Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368248 alkalommal)

0 Felhasználó és 25 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9450 Dátum: 2013.11.30 23:29:24 »
Úgy van! Első tulaj? 2008-as LZP-s rendszám? Muhahaha... :lol:

Gondolom okmányiroda és megyénként is más kombinációkat osztogattak az autósoknak, de pl. bp-i LLX-es rendszámot 2009 májusában adtak ki.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9451 Dátum: 2013.11.30 23:31:16 »
Sziasztok,

Sok keresgeles es megtobb utanajarasr kovetoen revbe ertunk a mai nappal...
2009-es Prius II. sikerult szerezni Comfort felszereltseggel (Ez az egyetlen negativum...) elso tulajtol, vezetett szervizkonyvel es valos (!!!) 48700km-el  :clap:

Kicsit sajnalom, h nem a Business lett (abban van tolatokamera, navigacio es key-less go)

Minden szep es jo a gumit nem szamitva, de azt belealkudtam az arba most meg ugyis tel jon igy felkerul egy uj szett teli tavasszal meg lesz egy masik szett es kesz.

Olajat, fekolajat es szuroket tervezek csereltetni. Ezzel kapcsolatban lenne is kerdesem:

Olajbol 5W-30-ast ajanlottak bele Castrolt Edge-t vagy Mobil1 ESP-et. Velemeny?
A masik kerdesem, h a legszurot ill a pollenszurot mennyire egyszeru kicserelni hazilag? (Sajna a szurok es az olaj 2 kulon helyrol jon igy gondoltam megoldom magamnak itthon felteve ha nem kell sokat buveszkedni)

Segitsegeteket elore is koszonom!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Beszélgessünk...
« Válasz #9452 Dátum: 2013.11.30 23:32:21 »
Nekem sántít a hirdetésben szereplő állapotlapon olvasható 150-160-as érték, míg a "220-as géptető" végleg kiveri a biztosítékot. Zavarosban halásznak, mint minden Prius-nepper, a holland meg olasz lerohadt import még úgy látszik mindig menő, de kérdem én ha egy leendő Prius tulaj nem alapos akkor milyen egy "mezei"?

Azért egy Hibrid új korában nem olyan olcsó, hogy majd később a tulajnak megérné a nepperek által mondott kevés km-el, ennyiért megválnia tőle. Szóval már a km és a "sérülésmentes" állapot is erősen sántít.
Sajnos az itthoni, nepperek által kínált Priusok nagy többsége hulladék.  :no:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9453 Dátum: 2013.12.01 08:10:11 »

A masik kerdesem, h a legszurot ill a pollenszurot mennyire egyszeru kicserelni hazilag? (Sajna a szurok es az olaj 2 kulon helyrol jon igy gondoltam megoldom magamnak itthon felteve ha nem kell sokat buveszkedni)

Segitsegeteket elore is koszonom!

Gratula a verdához!

légszűrő csere: http://www.youtube.com/watch?v=4L9vY2wJjc0
pollenszűrő csere: http://www.youtube.com/watch?v=M3KBG0NABjM

kb: 5 perc, ha oktatófilmet csinálsz belőle.  :D
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.01 08:25:08 írta Szababo »
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9454 Dátum: 2013.12.01 08:17:40 »
Ohhh hat ez lenyegesen egyszerubb, mint gondoltam! Siman megcsinalom magamnak :)

Az olaj kerdesben esetleg velemeny/tapasztalat?

Meg egy olyan kerdes felmerult bennem, h a felnin levo muanyag takaro vagy vedot lecserelem mert sajna a jobb elso egy patka aldozata lett... eltorve nincs csak nagy melyen es alaposan meg van huzzva a teteje. Ennek mi a hivatalos neve mert olyan mint egy disztarcsa, de nem az  :hmmmm:

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9455 Dátum: 2013.12.01 08:19:52 »
Gondolom okmányiroda és megyénként is más kombinációkat osztogattak az autósoknak, de pl. bp-i LLX-es rendszámot 2009 májusában adtak ki.
Én LUV-ot kaptam 2011 januárjában jászberényben.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9456 Dátum: 2013.12.01 08:24:24 »
Sziasztok,
Olajat, fekolajat es szuroket tervezek csereltetni. Ezzel kapcsolatban lenne is kerdesem:

