Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3374862 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4785 Dátum: 2012.02.18 11:28:31 »
Igen, vélhetően az eladótól.  :D

Az is gyári csak nem Prius-ban volt anno. Szerintem valami előző gen-es camry, vagy sienna navi lehet belefaragva.

Prius2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4786 Dátum: 2012.02.18 16:46:47 »
Azt lehet tudni, hogy miért van kétféle kijelző a két kocsiban? Az ezüst talán nem gyári?

A szürke nem gyári navis és a kormánya is sima műanyag (vagyis alapmodell). Itthon érvényes katalógus: http://www.toyota.hu/Images/PRIUS_S-EUJ_tcm266-1072748.pdf

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4787 Dátum: 2012.02.18 22:19:59 »
Szerintetek ez a felni felmegy a PII-re? Mondjuk 205/50R17 gumikkal.
http://www.ebay.co.uk/itm/GENUINE-TOYOTA-AVENSIS-JUNO-ALLOY-WHEEL-17-/250985775706

Van ebből 3db-om, a negyedik törött :( - kéne mégegyet szerezni...
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4788 Dátum: 2012.02.19 09:29:26 »
Ahogy szoktam hangoztatni: "csak a magánvéleményemet mondom".

Én már faragtam rá gyári szettre, 3 szép eredetit kaptam a téli gumikhoz, de 4.-et gyakorlatilag lehetetlen volt találni. Így vissza kellett adnom. Persze ez szerencse kérdése. Többek közt ezért van nekem filléres 15-ös acél tárcsán a téli szett, de sosem bántam meg. A gumiméret tömegcikk, jelenleg a legolcsóbb méret a középkategóriás kocsikon. Másrészt nem árt, ha a téli keskenyebb, bár arról nem írtál, hogy milyen szetthez kell. A kicsit ballonosabb kerék miatt (azonos átmérő miatt), lényegesen komfortosabb a gördülése, ezerszer jobban szeretem, mint a gyári méret-gyári gumi kombót.

A másik, hogy miért akarsz 17-es kerekeket? Tartok tőle, hogy sem az osztókör, sem az ET szám nem fog stimmelni. Bár a gyári 16-osokkal előálló külső átmérőt még lehet a gumi perességével kompenzálni, de már a 16-ossal is ráz ez a futómű, így még tovább keményíted. Az erős peresség miatt sérülékeny is itt Magyarországon.
Arról nem is beszélve, hogy egy peres 17-es gumi aranyáron van. Ha nem tartod a gyári kerék átmérőt a jó fogyasztásokat is elfelejtheted!

Szóval  nem tudok érveket felsorolni mellettük, még ha passzol is rá!

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4789 Dátum: 2012.02.19 09:46:12 »
Én mondjuk tudok rá érvet: k..va jól néz ki :)
Nyárinak szánnám, Avensis-ünkön volt anno, a negyedik is megvan csak belül letört a pereméből egy darab :cry:
Osztókör stimmel, ET-t nem tudom, az kérdés.
Rendelni lehet itthon is, de horror árban, ebay-en néha felbukkan, de már lemaradtam párszor, plusz UK-ban a Pickup nem megy nekem  :?:
Azért a 205/50 még nem a legperesebb gumi (Avén 215/45 volt)
Gumikkal általában szerencsém van, igen kiváló alig használt darabokat szoktam venni, az új ár töredékéért.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4790 Dátum: 2012.02.19 10:55:45 »
Én mondjuk tudok rá érvet: k..va jól néz ki :)
Nyárinak szánnám, Avensis-ünkön volt anno, a negyedik is megvan csak belül letört a pereméből egy darab :cry:
Osztókör stimmel, ET-t nem tudom, az kérdés.
Rendelni lehet itthon is, de horror árban, ebay-en néha felbukkan, de már lemaradtam párszor, plusz UK-ban a Pickup nem megy nekem  :?:
Azért a 205/50 még nem a legperesebb gumi (Avén 215/45 volt)
Gumikkal általában szerencsém van, igen kiváló alig használt darabokat szoktam venni, az új ár töredékéért.

