Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3375874 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11985 Dátum: 2014.11.17 20:49:39 »


40 litert kifizettem.
Tudott róla külön adni szla -t? Nem ismerem a benzinkutak pénztárgépeit, csak az online gépek bevezetése kapcsán olvastam róla.


kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11986 Dátum: 2014.11.17 21:17:27 »
Tudott róla külön adni szla -t? Nem ismerem a benzinkutak pénztárgépeit, csak az online gépek bevezetése kapcsán olvastam róla.
Nem kaptam róla semmit. Letettem és kisétáltam.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Re: Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11987 Dátum: 2014.11.17 21:38:22 »


Nem kaptam
Akkor a fizetést sem tudod igazolni. -( A kamerák működése kétséges, és csak korlátozott ideig őrzik meg.  A kutasok meg nem tettek eleget a szla adási kötelezettségnek.

drkmetovits

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11988 Dátum: 2014.11.17 22:01:21 »
Tisztelt Érdeklődők!

2001, japán, Corolla Terra line 1.6 vvt gépjárműnek vagyok a tulajdonosa. Az autónak én vagyok az első tulajdonosa. Valós 170e km van a kocsiban. Amit mostanában észrevettem, hogy karcos kicsit a váltás, legfőképp 3.-ba és tolatást is néha nehezen veszi be. Egyébként a jár a váló rendesen. Visszaváltással nincs gond. Kuplunggal sincsen. Autószerelő szerint a váltóval nincs gond. Márkakereskedés szerint a Toyota-k váltója ilyen. Valaki tudna segíteni, hogy mi lehet az oka, akinek hasonló autója van?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #11989 Dátum: 2014.11.17 22:19:18 »
cserélj váltóolajat.
nekem is volt egy ilyen sedan autóm,csak az 1,4volt. lecseréltem az olajat és sokkal jobb lett a váltója.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Re: Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11990 Dátum: 2014.11.18 07:11:38 »
Akkor a fizetést sem tudod igazolni. -( A kamerák működése kétséges, és csak korlátozott ideig őrzik meg.  A kutasok meg nem tettek eleget a szla adási kötelezettségnek.
Figyi.
Ennek már három éve. Szerinted a fogyasztóvédelem visszajelzett bármit is a vásárlók könyvei bejegyzéssel? Semmit. Két hónap után jelentkezett a rendőrség hogy akkor megindítság-e a nyomozást vagy maradjon magánvádas (ami egyenlő a megszüntetéssel)
Szóval nagyon nem foglalkozok én már ezzel. Nem akartam többet fizetni mint amennyi jár, ezt el is értem. A többi csak eszköz volt a célhoz.

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11991 Dátum: 2014.11.18 08:57:03 »
Vásárlók könyve előkerült, és mivel nem akart elengedni feljelentettem személyi szabadság korlátozásáért. Megkérdezték a rendőrök hogy ő akar-e feljelentést tenni, természetesen nem akart. Így a feljelentés után én sem eszkaláltam tovább. A fogyasztóvédelmi eljárás meg még halad valahol a háttérben. De utána láttam hogy a homáron többen pórul jártak annál a kútnál. (Tévesen nem veres péter hanem gvadányi kút volt)
http://homar.blog.hu/2014/10/10/csalas_vagy_tagulasi_tartaly_all_az_extratankolas_mogott

Sose írtam ilyen nevesincs gagyi kutakon minek tankolni, amikor nem is olcsóbbak, sőt.!
Itt a melóhelyemnél is néha sorban állnak egy kis fos kúton, mert hirdeti magát milyen jó áron van, mikor 1 kilométerre van Shell, OMV, Agip és egyik sem drágább.

D
Prius 1.8 HSD

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11992 Dátum: 2014.11.18 08:57:54 »
Téligumi cserével hogy álltok? Nézegetem a hosszabb távú időjárás-előrejelzéseket, lassan úgy tűnik eljön a csere ideje.

