Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3374612 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6105 Dátum: 2012.06.23 11:52:04 »
11:45 környékén az M1 M7 kivezető szakaszán előttem ment egy világoskék színű (azt hiszem) Prius és felvett egy csaj stoppost. Innen valaki? :) Szép volt a kocsi színe.

Multipla

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
  • Lexus SC430, Toyota Prius I., Honda Insight I.
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6106 Dátum: 2012.06.23 12:54:27 »
Sziasztok. Motorolaj fogyasztassal hogy allnak a Priusok?

Nekem a P1-ben múlt héten lett meg a 600 000 km.
15 000 kilóméterenként szoktam cserélni az olajat, most kb. 8dl hiányzott belőle  a cserekor.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6107 Dátum: 2012.06.23 14:04:45 »
11:45 környékén az M1 M7 kivezető szakaszán előttem ment egy világoskék színű (azt hiszem) Prius és felvett egy csaj stoppost. Innen valaki? :) Szép volt a kocsi színe.
Azt hittem a Csaj volt szép!  :clap:


Mulitpla: Az aztán nem gyenge! Mármint a km! Valaki nekem egyszer azt mondta, hogy egy periódus alatt maxról minre lecsökkenthet, az még bőven rendben van. De manapság már... Mikor a gyár csomagol olajat az új autóhoz...

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6108 Dátum: 2012.06.23 15:15:32 »
Azt hittem a Csaj volt szép!  :clap:


Mulitpla: Az aztán nem gyenge! Mármint a km! Valaki nekem egyszer azt mondta, hogy egy periódus alatt maxról minre lecsökkenthet, az még bőven rendben van. De manapság már... Mikor a gyár csomagol olajat az új autóhoz...

A csaj is dekoratív volt :)

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6109 Dátum: 2012.06.23 20:43:37 »
Lenne kérdésem:

Ha lejtőn állok meg és benyomom a lábféket, és P állásba teszem akkor kicsit még előrébb gurul. Ezt úgy küszöbölöm ki, hogy lábfék után N-be rakom, beáll, és akkor nyomom be a P állást. Viszont van, hogy olyan erős a lejtő amihez a lábfék nem elég:

- nálatok is gyenge, vagy a lábfék utánállítása szükséges nálam?
- ilyenkor ha előregurul, és nem áll meg, akkor a P állás utáni reteszelésnél megáll. Utána viszont amikor elindulok és R-be vagy D-be rakom akkor egy nagyot ránt (a retesz gondolom kiold és emiatt van a rántás). Ez gáz? Tönkremehet? Vagy normális jelenség?

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6110 Dátum: 2012.06.24 12:06:32 »
Ha lejtőn állok meg és benyomom a lábféket, és P állásba teszem akkor kicsit még előrébb gurul. Ezt úgy küszöbölöm ki, hogy lábfék után N-be rakom, beáll, és akkor nyomom be a P állást. Viszont van, hogy olyan erős a lejtő amihez a lábfék nem elég:

- nálatok is gyenge, vagy a lábfék utánállítása szükséges nálam?
- ilyenkor ha előregurul, és nem áll meg, akkor a P állás utáni reteszelésnél megáll. Utána viszont amikor elindulok és R-be vagy D-be rakom akkor egy nagyot ránt (a retesz gondolom kiold és emiatt van a rántás). Ez gáz? Tönkremehet? Vagy normális jelenség?
Szerintem mindenkinél ilyen! Valamennyit mindig moccan kéziféket benyomva (ha másnem a rugó megy lejjebb/feljebb hátul, ami miatt az első kerék utánnamegy kicsit. De valamennyit enged a rögzítőfék is, mielőtt teljesen megfogja (dobfék holtjátékok, stb). De nekem még nem volt olyan lejtő, ahol csak a rögzítő ne fogta volna meg. De nekem is moccant egyet! Ez meg pont elég ahoz, hogy P-ben levő retesz megfeszüljön. Ilyenkor természetes, hogy P-ből kivéve (akár R, akár D), pattan egyet, ránt egyet.

Én asszem D és pedálféken állva szoktam benyomni a rögzítőféket, és utánna teszem P-be. Persze ez akkor van, ha az orra áll magasabban (mert én akkor szoktam ilyent, mikor faterék garázsfeljárójába letolatok porszívózni, vagy autót mosni)! Ha az orra van lejjebb, akkor N, rögzítőfék, sima fékről leszállás, P. (Én sem szeretem, ha nagyon megfeszül P-be rakva.

