Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368103 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4605 Dátum: 2012.02.04 12:21:57 »
Sziasztok.
Valaki meg tudja nekem mondani mi különbség van a 2007es Sol és Smart felszereltségű Priusok között?

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4607 Dátum: 2012.02.04 12:44:05 »
Utálom ezt a hideget. Emiatt most 5.1-et zabál városban. :D
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4608 Dátum: 2012.02.04 12:47:06 »
Tegnap jó száraz volt a levegő és b.c.-t követve végig belső keringetésen autóztam 21 fokra állítva. Nem párásodtam és a fogyi monitor végig 5 l alatt volt. :)

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4609 Dátum: 2012.02.04 12:50:09 »
Tegnap jó száraz volt a levegő és b.c.-t követve végig belső keringetésen autóztam 21 fokra állítva. Nem párásodtam és a fogyi monitor végig 5 l alatt volt. :)

Ezt majd kipróbálom. :)
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359

Bagor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4611 Dátum: 2012.02.04 13:06:17 »
Köszönöm szépen! 2 napja keresem.

Arra azért vigyázz, hogy egy külföldi SOL nem egyezik egy magyar SOL-lal felszereltségben. Az adott csomagon belüli felszereltségek országonként eltérhetnek!

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4612 Dátum: 2012.02.04 13:10:26 »
Aham. Megmagyarázná, hogy miért hirdetik Sol-ként és mégsincs ködlámpa elől, se JBL jelecske a rádión.

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4613 Dátum: 2012.02.04 13:27:46 »
Ebben a nagy hidegben érezhetően korlátozza a vezérlés az akkuk terhelését. Már meleg rendszer mellett is alig hagyja dolgozni a villamotort illetve a hibrid akksit. A kúszás még megy villany módban, de már a legkisebb gázadásra indul a benzinmotor. EV módot is alig hagyja bekapcsolni.
Nálatok is érezhető ez?

Mindez meg is látszik a fogyasztáson. Most 7.1-en áll (55km után). Mondjuk ebben csak 5-8 km-es utak voltak, mindig hidegen indulva.
Nekem ezt csak akkor csinálja, ha nem kapcsolok fűtést. Szerintem nem az akkuval van összefüggésben, hanem a katalizátor hőmérsékletével.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4614 Dátum: 2012.02.04 16:27:11 »
Én ezt nem gondolnám. A héten végig az ég alól indultam. Nekem félelmetesen sokat hagyta használni a villanyt! (persze ahhoz képest, hogy hideg van) Nem foglalkozik ez még a motorhővel sem, nemhogy a kipufogóval.
Nagyon hamar le is állította a motort a hideg indulás után. (persze, csak fűtés nélkül!, de bemelegedés után azzal is, mondjuk többnyire 17-18 fokon volt)

Megjegyzem, amit eddig megfigyeltem a ventilátor az, amit figyel, akkor tart nagyobb töltöttséget, ezzel melegebb motort. De, ha megtréfálod és nem kapcsolsz fűtést, majdnem ugyan olyan hamar leállítja a mocit mint nyáron.

Más:
Mikor kellene haza jönni pályán, ha nem ma a hófúvásban, hóesésben?

Arra viszont jó volt, hogy le tudjam írni, hogy a kocsi remek volt végig. 5,8 lett így a pálya -8 és -12 közti hőmérsékleten, 80-120 közti sebességgel, ahol csak lehetett igyekeztem, mert nem lehet tudni, hogy meddig van lehetőség haladni. Még mielőtt belémköt valaki, hogy a "süsü biztos most is fagyoskodott", azt még hozzáteszem, hogy természetesen ez már nekem is az az utazás, amikor kabát nélkül, kényelmesen 21 fokban utazgatok.

Szóval remek volt, bent kellemes időjárás, minden könnyen működik, mintha nyár lenne, kint fújt a szél. Ahhoz képest nagyon stabil volt a gép. Nem hiába a jó légellenállási érték ilyenkor is jól jön.  :D

Szóval remek volt. Szerencsére még por hó volt, így lehetett emberkedni a belső sávban, ahol 110-el én voltam a leggyorsabb!  :D  (meg egy BMW X5 és egy Mondeo, slussz 220 km-en)

Néha azért kicsit izgultam, amikor az embert egyesek és a kamionok bekényszerítik a belső sávba, ahol meg 15 centis hó van néha buckákkal.
Nem értem az embereket. Mikor tanulnak már meg közlekedni???

Volt egy remek chevi Aveo, ukrán. Miskolctól már csak egyetlen viszonylag tiszta sáv volt. Őfelsége ott haladt 80 km/h-val. Nem húzódna le, ááá. Azzal a tempóval nyugodtan félre állhatna néha, hogy a tiszta, biztonságos csíkon tudjunk haladni! De nem, nekem kell bemenni a hóba, előzni!

Ami még vicces volt, volt 3 kamion egymás után+ egy BMW 3, ami kísérte őket , ugyanilyen körülmények közt.
Ahol jónak ítéltem bementem belülre, szépen, lassan, biztosan elmentem mellettük. Persze ekkor már jött a bömbi is!  :lol:  Naja a nyomba nem nagy művészet már!  :D
De az aveo-t már nem vállalta be.  :devil:
Sík úton meg nyomják, mint az eszement. Most lehetett volna megmutatni!  :tt2:

Na egy a lényeg, nyilván kellet szerencse is, de az is igazság, hogy remekül jött hazafelé a kicsike! Büszke vagyok rá, szépen összehoztuk. Ilyen körülmények közt nem mentem még, azt hiszem elég is volt ebből ennyi! Soha, senkinek nem kívánom! :D

Most jutalomból olvad a garázsban.  :) A nagy jegeket előtte lecsapattam az aljáról, küszöbről a közeli kézi mosóban, hogy ne a garázsba olvadjon le.
Szétfagytam, de megérdemli!

Uraim, le a sapkával a Prius előtt!


« Utoljára szerkesztve: 2012.02.04 16:43:17 írta b.c. »

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4615 Dátum: 2012.02.04 17:11:20 »
...
Néha azért kicsit izgultam, amikor az embert egyesek és a kamionok bekényszerítik a belső sávba, ahol meg 15 centis hó van néha buckákkal.
Nem értem az embereket. Mikor tanulnak már meg közlekedni???

Volt egy remek chevi Aveo, ukrán. Miskolctól már csak egyetlen viszonylag tiszta sáv volt. Őfelsége ott haladt 80 km/h-val. Nem húzódna le, ááá. Azzal a tempóval nyugodtan félre állhatna néha, hogy a tiszta, biztonságos csíkon tudjunk haladni! De nem, nekem kell bemenni a hóba, előzni!
...

Most akkor biztonságos a nem tiszta sávban közlekedni, vagy nem?
 :sorcerer:

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4616 Dátum: 2012.02.04 17:19:21 »
Természetesen nem.  :no: Sőt, abszolút lutri.
De így, hogy nem segítjük egymást, így még rosszabb a helyzet!



b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4617 Dátum: 2012.02.04 17:26:12 »
Az a gond, hogy én ha vezetek, bocsánat közlekedem, igyekszem odafigyelni a többiekre. Ugyanis meggyőződésem, hogy a közlekedés egy társasjáték, és itt a társason van a hangsúly.
Ha látom, hogy valaki haladna, akkor igyekszem mindent megtenni, hogy gond nélkül megtehesse. Cserébe viszont elvárom, hogy fordítva is így legyen!
Ezt tudom, hogy nem túl szerencsés viselkedés, mert sokszor ha nincs meg a társ a játékban hajlamos vagyok kikényszeríteni, ami abszolút helytelen.

Az az igazság, hogy ilyenkor kicsit bánom, hogy nem lettem vizsgabiztos. Célom volt egy időben, hogy ezt a társas játék dolgot, meg hogy figyeljünk egymásra illetve, hogy mindig tudd, hogy mi zajlik a kocsid körül dolgot elültessem az újoncok fejében, mint követendő gondolkodást. Szerintem ennek ott, az oktatáskor kellene megtörténni, mert ha már meg vannak  a beidegződések, akkor már csaknem lehetetlen generális, szemléletbeli változást elérni egy embernél. 
Nem kapnak az emberek a jogosítvány mellé egy "közlekedési alkotmányt" egy alaptörvényt, generális szabályokat.
Azt hiszem nyugaton ezt hívjuk mi közlekedési kultúrának! Ez az , amit oly sokszor emlegetünk, ha arrafelé elhagyjuk az országot és mi magunk is sokszor elfelejtjük, amikor hazajövünk!
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.04 17:31:12 írta b.c. »

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4618 Dátum: 2012.02.04 17:38:49 »
Most is mi megy  a városban?

Megy a tötymörgés, szarakodás az út teljes szélességében.
Aki nem bízik magában, de mindenáron közlekedni akar, de lassabban, amennyivel biztos magában az miért nem jobb szélen teszi?

Félre ne értsetek, nem gond, amit csinál, tényleg, a biztonság  a legfontosabb, ha ő annál a sebességnél érzi, hogy minden Ok, akkor menjen úgy.
Csak figyelje, hogy mi zajlik a kocsi körül, tudatosítsa magában, hogy ő így lassan tud menni, mást meg segítse, hogy ha akar hagy haladjon.
Ezért szoktam mondani, hogy közlekedni kellene tudni, nem vezetni!


 

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4619 Dátum: 2012.02.04 18:01:57 »
Jaj, de buta vagyok, hát az ellenpéldát meg nem írom.

Ugyanis volt ma egy ezüst Toyota Hilux (nem hiába...) az M3-on, aki viszont pontosan abban a szellemben közlekedett, amit én kívánatosnak vélek.
Utólértük egy kamionnal, meg valami szgk-val. Abban a hóban még simán megtehette volna, hogy bárhol megy, amennyit csak bír. Lassított, megfelelő helyen, biztonságosan, lehúzódott a leállósávba ott halad, (nem kényszerített minket a hófúvásos, bizonytalan részre), amíg mi hárman el nem mentünk mellette, majd visszaállít.

Igen, ez lehet, hogy egyébként szabálytalan, de ez meg az az eset volt, ami a biztonságot szolgálta, hogy a gyorsabbak a jobban tapadó részen menjenek!

Mit lehet erre mondani: Köszönjük, valamennyien!

Mondom még egyszer, Toyota volt! Van, azért talán valami abban, hogy az ember és a használati tárgyai közt összefüggés van. Avagy jelen esetben  mutasd mit vezetsz, meg mondom milyen ember vagy.
Merthogy az X5 ilyen körülmények közt is kente a 140-et minimum. Na az már életveszély!  Másra is! 


(Nem kell támadni, direkt sarkítottam!)   
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.04 18:04:20 írta b.c. »