Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368195 alkalommal)

0 Felhasználó és 31 vendég van a témában

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7950 Dátum: 2013.04.07 00:43:41 »
A visszagurulás gátló van, és gázadásra old (ilyenkor rakja a első fokozatba a hétből :-D).
PII sem gurul vissza, de ez a váltó és nem a "visszagurulás gátló" sajátossága.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7951 Dátum: 2013.04.07 11:18:15 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_automata-6752038
Nemrég beszéltem vele, úgy tűnik már viszik is...nem csodálom!

Ez melyik verda volt? 1,5 mFt-os, Budapesti, idősebb bácsi garázsos priusza?
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

Majestic

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7952 Dátum: 2013.04.08 01:04:59 »
Bocsi, de amit utálok, hogy ha Priusnál kihangsúlyozzák, hogy automata (az meg hogy 7 sebességes... [rohog]), MINDEN PRIUS AUTOMATA. Sőt, minden HSD.
Aztán:
- ARD (automatikus távolságtartó) - Nem is tudtam, hogy van ilyen a Priusban... Vagy nincs?
- Biztosan van parkradar? - Mert a képeken nem látszik a szenzor.
- Automatikusan sötétedő külső tükör - Igen?
- DVB tuner - Mióta van ilyen?
- hűthető kesztyűtartó - Az fincsi.
- kiegészítő fényszóró - DLR? Az nem 2012-től van?
- kikapcsolható légzsák - Végre egy Prius, ami ilyen.
- lejtmenet asszisztens - A jobb 1-en ül?
- masszírozós ülés - Ez csak azért nincs más autóban mert az nem Full Extrás
- MSR (motorféknyomaték szabályzás) - Ez viszont igaz, van rá egy kis kar - a váltó  [rohog]
– rablásgátló - Beépített biztonsági őr
- sávváltó asszisztens - Az én kocsimban ezt index-karnak hívták még
- távolságtartó tempomat – De csak az angoloknál, mert azok távolságtartók
- visszagurulás-gátló - Fék?  :lol:
- ütközést megelőző dinamikus tempomat - ???

és a kedvencem amit mindenképp felkiáltó módban kell közölni:
1.8L, 7 sebességes CVT automata váltó!


Én is elnézést kérek tőled, de én meg azt utálom, ha valaki valamihez annyit ért, mint én a kínai mandarin nyelvjáráshoz és véleményt alkot…

1.   A Használtautón a RENDSZER TÖLTI KI A FŐBB ADATOKAT, többek között, hogy AUTOMATA, nem a hirdető…
2.   7 sebességes CVT váltó: olvass utána, talán megérted miről is van szó…
3.   Van benne parkradar, hogy te neked erről fogalmad sincs, azzal talán nem itt kellene dicsekedned… lehet, hogy a képen nem látszik, de van benne és automatikusan be is parkol, kipróbáltam…
4.   „ARD?” van benne, hogy ez sem tudod, az megint a te problémád…
5.   Automatikusan sötétedő külső tükör? Igen, az, este nem égeti ki a szememet, nappal világosabban látok benne…
6.   A DVB (Digital Video Broadcasting) elírás - javítottam, helyette DAB (Digital Audio Broadcasting) van benne…
7.   Kiegészítő fényszóró valóban 2012-től van benne, de ez nem is szerepelt a hirdetésben…
8.   Kikapcsolható utas oldali légzsák – nem egy Priusban van, hanem ebben a felszereltségűben igenis van, hogy nincs erről sincs tudomásod, nos erre már fent utaltam: nem kellene dicsekedned…
9.   Lejtmenet asszisztens – van benne…
10.   Masszírozós ülés – nem szó szerint, de csak ezt lehet csak kiválasztani a felkínált opciók közül…. Elektromosan állítható gerinctámasz van benne…
11.   „Sávváltó asszisztens - Az én kocsimban ezt index-karnak hívták még” – szar a kocsid (lehet, hogy nem is Prius-od van?), vagy azt sem tudod milyen beépített opciók vannak benne… (javaslom, válts Trabantra, az illik a stílusodhoz és az igényeidhez, tudásodhoz..)
12.   „Távolságtartó tempómat – De csak az angoloknál, mert azok távolságtartók” – nem csak az angoloknál van benne, hanem ebben is, olyannyira van benne, hogy a kijelzőn folyamatosan mutatja, hogy a távolság megfelelő-e, lassít, illetve gyorsít az előtted lévő kocsi sebességéhez mérten…
13.   „Ütközést megelőző dinamikus tempómat - ???” Na, hogy végképp leessen az állad: ha gyorsan közelítesz az előtted lévő kocsihoz akkor sípolással figyelmeztet az ütközés veszélyre! Na ezt tedd zsebre! Ilyenről se hallottál mi?
14.   „Visszagurulás-gátló - Fék?” Nem fék, az másra való (bocs, akkor a Trabant sem lesz jó neked, legyen inkább babakocsi :))

Nekem meg mától az a kedvencem, hogy egy „megszállott tag” ennyire ne értsen a topichoz, amiben fanatikusan írogat hülyeségeket… , ezt én is felkiáltó módban jegyzem csak meg…

A hírdetés címe pedig helyesen ez:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_executive_leather_automata_maganszemelytol_6100_km-6759188
Prius 2011

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7953 Dátum: 2013.04.08 06:54:22 »
Ez melyik verda volt? 1,5 mFt-os, Budapesti, idősebb bácsi garázsos priusza?
Vmi olyasmi, asszem 1,45M Ft-ért volt kiírva, Bp., XIV.ker. a tulaj korát nem tudom...
Today, tomorrow and after tomorrow!

