Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3375168 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12255 Dátum: 2014.12.30 13:33:43 »
Hello!

Miért nem "jó" vontatni a priussal?
Ezekről a példányokról valami információ esetleg valakinek?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_automata_surgosen_ar_alatt-8559289

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_automata-8555255

Köszönöm!  Boldog Új Évet Mindenkinek!
Az első USA és az egyik képen mintha nem épp csak felvillanna a Check engine lámpa...
A második simán lehet magyar de, hogy az első lökös illesztése nem gyári az tuti, de úgy látom kecskeméti illetőségű árulja a hátsó rendszámkereten látszik vmi Toyota felirat de a márkakereskedőt nem tudom azonosítani, esetleg kérdezz rá ha érdekel!
Today, tomorrow and after tomorrow!

trumikki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12256 Dátum: 2014.12.30 14:04:42 »
Az első USA és az egyik képen mintha nem épp csak felvillanna a Check engine lámpa...
A második simán lehet magyar de, hogy az első lökös illesztése nem gyári az tuti, de úgy látom kecskeméti illetőségű árulja a hátsó rendszámkereten látszik vmi Toyota felirat de a márkakereskedőt nem tudom azonosítani, esetleg kérdezz rá ha érdekel!

Az usa modellt nagyon kerülni kell? Köszönöm a segítséget!

beni7

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12257 Dátum: 2014.12.30 14:17:51 »
Hello!

Miért nem "jó" vontatni a priussal?
Ezekről a példányokról valami információ esetleg valakinek?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_automata_surgosen_ar_alatt-8559289

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_automata-8555255

Köszönöm!  Boldog Új Évet Mindenkinek!
A másodikat meg  akartam  nézni  tegnap,  a srác ment Miskolcra így nem tudta  megmutatni , de mondta  hogy felhívja a kollégáját és szól ha mehetek , hát  azóta is szól [emoji3]   ha közelében vagy nézd  meg legalább lesz viszonyítási alapod.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12258 Dátum: 2014.12.30 14:24:11 »
Az usa modellt nagyon kerülni kell? Köszönöm a segítséget!
Nem feltétlenül kerülendő de nem ártana ismerni az előéletét (pl. árvízmentes-e) ami általában nem deríthető fel könnyedén itthonról, de ha van EU-s is akkor minek vennél pont USA modellt?
Today, tomorrow and after tomorrow!

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12259 Dátum: 2014.12.30 14:54:08 »
a hátsó rendszámkereten látszik vmi Toyota felirat de a márkakereskedőt nem tudom azonosítani

Mintha M+F lenne, az van Kecskeméten.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12260 Dátum: 2014.12.30 14:55:39 »
Mintha M+F lenne, az van Kecskeméten.
meg nagykőrösön?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12261 Dátum: 2014.12.30 14:57:51 »
Esetleg motorfűtés van vkinek installálva?
A Defa, Calix stb. (tehát nem a Toyota gyári) szettekkel kapcsolatban vmi infója van vkinek?

Ismereteim szerint a Calix = Gyári Toyota. Mit szeretnél tudni?


A toyota szervizkönyv szerinti ajánlása 5W30. Nincs benne jobb vagy roszabb opció.
http://kowee.eu/prius/Gen2%202004-2009/priusoil.jpg
A kettes prius szűrőjében sincs szelep. És milyen vezérműlánc nyomásra gondolsz? Az olajban folyik, és felszórással kenődik. Nincs a láncon semmilyen nyomás, de még csak a feszítőn sincs.

Hmmm. Érdekes. Mindenesetre a kollégám Corolla Verso-jában motort cseréltek ilyen szintű olaj fogyasztás miatt, mint amit a tiéd produkált. 70.000-km-nél kapott egy új motort. Priusban ilyen szervizkönyv téren annyira "még" nem vagyok képben, de amiket eddig láttam Toyota szervizkönyveket, ott írták a "vagy jobb" szófordulatot.
A vezérmű láncot a Priusban mi feszíti? A lánc feszítőt ezek szerint nem az olaj nyomás vezérli?

