Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3375750 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #9390 Dátum: 2013.11.19 23:23:23 »

az első szélvédő fóliázását jogszabály tiltja.
A hátsó és B oszloptol hátra oldalsó üvegek fóliázását nem tiltja semmi, amennyiben van két oldalon külső visszapillantó tükör. Nyilván van. :)
Még szerencse hogy nem offos BMW X5 topicról van szó, percek alatt elmondanák nekünk, hogy lehet mégis megúszni a csont feketére körbefóliázást :D
Amúgy minimum látható fényáteresztést ír elő a jogszabály a szélvédőre és az első oldalsó üvegekre, én úgy tudom, de megmondják a szakik a tutit. Mindenesetre egy hővédő fólia csodákra képes.
Infralámpás demonstráló videót valahol láttam már keringeni.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9391 Dátum: 2013.11.20 06:58:13 »
Így ebből nem lesz kis ráfizetéssel átülés hármasba :)
három éve 2,5 milláért vettem az enyémet. most másfelet sem nagyon ér :)
én is nézegetem a priusokat, lehet, hogy másfél-két év múlva ez lesz a befutó. bár én ennyire olcsó darabokat meg se néznék. az áresés érdekes, az én mazdám ára az egy évvel ezelőtti helyzethez képest egy fillérrel nem változott (a kínálati árak alapján, persze a valóságot csak akkor tudnám meg, ha tényleg eladnám)

a fóliához: az én avensisem hátsó és hátsó oldalüvegei olyan feketék voltak, hogy csak akkor lehetett rajtuk belátni, ha besütött a nap. szerintem gyári volt. nagyon jó volt azon kevés extra, amiért érdemesnek tartok fizetni.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9392 Dátum: 2013.11.20 07:01:04 »
Nekünk a PI-en elől hővédő van maximális fényáteresztéssel. A tag aki csinálta mutatta a saját autóját ami akkor volt műszakin, még a szélvődője is le volt fóliázva amit egyébként nem szúrtak ki de az első két oldalit igen.
A kilátást a PII-n sötétben már akadályozta hátramenteben az 5. ajtóra az előző tulaj által telepített (ismeretlen eredetű) fólia, a PI-en viszont egyáltalán nem zavaró az általam felrakatott minőségi(nek mondott) cucc.
Today, tomorrow and after tomorrow!

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9393 Dátum: 2013.11.20 08:02:12 »
Köszönöm a véleményeket, nekem az a lényeg hogy este kilátást ne zavarja, de ne lehessen belátni a csomagtérbe, ha mondjuk nem tudom behúzni a rolót, de akkor megcsinálnám a hátsó ajtókat is. Nem túl erősnek látszik  a csomagtartó ajtó szárny alatti gyári fóliázás, mégis este szemmel látható a különbség, igaz elég hamar koszos is lesz az a sáv.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9394 Dátum: 2013.11.20 08:24:15 »
akkor rakass fel jó minőségű, nagyon sötét fóliát. azon, különösen, ha nem süt be a nap, baromi nehéz belátni, miközben te ugyanúgy kilátsz. nekem ez volt a tapasztalatom.
ha én fóliáztatnék a saját autómra, körbe hővédő fóliát raknék, hátul megspékelve azzal, hogy sötét is.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9395 Dátum: 2013.11.20 08:29:59 »
Még szerencse hogy nem offos BMW X5 topicról van szó, percek alatt elmondanák nekünk, hogy lehet mégis megúszni a csont feketére körbefóliázást :D
Amúgy minimum látható fényáteresztést ír elő a jogszabály a szélvédőre és az első oldalsó üvegekre, én úgy tudom, de megmondják a szakik a tutit. Mindenesetre egy hővédő fólia csodákra képes.
Infralámpás demonstráló videót valahol láttam már keringeni.
Csak a pontosság kedvéért írom:  :winkiss:

Az első szélvédőre - amennyiben gyári színezés már van rajta - TILOS fóliát tenni, bárki bármit is mond! :excl: A minimális fényáteresztő képessége az első gyárilag színezett szélvédőnek alapból 75% körüli. Ha erre bármilyen fóliát rakatsz (tudtommal a legvilágosabb fóliák 80% fényáteresztésűek, ezt rárakva a gyári 75-os "üvegre" a 75% áteresztés 80%-át fogja csak tudni), az műszerrel bemérve is ennél alacsonyabb áteresztésű lesz. Amennyiben egy közúti ellenőrzéskor, vagy műszaki vizsgán rámérnek, azonnal bukta van.
Az első oldalablakok esetében hasonló a helyzet, de ott csak 70% körüli a gyári színezés áteresztése, de éppen ennyi a minimum is. Tehát, ha erre rakatsz egy 80%-os fóliát, akkor az bemérve kisebb áteresztésű - azaz szabálytalan - lesz.

Persze, mindent fel lehet tenni, de kockázatot jelent.