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7954 Dátum: 2013.04.08 08:06:21 »
Vmi olyasmi, asszem 1,45M Ft-ért volt kiírva, Bp., XIV.ker. a tulaj korát nem tudom...

Ja-ja, ez volt az. Én is hívtam, de már mondta, hogy ketten vannak előttem és pénteken majd csörögjek rá, hogy szombatra megbeszéljünk egy időpontot. AZ Úr mondta, hogy biztos addigra nem fog elmenni az autó, mert az egyik rokon is hirdet egy másik autót, már 20-an voltak nála, de nem volt kapás, csak pedzegették. :)

Szóval már pénteken nem volt fent a hirdetés, a telefonkönyvemből kerestem vissza a számot és rákérdeztem.

Így jártunk.
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7955 Dátum: 2013.04.08 08:26:18 »
Ja-ja, ez volt az. Én is hívtam, de már mondta, hogy ketten vannak előttem és pénteken majd csörögjek rá, hogy szombatra megbeszéljünk egy időpontot. AZ Úr mondta, hogy biztos addigra nem fog elmenni az autó, mert az egyik rokon is hirdet egy másik autót, már 20-an voltak nála, de nem volt kapás, csak pedzegették. :)

Szóval már pénteken nem volt fent a hirdetés, a telefonkönyvemből kerestem vissza a számot és rákérdeztem.

Így jártunk.
Ment pü.!
Today, tomorrow and after tomorrow!

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7956 Dátum: 2013.04.08 08:32:53 »

Én is elnézést kérek tőled, de én meg azt utálom, ha valaki valamihez annyit ért, mint én a kínai mandarin nyelvjáráshoz és véleményt alkot…

1.   A Használtautón a RENDSZER TÖLTI KI A FŐBB ADATOKAT, többek között, hogy AUTOMATA, nem a hirdető…
2.   7 sebességes CVT váltó: olvass utána, talán megérted miről is van szó…
Senkit nem akarok megvédeni, de a srácoktól ez poénkodás akart lenni, méghozzá a sok hülyeség és ellentmondás miatt a hirdetésedben, ugyanis ha kijelölsz olyat ami csak részben igaz azt később magyarázhatod, így  én inkább a leírásban írnám, mint hogy kijelölgetsz mindenfélét, a hülyeség pl a "7 sebességes CVT váltó" mivel fokozatmentes így ezt inkább cseréld le, a te hirdetésednél a kevesebb több lenne sztem, ami a felszereltséget illeti, legalábbis ami benne van konkrátan azt írd bele, de ami csak részben v abszolut nem stimmel hagyd ki.

Ja és még egy magán vélemény, hogy ilyen autó birtokában nem cserélném le aurisra, ha netán újba gondolkozol akkor rá is kell fizetned és ilyen felszereltséged nem is lesz. Semmi bajom az új aurissal sőt tetszik is és lehet majd a kevesebb ára miatt olyanra cserélem így előreláthatólag, mert méretileg elég is, főleg egy kombi.
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.08 08:36:57 írta Hammer »

Majestic

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7957 Dátum: 2013.04.08 09:51:52 »
Senkit nem akarok megvédeni, de a srácoktól ez poénkodás akart lenni, méghozzá a sok hülyeség és ellentmondás miatt a hirdetésedben, ugyanis ha kijelölsz olyat ami csak részben igaz azt később magyarázhatod, így  én inkább a leírásban írnám, mint hogy kijelölgetsz mindenfélét, a hülyeség pl a "7 sebességes CVT váltó" mivel fokozatmentes így ezt inkább cseréld le, a te hirdetésednél a kevesebb több lenne sztem, ami a felszereltséget illeti, legalábbis ami benne van konkrátan azt írd bele, de ami csak részben v abszolut nem stimmel hagyd ki.

Ja és még egy magán vélemény, hogy ilyen autó birtokában nem cserélném le aurisra, ha netán újba gondolkozol akkor rá is kell fizetned és ilyen felszereltséged nem is lesz. Semmi bajom az új aurissal sőt tetszik is és lehet majd a kevesebb ára miatt olyanra cserélem így előreláthatólag, mert méretileg elég is, főleg egy kombi.

