Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368209 alkalommal)

0 Felhasználó és 33 vendég van a témában

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5010 Dátum: 2012.03.06 08:17:19 »
Node, ámde elérkezett a 100.000 km!
Gratula, véget ért a bejáratása, sok kellemes km-t, a következő gondtalan 400e-re!  :D
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5011 Dátum: 2012.03.06 10:18:41 »
520km után nálam is 4,8-on áll az átlag: tavasz.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5012 Dátum: 2012.03.07 21:51:02 »
ok-ok, ne húzd fel magad. Elhiszem, amit írtál, fémkerámia, utazik az olajjal, beépül ahova kell.
Köszönöm a tájékoztatást is, amit szerencsére saját tapasztalatodra támaszkodva írtál nekünk.
Sajnos abban a helyzetben lehetsz, amikor én is néha próbálok meggyőzni egyéb fanatikusokat a toyota, vagy  a prius csodálatosságáról. Na az sem egyszerű.

Én amondó vagyok, ha ez tényleg annyira jó, akkor hamar hallunk róla, mert ami jó az gyorsan terjed. Mondjuk erről hallottam már, a márkanév ismerős, mégsem találkozni vele minden sarkon, ez talán elmond valamit.

Én annyit jeleztem, hogy egyelőre nem kérem. De nyitott vagyok az új dolgokra, sőt figyelek is rád és fogom várni a valós, jó tapasztalatokat a cuccról (bármi is az!).
Addig, meg nyugalom, és köszönjük az infót!  :hug:
Bocs, csak olvasgatok és ez feltűnt:
.."Én amondó vagyok, ha ez tényleg annyira jó, akkor hamar hallunk róla, mert ami jó az gyorsan terjed. Mondjuk erről hallottam már, a márkanév ismerős, mégsem találkozni vele minden sarkon, ez talán elmond valamit..."

Csak egy gondolat: ugyan hogy terjedne gyorsan, ha mindenki (99%) így gondolkodik. Nem biztos, hogy egy termék minősége összefügg az elterjedési sebességével. Nagyobb tényezőnek tűnik a felhasználó hozzáállása.
Prius 2 - a mosolygós autó.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5013 Dátum: 2012.03.08 12:27:38 »
Bocs, csak olvasgatok és ez feltűnt:
.."Én amondó vagyok, ha ez tényleg annyira jó, akkor hamar hallunk róla, mert ami jó az gyorsan terjed. Mondjuk erről hallottam már, a márkanév ismerős, mégsem találkozni vele minden sarkon, ez talán elmond valamit..."

Csak egy gondolat: ugyan hogy terjedne gyorsan, ha mindenki (99%) így gondolkodik. Nem biztos, hogy egy termék minősége összefügg az elterjedési sebességével. Nagyobb tényezőnek tűnik a felhasználó hozzáállása.
ellent mondok.
példa:
Teleshop termékek

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5014 Dátum: 2012.03.08 13:36:18 »
ellent mondok.
példa:
Teleshop termékek
"flikk u kanálka" :lol:
Today, tomorrow and after tomorrow!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5015 Dátum: 2012.03.08 16:49:06 »
 [rohog] [rohog]

Horst Fuchs.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Bagor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5016 Dátum: 2012.03.08 19:52:30 »
egy kicsit ON téma: 2 napja úgy alakult, hogy 20Km-en át a Prius-szal kellett vontatni egy kb 1 tonnás autót. Problémamentesen átvészelte a dolgot, erősebb gázadásra rendesen gyorsult, de érezhető volt, hogy az erőátvitel azért nem erre van méretezve.  Nem is vittem 40-45Km/óra fölé.  Viszont meglepődéssel vettem tudomásul, hogy van rajta vonószem.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5017 Dátum: 2012.03.08 20:03:27 »
egy kicsit ON téma: 2 napja úgy alakult, hogy 20Km-en át a Prius-szal kellett vontatni egy kb 1 tonnás autót. Problémamentesen átvészelte a dolgot, erősebb gázadásra rendesen gyorsult, de érezhető volt, hogy az erőátvitel azért nem erre van méretezve.  Nem is vittem 40-45Km/óra fölé.  Viszont meglepődéssel vettem tudomásul, hogy van rajta vonószem.
Elvileg nem szereti!

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5018 Dátum: 2012.03.08 20:10:26 »
Elvileg nem szereti!
Igen, nem nagyon ajánlott vontatni a hajtáslánc miatt.
Today, tomorrow and after tomorrow!

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5019 Dátum: 2012.03.09 10:06:09 »
Érdekes év/ár képzés/km állás :o
Jelentkezem újra, a változás annyi hogy 1 hét alatt sikerült eladnom a corollamat:o érzékeny búcsút vettem tőle :wub:, aztán most vadászom a priusomat :cool2:

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5020 Dátum: 2012.03.09 10:41:43 »
Érdekes év/ár képzés/km állás :o
Jelentkezem újra, a változás annyi hogy 1 hét alatt sikerült eladnom a corollamat:o érzékeny búcsút vettem tőle :wub:, aztán most vadászom a priusomat :cool2:
Egy hasonló paraméterű sérülésmentes PII 14-15E EUR, ő meg árulja 10 alatti áron (igaz sérült volt), de akkor is, ugyan már :nono:
Today, tomorrow and after tomorrow!

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5021 Dátum: 2012.03.09 12:34:04 »
Érdekes év/ár képzés/km állás :o
Jelentkezem újra, a változás annyi hogy 1 hét alatt sikerült eladnom a corollamat:o érzékeny búcsút vettem tőle :wub:, aztán most vadászom a priusomat :cool2:

Azt írja, hogy a sárvédő sérült. Jó alaposan megvizsgálnám, hogy fő elem tört-e. Ha nem, akkor meg nem érdekes. Használt autó, egy elem csere nem a világ, nincs jelentősége.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Today, tomorrow and after tomorrow!

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5023 Dátum: 2012.03.09 14:14:33 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hybrid_sol_navi_bor_tolatokamera-5539417
ez is Belga gép...
Rossz érzés ilyen képeket nézegetni, amúgy az 1ik sarka picit törött még nem is lenne talán nagy gond, ha belül nem sérült semmi, de így hogy elöl/hátul is sérült....
Meg az előző Belgával is az a gond hogy a hátsó sárvédőt nem lehet elemként kicserélni.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5024 Dátum: 2012.03.09 14:36:55 »
Rossz érzés ilyen képeket nézegetni, amúgy az 1ik sarka picit törött még nem is lenne talán nagy gond, ha belül nem sérült semmi, de így hogy elöl/hátul is sérült....
Meg az előző Belgával is az a gond hogy a hátsó sárvédőt nem lehet elemként kicserélni.

Van itt a szomszédban egy autószerelő műhely. Ahogy én látom, főleg abból élnek, hogy a főnök megvesz kint törött autókat, itthon megcsinálják, és eladják. Ami érdekes a folyamatban az, hogy törötten mutatják meg a vevőnek, sokszor szétszedve, hogy lássa, mi a helyzet. Sok esetben fődarab, tető, stb is csere, olyan rommá tört kocsikról van szó, hogy hihetetlen. Sok egyéb cuccot is cserélnek. A végeredmény elég látványos szokott lenni, és a vevők is elégedettek. Szerintem valami optikával állítják be a kasznit, mert beszéltem a futóművessel, akihez járnak, és az azt mondja, nem tapasztalt még gondot ezekkel a kocsikkal.

Szerintem a jó lakatos, jó szerszámmal azért jót tud alkotni.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.