Nekem 2015. januárban lesz a műszaki vizsgám, előtte korrigálom az autómon a fóliát, hogy ne legyen gond vele, de utána egy IR "párost" kap a vezető és utasoldali ablakra. Egyszerűen a BIZTONSÁG, ami miatt úgy döntöttem, ahogy. Ha állok a lámpánál, nem fogják tudni rám "robbantani" az ablakot a fólia miatt. Nem menőzök, hanem EZ az oka. És nagyon várom már a szabály módosítását, hogy ezeket az első oldalablakokat valamennyire engedélyezzék...  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9396 Dátum: 2013.11.20 08:31:51 »
Köszönöm a véleményeket, nekem az a lényeg hogy este kilátást ne zavarja, de ne lehessen belátni a csomagtérbe, ha mondjuk nem tudom behúzni a rolót, de akkor megcsinálnám a hátsó ajtókat is. Nem túl erősnek látszik  a csomagtartó ajtó szárny alatti gyári fóliázás, mégis este szemmel látható a különbség, igaz elég hamar koszos is lesz az a sáv.
Ha segít és Skyfol fóliával foglalkozó céget találsz, akkor a Shark HP15 típus a Te ideális fóliád.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9397 Dátum: 2013.11.21 07:35:42 »
egy-két-há' D,R,B és tánc hátul a pónival :wacko:
Today, tomorrow and after tomorrow!

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9398 Dátum: 2013.11.21 08:34:40 »
"Lehetne kevesebb km is benne, de akkor nem tudnék hozzá eredeti szervizkönyvet adni"

hahaha, ez nagyon jó :D

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9399 Dátum: 2013.11.21 09:22:23 »
az enyémen 3M fólia van. Első körben egy biztonsági fóliát tettem rá, amitől az üveg bepókhálósodik. Ez betörés ellen is védelmet nyújt (nyilván nem teljesen). Ez a vezetőoldalin is van. Miután megszáradt, jött rá a legsötétebb fólia B oszloptól hátra. Azért így lett csinálva, mert mondták, hogy a kombinált nem túl jó. Semmi gond a kilátással, csak esőben és sötétben hátrafelé, de van radar.

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9400 Dátum: 2013.11.21 10:24:26 »
Csak a pontosság kedvéért írom:  :winkiss:

Az első szélvédőre - amennyiben gyári színezés már van rajta - TILOS fóliát tenni, bárki bármit is mond! :excl: A minimális fényáteresztő képessége az első gyárilag színezett szélvédőnek alapból 75% körüli. Ha erre bármilyen fóliát rakatsz (tudtommal a legvilágosabb fóliák 80% fényáteresztésűek, ezt rárakva a gyári 75-os "üvegre" a 75% áteresztés 80%-át fogja csak tudni), az műszerrel bemérve is ennél alacsonyabb áteresztésű lesz. Amennyiben egy közúti ellenőrzéskor, vagy műszaki vizsgán rámérnek, azonnal bukta van.
Az első oldalablakok esetében hasonló a helyzet, de ott csak 70% körüli a gyári színezés áteresztése, de éppen ennyi a minimum is. Tehát, ha erre rakatsz egy 80%-os fóliát, akkor az bemérve kisebb áteresztésű - azaz szabálytalan - lesz.
Köszi! így van ahogy írtad, teháááát, ha olyan csak hővédő fóliát tetetsz fel a szélvédőre/első oldalüvegre ami víztiszta, akkor nem csökkented a fényáteresztés mértékét, ergo feltehető. Cserébe nem lesz 80 fokos nyáron a műszerfal és a kormány, no meg nem fakul a kárpit, nem öregszik a műanyag sőt még a nagymama arcbőre sem ;)

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9401 Dátum: 2013.11.21 10:34:41 »
egy-két-há' D,R,B és tánc hátul a pónival :wacko:
Ezt a prius szoktam látni nálunk rákoscsabán.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9402 Dátum: 2013.11.21 11:10:51 »
Ezt a prius szoktam látni nálunk rákoscsabán.
Lóvontatással vagy "saját lábon" megy?
Today, tomorrow and after tomorrow!

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9403 Dátum: 2013.11.21 11:11:51 »
olyan csak hővédő fóliát tetetsz fel a szélvédőre/első oldalüvegre ami víztiszta, akkor nem csökkented a fényáteresztés mértékét,
Sajnos ilyen fóliát még nem találtak fel.
Még a színezetlen biztonsági fóliák is 90%-os áteresztő képességűek, tehát a gyárilag színezett, hővédőzött üvegekkel együtt nem felelnek meg a törvényben előírt feltételeknek. Mérésnél bukik.

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9404 Dátum: 2013.11.21 19:06:29 »
Lóvontatással vagy "saját lábon" megy?

Kíváncsi lennék, hogy a lószag el tudja nyomni az akkumulátor szagát.  :D
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5: