Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368209 alkalommal)

0 Felhasználó és 30 vendég van a témában

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4740 Dátum: 2012.02.12 15:18:37 »
Hordjátok össze egy kupacba és mindenki viszi ami kell neki.  [rohog]

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4741 Dátum: 2012.02.12 15:20:34 »
Lehet, hogy nem ugyanazon az autóról van szó, csak a magyar oldalon felhasználtak egy hasonló Prius kinti képeit.  Csodák nincsenek.
Pont ugyanez jutott eszembe, szimplán lenyúlták a képeket az itthoni hirdetők, amúgy a cégről már volt szó korábban ha jól emlékszem s nem éppen a makulátlan eladó Priusaik miatt...
Today, tomorrow and after tomorrow!

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4742 Dátum: 2012.02.12 15:52:07 »
Leszedettem az autóról a gyári oldalvédő csíkokat, ha érdekel valakit, akkor sikoltson.
Jelképes összegért vihető.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4743 Dátum: 2012.02.12 15:57:50 »
Leszedettem az autóról a gyári oldalvédő csíkokat, ha érdekel valakit, akkor sikoltson.
Jelképes összegért vihető.

Miért?
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4744 Dátum: 2012.02.12 17:14:10 »



Azért érdekes, hogy a német oldalon van fönn kevesebb km-vel, plusz azt írják arra, hogy sérülésmentes.
Lehet naív vagyok de hogyan tudják 2 misi alá kihozni, mikor magánszemélytől vásárol elvileg.....

Nem is túl régen, hogy egy totalcar-os cikk. Nem emlékszem pontosan minden részletre, de arról volt szó, hogy leleményesék feltettek a netre egy külföldi autó hirdetést. Természetesen nagyon jó áron, remek állapotú autóról.
Nem tudom már mi volt a trükk, de vélhetően valamiféle minimális befizetéssel behozzák az autót, hogy megvehesse az egyszeri ember. Persze se az autót, sem a pénz nem látja viszont. Én valami ilyesmire gondolok.
Egyébként nagyon beindult Németország a prius export tekintetében. Nem lennék meglepve, ha a török nepperek ügyeskedésinek eredményei lennének ezek a rendkívül olcsó autók.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4745 Dátum: 2012.02.12 17:29:43 »
Egyébként, hogy ellenpéldát is mondjak.
Teljesen off itt, de muszáj elmondanom, hogy tartsam azokban a lelket, akik a klasszikus nagypapa autójára várnak.

Egyik kollégám nagy álma volt, hogy egyszer mercije legyen. Mostanában érezte úgy, hogy lépéseket is tehet ebbe az irányba. Kb. fél éve nézegették a német oldalakat, sőt egyszer lyukra is futott szerencsétlen, amíg egyszer csak felbukkant a nagy Ő.

Nem akarom hosszúra nyújtani, de tavaly dec. 28-án ment ki egy 1992-es 190 D-ért. A kocsiban 73.000 km van. Mindent összeadva 1,2 Mft-ba van neki, de a kocsi gyakorlatilag makulátlan!
Az ABS-en kívül semmilyen extra nincs benne csak egy olyan legendás dízel motor, amitől nem lesz meglepő az 1 milló, km a kasznit pedig még 30 évre tervezték használatban!

Emberek én ültem ebben a legendában és azt kell mondjam le a kalappal. Életem legszebb dízel hangján duruzsol a motor, belül pedig szinte patika, akárcsak a motortér. A kormány, a váltó gyári erezetű. Mint egy időutazás, de a maga nemében gyönyörű. Na igen, akkoriban a német minőség is mást jelentett.

A kolléga azt mondta majd hanyatt esett, amikor meglátta. Kinyitották a garázst, ahol egy cabrio merci állt. A tulaj nyomott egy gombot a cabrió felliftezett, alatta ott volt a 190 D. A faterjáé volt a kocsi, aki meghalt. Csak az öreg vezethette anno. Minden gyári cucc megvan a kocsihoz, szervizkönyv minden szerviz a stutgarti merci szervizben elvégezve.
Fogyasztás 5-6 liter. Autópályán gyönyörűen jött haza. A határon azonnal adtak volna érte 1,5 millát.
Szóval én eléggé toyota fanatikus vagyok, de ezzel a géppel, így ahogy van én is kibékülnék, mert az is egy legendásan jó autó.

Nos, hát évtizedenként ilyen is van! Úgyhogy fel a fejjel és kitartás.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4746 Dátum: 2012.02.12 17:30:33 »
Azt tudja vki, hogy mi a helyzet a garancia tekintetében a kintről behozott Priusok esetében?
Érvényes? Nem? Kell-e tenni vmit esetleg?
Today, tomorrow and after tomorrow!

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4747 Dátum: 2012.02.12 17:43:51 »
tudtommal eu-s autókra él a garancia, usakokbelire meg nem szvsz
Auris HSD TS 2015.12

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4748 Dátum: 2012.02.12 18:16:38 »

Szóval én eléggé toyota fanatikus vagyok, de ezzel a géppel, így ahogy van én is kibékülnék, mert az is egy legendásan jó autó.


Hidd el, nem békülnél ki. 2. autónak, időnként előhúzogatni jó kis kocsi ez (bár én inkább 124-es vennék) de ennyi. Nagyon túl lépett rajta az idő. Ma már kevés az, ha egy kocsi jó. Hamar el kezdenél dolgokat hiányolni belőle. Főleg az erőt, 70 lóerő nem sok.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Prius2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4749 Dátum: 2012.02.12 18:42:47 »

...Azért érdekes, hogy a német oldalon van fönn kevesebb km-vel, plusz azt írják arra, hogy sérülésmentes.
Lehet naív vagyok de hogyan tudják 2 misi alá kihozni, mikor magánszemélytől vásárol elvileg.....

Ez a cég futószalagon hoz be mindenféle törött autókat (50 db-ot hirdet most), úgy hogy valószínűleg az itthon hirdetett Prius futásteljesítménye azért magasabb, mert már egy másik, hasonló autóra vonatkozik a hirdetés. Szerintem nem trükközni akartak, csak nem akarták kép nélkül fölrakni vagy felületesek voltak.

Amikor még keresgéltünk, belefutottam egy hasonló esetbe, akkor kiderült, hogy két nagyon hasonló járgánya volt egy másik kereskedőnek, de az egyik kamerás volt, a másik meg tolatóradaros, a képek meg a kameráshoz tartoztak. Jeleztem telefonon és hamar korrigálták a hirdetésben a hibát.

Prius2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4750 Dátum: 2012.02.12 18:58:29 »
Azt tudja vki, hogy mi a helyzet a garancia tekintetében a kintről behozott Priusok esetében?
Érvényes? Nem? Kell-e tenni vmit esetleg?

Ha 15 ezrenként ugyanannál a Toyota szerviznél pecsételték a szervizkönyvet és a Toyota elektronikus rendszerében nincs ezzel ütköző bejegyzés (találkoztam ilyennel anno, garanciális javítást végeztek egy autón annál is magasabb kilométeróra állásnál, mint amennyi a szervizkönyv szerint  pár hónap múlva volt csak benne, nyilván hamis volt a könyv), akkor elvileg rendben van a garancia. Azt tudod csinálni, hogy ha már láttad a papír alapú szervizkönyvet, egy Toyota szervizben lekérdezteted a Toyotánál az elektronikus nyilvántartást hozzá. Ha a pecsétek nem egy cégtől vannak, kérdezz rá szintén a Toyotánál, elfogadja-e ezen a cégek pecsétjeit. Még annyit, hogy én minden vásárlásra jelölt potenciális példányt elvittem állapotfelmérésre egy Toyota márkaszervizbe (az előbb említett el sem jutott idáig), melynek keretében a garanciális kérdéseket is tisztáztuk, hogy ne érjen meglepetés (és ez nagyon meghálálta magát). Mindegyik ilyen vizsgálat tanulságos volt és tárt fel kisebb-nagyobb várható költséget.

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4751 Dátum: 2012.02.12 19:26:48 »
Rendszám alapján Toyota szervízben elvileg utána tudnak nézni a kocsi szerviztörténetének. Velem nagyon rendesek voltak Debrecenben, még azt is megnézte a srác,hogy valóban abban az országban helyezték forgalomba eredetileg, amit a kereskedő mondott.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4752 Dátum: 2012.02.12 19:27:40 »
Miért?

Az ár azért jelképes, mert nem nyerészkedni akarok, leszedve meg azért lett, mert szerintem csúnya és gyakorlatilag nulla a használati értéke.
Több miértet nem tudok.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4753 Dátum: 2012.02.12 19:29:21 »
A szervizkönyvvel csak óvatosan, nemrég már leírtam, hogy már színesen fénymásolt, átlag vásárlót megtévesztő hamisítvánnyal is találkoztam.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4754 Dátum: 2012.02.13 07:18:04 »
Elektronikus szervízkönyv mintha csak PIII-nak lenne...
A kötelező szervizes javítások nem látszanak a központi rendszerben csak a garanciálisok (már ha volt), a kötelezők valódiságának ellenőrzéséhez az adott szerviz kell aki a pecsételést és a szervizet végezte.
A szóban forgó Priusnál nincs semmi a rendszerben csak az eladás ideje, helye, az stimmel és az egyes pecsétek a szervízkönyben, azok is stimmelnek. Na ezt követően kérdem, elfogadják-e ezt itthon, tehát él-e továbbra is a garancia az autóra?
Today, tomorrow and after tomorrow!