Nekem már fent van, inkább pár nappal előbb legyen fent mint később, mikor káosz van a gumisoknál is
Prius 1.8 HSD

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11993 Dátum: 2014.11.18 10:28:14 »
Sose írtam ilyen nevesincs gagyi kutakon minek tankolni, amikor nem is olcsóbbak, sőt.!
Itt a melóhelyemnél is néha sorban állnak egy kis fos kúton, mert hirdeti magát milyen jó áron van, mikor 1 kilométerre van Shell, OMV, Agip és egyik sem drágább.

D

Egyetértek. Nemrég a TC-n valaki írt erről, hogy mindenki megőrül, amikor az üzemanyagár lejjebbmegy kicsit, fölöslegesen. Csak az tud rajta jelentősen pénzt fogni, aki nagyon sokat autózik, mondjuk munka miatt.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11994 Dátum: 2014.11.18 10:31:16 »
Sose írtam ilyen nevesincs gagyi kutakon minek tankolni, amikor nem is olcsóbbak, sőt.!
Itt a melóhelyemnél is néha sorban állnak egy kis fos kúton, mert hirdeti magát milyen jó áron van, mikor 1 kilométerre van Shell, OMV, Agip és egyik sem drágább.
D
Hmm lássuk csak. Mert épp az esett útba és nem láttam hogy mi van egy kilométeres körzetben?
Egyébként akkor még avia-nek hívták amivel korábban nem volt bajom. Innentől mindegy hogy avia vagy shell. Ha nem "bélakút" vagy "takoljitt bt diszkont kútja", akkor jöhet.

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11995 Dátum: 2014.11.18 10:40:15 »
Hmm lássuk csak. Mert épp az esett útba és nem láttam hogy mi van egy kilométeres körzetben?
Egyébként akkor még avia-nek hívták amivel korábban nem volt bajom. Innentől mindegy hogy avia vagy shell. Ha nem "bélakút" vagy "takoljitt bt diszkont kútja", akkor jöhet.

Hát annál a kútnál előtti van konkrétan 1 OMV, előtte Shell, utána OMV, AGIP, tehát 1 úton 1 szakaszon belül van vagy 6 kút, erre ilyet választani,!?
Na nemtom, :)
Prius 1.8 HSD

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #11996 Dátum: 2014.11.18 10:50:16 »
En is teli cipoben jarom az utam. Vettem olajos bekat es mivel 16 os ave felnin van a teli Misi Alpine , a garazsban lecsereltem.
Ps: nem nagy szam ez a gumi. Hangos es mar oreg is ,5 eves, de meg 70% os.
Üdv!

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11997 Dátum: 2014.11.18 12:19:03 »
Hát annál a kútnál előtti van konkrétan 1 OMV, előtte Shell, utána OMV, AGIP, tehát 1 úton 1 szakaszon belül van vagy 6 kút, erre ilyet választani,!?
Na nemtom, :)
Mint említettem, nem vagyok gourmet. A benzinkútnál megállok és tankolok. Ennyivel akarok foglalkozni és nem többel. Nem csinálok ideológiai / stílusbeli kérdést egy tankolásból.
Akivel eddig nem jártam pórul, ahhoz pozitívan állok. Minek rettegjen az ember egy életen át :)

GZs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11998 Dátum: 2014.11.18 13:01:32 »
Kedves Fórumtársak!
Tudnátok segítő jobbot nyújtani használt Prius II. vásárlásához?
Van néhány kiválasztottam magyar illetve német használt autó oldalakról. Belinkelhetem?

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11999 Dátum: 2014.11.18 14:38:50 »
Mint említettem, nem vagyok gourmet. A benzinkútnál megállok és tankolok. Ennyivel akarok foglalkozni és nem többel. Nem csinálok ideológiai / stílusbeli kérdést egy tankolásból.
Akivel eddig nem jártam pórul, ahhoz pozitívan állok. Minek rettegjen az ember egy életen át :)

Az igaz, én sem szoktam rettegni, csupán ha van rá mód, nagy kutaknál tankolok nem garázskútnál :) (márpedig itt Budapesten minden sarkon van 1 kút)
Prius 1.8 HSD