Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3374898 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4905 Dátum: 2012.02.27 09:51:44 »
Most voltunk műszakin a géppel.

Kicsit frászban voltam, már több hete "simítgatom" a  fékeket, meg a rögzítő féket is nyomogatom menet közben, hogy rendben legyen, mert hogy ritkán használja. Kínozom szerencsétlent a vizsgabázisra menet, hogy melegedjen be a motorja, merthogy CO mérés, na mondom most látok valami újat.
Erre azt mondja a muki, hogy CO-t nem mérünk, mert az bonyolult, meg amúgy is erőszakoskodni kell a kocsival.  :hmmmm:
Mondom, jól van, nem bánom.
Azért elmondtam, hogy hogy kell beindítani a motorját, de abban egyetértettünk,  ha nem szükséges én nem erőltetem.
Ettől függetlenül az alvázszám takarórácsát vissza tehette volna, mielőtt rácsapja a motorháztetőt!  :censored:

Persze a vizsga sikerült. A helyet, ha lehet nem írnám, csak mint érdekesség gondoltam megemlíteni, hogy ez a csodálatos, pénzlehúzós magyar rendszer még mindig nem képes a technikával haladni.
No, de ez nekünk csak jó!  :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.27 09:56:07 írta b.c. »

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4906 Dátum: 2012.02.27 10:00:45 »
Most voltunk műszakin a géppel.

Kicsit frászban voltam, már több hete "simítgatom" a  fékeket, meg a rögzítő féket is nyomogatom menet közben, hogy rendben legyen, mert hogy ritkán használja. Kínozom szerencsétlent a vizsgabázisra menet, hogy melegedjen be a motorja, merthogy CO mérés, na mondom most látok valami újat.
Erre azt mondja a muki, hogy CO-t nem mérünk, mert az bonyolult, meg amúgy is erőszakoskodni kell a kocsival.  :hmmmm:
Mondom, jól van, nem bánom.
Azért elmondtam, hogy hogy kell beindítani a motorját, de abban egyetértettünk,  ha nem szükséges én nem erőltetem.
Ettől függetlenül az alvázszám takarórácsát vissza tehette volna, mielőtt rácsapja a motorháztetőt!  :censored:

Persze a vizsga sikerült. A helyet, ha lehet nem írnám, csak mint érdekesség gondoltam megemlíteni, hogy ez a csodálatos, pénzlehúzós magyar rendszer még mindig nem képes a technikával haladni.
No, de ez nekünk csak jó!  :clap:
Ahol én voltam már csak legyintettek, gyakorlatilag a kipuffot sem lelték meg csak segítséggel....
Hát ha minden autó ennyi károsanyagot eregetne a levegőbe, mint a Prius akkor nem sok értelme lenne a légszenyezettség mérésnek :D
Today, tomorrow and after tomorrow!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4907 Dátum: 2012.02.27 10:29:36 »
Az előző fogyasztásom az eddigi legrosszabb volt, köszönhetően az EV-csikorgató hidegnek: 6,2.
Most, hogy előkerült a hőmérőn a pozitív előjel is visszaesett és jelenleg közel 200 km után 4,8-on áll.
Örülök, hogy ezt megoszthattam veletek.
Vazz Misi, sztem csak neked van olyan hőmérőd, amin van pozitív előjel is ;)
Gabe 254.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4908 Dátum: 2012.02.27 10:48:54 »
És milyen szép:

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4909 Dátum: 2012.02.27 12:46:47 »
... és hova ragasztottad? vagy csak lóg a tükrön? :)

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4910 Dátum: 2012.02.27 14:02:15 »
"Ahol én voltam már csak legyintettek, gyakorlatilag a kipuffot sem lelték meg csak segítséggel....
Hát ha minden autó ennyi károsanyagot eregetne a levegőbe, mint a Prius akkor nem sok értelme lenne a légszenyezettség mérésnek :D"

Értem én, csak kíváncsi lettem volna az értékekre. Meg nem értem, hogy miért csak 2 helyre lehet vinni, ha így állnak hozzá.
Én azért is szeretném tudni az értékeket, mert szeretem tudni, milyen állapotban van az autóm. Ez is egy paraméter.

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4911 Dátum: 2012.02.27 14:10:45 »
... és hova ragasztottad? vagy csak lóg a tükrön? :)
[rohog]

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4912 Dátum: 2012.02.27 14:34:09 »
... és hova ragasztottad? vagy csak lóg a tükrön? :)

Kettő van, egy a műszerfalra ragasztva: belső hőmérő, egy pedig a szélvédőre ragasztva, úgy, hogy befelé nézzen a skála: külső hőmérő.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4913 Dátum: 2012.02.27 16:12:49 »
Kettő van, egy a műszerfalra ragasztva: belső hőmérő, egy pedig a szélvédőre ragasztva, úgy, hogy befelé nézzen a skála: külső hőmérő.

Ez mekkora és még a min-max értékeket is tudod amit tuti senki más nem :)

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4914 Dátum: 2012.02.27 20:51:31 »
Itt a következő gyöngyszem leendő Prius jelölteknek:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_sol_toresmentes._maganszemelytol-5552687

Mondjuk az az ütközésvédő nem baj, hogy nem látszik belülről! Nem úgy a szintén nem gyári "fabetét".

Értem én, hogy gőzgép, meg bizonyára gondos gazda, de az ízlés....., hááát, nem tudom....

Az autó, amúgy korrektnek tűnik és ez a lényeg!

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4915 Dátum: 2012.02.27 21:55:36 »
"Ahol én voltam már csak legyintettek, gyakorlatilag a kipuffot sem lelték meg csak segítséggel....
Hát ha minden autó ennyi károsanyagot eregetne a levegőbe, mint a Prius akkor nem sok értelme lenne a légszenyezettség mérésnek :D"

Értem én, csak kíváncsi lettem volna az értékekre. Meg nem értem, hogy miért csak 2 helyre lehet vinni, ha így állnak hozzá.
Én azért is szeretném tudni az értékeket, mert szeretem tudni, milyen állapotban van az autóm. Ez is egy paraméter.

Most végül is mennyi km. van a kocsidban?
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4916 Dátum: 2012.02.27 22:59:48 »
Nem úgy a szintén nem gyári "fabetét".
Az a belső ütközés-védőcsík :D
Látom azért az ember felkészült a parkolásokra: XXL-es védőcsíkok + parkradar, és gondolom mindig visz valakit magával aki mutogat kívülről meddig mehet még  [rohog]
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4917 Dátum: 2012.02.27 23:11:53 »
http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=mbale13vgxkz

Le a fóliát, óra mínusz 200e és mehet a magyarnak megkímélten 4,8 millióért...

Kíváncsi lennék mennyire van lestrapálva egyébként...

/Keresztkérdés: ha 1km=1Euró, akkor mennyit keresett az elmúlt 1,5 évben emberünk ezzel a kocsival/  :eek:
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.27 23:14:42 írta Bicskei »
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4918 Dátum: 2012.02.28 07:02:44 »
http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=mbale13vgxkz

Le a fóliát, óra mínusz 200e és mehet a magyarnak megkímélten 4,8 millióért...

Kíváncsi lennék mennyire van lestrapálva egyébként...

/Keresztkérdés: ha 1km=1Euró, akkor mennyit keresett az elmúlt 1,5 évben emberünk ezzel a kocsival/  :eek:
Jó kis taxi volt, bőrrel meg egyéb nyalánkságokkal de azért van benne km rendesen :)
Today, tomorrow and after tomorrow!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4919 Dátum: 2012.02.28 11:51:46 »
Most végül is mennyi km. van a kocsidban?
99.700