« Utoljára szerkesztve: 2014.12.30 15:13:06 írta Waresz »

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12262 Dátum: 2014.12.30 15:12:16 »
Ismereteim szerint a Calix = Gyári Toyota. Mit szeretnél tudni?
Azt sejtettem, hogy vmelyik nagy nevű cégtől szerzik be a gyári cikkszámosat is de konkrétan nem tudom, hogy a Calix-e az a cég.
Ami érdekel: beszerzési, beszerelési költség/lehetőség és gyakorlati használati tapasztalatok, talán inkább fordított sorrendben ha lehet. :D
Today, tomorrow and after tomorrow!

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12263 Dátum: 2014.12.30 15:24:54 »
Az első USA és az egyik képen mintha nem épp csak felvillanna a Check engine lámpa...
A második simán lehet magyar de, hogy az első lökös illesztése nem gyári az tuti, de úgy látom kecskeméti illetőségű árulja a hátsó rendszámkereten látszik vmi Toyota felirat de a márkakereskedőt nem tudom azonosítani, esetleg kérdezz rá ha érdekel!
Tehát a második: egy igazi profi kkméti nepper az eladó, elmondása szerint beszámított autó. Ránézésre (rákérdezésre ;)) megmondta, hogy nem volt törve az autó (mérőt nem is használ, mert neki az nem kell - közölte) az első lököst firtató kérdésemre annyit mondott h eszétikai hiba javítása volt de mit akarok én egy ennyi idős autón? Szervízkönyvről még nem is hallott, minek az, amúgy is ár alatt adja mit kérdezősködök annyit- ezzel zártunk a baráti hangulatú megbeszélést. :nono:
« Utoljára szerkesztve: 2014.12.30 15:26:44 írta Outlaw »
Today, tomorrow and after tomorrow!

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12264 Dátum: 2014.12.30 15:26:46 »
Eddig 4 db-ot vásároltunk/építettünk be, Yaris 1.0, Yaris 1.3, Yaris HSD, CT200h. Én a sajátomról tudok leginkább nyilatkozni. 0 fok körüli hőmérsékletnél kb 2 óra kell, hogy normális(kb 40 fok) szintre emelje a víz hőfokát. Ekkor már beindítás után pár perccel fűt az autó, ami nem rossz dolog.
Én egy cégen keresztül tudom beszerezni, sajnos közel a normál árhoz, minimális kedvezménnyel. Ami viszont jó, hogy szinte az összes típust tudják hozni pár nap alatt. Az ára típusonként változó, 40.000-150.000-ig vannak. Utóbbi egy IS300h-ba való típus ára... Átlagosan a motor fűtés+kábelek 40-50.000 Ft-ba kerülnek. Ha mást is szeretnél, akku töltő, belsőtér fűtés, stb akkor az összeg hatványozódik. A beépítésről nem tudok nyilatkozni, azzal kapcsolatban Egükém tud érdemi infót adni.

Lényeg, én nem bántam meg, hogy beraktam. (csak ne felejtsed el kihúzni indulás előtt a kanócot...) :D

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12265 Dátum: 2014.12.30 15:30:12 »
Eddig 4 db-ot vásároltunk/építettünk be, Yaris 1.0, Yaris 1.3, Yaris HSD, CT200h. Én a sajátomról tudok leginkább nyilatkozni. 0 fok körüli hőmérsékletnél kb 2 óra kell, hogy normális(kb 40 fok) szintre emelje a víz hőfokát. Ekkor már beindítás után pár perccel fűt az autó, ami nem rossz dolog.
Én egy cégen keresztül tudom beszerezni, sajnos közel a normál árhoz, minimális kedvezménnyel. Ami viszont jó, hogy szinte az összes típust tudják hozni pár nap alatt. Az ára típusonként változó, 40.000-150.000-ig vannak. Utóbbi egy IS300h-ba való típus ára... Átlagosan a motor fűtés+kábelek 40-50.000 Ft-ba kerülnek. Ha mást is szeretnél, akku töltő, belsőtér fűtés, stb akkor az összeg hatványozódik. A beépítésről nem tudok nyilatkozni, azzal kapcsolatban Egükém tud érdemi infót adni.