Olajbol 5W-30-ast ajanlottak bele Castrolt Edge-t vagy Mobil1 ESP-et. Velemeny?
A masik kerdesem, h a legszurot ill a pollenszurot mennyire egyszeru kicserelni hazilag? (Sajna a szurok es az olaj 2 kulon helyrol jon igy gondoltam megoldom magamnak itthon felteve ha nem kell sokat buveszkedni)

Segitsegeteket elore is koszonom!
Olajat lecserélni 10 perc. Nem gond. A fékolajjal viszont gondban leszel mert nem a megszokott pumpálós. Ahhoz kell egy diagnosztikai eszköz ami ki-bekapcsolja az olajpumpát a fékkörben.
A castrol edge olajjal nincs gond, de a gyárilag előírt olaj az a magnatec 5w-30-as lenne A1-A3-as. Ez kifutó, helyette már sok helyen cask A5-öset kapsz. Egy rágebbi postomban 1-2 oldallal vissza látsz róla képet. A többi simaliba. Ha pesten vagy, szívesen segítek is.

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9457 Dátum: 2013.12.01 08:32:43 »
Nagyon koszonom a felajanlast de van koztunk ~1400km  :whistling:
Az olajat ill a fekolajat szervizben csereltetem, de en rendelem meg mert ugy egyszerubb es egy kicsit olcsobb. Szeretnem rendbetenni meg a heten mert utanna eles bevetesre megyunk egy laza 600km-es etappal meg egyebkent is januar vegen lenne esedekes a csere igy kicsit elorrebb hozom akkor leszek biztos a dolgomban.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9458 Dátum: 2013.12.01 08:44:48 »
Nagyon koszonom a felajanlast de van koztunk ~1400km  :whistling:
Az olajat ill a fekolajat szervizben csereltetem, de en rendelem meg mert ugy egyszerubb es egy kicsit olcsobb. Szeretnem rendbetenni meg a heten mert utanna eles bevetesre megyunk egy laza 600km-es etappal meg egyebkent is januar vegen lenne esedekes a csere igy kicsit elorrebb hozom akkor leszek biztos a dolgomban.
hol vetted/laksz?

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9459 Dátum: 2013.12.01 08:50:31 »
Uden. (Eindhoventol nem messze)

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9460 Dátum: 2013.12.01 08:54:18 »
Uden. (Eindhoventol nem messze)
:) 3 hét múlva ott gurulok el melletted :)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #9461 Dátum: 2013.12.01 10:02:59 »
kicsi a világ. én is voltam arra nyáron.
arnhemből eindhovenbe menő autópálya mellett van balra.
A125 pályán talán.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9462 Dátum: 2013.12.01 10:24:55 »
Sok keresgeles es megtobb utanajarasr kovetoen revbe ertunk a mai nappal...
2009-es Prius II. sikerult szerezni Comfort felszereltseggel (Ez az egyetlen negativum...) elso tulajtol, vezetett szervizkonyvel es valos (!!!) 48700km-el  :clap:
Mennyiért mennek ezek arrafélé, ha lehetek indszkrét?  :flowers:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Tondach

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9463 Dátum: 2013.12.01 11:09:15 »
Szóval felejtös szinte az összes a jelenlegi kinálatból.

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9464 Dátum: 2013.12.01 12:26:21 »
Szóval felejtös szinte az összes a jelenlegi kinálatból.

Nem teljesen, de a nagyja igen. Próbálj meg magánkézből vásárolni (aki legalább 2-3 évet használta). A nepperek ebből élnek, tehát nyereséget kell rajta realizálnia. Ők inkább a lepukkant, sokat futott priuszra esküsznek, mert azon lehet még pörgetni és hátul a műhelyben megjavítgatni a rendszerint nagyon sérült elemeket. Ezeket árban és ár alatt egy picivel értékesíteni tudják (szerintem) haszonnal.

Mesélhetném az áprilisi kálváriámat, de hála az égnek sikerült találnom egy kívülről kihívásokkal küzdő, de mechanikailag tökéletes darabot itthon. Azóta már kívülről is minden ok, még egy jobb visszapillantó tükröt keresek lehetőleg ezüst színben, mert egy kicsi műagyag le van pattanva belőle.

Szóval a lényeg: Ne add fel, várj türelemmel, ha viszont megvan, akkor nagyon gyorsan kell cselekedni, mert viszik mint a cukrot. A svájci Priusról maradtam le, amit nagyon sajnáltam, de már megnyugodtam. :)
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5: