesem esetében figyelembe véve a vételi árat, kivonva az eladásit, és hozzáadva az összes költséget elosztva a megtett kilométerrel.
35.78 Ft/km volt a költsége ameddig nálam volt.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12836 Dátum: 2015.04.22 11:15:39 »
Na csináltam egy gyors számolást a kettesem esetében figyelembe véve a vételi árat, kivonva az eladásit, és hozzáadva az összes költséget elosztva a megtett kilométerrel.
35.78 Ft/km volt a költsége ameddig nálam volt.
Akkor eddig azért többe van a 3-asod...
Na majd ha azt is upgrade-eled, akkor lesz teljes értéked ahhoz is. :D
Today, tomorrow and after tomorrow!

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12837 Dátum: 2015.04.22 11:24:39 »
Akkor eddig azért többe van a 3-asod...
Na majd ha azt is upgrade-eled, akkor lesz teljes értéked ahhoz is. :D
A hármast még nem adtam el :) A kettes esetében bele volt kalkulálva az eladási árból visszajött érték is. Bár a hármas meglehetősen olcsón jött. Ha most az én felszereltségűmmel kalkulálok hahu alapján a legalja árral eladásra, elsoztva az edigi kilométereket 29.9 ft/km-nél járok a hármassal.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12838 Dátum: 2015.04.22 11:42:38 »
Na csináltam egy gyors számolást a kettesem esetében figyelembe véve a vételi árat, kivonva az eladásit, és hozzáadva az összes költséget elosztva a megtett kilométerrel.
35.78 Ft/km volt a költsége ameddig nálam volt.
Ez jó érték: A németeknél a saját gk használatért €0,25/km fizetnek, ami ugye cca 75 Ft/km.
Ők pedig tudnak számolni :yes:

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12839 Dátum: 2015.04.22 14:59:08 »
Én nem csinálom meg, mert fogalmam sincs egy csomó költséget illetően
Detto! :)