Lényeg, én nem bántam meg, hogy beraktam. (csak ne felejtsed el kihúzni indulás előtt a kanócot...) :D
Igen, biztosan nem árt leválasztani az autót a köldökzsinórról :D
Köszi és ment PÜ.
Today, tomorrow and after tomorrow!

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12266 Dátum: 2014.12.30 15:33:34 »
Hmmm. Érdekes. Mindenesetre a kollégám Corolla Verso-jában motort cseréltek ilyen szintű olaj fogyasztás miatt, mint amit a tiéd produkált. 70.000-km-nél kapott egy új motort. Priusban ilyen szervizkönyv téren annyira "még" nem vagyok képben, de amiket eddig láttam Toyota szervizkönyveket, ott írták a "vagy jobb" szófordulatot.
A vezérmű láncot a Priusban mi feszíti? A lánc feszítőt ezek szerint nem az olaj nyomás vezérli?
Mivel az előírt olajjal ezt megelőzően illetve követően is szinte nulla lett az olajfogyasztás, (és azóta is ezt tartja) nem eröltetném azt a motorcserét csak azért mert kipróbáltam olyan olajat ami nincs a szervizkönyvben. A vezérműláncot sima rugó feszíti.
http://kowee.eu/prius/Gen2%202004-2009/lancfeszito.jpg
Az olajnyomás mint vezérlés csak a szelepvezérlésben vesz részt az Atkinson (vagy hívhatjuk Millernek is) ciklus miatt ami a vezérműtengely végén a láckerékbe pumpálódik. Azon kívül csak kenést lát el.

trumikki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12267 Dátum: 2014.12.30 16:17:33 »
Tehát van egy új kecskeméti barátod? :)  Amit be szeretnék vele számíttatni - mindezek tükrében- úgy tűnik - 0,5-es szorzóval indulhat csak  :(   Pénzem is csak 1 hét múlva lesz kb.  Hátha meg lesz még, de ha nem ezek szerint akkor se kell kétségbe esnem.



Tehát a második: egy igazi profi kkméti nepper az eladó, elmondása szerint beszámított autó. Ránézésre (rákérdezésre ;)) megmondta, hogy nem volt törve az autó (mérőt nem is használ, mert neki az nem kell - közölte) az első lököst firtató kérdésemre annyit mondott h eszétikai hiba javítása volt de mit akarok én egy ennyi idős autón? Szervízkönyvről még nem is hallott, minek az, amúgy is ár alatt adja mit kérdezősködök annyit- ezzel zártunk a baráti hangulatú megbeszélést. :nono:

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12268 Dátum: 2014.12.30 16:32:51 »
Sziasztok,

Mi a véleményetek az alábbi példányról?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_sol_automata_markakereskedes_ertekesitojeto-8556788

Jelenleg szép állapotú, jól karbantartott 2005-ös JBL-Navis PII nagyrészt elégedett tulaja vagyok 1,5 éve, így nem feltétlen indokolt a váltás, de néha előjön a vágy egy PIII-ra.  :)
Ez nekem szimpi. Fapados, de szép állapotúnak tűnik. Magyarországi?  :hmmmm:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12269 Dátum: 2014.12.30 16:37:31 »
Mivel az előírt olajjal ezt megelőzően illetve követően is szinte nulla lett az olajfogyasztás, (és azóta is ezt tartja) nem eröltetném azt a motorcserét csak azért mert kipróbáltam olyan olajat ami nincs a szervizkönyvben. A vezérműláncot sima rugó feszíti.
http://kowee.eu/prius/Gen2%202004-2009/lancfeszito.jpg
Az olajnyomás mint vezérlés csak a szelepvezérlésben vesz részt az Atkinson (vagy hívhatjuk Millernek is) ciklus miatt ami a vezérműtengely végén a láckerékbe pumpálódik. Azon kívül csak kenést lát el.

Értem, köszi!