Egyet kell értenem b.c.-vel. Minden pontjával. Annyira, hogy a tojodán nekem most a téli / nyári is 15-ös, /10000 (asszem talán /60). A téli acélfelnin van, Majeréktől vettem. Ez is marad, mert tényleg így komfortos. Most a "szépség" miatt nem rázatnám le a vesémet, meg a kocsit a szar pesti utakon.

Az /50 nagyon peres. Nekem van/volt pár olyan offos autóm, és azokon bizony nyárra elég peres gumik vannak/ voltak. pl. 18-as /55-ös. Egy megváltás volt mindig, amikor jött a téli gumi, ami ballonosabb volt. Már az sokat számított, hogy /60 lett 55 helyett.

Igen, ***a jól néz ki a peres gumi, de ennyi. Ezen az alapon akár /20-as kereket is fel lehetne rakni, mert az még jobban néz ki.  :D
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Bagor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4791 Dátum: 2012.02.19 12:27:32 »
a negyedik is megvan csak belül letört a pereméből egy darab :cry:

Mekkora darab tört le belőle? Nem lehet kihegeszttetni?

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4792 Dátum: 2012.02.19 22:21:23 »
Átböngészve vagy 50 elmaradt oldalt, elhatároztam hogy most már csak írok pár mondatot, eljutottam odáig hogy le szeretném cserélni a corollát priusra. Ilyen benzin ár mellett muszáj vmi kevesebb fogyasztású autót nézni (össz átlagom ~7), ha nem is megyek évente túl sokat, de 15 ekm-nél is éves szinten több mint 100 eft olcsóbban lehet hibriddel autózni. Első lépésem a hétvégi avensis tesztvezetés után kipróbáltam az auris HSD-t, fura volt elsőre ill másodjára vezetni hibridet, a II priust már próbáltam, ennek ellenére fura volt még most is, megszokni az automatizálást:D. Ugyanakkor nem túl idegen, teljesen ésszerűen működik és meg tudnám szokni hamar úgy érzem, nagy gázra megjön a hangja és kell 1 pici idő hogy meglóduljon ilyen szempontból automatás, de viszont elmarad a bólogatás, a hangból lehet inkább észlelni a automata váltást. Monitort nézegetve viszont nagyon sokszor közbeszól a villamos rendszer, emelkedődön, gyorsításkor...stb és a fogyasztáson is latható rendesen :wub:. Ami nem tetszett a HSD-be hogy nem volt színes érintőképernyős monitor, meg vhogy az az érzésem hogy le van maradva felszereltségileg, nem beszelve a csomagtartóról, ami nagyon pindurka. Viszont a priusba beleszerettem kívül/belül tetszik, annyira letisztult minden szempontból, igazi toyotás :). Tesztvezetések után elmentem talán az egyetlen eladó priust megnézni itt Debrecenben, próbálnám megúszni, hogy becserélni, ne kelljen kínlódni eladás aztán vétel, persze szem előtt tartva a kereskedők kapzsiságát:P, ami egyből jelentkezett. Megnéztem szép darab, kecsegtető kilométer, Franciaországból származik, Toyotánál átvizsgálható...stb, jobb hátulja törött amit bevallott, de semmi komoly nem latszik kint helyrehozták, km állás 63 ekm, de az utolsó szervize 2007-ben 57 ekm-rel volt :hmmmm: na ez sok minden elárul a valós km-röl. Abba maradtunk hogy lediktáltam az autóm tulajdonságait és majd hívnak, 1 óra múlva már hívott is a "főnök", aki kérdezte hogy mennyiért szeretném az autóm beszámítani, persze mondanom se kell hogy jóval a használtauto.hu árai alatt, mire én mondtam hogy ha ezt feszegetjük, akkor nézzük meg a prius árakat is mert az jóval az ára felett van, akkor km-re hivatkozott, én meg mondtam rá hogy semmi gond megpróbáltam :surrender:
Ha vki tud 2006-2007 es priust jelezze corolla beszámítás előnyben

Bagor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4793 Dátum: 2012.02.20 00:10:01 »
Ha vki tud 2006-2007 es priust jelezze corolla beszámítás előnyben

Ilyen árkategóriában jobban jársz - meg amúgy is - ha hozol magadnak egy normális autót külföldről. Ketten is vagyunk a fórumról, akik mostanában hoztak pont ebben az árban, de 2007-est, törésmentest.
A kérdés persze az, hogy miként szabadulsz meg a Corollától...

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4794 Dátum: 2012.02.20 10:54:20 »
ami nem tetszett a HSD-be hogy nem volt színes érintőképernyős monitor, meg vhogy az az érzésem hogy le van maradva felszereltségileg

Ha az hiányzik, olyat kell venni. Az enyém is ilyen. Képek csatolva. Asszem, hogy egy rendesen felszerelt Auris jelenleg pár apróságban többet tartalmaz, mint egy PIII. A PII-től mindenképpen.

A csomagtartó viszont valóban vicces, kb. 240 liter lehet, mint egy kis kocsiban. Mondjuk nekem ez nem szempont. Maga az utastér azonban tágasabb, mint a Corollában, de a Prius táskáját sem viheti, mert ez sokkal, sokkal nagyobb minden tekintetben. Igazi családi autó - szerintem.

[a csatolmányt egy admin törölte]
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4795 Dátum: 2012.02.20 12:06:15 »
Ha az hiányzik, olyat kell venni. Az enyém is ilyen. Képek csatolva. Asszem, hogy egy rendesen felszerelt Auris jelenleg pár apróságban többet tartalmaz, mint egy PIII. A PII-től mindenképpen.
Persze felszereltség függő, csak ugye priusba alap, ez meg 2010 teszt autó lehet, amit árul itt a toyota és kipróbálhattam.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4796 Dátum: 2012.02.20 12:18:17 »
Persze felszereltség függő, csak ugye priusba alap, ez meg 2010 teszt autó lehet, amit árul itt a toyota és kipróbálhattam.

Természetesen nem alap, ezt honnan veszed? Majd bő 8-9 kilóval többért adják a navis változatot. A képen van a fatengelyes változatú PIII.

[a csatolmányt egy admin törölte]
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4797 Dátum: 2012.02.20 12:28:59 »
(össz átlagom ~7), ha nem is megyek évente túl sokat, de 15 ekm-nél is éves szinten több mint 100 eft olcsóbban lehet hibriddel autózni.

Nem akarok kötözködni, csak megjegyzem, hogy utánagondoltál, hogy mennyibe fájna a csere? Mert szerintem ha egy millából megúszod, akkor is 10 év alatt jön vissza befektetésed. Már ha a fogyasztás a legfontosabb szempont. Mert ha egyébként is cserélnéd a kocsit, mert kell egy tágasabb, modernebb, kisebb fogyasztású kocsi, akkor persze nem szóltam, mert szerintem is telitalálat a Prius. A csere meg ugye mindig pénzbe kerül. ;)
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4798 Dátum: 2012.02.20 12:35:45 »
Hammer!

Azt a priust nagyon nem ajánlom. :D Törve volt minimum egyszer. Hátsó lámpán látszik, ráadásul amcsi lámpára cserélték az egyiket. Viszont kb 1 éve ott van abban a kereskedésben, azóta nézegettem én is, mielőtt bementem megnézni. :D

Edit: most nézem,hogy ravaszul nem látszik a másik hátsó lámpa.

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4799 Dátum: 2012.02.20 13:09:15 »
Természetesen nem alap, ezt honnan veszed? Majd bő 8-9 kilóval többért adják a navis változatot. A képen van a fatengelyes változatú PIII.
Prius II-höz viszonyítottam a kijelzőt, sajnos a III-as prius nem jöhet szóba nálam.

Nem akarok kötözködni...

Igen tisztában vagyok hogy nem jön vissza 1-2 év alatt az árkülönbség, de úgy vagyok vele hogy árkülönbség azért marad vmennyi később eladásnál, üzemanyag árak se állnak meg sztem ahol most van, belső méret nem annyira, de a nagyobb csomagtartó viszont jól jön a corollához képest.