De nekem kevés olyan hely van, ahol rögzítőféket használok: Sík terepen lakok, ezért amikor csak lehet, nem használok kéziféket, nem vagyok, meg nem is voltam sosem az a fajta, aki megálláskor hónaljig rántja a kéziféket, mint sokan (feleslegesen). Előző autóimnál is csak sebességben hagytam sík terepen (de méga nagyon enyhe lejtőn/emelkedőn is), BP belvárosban meg  mikor ott laktam pláne: parkolás ping-pong miatt, h ha látja, h moccan az autó, ne erőlködjön torzítva a lököst - mert sokan (én nem) addig mennek, míg nem látják moccanni az autót, ha meg kézifékezek, nehezebben moccan. Meg amúgy sem nyújtom feleslegesen a kézifék-bowdent.
« Utoljára szerkesztve: 2012.06.24 12:12:06 írta zezoka »

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6111 Dátum: 2012.06.24 14:14:49 »
Most olvastam az egyik szaklap bemutatóját a Yaris HSD-ről, ígéretesnek tűnik és a 286l-es csomagterével lepipálja az Aurist is :hmmmm:

Hát ja, sajnos. Ez nem nagy kunszt, a motoromnak is nagyobb van.  :D

Mindegy, a brifkóm elfér a csomtartóban. Viszont a kicsi-kocsi zseniális. Ez a jövő uraim.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

koloszarcsaba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6112 Dátum: 2012.06.25 09:29:36 »
Sziasztok!

 

Az enyém belga, van rajta egy vonóhorog, ami kifejezetten bicikli szállításra való. gumírozott, és nem hagyományos feje van, hanem téglalap alakú. Szerintetek melyik biciklitartó lehet jó hozzá?

 

Üdv:

Csaba

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6113 Dátum: 2012.06.25 12:34:53 »
Sziasztok!

 

Az enyém belga, van rajta egy vonóhorog, ami kifejezetten bicikli szállításra való. gumírozott, és nem hagyományos feje van, hanem téglalap alakú. Szerintetek melyik biciklitartó lehet jó hozzá?

 

Üdv:

Csaba
Bármelyik, amelyik rámegy :D
Viccen kívül: elsősorban a holland, belga példányokon én is láttam már sokféle bringás megoldást, esetleg nézz szét a neten (ebay) mit ajánlanak hozzá
Today, tomorrow and after tomorrow!

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6114 Dátum: 2012.06.25 14:00:18 »
Sziasztok!
A PIII. gyárilag milyen ET számú felnivel van szerelve? A kézikönyvben csak a 15x6J van feltüntetve.
Kinéztem  1-et, de az egyik felni sérült, a gyárinak meg horror ára van.

A motorháztető zajvédő borításának szakadása miért van (rágásnyom nem látszik)? Gariban lehet rendeztetni?
Thx.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6115 Dátum: 2012.06.25 14:27:44 »
Urak, ma reggel valaki a XVII. Cinkotai úton, 9-körűl? Szürke Prius, a rendszámot elfelejtettem.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Multipla

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
  • Lexus SC430, Toyota Prius I., Honda Insight I.
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6116 Dátum: 2012.06.25 19:44:56 »
Sziasztok!
A PIII. gyárilag milyen ET számú felnivel van szerelve? A kézikönyvben csak a 15x6J van feltüntetve.
Kinéztem  1-et, de az egyik felni sérült, a gyárinak meg horror ára van.

A motorháztető zajvédő borításának szakadása miért van (rágásnyom nem látszik)? Gariban lehet rendeztetni?
Thx.

15-os ET45
17-es ET50

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6117 Dátum: 2012.06.25 20:57:47 »
15-os ET45
Sajnos nem túl gyakori méret.  :devil: Talán még az 5,5x6-os lehetne feltenni, de abból meg nincs 5x100-as, a 6,5x6-os meg 6mm-rel van beljebb, ami nem biztos, hogy befér.
Esetleg az Auris felni lehet gazdaságos, de az meg csak ET39.-(

Prius2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6118 Dátum: 2012.06.25 22:51:50 »
Sajnos nem túl gyakori méret.  :devil: Talán még az 5,5x6-os lehetne feltenni, de abból meg nincs 5x100-as, a 6,5x6-os meg 6mm-rel van beljebb, ami nem biztos, hogy befér.
Esetleg az Auris felni lehet gazdaságos, de az meg csak ET39.-(

Keresgélj kicsit, biztos találsz valamit:
http://www.autogumibolt.hu/felni/alufelni/TOYOTA/Prius%20III/2009-08-01
esetleg
http://www.discounttiredirect.com/direct/findWheelSection.do?yr=2010&vid=016483

Multipla

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
  • Lexus SC430, Toyota Prius I., Honda Insight I.
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6119 Dátum: 2012.06.26 21:18:24 »
Keresgélj kicsit, biztos találsz valamit:
http://www.autogumibolt.hu/felni/alufelni/TOYOTA/Prius%20III/2009-08-01
esetleg
http://www.discounttiredirect.com/direct/findWheelSection.do?yr=2010&vid=016483
Azért óvatosan az utángyártott alukkal, biztosan sokkal nehezebbek a gyáriaknál, sok deci benzin mehet pocsékba.