Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368167 alkalommal)

0 Felhasználó és 36 vendég van a témában

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8640 Dátum: 2013.07.29 20:06:59 »
elvileg nincs,gyakorlatilag meg van...ha áll az autó akkor álltalában a motor is áll...

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8641 Dátum: 2013.07.29 20:27:07 »
elvileg nincs,gyakorlatilag meg van...ha áll az autó akkor álltalában a motor is áll...

Ez ám az igazi beépített start-stop.  :clap:
Kicsit parasztvakításnak érzem. Félreérthető. Persze, most az Én autóm is stop üzemmódban van a ház előtt, és holnap reggel meg start üzemmódban lesz, amikor elindulok dolgozni. :D

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8642 Dátum: 2013.07.29 20:32:27 »
Na de most komolyan. Ugye jól tudom, hogy nincs benne start-stop?

Persze hogy nincs benne. De folyamatosan ki-be kapcsolgatja a benzinmotort, klasszikus start-stop viszont nincs benne.
Ha állsz a lámpánál általában nem jár a motor, és a Priusnál előfordul hogy menet közben is áll a motor.  :)

Ez ám az igazi beépített start-stop.  :clap:
Kicsit parasztvakításnak érzem. Félreérthető. Persze, most az Én autóm is stop üzemmódban van a ház előtt, és holnap reggel meg start üzemmódban lesz, amikor elindulok dolgozni. :D


A te autód tud olyat, hogy elindulsz vele dolgozni és áll a motor? Mert a Prius tudja. :)

Mármint mit érzel parasztvakításnak?

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8643 Dátum: 2013.07.29 20:37:54 »
Persze hogy nincs benne. De folyamatosan ki-be kapcsolgatja a benzinmotort, klasszikus start-stop viszont nincs benne.
Ha állsz a lámpánál általában nem jár a motor, és a Priusnál előfordul hogy menet közben is áll a motor.  :)


A te autód tud olyat, hogy elindulsz vele dolgozni és áll a motor? Mert a Prius tudja. :)

Mármint mit érzel parasztvakításnak?

Azt érzem félreérthetőnek, hogy oda írják a hirdetésbe hogy "Start-stop automatik". Lehet, hogy csak Én dőlnék be ennek, ha nem sejteném, hogy nincs benne ilyen, de ha el olvassa egy olyan, aki nem ért hozzá és nem kérdezi meg fórumon, akkor az azt gondolhatja, hogy a klasszikus start-stop rendszer van benne. Ez azért nyomna a latba ha azon vacillálna, hogy vegyen-e ilyet vagy nem.

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8644 Dátum: 2013.07.29 20:43:04 »
Azt érzem félreérthetőnek, hogy oda írják a hirdetésbe hogy "Start-stop automatik". Lehet, hogy csak Én dőlnék be ennek, ha nem sejteném, hogy nincs benne ilyen, de ha el olvassa egy olyan, aki nem ért hozzá és nem kérdezi meg fórumon, akkor az azt gondolhatja, hogy a klasszikus start-stop rendszer van benne. Ez azért nyomna a latba ha azon vacillálna, hogy vegyen-e ilyet vagy nem.

Néha azt is beleírják, hogy hillholder.  :lol: Pedig az sincs benne. Persze nem gurul vissza a lejtőn, de ennek más az oka.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8645 Dátum: 2013.07.29 21:15:57 »
Néha azt is beleírják, hogy hillholder.  :lol: Pedig az sincs benne. Persze nem gurul vissza a lejtőn, de ennek más az oka.

Az a VSC, ugye? Csak hogy tanuljak. :)  :whistling:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #8646 Dátum: 2013.07.29 21:18:40 »
nem.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #8647 Dátum: 2013.07.29 21:22:32 »
nem.

Jaa, az a Traction Control. A VSC pedig a megpördülés ellen véd.  ::)

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8648 Dátum: 2013.07.29 22:03:36 »
Az automata váltó az oka. A Start-Stop rendszer a legnagyobb parasztvakítás amit kitaláltak mostanában. Gyakorlati haszna 0. A Priusban én meglátásom szerint az igazi start-stop van, ami nem csak megálláskor állítja le motort, hanem amikor nincs rá szüksége. Nyáron a start-stopos autód folyamatosan ketyegni fog, mintha nem is lenne benne ilyen "funkció", a klímának ugyanis kell valami, ami meghajtja.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #8649 Dátum: 2013.07.30 00:19:04 »
Jaa, az a Traction Control. A VSC pedig a megpördülés ellen véd.  ::)

A traction control az a kipörgésgátló. A vsc pedig nem véd meg, csak próbál.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8650 Dátum: 2013.07.30 00:29:49 »
Néha azt is beleírják, hogy hillholder.  :lol: Pedig az sincs benne. Persze nem gurul vissza a lejtőn, de ennek más az oka.