A 7 sebessséges CVT nem hülyeség (itt tényleg ennyire nem értetek ahhoz a kocsihoz, amit vezettek?), neked is legyen a barátod a Google, vagy hívd fel a Toyotát és hogy hogyis lehet a fokozatmentes 7 fokozatú? Nos erre is megvan a válasz: Google... A hírdetésben nincs ellentmondás, csak a gerinctámasz az, de ezt szívesen megmagyarázom az esetleges vevőnek...
Prius 2011

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7958 Dátum: 2013.04.08 10:13:17 »
A 7 sebessséges CVT nem hülyeség (itt tényleg ennyire nem értetek ahhoz a kocsihoz, amit vezettek?), neked is legyen a barátod a Google, vagy hívd fel a Toyotát és hogy hogyis lehet a fokozatmentes 7 fokozatú? Nos erre is megvan a válasz: Google... A hírdetésben nincs ellentmondás, csak a gerinctámasz az, de ezt szívesen megmagyarázom az esetleges vevőnek...
Nem keresek rá, mert ami fokozatmentes ott nincs fokozat, mint a nevébe is rejlik. Nem akarom tovább ragozni, a toyota yaris, auris, prius, lexus ct mind fokozatmentes váltóval szerelik.
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.08 10:19:33 írta Hammer »

Majestic

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7959 Dátum: 2013.04.08 11:03:43 »
Nem keresek rá, mert ami fokozatmentes ott nincs fokozat, mint a nevébe is rejlik. Nem akarom tovább ragozni, a toyota yaris, auris, prius, lexus ct mind fokozatmentes váltóval szerelik.

Akkor segítek: van fokozat és azt a fordulatszám alapján számolja ki a kompjuter.... Nem fogaskerekes fokozatra kell gondolni, hanem egyfajta nagyobb áttételre... A hivatalos Toyota oldalnak csak hissz az ember fia:

http://www.toyota.hu/car-configurator/index.tmex?model=prius&carid=f8708ec8-265e-480e-895c-7295bcf32e31&exteriorid=4ab80b77-9ec4-40cc-9537-b3aa0ec5b1a1&upholsteryid=214de403-424f-466d-bfb0-65a489e097ca&screenid=3

Amerikai oldalakon pontosan leírják és be is mutatják videón, hogy működik, de had' ne keljen már nekem belinkelni  :eek:
Prius 2011

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7960 Dátum: 2013.04.08 11:12:39 »
A 7 sebessséges CVT nem hülyeség (itt tényleg ennyire nem értetek ahhoz a kocsihoz, amit vezettek?), neked is legyen a barátod a Google, vagy hívd fel a Toyotát és hogy hogyis lehet a fokozatmentes 7 fokozatú? Nos erre is megvan a válasz: Google... A hírdetésben nincs ellentmondás, csak a gerinctámasz az, de ezt szívesen megmagyarázom az esetleges vevőnek...
Itt nincs fokozat szimulálás, mint pár másik (nem Toyota) fokozatmentes váltóban, hogy fix fokozatokat szimulálnak vezérléssel. Bolygóművön (és a difin) kívül fogaskerék is csak az áttételezés miatt van benne (pl még tolatáshoz sincs).

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7961 Dátum: 2013.04.08 11:18:07 »
Akkor segítek: van fokozat és azt a fordulatszám alapján számolja ki a kompjuter.... Nem fogaskerekes fokozatra kell gondolni, hanem egyfajta nagyobb áttételre... A hivatalos Toyota oldalnak csak hissz az ember fia:

Elírás, máshol meg ezt írja a hivatalos Toyota lásd auris katalógus:
"e-CVT = elektronikusan vezérelt, folyamatosan változó áttételű váltómű"

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7962 Dátum: 2013.04.08 11:21:57 »
Akkor segítek: van fokozat és azt a fordulatszám alapján számolja ki a kompjuter.... Nem fogaskerekes fokozatra kell gondolni, hanem egyfajta nagyobb áttételre... A hivatalos Toyota oldalnak csak hissz az ember fia:

http://www.toyota.hu/car-configurator/index.tmex?model=prius&carid=f8708ec8-265e-480e-895c-7295bcf32e31&exteriorid=4ab80b77-9ec4-40cc-9537-b3aa0ec5b1a1&upholsteryid=214de403-424f-466d-bfb0-65a489e097ca&screenid=3

Amerikai oldalakon pontosan leírják és be is mutatják videón, hogy működik, de had' ne keljen már nekem belinkelni  :eek:
Légyszi dobj egy linket, mert ez tényleg csacsiságnak tűnik. e-CVT-nek hívják a Prius váltóját és én sem tudok fokozatokról.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7963 Dátum: 2013.04.08 11:23:31 »
Amerikai oldalakon pontosan leírják és be is mutatják videón, hogy működik, de had' ne keljen már nekem belinkelni  :eek:
Itt is elég jól elmutogatják, kis változások vannak a PII óta, de csak a villanymoci fordulat környékén:

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7964 Dátum: 2013.04.08 11:25:13 »
Légyszi dobj egy linket, mert ez tényleg csacsiságnak tűnik. e-CVT-nek hívják a Prius váltóját és én sem tudok fokozatokról.
http://www.toyota.hu/Images/auris2012k2_katalogus_tcm266-1199910.pdf