Van benne visszagurulás gátló. ;-)

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8651 Dátum: 2013.07.30 01:25:30 »
Van benne visszagurulás gátló. ;-)

A P3-ban van, de mi most a P2-ről beszélünk és legjobb tudomásom szerint abban nincs.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8652 Dátum: 2013.07.30 07:41:54 »
szerintem meg a start-stop az utóbbi évek legnagyobb vívmánya. én most is mindig leállítom a motort az ismerős pirosoknál...persze ez alapvetően a benzinmotorral működik jól együtt, mert a dízelek csörömpölnek

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8653 Dátum: 2013.07.30 07:50:10 »
Hmmm...egyáltalán nincs szükségem navira. Telefont használok rá.
A navi helyett inkább JBL-t és tolató kamerát választanék...ha lehetne választani...:)
Ha lenne az autóban, hidd el, nem használnád a telefont! Olyan jól műxik a beépített! Nekem a telefonon (Sygic navi) kívül még egy külön navi is volt Igo-val, de egyiket sem használom, mióta a Priusban van gyári, pedig ez már nagy szó volt nálam!

Bluetooth csak navival és hangvezérléssel együtt van (ha van jobb felső gombsor a kormányon, akkor van benne), kulcsnélkül nyitás indítás (smart key) ettől független (ha látsz a kilincsen és a csomagtartó nyitó jobb oldalán kis fekete négyzetet, akkor van) lehet navis-blue vagy anélküli verzióban is, JBL szintén. Toltaókamera meg gyárilag csak IPA-val van együtt (Intelligens Parkolás Assist= magától beparkolós).

Kulcs nélküli mód baromi jó, 2011.szept óta egyszer sem volt beledugva  kulcs a helyére. Még kipróbálva sem volt! Nem is tudnám, mert a kulcsra rá van húzva egy kis szilikontok. Ha szar környéken parkolok (biztonsági okokból), vagy pár napig nem használom, vagy ha jócskán fagypont alatt van a hőfok (aksi kímélési okokból), akkor kikapcsolom, de ahogy beülök az autóba, már nyomom is a kormány alatti gombbal vissza, h a kulcsot ne kelljen kivenni a zsebemből (kp zár nyitáshoz sem veszem elő, mert zsebben kitapogatva nyitok).

Visszgurulás gátló nincs benne a PIIben, de maga a villanymotorra ráprogramozott kúszás miatt nem gurul vissza, csak nagyon meredek lejtőn, szinte érezni a tekercseket, ahogy aprókat rántva megy egyet-egyet vissza.

Start-stopról (egyébként is stop-startról) itt nincs értelme beszélni, mert ez az autó nem csak akkor állítja le a benzinmotort, ha épp pirosnál állsz, hanem ahogy elveszed a gázt, már áll a motor (ha a körülmények adottak: hőfokok, töltöttség, hűtés/fűtés állása, és még ki tudja mi), de itt még akkor is állhat, ha haladsz, vagy kis mértékben gyorsítasz! Szóval nemhogy csak piros lámpánál! De ez nem a Stop start rendszer miatt van így, hanem mert hibrid, és így van programozva eleve, ez a lényege, h amikor csak lehet, a villanymoci segítsen, ne a benzin. Csak rizsa, h írhassanak parasztvakítós extrákat, kb mintha beírnád, hogy tekerhető kormány, és guruló kerekek = egyértelmű.
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.30 08:10:07 írta zezoka »

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8654 Dátum: 2013.07.30 08:06:54 »
Ha lenne az autóban, hidd el, nem használnád a telefont! Olyan jól műxik a beépített! Nekem a telefonon (Sygic navi) kívül még egy külön navi is volt Igo-val, de egyiket sem használom, pedig ez már nagy szó volt nálam!
Én inkább egy androidos fedélzeti rendszert választanék, és azon is Waze-t használnék.

Házszám-szintű navira egy évben 2-3x van szükségem, egyébként nekem a mindennapokban Pesten dugókerülésre teljesen bevált a Waze.
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018